Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 84

Tema: Iznajmljivati apartman turistima,a zivjeti 300km dalje

  1. #1
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno Iznajmljivati apartman turistima,a zivjeti 300km dalje

    Dakle, od kud krenuti.
    Mala viksa na moru, koristimo max 4 tjedna ljeti.

    Mi u Zg, radimo naravno.

    Jedina opcija je SVE prepustiti agenciji, ili kome vec?

    Gledam cijene na air-u u sezoni, slicni smjestaj stoji od 350-450kn.
    Koliko i bi li to uopce bilo isplativo nakon sto se sve poplaca, koliko bi uopce islo nama?

    Edit: ne znam je li dobar pdf?
    Posljednje uređivanje od rosa : 27.06.2019. at 09:31

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cijela vikendica za 50€ dnevno?
    Jesi sigurna?
    Gdje je to?
    Ono što ja znam jest da agencije uzimaju 20-40% samo da ti pronalaze goste.
    Kako ide ako agencija brine i o čišćenju, ne znam.
    Možda je najpametnije nazvati neku koja je u blizini vikendice i raspitati se.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Poznanici iznajmljuju. Ne znam sve detalje. Mislim da je njihova cijena 100e dnevno, sami nalaze goste, iznajmljuju najmanje 7 dana, jednom tjedno putuju očistiti i predati ključeve. Taj put košta 100e. Nisu mogli naći lokalnu osobu koja bi to radila a misle da agencija uzima previše. Kako nalaze goste ne znam.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, od kud krenuti.
    Mala viksa na moru, koristimo max 4 tjedna ljeti.

    Mi u Zg, radimo naravno.

    Jedina opcija je SVE prepustiti agenciji, ili kome vec?

    Gledam cijene na air-u u sezoni, slicni smjestaj stoji od 350-450kn.
    Koliko i bi li to uopce bilo isplativo nakon sto se sve poplaca, koliko bi uopce islo nama?

    Edit: ne znam je li dobar pdf?
    Ne znam, ali sigurna sam da moze popuniti vikendicu poznatima bez oglasavanja. Eto ja se javljam prva. Javi lokaciju na pp.

  5. #5
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ma sigurno ima računice, ali bit će i problema, a ne da se svakom nositi s tim. Možda je najbolje pitati neku lokalnu agenciju u mjestu u kojem je kuća koliko oni procjenjuju godišnju dobit. Oni će pogledati objekt, reći u što je potrebno uložiti/koliko košta kategorizacija + njihova provizija, i koliko možete dobiti na sezonskoj bazi, pa vi vidite...

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Poznatima za novce , na to mislim.

  7. #7
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Da, cijela za toliko. Cca 35m2. Jedna odvojena spavaca soba. Uređenje je negdje 6/10 po meni.

    Da, trebala bih nazvati agenciju,al htjela sam cuti iskustva iz prve ruke, neki savjet.
    Uzimaju 20-40% samo da pronadu goste?!

  8. #8
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Npr, moja mama iznajmljuje vikendicu na otoku, a ne živi na njemu. Nije mogla naći niti ikoga dobroga da je čisti (imala je razne kombinacije, sve su ispale podjednako loše). Završilo je tako da sama putuje vikendom po najvećoj gužvi na smjenu gostiju i rintači cijeli dan. ne znam do kad će imati snage tako... Također iznajmljuje sama, jer su agencije koje tamo rade uzimale 30% od dovođenja gostiju, a nisu rješavale čišćenje....

  9. #9
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, ali sigurna sam da moze popuniti vikendicu poznatima bez oglasavanja. Eto ja se javljam prva. Javi lokaciju na pp.
    Sirius, ne znam bas. Nisam ovo kao oglas postavila, pogotovo ne za ovu sezonu.
    Vrtim tu misao vec neko vrijeme, za koju godinu, kad /ako bi ulozili jos , htjela bih znati ima li smisla.

    Mislim da shema da gost nema nikoga pri ruci nije bas...poznanica iznajmljuje godinama u mjestu u kojem i zivi i to je zbilja angazman. Em nesto potrgaju,em se pokvari,em treba ici po goste na aerodrom...sama cisti i sve vodi pa to ima smisla, ne znam..
    Rekla sam "ne znam" vec ne znam koliko puta..

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Eto, ja sam baš u ovoj situaciji koju ti opisuješ.
    Danas nam je prva godina da iznajmljujemo apartmane (4), a nećemo cijelo vrijeme biti dole na licu mjesta. Tri tjedna ću imat pokriven jer sam na godišnjem, a ostalo ću se krpat kako znam i umijem. neke goste će dočekati mama (koja tamo živi), a ostalo ću letat ja poslije posla i za vikende, da bi počistila i dočekala goste.

    pitaj me 01.09. kako sam (i jesam li preživjela)

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da možeš iznajmljivati, posebno preko aira-a sa jasnom opcijom da domaćin nije na raspolaganju, barem ja to nekad vidim kad gledam smještaje.

    Čišćenje, dočekivanje gostiju, to jest problem. Ima li agencija koje se uopće bave time?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Iz iskustva moguce je naci agenciju koja sve preuzima za 40 %, moguce je puniti sam internetom a uzeti ciscenje preko agencije i onda placati ciscenje otprilike 300 kuna na tu kvadraturu, ili pokusati pronaci lokalca da brine o ciscenje, docekivanju, pokvarenoj klimi i sl za circa 2000 kuna mjesecno s tim da ispod cetiri mjeseca place teskoce se naci netko. Svakako, prvo kategorizirat, osigurat net i parking, pa onda trazit agenciju ili sam stavit oglase i trazit lokalca. Isplativo je sigurno, samo ocekuj stres s bilokojom opcijom. Racunaj da je ocekivan prihod od 1000 do 2000 eura po sezoni po lezaju, ukljucujuci i pomocne, pa onda odbijes porez, turisticku clanarinu i agenciju ili ciscenje. Po mojoj racunici, u plusu si minimalno 2000 eura godisnje. Ne znam gdje je viksa i kakva je mikrolokacija, ali rekla bih da su ove 2000 dosta pesimisticne.

  13. #13
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Casa, nisam sigurna da sam te skuzila.

    Po sezoni znaci koliko iznajmljenih dana?
    Kazes 1000-2000 eura po.lezaju po sezoni zarada od koje odbijam troskove agencije,pausala,ciscenja i ostane 2000 eura, ukupno ili kak?

    Dakle, gost plati airbnb-u npr. 400kn po danu plus ciscenje. Koliko dobije vlasnik od aira na racun nakon 10 dana poslije tog gosta ?
    Znaci ciscenje cca 35m2 je oko 300kn u Dalmaciji sad?

    Pausal nije neka velika stavka, opcina stavila.pausal najnizi moguci, zele ostati u svojim.foteljama, hehehe...

    Godisnji porez za kuce za odmor koji placamo ostaje isti, je li tako?

    Sad, tu je stavka povecane potrosnje vode, ali narocito struje (klima), nakon sezone treba vjerojatno obnoviti nesto posteljine, suđa, mozda krecenje...jooj...ne znam...trebalo bi imati dva zivota da se sve stigne, a ako ce se za sve voziti dole-gore, plus rintati, koja je racunica...

    Uff..teska li sam...
    Posljednje uređivanje od rosa : 27.06.2019. at 19:30

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Frendica je upicanila stančić na otoku daleko od ZG. Ona upravlja rezervacijama i emailom kontaktira s gostima. U mjestu je našla djevojku s kojom je sklopila ugovor o dočekivanju i ispraćanju gostiju (ide po njih na rivu pred brod), čišćenju, pranju i općenito bivanju na usluzi (dobiju njen mob ako nešto trebaju). Plaća je fiksni iznos mjesečno, a gosti se izmjenjuju vikendom, tj. oglašena je za tjedni najam. Ona i suprug dođu dole na godišnji koji tjedan i to je sve.

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Hoću reći, djevojka radi cijelu subotu i eventualno ako je u druge dane nazovu u slučaju da se nešto dogodi.

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je jako dobra verzija, naravno ako se može naći takva osoba. I kod mene na moru je bilo ljudi koji su se na taj način bavili iznajmljivanjem i tuđih apartmana, čak su ih i punili turistima, ali bojim se da ih više nema.

  17. #17
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hoću reći, djevojka radi cijelu subotu i eventualno ako je u druge dane nazovu u slučaju da se nešto dogodi.
    Mozda cak takvu varijantu probati, pa kako bude.
    Nas bi mjesecno 4x voznja tamo-amo kostala sigurno 3000kn plus rintanje tamo i.isti dan vozi nazad. Ne bi mi trebala dijeta.
    Taj iznos bi bilo pametnije prepustili nekom da doceka goste, pocisti i uskoci ako sto iskrsne.

    Cure, pogotovo iz Dalmacije, cini li vam se to korektna cifra? Moguce da ce biti 4 izmjene gostiju, mozda i vise unutar jednog mjeseca.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda cak takvu varijantu probati, pa kako bude.
    Nas bi mjesecno 4x voznja tamo-amo kostala sigurno 3000kn plus rintanje tamo i.isti dan vozi nazad. Ne bi mi trebala dijeta.
    Taj iznos bi bilo pametnije prepustili nekom da doceka goste, pocisti i uskoci ako sto iskrsne.

    Cure, pogotovo iz Dalmacije, cini li vam se to korektna cifra? Moguce da ce biti 4 izmjene gostiju, mozda i vise unutar jednog mjeseca.
    Pa racunaj koliko je to sati rada po izmjeni.

  19. #19
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa racunaj koliko je to sati rada po izmjeni.
    Mislim da je to tesko izracunati ukupno. Ciscenje,pranje ,mijenjanje posteljine, treba prljavu posteljinu ta osoba odnijeti sebi doma da se opere i osusi pa peglati, prijaviti /odjaviti goste, docekati ih, doci vjerojatno na poziv da im nesto treba ...ne znam kak to funkcionira, zato i pitam.

    Ako bi na kraju sezone ostalo cistog 10 000kn, ne isplati se gnjavaza i rizik unistenja. Taman bi nam pokrilo par setova posteljine,rucnika i dva nova madraca.
    Posljednje uređivanje od rosa : 27.06.2019. at 21:08

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Svi misle da se od turizma može lako i brzo zaraditi, a to baš ne ide tako. I kad imaš sređen prostor, računaj da i do 30% godišnje zarade ide na obnovu i novo ulaganje ako želiš biti konkurentna.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mislim da za 2000 tisuce mjesecno mozes naci osobu da brine o docekivanju, ispracanju, pranju i povremenim kvarovima bez da ta osoba brine o punjenju. S tim da toj osobi nudis fiksni iznos bar 4 mjeseca, iako ce objektivno radit s gostima tri. U tu kvadraturu stane 2 +2 ,tj. 4 lezaja. Dakle minimalno 4000 eura godisnje, i onda sve troskove pokrijes s 2000. S tim da su te 4000 stvarno minimalna dobit... i naravno, tu osobu pocnes trazit puno prije sezone... ne 15.6. Uz tu dobit, imas i onu da ces ulagat u kucu i da ti ista nece propadat. Kupit ces jacu klimu, ofarbat cesce, imat net, promijenit madrace... bit ce i tebi ugodniji odmor u njoj.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I nemoj toj osobi racunat sate, jer to jednostavno ne mozes tako. Najveca stavka je dostupnost te osobe kad gostima klima kaplje u 11 navecer, kad im dijete dobije fibru ili kad im netko stane na parking.

  23. #23
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Casa, u pravu si, ta osoba je vazna karika u uspjesnosti iznajmljivanja.
    Jedino ne moze doci do problema s parkingom jer imamo vlastiti put i zemljiste i zadnja smo kuca na kraju slijepe ulice.
    Sve ostalo da, od krepala je klima do izgubili smo kljuc.

  24. #24
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj kolega iznajmljuje u viksi 4 apartmana. Ima agenciju za čišćenje (svake godine mu dignu cijenu), plaća provizije za booking preko neta, na proljece vikende provodi uredjujuci i pripremajući sve za goste, odgovori na upite moraju biti za 1h, Mislim da ima i nekog tko dočekuje goste, evidentira ih, izdaje račune, rješava situacije s neprijavljenih gostima, nakon sezone opet sređivanje. Uglavnom kaže da je na nuli, s tim da je od "zarade" u stvari sve uložio u obnovu (pa tu nije imao izdataka) i svake godine razmišlja prodat sve jer mu je pomalo već dosta....

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    To je ozbiljan posao i novci ne padaju s neba ali ...možda je kolega obnovu i povećanu vrijednost nekretnine financirao iznajmljivanjem. Kao moja poznanica. Onda to nije nula. Jer i vlasnicibsada ljetuju u ugodnom prostoru a u budućnosti se nadaju i zaradi.

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa napisala sam nula s navodnicima. Ali je činjenica da je praktično sve što mu ostane nakon provizija, poreza i operativnih troškova uložio nazad i da u stvari ima stres i puno posla a nema od toga novaca odnosno i dalje žive od plaće. Nije mu vikendica trošak no da je koristi za sebe ne bi nikad toliko ulagao. U stvari ja mislim da se time bavi jer mu je izazov i neka vrst hobija, puno vremena i truda ulaze u detalje, onako temeljit je. Ja osobno ne bi imala ni volje ni živaca za sve to što radi

    Rosa je pitala za isplativost, ako ljetuje 4 tjedna na vrhuncu sezone pa tu odmah gubi jako puno prihoda , dok plati svima + kao vlasnik moraš doći par puta van sezone na razne pripreme i postsezonske poslove, ne vidim baš da će zaradom od jedne jedine jedinice imati zaradu vrijednu spomena. Olakšava financijski održavanje nekretnine i to je to. Ali opet tjera te da stalno ulazes, ne znam kolika joj je želja 6/10 gurati na 9/10 da dobije ocjenu 9,50 ili kolikovec treba da je popunjena i u mjesecima kad nije sve puno...

  27. #27
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Stres nije financijski izražen, ali kad tad će se gomilanje osjetiti.... Puno je tu psihičkog opterećenja u igri, za koje se kad tad upitaš jel ti to treba.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A meni je prica tvog kolege neuvjerljiva. Osim sto ne vidim kako toliko lose moze radit da profita gotovo ni nema, ne razumijem ni zasto treba nekog da prijavljuje i odjavljuje goste pored evisitora, niti kakve to pripreme poduzima na 4 apartmana da uz agenciju za ciscenje traju vikendima. Mm i ja nekretninu s 5 apartnana pripremimo u 10 dana, ukljucujuci bojanje, sitne popravke, ciscenje, pranje deka. U drugoj nekretnini s 6 apartmana smo cak i brzi jer je novogradnja. A radni dan nam ima 8 sati. Nijedna nekretnina nije nasa... mi to radimo i ne zivimo samo od toga, ali nam to je lijep prihod. U Dalmaciji smo. Razumijem da postoje razlike u cijeni ovisno o lokaciji, ali da s 4 apartmana netko nista ne uprihodi povrh tekucih popravaka, ne mogu vjerovati.

  29. #29
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Tih 10 dana on mora razbiti na 3-4 vikenda koje sjedne u auto plati benzin i cestarinu, sljaka cijeli vikend, vrati se nazad. Odradi 5 dana na stresnom poslu. Pa opet. Svake godine ima neku vecu investiciju, novi kreveti, novi ormari, uredi okucnicu, renoviraj prozore jer nakon par godina nije dosta samo farbanje, mijenjaj kuhinjske aparate, pa posteljina, rucnici.... nakupi se. Ja pričam što on priča, a ne mislim da imalo pretjeruje ili laze. Uostalom, i sami smo u nekom trenutku u ZG razmišljali o dnevnom najmu, kad smo sve stavili na papir smo odustali, a mogli smo dosta dobiti po danu. No zaključak je bio da kad se sve zbroji i oduzme nije to vrijedno tih novaca.

    Rosa se može raspitati koliko košta čišćenje, koliko bi morala uopće uložiti da da bude konkurentno za iznajmljivanje, i koliko svog vremena i truda uložiti u oglašavanje, komunikaciju s gostima i sl ali ako joj 10.000kn na kraju sezone nije puno sumnjam da će neki business case naći u tom poduhvatu.

    PS možda sad više ne ma nikog za izdavanje računa i prijavu, bavi se time godinama pa možda sad taj dio radi sam preko interneta. Prije mu je netko izdavao račune jer je morao biti tamo kad gost dolazi.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 28.06.2019. at 09:56

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je prica tvog kolege neuvjerljiva. Osim sto ne vidim kako toliko lose moze radit da profita gotovo ni nema, ne razumijem ni zasto treba nekog da prijavljuje i odjavljuje goste pored evisitora, niti kakve to pripreme poduzima na 4 apartmana da uz agenciju za ciscenje traju vikendima. Mm i ja nekretninu s 5 apartnana pripremimo u 10 dana, ukljucujuci bojanje, sitne popravke, ciscenje, pranje deka. U drugoj nekretnini s 6 apartmana smo cak i brzi jer je novogradnja. A radni dan nam ima 8 sati. Nijedna nekretnina nije nasa... mi to radimo i ne zivimo samo od toga, ali nam to je lijep prihod. U Dalmaciji smo. Razumijem da postoje razlike u cijeni ovisno o lokaciji, ali da s 4 apartmana netko nista ne uprihodi povrh tekucih popravaka, ne mogu vjerovati.
    Mislim da je ovo ključno. Ako si tamo gdje je i apartman, puuuno je lakše (i jeftinije) nadzirati cijeli proces, začepiti rupe kroz koje curi lova i slično. Ako si (kako naslov topica kaže) 300 km dalje, sasvim je moguće da je prihod puno teže ostvariti.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Svakako je puno isplativije kad si tamo gdje je i apartman, ali ni udaljenost od 200-300 kilometara mi nije nešto zbog čega bi trebalo odustati.
    je, troši se puno na benzin i cestarine, ali zarada je u konačnici ipak tu. kakva god da je. pa i 10000 kuna godišnje nije za odbaciti. dobro dođe za popunit budžet.

    a nekako baš ne mislim da se ručnici, posteljina, kreveti, ormari i ostale stvari moraju mijenjati svake godine.

    ubijanje oko čišćenja i spremanja apartmana mi dođe kao dobra tjelovježba. mrtva umorna sam nakon toga, ali onak nekak zadovoljno mrtva. znam da je s nekim ciljem.

  32. #32
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Naravno da se ne mora sve mijenjati svake godine. I to nitko nije napisao. Ali svake godine se mora mijenjati nešto od toga, ako ne želiš se za 10g naći u situaciji da treba odjednom promijeniti sve. Znači ove godine promjeniš krevete u dva apartmana, iduće u druga dva, pa iduće opet nešto, a bogme usput i umivaonik napukne, pločice popucaju, ograda prohrđavi, pipe počnu curiti, kanalizacija se zaštopa jer su turisti neodgovorni... Nije isto noviji apratman ili kuća iz 70-ih građena za potrebe obitelji tih davnih dana koju treba dovesti i održavati na nivou koji danas očekuju turisti.

  33. #33
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja imam takvu kućicu na moru za koju sam imala iste želje iznajmljivati preko ljeta. Na kraju to uvijek budu poznati, evo čak jedna osoba s ovog foruma , i nikad se nismo upustili u ozbiljnije ponuđivanje jer smo shvatili da imamo dovoljno obitelji koje pokriju dio ljeta, plus mi i naši klinci, i to je to. Na prihod koji dobijemo gledamo kao nešto što pokrije naše ljetovanje, ništa više. Jer kao što je netko gore napisao - uvijek ima investicija, prvenstveno zbog nas samih, a onda i gostiju. Recimo - prije 4 godine smo ugradili klimu, prošle godine donijeli novu veš mašinu, ove godine (korištenu ali funkcionalnu) perilicu suđa. Obnovili posuđe, posteljinu, jastuke, prekrečili zidove... Tako da nam iznajmljivanje pokriva sve to, dugoročno sva ta poboljšanja ostaju nama na korištenje.
    Najbolje je naći ovako kako ti sirius nudi - poznati ljudi, onda nema ni straha da ti nepoznati šeću tvojim prostorom, jer uvijek postoji taj rizik da ne znaš tko ti dolazi kao gost.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mi smo ti koji to rade za nekoga udaljenog 420 km. I prihod nije deset tisuca kuna na 5 apartmana, vev nterostruko veci. I mi smo zadovoljni dijelom koji dobijemo. Mm je i uredno prijavljen. Moja sveki radi isto za ljude u svicarskoj. I uistinu, prihod na 4 apartmana nije zanemariv, ni vlasniku, ni lokalcu.
    Ovo mi se cini kao rasprava gdje ima volje, ima i nacina, a gdje nema, nade se izgovor.

  35. #35
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nuditi samo poznatima obično znači i raditi na crno, jer inače zaista ne vidim kako bi se sve isplatilo, uz plaćanje boravišnih pristojbi, paušalnog poreza, naknade turističkoj zajednici itd. itd. A i svi atesti za kategorizaciju koštaju.
    To mi je najmanje draga varijanta i ne preporučam je nikome...

  36. #36
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa normalno da se isplati. Sama zarada ovisi o poziciji i opremljenosti apartmana. Ako je 6/10, dovedi to do 10/10 jer danas polovično ne prolazi. Sillyme, prijatelj izmišlja.
    Puno toga ovisi o lokaciji, mjestu, a onda i o lokaciji u mjestu (razlika je ogromna jesi li 100 ili 1000 m od mora. Stavi na papir koliko treba uložiti, sve troškove ako ćeš raditi legalno a možeš se meni javiti privatno da ti napišem računicu.

  37. #37
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Znaci prvo sitnica dovest s 6/10 na 10/10 i nakon toga od 35m2 novci samo teku....

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ha, ha, pa da, baš sitnica

    Ja imam čak dva apartmana na moru, pa sam se bavila razmišljanjem da jedan uredim za iznajmljivanje, međutim koliko sam računala mislim da bi mi trebale godine i godine samo da vratim ono što bih uložila da dovedem stanje na 10/10.

    (možda je problem u tome što moje nije 6/10 nego prije -6/10)

  39. #39
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Uređenje kupaonice je najveca stavka kod nas. Uredno je to sve, ali plocice su iz '82.
    To ne mozemo sami,a naci mestra i uskladiti ga s tjednom kad mi mozemo biti dolje je nemoguca misija. A prepustiti nepoznatom bez nadzora ...ne bih bas.

    Trebalo bi npr.sljedece ljeto kad imamo godisnji pofurati majstora iz Zg, platiti mu kvalitetne dnevnice za rad,kuhati mu i biti s njim barem tjedan dana.

    Naci dolje mestra je do sad uvijek bila drama, i to puno preskupa drama.
    Sram me reci koliko je uzeo jedan prosle godine za dva popodneva rada na vanjskom sjevernom zidu koji je pustao vlagu...1000 eura. Al bilo je, uzmi il ostavi.

    Najmanji problem je kaj bi mi za svaku sezonu morali kupiti novu posteljinu i caše...majstorski radovi su nocna mora kad zivis na kontinentu, nisi od dolje, naselje je vikendasko i nemas nikog svog dolje da ti nadgleda radove.

    Sve to uzimam u obzir, pa si mislim, ako ce nakon cijele gnjavaze zarada biti 10 000kn ili manje, ne, fala.
    Nama je kupaonica i ovako ok. Retro je in.

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Znam dobru dizajnericu interijera. Na vama je samo da lovu skupite.

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znam dobru dizajnericu interijera. Na vama je samo da lovu skupite.
    Mislim da sam poslala pp u istom smjeru.

  42. #42
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znam dobru dizajnericu interijera. Na vama je samo da lovu skupite.
    S dizajnom nemam problema, to je moje podrucje.
    Građevinski radovi su problem.

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naravno, majstori su posebna priča. Mi smo sad promijenili pločice na vanjskoj terasi, jer smo morali, popucale su i propuštale vodu na terasu ispod, i to je bila cijela drama, prvo nam je jedan majstor dao jednu cijenu a onda je podigao skoro duplo, onda smo uzeli drugog koji je još skuplji ali je na glasu kao odličan majstor, pa hajde, onda je taj razvlačio cijelu godinu te radove i na kraju ih sad napravio očito preko svake volje, bio je toliko bezobrazan na telefon da onako, nema šanse da bih to dopustila ikome na svijetu koga masno plaćam - ali ovdje je situacija šuti i trpi. Kod mene je najveća stavka loša stolarija, koja je nama naravno OK, ali sumnjam da bi turistima bila prihatljiva vrata na terasu zakucana daskom
    Za dizajn interijera bi se snašli sami, ne bi nam trebala dizajnerica.

  44. #44
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Joj,Mima,da. Majstori su suti i trpi.

    Prije par godina smo u tu jednu spavacu u viksi stavljali parket.
    (Bio je godinama linoleum, muka nam bila vec od njega) i dobijemo preporuku za mestra parketara lokalnog.
    Godinu dana ranije dogovorili, mozemo samo u ljeto, ok, moze i on. Prebacili krevete i ormar u dnevnu,opci kaos, al kaj sad, to moramo tak.
    I krene covjek pripremati podlogu, a mi otisli na plazu, na stolu mu ostavili rucak, soka , kave...sve da bude zadovoljan. Vratili se s plaze...kad nam nije srce puklo...dnevni pun piljevine??!!!

    Mestru bilo prevruce vani piliti letvice parketa, pa kad vec klima u dnevnom radi....
    I kaj...koju opciju, osim da ga smaknemo, a onda sebe, smo imali? Otisao bi i ostavio sve tak raskopano i puno piljevine...predujam mu je u dzepu i boli ga.

    Zato, suti, pregrizi i svaki dan pomalo usisavaj piljevinu...ako tad nisam ispalila....

    Mislim da lokalni ne mogu shvatiti koja je pozicija kad em nisi dolje, em nisi od dolje.
    Posljednje uređivanje od rosa : 29.06.2019. at 11:26

  45. #45
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da, mi imamo tajne majstore za koje nitko ne zna i ne dijelimo ih s vama.

  46. #46
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mi imamo tajne majstore za koje nitko ne zna i ne dijelimo ih s vama.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 29.06.2019. at 11:44

  47. #47
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mi imamo tajne majstore za koje nitko ne zna i ne dijelimo ih s vama.
    Nisam to rekla. Ti isti majstori s lokalnima drugacije postupaju. Potvrdili lokalni.
    Ili se lokalni samo hvale i nama vade mast?

    Primjer: proslo ljeto. Riknula klima. Ne moš disat, na sve strane zovi, nitko od mestara ne moze doci u roku dan-dva. Preko poznanika dosli do broja moba lokalnog servisera klima, al smo dobiti tajni kod doslovce sto i kako cemo mu reci. I tko nas je njemu uputio.
    Inace ne bi ni dosao, jer ljeti ima posla s apartmanima i svojim gostima.
    Za cijenu nismo ni pitali, srecom, bio fer covjek, nije previse oderao. Al nam je strogo rekao da njegov mob ne dajemo nikome, nece da ga u sezoni zovu.

    Eto, tajni majstori, da.
    Posljednje uređivanje od rosa : 29.06.2019. at 11:53

  48. #48
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mi imamo tajne majstore za koje nitko ne zna i ne dijelimo ih s vama.
    Ne, nego imate čudne.
    Meni nije čovjek htio iz Crikvenice doći na Krk, kao nađite nekoga lokalnog.
    Na kraju mi je radio čovjek iz Karlovca.

  49. #49
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam tko je to rekao?! Domaćima nije ništa lakše naći majstore nego nama, a mnogi majstori kod mene u selu su "vikendaši" pa ih preko zime niti nema. Na primjer, u selu su dva vodoinstalatera, od kojih je jedan vikendaš, a jedan je stalno angažiran na velikim poslovima. Tako da preko ljeta za sitne popravke još i možeš dobiti vodoinstalatera, a preko zime nula bodova.
    Općemito - malo je ljudi, malo majstora, a puno posla. Nama jedna žena godinama uređuje vrt, ove godine je stigla samo pokositi, i to je iz prijateljske usdluge napravila.

  50. #50
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    marta
    ni u većim morskim gradovima lokalcima nije ništa bolja situacija, sve se plaća po zlato, meštar ti (kad ga uopće nađeš) dođe i započne pa ode par dana kod drugoga i tako nekoliko puta.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •