Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Skidanje laka s noktiju, bez acetona

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Skidanje laka s noktiju, bez acetona

    Imate li savjet čime skinuti, a da nije aceton? Pročitala sam da djeluje kombinacija limunovog soka i alkoholnog octa, jeste li probali?

    Imam problematične nokte, dugo dugo nisam mazala lakom, pa me sad sjetilo, ne mogu vam opisati, nokat se krene odizati od nokatne ploče i boli naravno. Odizanje je inače meni normalna pojava, to i jest jedan od problema mojih noktiju.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Papirnata turpija (trenutno imam neku Killy's, ali uzmem što nađem...). Meni je to odlično za skidanje onih lakova s iskricama, koje ostaju nakon acetona. Ostatke laka skinem nekim uljnim preparatom.

    Inače, imam sličan problem s kalanjem noktiju, a tome sam doskočila mazanjem podloge - ovim: https://shop.lilly.rs/uploads/store/...a37865ec41.jpg

    Trenutno imam neki iz Muellera, drugačije se zove, ali isto je dobar. Tek nakon dva-tri sloja toga eventualno mažem lakom u boji.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Naravno, ništa od toga ne djeluje savršeno. Lakiranje noktiju je uvijek agresivno, ali moji su krhki (menopauza) pa mi sloj laka pomogne da dulje ostanu čitavi, inače ih razbijem na tipkovnici. Čak i ovo struganje turpijom (iako je papirnata i fina) odnese gornji sloj nokta, ali barem kemijski ne razori strukturu.

    Ont. meni sredstva za čišćenje jako jaaaako unište nokte i kožicu oko njih. Spasila sam se otkad redovno koristim gumene rukavice za svakodnevno čišćenje. To i krema za ruke daju zadovoljavajuće rezultate.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.07.2019. at 09:51

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    .

    Inače, imam sličan problem s kalanjem noktiju, a tome sam doskočila mazanjem podloge - ovim: https://shop.lilly.rs/uploads/store/...a37865ec41.jpg

    .
    Za ovo sam ja dobila preporuku jer imam užasno slabe nokte. Kupila, držale se uputa ko pijan plota, hvalila kako su mi nokti odlični - i valjda nije prošlo ni tjedan dana od prestanka korištenja da su mi nokti počeli pucat kao nikad prije. Trebali su tjedni proći da se vrati na ono moje normalno pucanje. Tak ak netko treba, mogu pokoniti tu bočicu, ak ju nisam hitila u smeće

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam kupila najobičniji essence lak za zaštitu noktiju (onaj prozirni), i bio je super.
    lak skidam AVEO skidačem bez acetona. košta nekih 4-5kn.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ponekad pomoć dolazi iznutra - meni odgovara beta karoten i b kompleks. Ljeti kad uzimam te preparate za kožu, redovito mi se poprave i nokti.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo sam ja dobila preporuku jer imam užasno slabe nokte. Kupila, držale se uputa ko pijan plota, hvalila kako su mi nokti odlični - i valjda nije prošlo ni tjedan dana od prestanka korištenja da su mi nokti počeli pucat kao nikad prije. Trebali su tjedni proći da se vrati na ono moje normalno pucanje. Tak ak netko treba, mogu pokoniti tu bočicu, ak ju nisam hitila u smeće
    Pa ne znam, meni je bilo ok, ali nisam dugo imala pauzu. Sad sam prije 2 tjedna ostala bez zaštitnog laka (potrošila, a nisam stigla nabaviti novi) i namazala samo onaj prozirni s iskricama na gole nokte. Za sada je ok, bez pucanja, aliiii moram paziti da mi ne prerastu dulje od 1,5 mm, jer tada su gotovi. Ustanovila sam da ih trebam držati relativno kratke (češće ih turpijam nego što režem, jer kad zarežem škarama, nokat se razlista i puca).

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ček, jesi ti čitala upute? ide nešto ala: namažš prvvi sloj, pa drugi nad drugi, pa skineš lak, i onda opet namažeš, pa tako redom dva tjedna. I onda nakon dva tjedna, treba ići pauza.

    Ili sam ja ipak kupila nekaj drugo???

  9. #9
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja se spremam na trajni na nogama za ljeto. Imala sam već i super mi je, jedino me naravno muči skidanje. Ne da mi se ići pedikeru i to plaćati. Je l ima neki trik za doma?

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ček, jesi ti čitala upute? ide nešto ala: namažš prvvi sloj, pa drugi nad drugi, pa skineš lak, i onda opet namažeš, pa tako redom dva tjedna. I onda nakon dva tjedna, treba ići pauza.

    Ili sam ja ipak kupila nekaj drugo???
    Ja nisam postupala po uputama s bočice nego po uputama koje mi je dala manikirka: mazati u tjednu 1-2-3-4-5 svaki dan dodavati po jedan sloj, a vikendom skinuti.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.07.2019. at 12:52

  11. #11
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se spremam na trajni na nogama za ljeto. Imala sam već i super mi je, jedino me naravno muči skidanje. Ne da mi se ići pedikeru i to plaćati. Je l ima neki trik za doma?
    Aceton, blazinice i alu folija. Izrežeš blazinicu da pokrije nokat, natopiš acetonom, staviš na ploču nokta i umotaš alu folijom. Zavisno od laka, treba pričekati 5-10min i onda se obično daju skinuti. Imala sam neke koje sam morala turpijom sastrugati. To je bilo ružno. I zna biti problem za skinuti ako je stavljen gel premaz povrh trajnog laka. Tako radi kozmetičarka mojoj mami. Onda samo brusilica pomaže.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  12. #12
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    za Jelenu... ovdje je sve lijepo opisano http://www.journal.hr/ljepota/dijana...ti-trajni-lak/

  13. #13
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo sam ja dobila preporuku jer imam užasno slabe nokte. Kupila, držale se uputa ko pijan plota, hvalila kako su mi nokti odlični - i valjda nije prošlo ni tjedan dana od prestanka korištenja da su mi nokti počeli pucat kao nikad prije. Trebali su tjedni proći da se vrati na ono moje normalno pucanje. Tak ak netko treba, mogu pokoniti tu bočicu, ak ju nisam hitila u smeće


    moji nokti su skroz ok, čvrsti, nikad nikakvih problema - nokti za poželjeti.
    kupim to s linka u DM-u radi boje, sviđa mi se ta mliječno-prozirna boja, i pogodi što: počeli mi se listati što NIKAD ranije nisu. zadnja dva mjeseca im se čudom čudim, jučer sam kupila preparat za nokte od solgara, onda znaš dokle je došlo, reko sigurno mi nešto u organizmu fali.
    aj bar znam šta im je!

  14. #14
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Taj lak je živi užas.
    Sadrži formaldehid koji je otrovan i kancerogen i najbolje je to izbjegavati.

  15. #15
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Cure, hvala za upute

  16. #16
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku

    preparat za nokte od solgara, onda znaš dokle je došlo, reko sigurno mi nešto u organizmu fali.
    provjeri sa summer je li to onaj preparat koji je ona pila, što je rekla da bi se umjesto "kosa, nokti" trebao zvati "stomak, guzice"

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    ne prepadaj Adio Mare

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •