Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 433 od 433

Tema: Pravilno odlaganje otpada, recikliranje, zagađenje okoliša...

  1. #401
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Predobra i izložba i ideja
    Ali tužan povod, meni čak tragičan. Imam nultu stopu tolerancije na bacanje otpada u prirodu.

  2. #402
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Sigurno je bar neki mali dio ovih postola izgubljen, a ne bačen. Iz vlastitog iskustva znam da stvari s brodova jednostavno nestaju i da ne pomogne ni ronjenje ni vožnja natrag putem kojim ste prošli ni raspitivanje kod svih brodova na istom području

  3. #403
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Velik dio smeca dolazi u Jadran iz neadekvatnih albanskih odlagalista otpada. Kad naidjete na veliku kolicinu smeca u juznom Jadranu, probajte citati etikete na ambalazi. Velik dio je iz Albanije. Tako da vjerujem da je to slucaj i s cipelama.

  4. #404
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kakve muhe polažu jaja na biljni otpad? Mislila sam da muhe idu samo na meso. Koji k?
    Mislim da ću i ja morati odustati od biootpada. Ovo je golo s***e, čak i s novom kantom s poklopcem.

  5. #405

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Baš si vidjela muhe? Kod nas u velikim kontejnerima po ljeti zna biti crva, muhe nisam do sada nikad vidjela.

  6. #406
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nisam vidjela muhe, ali crvi dolaze od jaja muha, pa ono... ne shvaćam kak.

  7. #407
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    To je normalno. Insekti se mogu zavuci bez problema. Maloprije smo MM i ja gledali kako se odrasla osa zavukla u jedan mali odjeljeni dio fara.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 07.12.2020. at 07:27

  8. #408
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Je li tu netko pisao da celofan ide u biootpad?

  9. #409
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da ide ako je pravi celofan, al kako ces znati?

  10. #410
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Spalit ću ga pa omirisat.

  11. #411
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Celofan nikako nije biootpad

  12. #412
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ma da, pa i gledam pa mi nije jasno jer se sjećam da se negdje vodila rasprava kako znat je li celofan pravi.

  13. #413
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pravi celofan se radi od celuloze i potpuno je razgradiv.

  14. #414
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ide ako je pravi celofan, al kako ces znati?
    Ide, to je celuloza, isti sastav kao drvo i papir.
    Evo, tu piše kako ga možeš prepoznati http://eskola.chem.pmf.hr/odgovori/o....php3?sif=6114
    Daklem, ne zapaliti nego namočiti.
    Brw. Lidl zadnjih tjedana pakira kruh i pecivo u to. Prije su imali kombinaciju papira i celofana i te vrećice su se uredno mogle bacati u papir.

  15. #415
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kaj su ovi zaboravili dostaviti smeđe vrećke za biootpad? Je li kome stiglo?
    Pitam se koliko je Grad odvojio novca za nove naljepnice na kante.

  16. #416
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Molim vas info gdje odloziti ispraznjeni akumulator od auta?
    Hvala.

  17. #417
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Reciklažno dvorište, ali ponesi osobnu jer sam na zadnjem listiću zgh vidjela da će krenut zapisivat tko im donosi. Valjda to odbiju od računa za režije ili ne znam ustvari.

  18. #418
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ok hvala to sam i mislila,al rekoh mozda ima jos nesto.
    Moram provjerit rad.vrijeme.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2020. at 10:35

  19. #419
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Neki prodavači akumulatora daju popust ako doneseš stari,bar je to bilo pred neki vreme

  20. #420
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma tek sam kupila novi i zamijenila stari. Nadam se da ce trajati bar 4 god.

    Ako netko hoce stari akumulator za popust u ducani, neka se javi, rado ga udijelim
    Ja sam popust dobila na Tokic karticu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2020. at 10:59

  21. #421
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok hvala to sam i mislila,al rekoh mozda ima jos nesto.
    Moram provjerit rad.vrijeme.
    Ima. U autoklubovima to zbrinjavaju. Zadnji sam nosila u HAK Siget, ali imaju to svi.

  22. #422

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Nije da mi treba hitno, al kad ću idući put dolazit, da znam..Jel zna itko jel u Konzumu na Črnomercu ima kukuruza kokičara u rinfuzi (ponijela bi svoje posude) i čega još ima u rinfuzi osim sušenog voća, oraščića i graha?
    Hvala
    P.S. Može i ista info za veliki Konzum u Gajnicama.

  23. #423
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Reciklažno dvorište, ali ponesi osobnu jer sam na zadnjem listiću zgh vidjela da će krenut zapisivat tko im donosi. Valjda to odbiju od računa za režije ili ne znam ustvari.
    Koliko znam nema popusta na računu za režije,to je bio predlog kad je najavljeno poskupljenje.

  24. #424
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Što sve spada u glomazni otpad?
    Jel i stari frižider?smije li on u kontejner ili na sakupljanje kada je akcija skupljanja

  25. #425
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ovo je kod nas

    Krupni (glomazni) komunalni otpad je predmet ili tvar koju je zbog volumena i/ ili mase neprikladno prikupljati u sklopu usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada.
    Krupnim (glomaznim) komunalnim otpadom smatraju se sljedeći predmeti i stvari:
    KUPAONSKA OPREMA: kada (plastična, fiberstaklena, metalna i slično), tuš kada, sauna; kada za djecu; kupaonski ormar i police; zavjesa ili pregrada za tuš ili kadu, nosač zavjese (karniša); umivaonik; toalet i bide (školjka i daska); slavina za vodu, nosač tuša i crijevo za tuš; stalak za ručnike i slično; ogledalo
    STVARI ZA DJECU: krevet za dijete; stolica i hodalica za dijete; veće igračke; dječja kolica; auto sjedalica za dijete
    PODNE OBLOGE: tepih, laminat, linoleum, parket, krzno i slično
    NAMJEŠTAJ: ormar, komoda, ladičar, vitrina, noćni ormarić i slično; polica (npr. ugradbena, samostojeća, zidna i slično); stol (npr. radni, za računalo, kuhinjski, za blagovaonu, toaletni i slično); stolac, klupa, barska stolica; zidni/stolni sat većih dimenzija; daska kod uzglavlja kreveta; stalak (stolni, zidni za npr. tv/hi-fi); fotelja, naslonjač, krevet, tabure; madrac, nadmadrac, podnica kreveta; okvir za sliku većih dimenzija; prozorske zaštitne rešetke i grilje; sobne pregrade
    KUHINJSKA OPREMA: kuhinjski elementi (ugradbeni, samostojeći i drugo); sudoper; radna površina; šank
    VRTNA OPREMA: ograda i vrata; vrtni namještaj; vrtni alat, strojevi za vrt (tačke, kosilica i slično); sjenica za vrt (rastavljena na dijelove dimenzija pogodnih za prijevoz); drvo (izrezano na dimenzije pogodne za prijevoz); posuda (za npr. cvijeće) i postolje/nosač većih dimenzija; vrtni ukrasi većih dimenzija; vrtna klupa; crijevo za vodu, oprema za razvođenje vode te posude za zalijevanje bilja; ljuljačka; suncobran i stalak za suncobran; sklopivi bazen; roštilj
    OSTALI GLOMAZNI OTPAD: rolete, žaluzine, tende i slično; ljestve i samostojeće stepenice; zavjese i nosači zavjesa; vrata (npr. sobna, ulazna i drugo); staklo (okno); prozor, prozorski okvir; invalidska kolica; dekorativni predmeti većih dimenzija; oprema za kućne ljubimce većih dimenzija (akvarij, žičani kavez, i slično); sprave za vježbanje i veća oprema za sport i rekreaciju (bicikl, daska za jedrenje/jahanje na valovima, kajak, kanu, pedalina i slično); radijator; kante i posude većih dimenzija; tapete; daska za glačanje; okvir za sušenje rublja
    NIJE DOZVOLJENO U KONTEJNERE ODLAGATI: građevinski otpad poput šute, cigle, kamena, crijepa, azbestnih ploča, građevinskih pločica, građevinskog ljepila, stiropora i slično; problematični otpad poput akumulatora, baterija, pesticida, boja, lijekova i slično; tekući otpad; lešine životinja; pepeo, biootpad (granje, lišće, stabla, travu i slično)


    Znači i frižider
    Posljednje uređivanje od Vrci : 03.08.2021. at 16:37

  26. #426

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    hladnjak bi trebalo reciklažno dvorište primiti
    nazovite prije i provjerite

  27. #427
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Što sve spada u glomazni otpad?
    Jel i stari frižider?smije li on u kontejner ili na sakupljanje kada je akcija skupljanja
    Frižider treba dati u reciklažno dvorište, jer sadrži freone koji se ne smiju ispuštati u atmosferu. Alternativa za stare hladnjake koji još rade je poklanjanje. Nazoveš Reto centar ili postaviš oglas na Njuškalu da poklanjaš. I

  28. #428

  29. #429
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Frižider treba dati u reciklažno dvorište, jer sadrži freone koji se ne smiju ispuštati u atmosferu. Alternativa za stare hladnjake koji još rade je poklanjanje. Nazoveš Reto centar ili postaviš oglas na Njuškalu da poklanjaš. I
    Riješeno na način da u gradu do postoji firma koja odvozi sve kaj je na struju ili baterije,samo se nazove i dogovoru kad dečki mogu pokupiti. Zagorje je u pitanju

  30. #430
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Čitajući https://lupilu.hr/kutak-za-roditelje...iranje-pelena/
    Zanima me zašto računi iz trgovine, omoti od slatkiša idu mješoviti otpad, nema tog puno,ali smo do sad odvajali ili u papir ili plastiku

  31. #431
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Gdje ide keramika, tipa stare šalice i slično?
    tražila sam na netu i kaže mi da ide u staklo, jel to točno?

  32. #432
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Točno je. Vidi ovdje (treba upisati "keramika"): https://www.razvrstaj.eu/otpad/keramika-2/ ali piše da se odlaže u RECIKLAŽNO DVORIŠTE. To bi bilo najjednostavnije - odneseš tamo, a oni neka odlože kamo pripada.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.07.2022. at 15:19

  33. #433
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja keramiku/staro suđe vozim u reciklažno. Ali tamo ga ne bacaju u staklo nego u kontejner sa šutom.

    U principu svaku stvar u kući koja nije biootpad/papir/svakodnevna plastika (za što imam spremnike/kante kod zgrade) stavljam doma u jednu vreću/kutiju na balkonu i onda 1x tjedno vozim u reciklažno. Često se iznenadim što gdje bacaju.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •