Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Ne zeli nista jesti

  1. #1
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno Ne zeli nista jesti

    Pozdrav , imam problem s curkom od 2 godine , nece apsolutno nista jesti. Istina nikad nije bila neka velika izjelica ali uvijek bi pojela dovoljno. Trenutno smo na moru ( a bit cemo cijelo ljeto ) i otkad smo tu ona nista ne zeli jesti. Ujutro ispecem jaja , ili sunkice , sira s kruhom ovisi sto koji dan. A ona niti da proba. Pa ja kao budala smisljam sta da joj dam , probam s abc sirom , nece ni to , cokolino/ griz napravim , pojede 2-3 zalogaja i gotovo. Rucak koji god da radim nece , sad kako su vrucine trudim se sto laganiju hranu kuhati. Jedino sto zeli pojesti su cevapi s rostilja i to ih fakat puno pojede. Eventualno spinat s pireom i to je to. Koliko mi to stresa stvara , kad ne znam sta bi joj vise dala skuham joj hrenovke iako to izbjegavam oduvijek ali jednostavno nemam mira kad znam da je gladna. Pojede max pola hrenovke. Ne znam kaj joj je , jel zbog ljeta , vrucine , jel postala izbirljiva ili u cemu je problem ? P.S cica je jos uvijek glavna , i non stop ju navlaci

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ako ste na moru, lako je moguće da je premorena od kombinacije vrućine i povećanih fizičkih aktivnosti... Premoreno dijete ne može jesti baš dobro. To se meni znalo dogoditi s mlađim sinom. Zapravo, imala sam muku jer je jedan volio više jesti ujutro, a drugi navečer - tako je to u obitelji s više djece, znaš sve o tome.

    Vjerujem da će se prehrana stabilizirati nakon tjedan-dva, kada se dijete aklimatizira na more.

    Probaj joj ponuditi obilniji doručak, jer je ujutro manje umorna. Ako joj više odgovara jesti navečer, napravi obilniju večeru. Ponudi nešto što voli... Uostalom, da kuhaš špinat i pire svaki drugi ili treći dan, nije nikakva strahota. Hrenovke su isto sasvim prihvatljiva hrana za ljeto, jer je očito da se tako ne hranite cijele godine. Meni se znalo dogoditi da svaki drugi dan jedemo tjesteninu, jer to su obojica obožavala, pa je jedan dan bila karbonara, drugi dan bolonjez, treći golo tijesto s parmezanom + svježe salate... Ponudi joj voće ili frape, jer bitno je da namiri tekućinu. Moji su voljeli juhu piti na slamku, hehehe... Jedan je bio lijen jesti žlicom, a drugom je bilo zabavno. To nam je bio recept za konzumiranje juhe ljeti. I dan danas više vole piti juhu iz šalice nego jesti iz tanjura (razmaženi tinejdžeri).

    Sve će biti u redu. Ponudi jogurt, sir na kockice i slično, a ako joj ne odgovara topla hrana, ponudi povrće u obliku salate (kod mojih su dobro prolazile salate od kuhanog povrća - od mahuna, kukuruza, mladog graha... ali i svježe salate: zelena, krastavac s vrhnjem, rajčice, ribane mrkve....). Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.07.2019. at 16:10

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja bi izbacila cicu. I probaj se neživcirat toliko, poučena iskustvom osobe iz bliže obitelji s takvim djetetom najbolje što možeš napraviti je NE nutkati dijete cijelo vrijeme koliko god ti bilo teško gledat da ne jede.

    U jednom trenu će dijete zasigurno tražiti ili pojesti nešto.

    Sretno, znam da nije nimalo lako!

  4. #4
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ni moj mladji, koji je inace izjelica, ne zeli bas jesti po ovim vrucinama. A stariji, koji je u toj dobi bas slabo jeo, isto bi po vrucinama jeo drasticno manje, narocito kad bi otisli negdje na ljetovanje. Ako cete bit cijelo ljeto na moru, i ja mislim da ce bit bolje kroz tjedan dva kad se privikne. A dotad, daji joj sto voli + isprobaj savjete od Peterlin.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja bih rekla da je promjena ambijenta. Dojiti bih svakako nastavila jer mislim da im je u stresnim situacijama to od velike koristi. Moguce da i navuce vise mlijeka pa nije gladna... plus vrucine...

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ako je fakat do promjene lokacije pls zanemari moj komentar jer sam mislila da je posrijedi dijete koje općenito odbija hranu i jakoo je izbirljivo. Poslušaj cure.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.07.2019. at 00:29

  7. #7
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Lili i inace je izbirljiva ali ne toliko , sad je bas otkad je na moru extra izbirljiva.

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ima dvije godine, ne 20... stvarno je ok da jos sisa. Plus, stvarno, namirit ce potrebu za tekucinom, ako inace bas ni za sto nije zainteresirana.

    Ja sam inace od onih sto ne kuhaju posebno ni za koga (osim uvjetovano alergijama) tako da ne bih nikako smisljala sto cu i kako cu. Uz sto manje drame, vjerojatno ce vrlo brzo projesti. Bit cete cijelo ljeto na moru, znaci ima vremena za naviknuti se na novo okruzenje.

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moja je malo mlađa i isto šteka hranjenje, ali hoće popiti gusti sok (npr. miks datulje, marelice i voda) na slamku. Hoće pojesti isključivo bjelanjak od kuhanog jajeta. Malo mesa, tipa bijelo od pileta, ili oslić. Zagrist će breskve, jabuke, malo koštunjavog voća iz sezone (borovnice, kupine), a jogurt i sir neće. Dvoje od troje djece mi ne vole te sirne, jogurt stvari, baš kao ni ja. Tak eto šaram metodom pokušaj-pogreška ne bih li otkrila što je to što će ona pojesti. Kad to nađem onda gledam to servirati češće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •