Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 206 od 206

Tema: Pravilno odlaganje otpada, recikliranje, zagađenje okoliša...

Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

Jako je to lose rijeseno. Kante su posvud postavljene. Nema nikakvog plana ni reda, milijun kontejnera, neuredno postavljenih. A ljudi takvi kakvi jesu. Lili, nije tvoje naselje iznimka. Ne moras nista fotkati da nekome otvoris oci. Vecina naselja koja su opremili kantama izgleda katastrofalno. Mene isto sram kako to izgleda. Maltene Kusturica.

anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004

Početno

Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A što sve stavljate unutra? Ako ima išta životinjsko (osim dlake i ljuske jaja) normalno da smrdi. Mi smo pred par dana dobili kante i vrećice. Jednu 30l sam već napunila. Apsolutno ništa ne smrdi osim što sitne voćne mušice zuje.
    Šta god da stavimo pola dana provede na suncu. Svo povrće i voće pusti vodu. Samo zamisli koru od par lubenica i dinja ljeti i koliko to vode još ispusti pa se onda kuha u zatvorenoj kanti na 50 stupnjeva (ili više, koliko bude u zatvorenoj kanti).
    Ove kante koje su po naseljima su porazbacane kako koja. Nitko nije promislio niti o potrebnoj veličini, niti o zaštiti od sunca, niti da je dostupno svima koji prolaze i mogu ubaciti unutra i automobilske gume ako hoće :/

anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004

Početno

Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Jako je to lose rijeseno. Kante su posvud postavljene. Nema nikakvog plana ni reda, milijun kontejnera, neuredno postavljenih. A ljudi takvi kakvi jesu. Lili, nije tvoje naselje iznimka. Ne moras nista fotkati da nekome otvoris oci. Vecina naselja koja su opremili kantama izgleda katastrofalno. Mene isto sram kako to izgleda. Maltene Kusturica.

Ispred moje kuće zeleni otok od prije točno godinu dana. Nitko nije ništa niti pitao, niti najavio, niti razmislio kako postaviti, nema plana odvoza - ništa.

Tekstilni kontejneri su svugdje najveći problem. Toliko veliki da mi se čini da je bolje da ih se ukine. Ono što sam primjetila je da neki sugrađani koji se tako opskrbljuju odjećom (ne znam šta s njom onda rade) izvade iz kontejnera sve što mogu, ubace u kombi i odvezu negdje. Onda tamo negdje proberu, a ovo što im ne valja lijepo s kombijem dovezu do bilo kojeg tekstilnog kontejnera, i onda iskrcaju ispred njega i oko njega. I tako po cijelom gradu. Dobra ideja da se prikupi tekstil propada u provedbi, i usput stvara smetlište od grada i razbješnjuje 99,9 posto svih ostalih.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je u naselju užas otkako imamo sve više kontejnera, sve razbacano na sve strane, prepuni kontejneri, , ljudi ostavljaju okolo, smrdi,ružno izgleda,a ovi izgleda ne odnose smeće redovito.
    Blagi užaaas!
    Dođe mi da to sve poslikam,a ne znam ni kamo slati ni koga zvati.
    Jel znate neki broj telefona na koji mogu zvat da odnesu svo to silno smeće.
    Svojedobno sam slala mailove na cistoca@zgh.hr

Nikad ne bih dobila odgovor, ali dan-dva nakon poslanog maila, primijetila bih da su pokupili smeće razbacano oko kontejnera, a i kontejner bi bio ispražnjen. Je li to bilo do maila, ili bi ga pokupili tako i tako, ne znam.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Tekstilni kontejneri su svugdje najveći problem. Toliko veliki da mi se čini da je bolje da ih se ukine. Ono što sam primjetila je da neki sugrađani koji se tako opskrbljuju odjećom (ne znam šta s njom onda rade) izvade iz kontejnera sve što mogu, ubace u kombi i odvezu negdje. Onda tamo negdje proberu, a ovo što im ne valja lijepo s kombijem dovezu do bilo kojeg tekstilnog kontejnera, i onda iskrcaju ispred njega i oko njega. I tako po cijelom gradu. Dobra ideja da se prikupi tekstil propada u provedbi, i usput stvara smetlište od grada i razbješnjuje 99,9 posto svih ostalih.
    Točno tako izgleda i kod nas.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Šta god da stavimo pola dana provede na suncu.
    Pokušajte posipati sodom bikarbonom. Možda smanji smrad.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •