Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: ima li netko A1 trio paket, i kako funkcionira?

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno ima li netko A1 trio paket, i kako funkcionira?

    naime, uskoro mi ističe bnet ugovor, pa razmišljam što dalje.

    bnet ima cca 90 osnovnih programa, a A1 ima cca 120. u njima i neke koji su mi zanimljivi.
    ako uzimam njihov novi ugovor - imam godinu dana 50% popusta na uslugu (i gubim svoj telefonski broje). a ako samo mijenjam "tehnologiju", plaćam punu cijenu.

    optima je gora od ht-a, a iskon ima tako spetljanu stranicu da ništa ne možeš iskopati. u ht se naravno ne vraćam ni u ludilu

    čekam još da mi se javi bnet s njihovom "najboljom" ponudom, da vidim što nude.
    uslugom sam zadovoljna, no ograničenim programom baš i nisam.

  2. #2
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa b.net je A1
    mi smo samo prebacili s b.neta na A1 pred godinu i pol. i zadovoljmi smo

  3. #3
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kako zaboga gubiš broj? Svi operateri podržavaju sve brojeve i možeš ih prenijeti (samo ne mozes miješati fiksne i brojeve mobitela). A drugo Bnet je već godinama u vlasništvu A1 - tako da bi ti morali bez problema ostaviti broj.
    Sto se ostalog tiče i opet bnet=A1 samo je drugi logo na računu. Kvaliteta usluge bi treba a biti ista a različiti su paketi i cijene...

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kako zaboga gubiš broj? Svi operateri podržavaju sve brojeve i možeš ih prenijeti (samo ne mozes miješati fiksne i brojeve mobitela). A drugo Bnet je već godinama u vlasništvu A1 - tako da bi ti morali bez problema ostaviti broj.
    Sto se ostalog tiče i opet bnet=A1 samo je drugi logo na računu. Kvaliteta usluge bi treba a biti ista a različiti su paketi i cijene...
    ukoliko idem na posve novi ugovor - ja sam potpuno novi korisnik, i A1 mi dodjeljuje broj iz svoje numeracije.
    ukoliko mijenjam tehnologiju (dobivam A1 router umjesto bnet routera), onda mi broj ostaje - ali nemam pogodnost popusta.

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi imamo A1 od početka godine i jako smo zadovoljni.
    Internet je super, TV isto i tarife za mobitele također.
    S HT sam lani otišla nakon dvadeset godina.
    Doslovno su me otjerali groznom uslugom i bezobrazlukom.

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ukoliko idem na posve novi ugovor - ja sam potpuno novi korisnik, i A1 mi dodjeljuje broj iz svoje numeracije.
    ukoliko mijenjam tehnologiju (dobivam A1 router umjesto bnet routera), onda mi broj ostaje - ali nemam pogodnost popusta.
    Malo sam zbunjena pa me zanima odakle ti ta ponuda. To su ti nudili u njihovom dućanu? Jer bnet tehnologija je kablovska a A1 ti onda sigurno može nuditi usluge po istom kablu i to je onda ista tehnologija. S druge strane mogu ti nuditi i homebox za internet i telefon a satelit za tv, ja to ne bi uzela. Možda mogu dati i optiku ali to bi mi bilo neobično da nude oboje na istoj adresi. U svakom slučaju posve mi je neobično da ti uvjetuju popust promjenom broja, nikad čula za tako nešto. I u oba slucaja ti uzimaš novi ugovor ako ne ostaješ na bnet ugovoru, i s njime vjerojatno uzimaš novu ugovornu obavezu. Ali možda prodavač nesto mulja tamo da si novi korisnik, samo ne kužim kako. Baš je bio nedavno clanak kako se isplati mijenjati operatera jer nude vece popuste za one koji prelaze njima nego za postojece korisnike.

  7. #7
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo A1 od početka godine i jako smo zadovoljni.
    Internet je super, TV isto i tarife za mobitele također.
    S HT sam lani otišla nakon dvadeset godina.
    Doslovno su me otjerali groznom uslugom i bezobrazlukom.
    Nama istječe ugov za 2mj i isto razmisljam HT bye-bye...20 godina korisnici.

    Pitam za jexan mob i nema popusta bez obzira sto bi produzili MOZDA ugovor jos 2 godine! Zatečena sam ostala...pogodnost neka nula bodova. Mob mi nude po cijeni koja je i u ducanu

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nama istječe ugov za 2mj i isto razmisljam HT bye-bye...20 godina korisnici.

    Pitam za jexan mob i nema popusta bez obzira sto bi produzili MOZDA ugovor jos 2 godine! Zatečena sam ostala...pogodnost neka nula bodova. Mob mi nude po cijeni koja je i u ducanu
    mob se nikad ne kupuje kod pružatelja usluge. em dobiješ svašta, em ne daj bože da ne radi...
    ima na rate u dućanima, a osim toga je otključan pa možeš "šetati" bez otključavanja koje traje i po mjesec dana. govorim iz svog iskustva.

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam zbunjena pa me zanima odakle ti ta ponuda. To su ti nudili u njihovom dućanu? Jer bnet tehnologija je kablovska a A1 ti onda sigurno može nuditi usluge po istom kablu i to je onda ista tehnologija.
    u njihovoj terminologiji "promjena tehnologije" označava promjenu rutera, i produžetak korištenja usluge. tražila sam da mi pojasne.
    budući da je bnet u vlasništvu A1, ja mogu samo nastaviti koristiti uslugu A1 koja se evidentira kao produženje ugovora na sljedeće dvije godine - i u tom slučaju mi ostaje broj.


    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    S druge strane mogu ti nuditi i homebox za internet i telefon a satelit za tv, ja to ne bi uzela. Možda mogu dati i optiku ali to bi mi bilo neobično da nude oboje na istoj adresi.
    mislim da to ne nude za korisnika koji ima mogućnost kabela, optike, i bakrenog pristupa.

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slučaju posve mi je neobično da ti uvjetuju popust promjenom broja, nikad čula za tako nešto. I u oba slucaja ti uzimaš novi ugovor ako ne ostaješ na bnet ugovoru, i s njime vjerojatno uzimaš novu ugovornu obavezu. Ali možda prodavač nesto mulja tamo da si novi korisnik, samo ne kužim kako. Baš je bio nedavno clanak kako se isplati mijenjati operatera jer nude vece popuste za one koji prelaze njima nego za postojece korisnike.
    ukoliko ja želim biti NOVI korisnik i koristiti pogodnosti, onda trebam napraviti i novi ugovor.
    u tom slučaju sklapam potpuno novi ugovor koji uključuje sve tri usluge kao potpuno NOVE usluge. dakle, kao da nikad nisam imala nikakav priključak. zato se dodjeljuje i novi telefonski broj.
    nije nikakva muljaža.

    tražila sam od bneta da mi daju svoju "najbolju ponudu", pa ću vidjeti kad me nazovu. poslala upit online.

  10. #10
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Iskreno, mislila sam da nešto znam o temi ali ovo što pišeš mi je sve totalno nerazumno. Tako da najbolje da više ne komentiram... objektivno (ono kad gledamo realnost a ne kako oni što zovu) ti si njihov postojeći korisnik i ne možeš biti novi osim da netko drugi potpiše ugovor. A čim potpisuješ ugovor koji je različit od prethodnog to je u svojoj biti novi ugovor, ne produljenje istog - produljenje bi bilo da potpisjueš nastavak korištenja istih usluga iako možda za drugačiju cijenu odnosno popust. Tehnologija je pak sasvim konkretna stvar - to je ono preko čega imaš uslugu, optika, telefonska linija, kabel, satelit... ako mijenjaš ruter mijenjaš opremu s kojom koristiš uslugu, ne tehnologiju.

    No tko bi shvatio marketinške i prodajne cake i fore naših operatera....

    PS - svi mobiteli su otključani već godinama. Ali isto tako ne dobivaju se popusti na kupovinu jedino što se dobije je mogućnost uzimanja uređaja na rate... bar kad sam ja zadnje gledala.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Svatko ima pravo prenositi svoj broj dalje.. bilo u "novu" bilo kod drugog operatera
    Samo se treba traziti da se broj prenese
    Imam osobno iskustvo i zato znam

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, mislila sam da nešto znam o temi ali ovo što pišeš mi je sve totalno nerazumno.
    naj se mučiti ...
    radila sam u odjelu za razvoj proizvoda, pa znam kakve sve "cake" se ugrađuju u takve ponude. tako da mene odavno ništa ne čudi.

    btw, u bnet-u su mi ponudili korištenje telefona kakvo imam, internet kakav imam, programe iz redovne ponude - i produženje ugovora za 199kn. to je njihova "najbolja" ponuda.

  13. #13
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Svatko ima pravo prenositi svoj broj dalje.. bilo u "novu" bilo kod drugog operatera
    Samo se treba traziti da se broj prenese
    Imam osobno iskustvo i zato znam
    pa i ja sam prenesla broj u bnet. i mogu ga prenesti i u A1 ako želim.
    no ovdje je specifična situacija zbog toga što želim koristiti pogodnost koju ne omogućuju ako si unutar A1 (a bnet JE unutar A1).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    To nema veze s prijenosom broja

    Kakve god da pogodnosti dobivas ili ne imas pravo ostaviti svoj "stari" tel broj

  15. #15
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Nedavno smo presli na A1 zbog preseljenja, jer nam HT nije mogao, s obzirom da se radi o novoj zgradi, ponuditi uslugu.
    Poprilicno nezadovoljni, suprug i ja jos i ok, ali klinci frustrirani jer im u njihovim sobama wi fi slabo ili nikako ne radi.
    Primjetila sam da cesto kao da imaju neke smetnje u propusnosti, ono kad mi dodje 30 poruka na whatsapp, imessage, i mailova istovremeno.

  16. #16
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    naime, uskoro mi ističe bnet ugovor, pa razmišljam što dalje.

    bnet ima cca 90 osnovnih programa, a A1 ima cca 120. u njima i neke koji su mi zanimljivi.
    ako uzimam njihov novi ugovor - imam godinu dana 50% popusta na uslugu (i gubim svoj telefonski broje). a ako samo mijenjam "tehnologiju", plaćam punu cijenu.

    optima je gora od ht-a, a iskon ima tako spetljanu stranicu da ništa ne možeš iskopati. u ht se naravno ne vraćam ni u ludilu

    čekam još da mi se javi bnet s njihovom "najboljom" ponudom, da vidim što nude.
    uslugom sam zadovoljna, no ograničenim programom baš i nisam.
    Sorci, sto ukljucuje taj A1 trio paket koji razmisljas uzeti?

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    navodno 120 programa u osnovnom paketu, flat internet, telefon.

    https://www.a1.hr/privatni/trio-paket

    na bnetu više nemam kaj gledati, a ne mogu nigdje naći popis njihovih (navodno) 90 programa koje sad nemam, a nalaze se u osnovnom paketu.

    edit:

    kako je jučer krenuo retrogradni merkur , ne bum niš potpisivala dok ne prođe, al bum skupila informacije na prodajnim mjestima.
    Posljednje uređivanje od sorciere : 08.07.2019. at 14:54

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Nedavno smo presli na A1 zbog preseljenja, jer nam HT nije mogao, s obzirom da se radi o novoj zgradi, ponuditi uslugu.
    Poprilicno nezadovoljni, suprug i ja jos i ok, ali klinci frustrirani jer im u njihovim sobama wi fi slabo ili nikako ne radi.
    Primjetila sam da cesto kao da imaju neke smetnje u propusnosti, ono kad mi dodje 30 poruka na whatsapp, imessage, i mailova istovremeno.
    taj dio mi nije problem, jer mi je wi-fi u sobi s lapom, a baš nisam preplavljena porukama i mailovima...
    kad postaneš penzić, sve se smanji.

  19. #19
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Nedavno smo presli na A1 zbog preseljenja, jer nam HT nije mogao, s obzirom da se radi o novoj zgradi, ponuditi uslugu.
    Poprilicno nezadovoljni, suprug i ja jos i ok, ali klinci frustrirani jer im u njihovim sobama wi fi slabo ili nikako ne radi.
    Primjetila sam da cesto kao da imaju neke smetnje u propusnosti, ono kad mi dodje 30 poruka na whatsapp, imessage, i mailova istovremeno.
    To ti je do tvog wifi, probaj vidjeti koji tip wifi imaš s njihovim uređajem (ako imaš sreće je neki s ac standardom) i nabavis wifi ekstender istog tipa (ac) da pokriva njihove sobe. Ali ako si sa svih strana u stanu okružena drugim wifi mrezama onda se one medjusobno "tuku", mijenjaju kanala, čuda. Ili ako imaš neki armiranobetonski zid izmedju njihovog uredjaja i sobe od klinaca bez ekstendera ništa.

    Mi smo doma nakon par mjeseci zezancije, mijenjanja ručno kanala i sl (a mm fakat zna što radi) jednostavno mreznim kablom spojili ruter i wifi ekstender, odonda nam mreža radi ok i preko wifi.

    Samog interneta u flat imaš više nego dovoljno i nema nikakvog zagušenja kod njih, ono pocne u zraku kad se svi uređaji nakace na wifi (a danas obicno imaš doma 4 wifi mobitela, par wifi tableta i laptopa - tu se već zna probiti max podržana količina uredjaja koji se spajaju na jedan wifi ruter ak je neki jeftini). Plus ako ti je jos neki armiranobetonski zid izmedju - i pocnu problemi.

    Ukratko probaj prvo s ekstenderom...

  20. #20
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    nama uskoro istice ugovor kod T.coma
    pa gledam gdje bih ...

  21. #21
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    kaze:

    Download od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s

    Upload od 7 Mbit/s do 10 Mbit/s



    jel to brzo, sporo? dovoljno brzo?

  22. #22
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    meni je to sve nuklearna fizika


    trebam flat internet, sto brzi to bolji
    i tv, neki, osnovni
    fiksni telefon moze i ne mora
    mobitel ne trebam

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kaze:




    jel to brzo, sporo? dovoljno brzo?
    meni je to dovoljno brzo. kod ht-a sam imala nekoliko puta sporiji internet, iako je i to radilo.
    uostalom - uvijek možeš tražiti nadogradnju brzine (iako ne vidim potrebu za tim).

    što se tiče telefona, on ponekad ipak može biti koristan. ja ga držim u ormaru, al mi se desilo da sam zaboravila mob na jednom mjestu, pa sam iskoristila telefon da javim. cijene sa i bez telefona su minimalna razlika, a korištenje telefona je puno povoljnije neko kod ht-a.

    tebi se isplati s ht-a prijeći u A1, jer prvu godinu plaćaš samo pola pretplate, a to je već ušteda. baš sam pisala frendici, jer je ona u istoj situaciji.
    ne znam koliko ti plaćaš, ona plaća 264kn mjesečno, i ima hbo go. pa evo:

    prvu godinu plaćaš 1374kn, drugu 2748kn.
    ukupno: 4122kn

    ako uzimaš HBO premium, to je za 2 godine još 1416kn
    ukupno 5.538 kn
    za 2 godine po 264 kn (i samo hbo go, a ne premium) plaćaš 6.336kn
    razlika (u tvoju korist) je 798kn.


  24. #24
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku

    Ukratko probaj prvo s ekstenderom...
    Nekako imam fobiju od pojacivaca wi fi signala...
    pogotovo u sobama od klinaca, nikako da se primim iscitati ponesto o eventualnoj stetnosti istog (mislim na zracenja).

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    naletila na ovo:

    možda nekoj pomogne!

    https://kompare.hr/telekomunikacije/mobilne-tarife/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •