Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 176

Tema: Kako reagirati na "baš me briga" stav

  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno Kako reagirati na "baš me briga" stav

    Osoba sam koja poštuje pravila ponašanja, pristojna sam i očekujem da se prema meni tako ponaša. Pogotovo kad je ljubaznost ugrađena u zanimanje. Jučer sam se našla u situaciji koje me baš muči. Ustvari, poprilicno sam osupnuta ponašanjem mlade konobarice.
    Pa da vas pitam: kako vi reagirate na takav, ne znam kako reći, ali bezobrazluk.
    Terasa, uz more, Karolina Rijeka, poznati i IN kafić. Manje od 10 ljudi sjedi, gledamo more i jahte, jutro je. Naručimo makjato i kapucino, ja kažem: molim smeđi šećer. Jednostavno, zar ne?
    Dolazi ona sa bijelim šećerom. Kažem joj da sam zamolila smeđi. Uzima bijeli i kaže: ja to automatski stavim, donijet ću smeđi. I ode.
    Čekam, čekam, prolazi ona nekoliko puta kraj mene. Bez šećera. Pijem taj kapućino bez šećera. Popijem.
    Nije kraj priče
    Zovem da platim. Evo je i uzima 50 kn. Kažem:" Šećer ste zaboravila, no naplatiti, vidim, nećete zaboraviti". Ni da kaže: izvinite, ni: zaboravila sam, nego: pa, zar nemate sitno?
    Račun je 26. Nemam. Ode ona.
    Vraća se i stavlja na stol 20 kn. Nemam sitno, onako uz put kaže. Meni tlak sve veći i veći, bijes proviruje. I kažem uz pogled koji ubija: "Nađite sitno" OK, ne ponosim se sobom, ali stvarno mi je previše .
    Ode.
    Sjedimo i gledamo more. Ne odustajem.
    Još nije kraj
    Vraća se. Baca kovanicu od 5 kuna na stol uz riječi: "Evo vam!" krajnje osorno. Ode.
    Stavljam dva puta po 50 lipa kraj moje prazne šalice bez šećera i odlazimo.
    Bijesna sam. Ne samo na nju nego i na sebe. I na muža koji kaže: "što dramiš, mogla si uzeti taj obični šećer."
    Dobro da pogledi ne ubijaju!

    Zar stvarno pretjerujem? Zar stvarno dramim ako očekujem da mi se ispoštuje narudžba?

    Tako je jednostavno raditi svoj posao kako treba. Samo poštuješ pravila.
    Ili ne radi ako nisi za raditi.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Uskoro ćeš biti sretna da ne uzimaš kavu na žetone jer te neće imati tko poslužiti.

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    #hrvatsketragedije

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    U tvom slučaju bi platila s karticom


    Bili na svadbi u petak navečer,
    Konobari lete, i sad jedan koji je nas posluživao pošto je moj mali s manjim dijapazonom hrane, prvi put čovjek pitao za kog je posebno jelo, poslije ga par puta pitao jel je zadovoljan ! Mali oduševljen valjda 10 puta pričao kak su uslužni, jučer na oproštajnom ručki druga postava ali sve na nivou.
    Možda je i do tog jer mi ne idemo baš po restoranima

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Inace muz je apsolutno u pravu. Smedi secer je samo obojan bijeli.

    Mog sina npr. nervira sto mu u srijedom u firmi preko zvucnika pustaju -narodni radio.
    Obzorom da mu je startna placa bez staza veca nego moja na super odgovornim poslu sa 26 godina staza , a i ostali uvijeti 100x bolji rugam mu se svaku srijedu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.06.2022. at 13:16

  6. #6
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Možda je curi bio loš dan, a ljudi su ljudi, nisu roboti.
    Ja bih je bila još jednom u prolazu zamolila da donese, kad ne bi, na kraju bih isto kao i ti inzistirala na povratu ostatka, koji bih u svakom drugom slučaju bila ostavila.
    Međutim, na taj bih događaj, ako ga tako možemo nazvati, zaboravila za 5 minuta.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Zaboraviti, to je najbolji savjet. Inače zaboravljam, ali nekako su mi teski dani, pa me lakše povrijediti.
    No, ako ti je tako tesko biti bar pristojna, ako već ne možeš biti ljubazna, onda idi raditi negdje gdje nema ljudi.
    I, ne primaju kartice.

  8. #8
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, smeđi šećer je samo obojani bijeli haha. Dođe ti na isto, ali svejedno, ako si gost u kafiću, imaš pravo dobiti i taj smeđi šećer ako si ga tražila i ako ga imaju, a očito imaju.

    Na stav ne reagiram jer mislim da takvi ljudi nisu bezobrazni prema meni, nego da su jednostavno takvi. Kad pogledaš ti o njoj znači razmišljaš od jučer, a mogla bih se kladiti da je ona na tebe zaboravila za 2 min, jer ili je takva pa je takva prema svima, ili joj je loš dan pa ima većih problema od razmišljanja o tome.
    Samo sebe mučiš zapravo, iako razumijem zašto te muči. Ja sam isto bila takva da mi se podrazumijeva da su ljudi ljubazni ako sam ja ljubazna. Ali jbg, ne ide to tako.

    Inače kad mi nešto zaboravljaju donijeti ili ih nije dovoljno briga da bi mi donijeli, odem direkt na šank i tražim, pa neću ih ja čekati tri dana da se dosjete šta su trebali napraviti.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je curi bio loš dan, a ljudi su ljudi, nisu roboti.
    Ja bih je bila još jednom u prolazu zamolila da donese, kad ne bi, na kraju bih isto kao i ti inzistirala na povratu ostatka, koji bih u svakom drugom slučaju bila ostavila.
    Međutim, na taj bih događaj, ako ga tako možemo nazvati, zaboravila za 5 minuta.
    X

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sam zadnjih godina izrazito pocela cijenit ljubaznost i pristojnost kao jedne od najvecih vrlina kod ljudi jer ih u zadnje vrijeme sve rijedje vidjam. To je tako porazno.

    Inace takve ljude na neki nacin "žalim" sto su uskraceni,al svejedno me nazivciraju ako im je to jos i u opisu posla.
    Ne treba me nitko gladit perom, al brate nekog reda treba biti.

    Najcesce ih zaboravim brzinom munje, al svejedno im dam do znanja ako predju the granicu ili na ignore.
    #reda mora biti#
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.06.2022. at 16:54

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bojim se kako ce bit na visu :/. Kvarner su kis di hand gospoda u odnosu na dalmaciju. Shvati taj incident ko kondicionu pripremu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.06.2022. at 17:41

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Thug life koji put, al ja sam valjda divlja pa brzp regradiran na osnovne postavke. Shvati ko kondicione priprrme za jug.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.06.2022. at 17:43

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Inace, na bledu rezine nosi 'mala od lamde'. Ne zezam se, neki robot japan stila na kotacicima. Se ce nas zamijenit, odosmo u ariju.

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ina, znači najbolje da dolje zaboravim smeđi šećer i/ili uzmem kutiju Persena. Nemam loših iskustava sa godišnjim u Dalmaciji. Tamo sam valjda i ja opuštena.

    Baš to, Lili, ne treba gladiti perom, samo neka radi svoj posao.
    Riri, znam da sebe mučim bespotrebno, no ako sam već poželjela taj smeđi šećer i pristojno pitala, daj mi taj šećer!!

    I inače me ta nonšalantnost na tuđu štetu izrazito smeta. Bez obzira gdje se pokazivala.

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, na bledu rezine nosi 'mala od lamde'. Ne zezam se, neki robot japan stila na kotacicima. Se ce nas zamijenit, odosmo u ariju.
    Vauuu, morat ću opet na Bled. No, kakav smo mi narod i roboti ćemo pokvariti
    Samo da se onaj robot koji će zapošljavati ljude u gradskim upravama, ne pokvari brzo

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja se ne slazem s inom za Dalmaciju.
    Beti, dalmatinski šarm sve briše pa i ljutnju, nemas brige, na jugu ces biti full opustena kao i domaci. Odmorko zagarantiran.
    S vremenom ce ti sve bit svejedno kao i njima, moze vako, moze nako, meni taj mentalitet na odmoru jako odgovara.

    E sad da moram poslovno tako suradjivati, to bi vjerojatno bila druga prica, no ja sam.opcenito slaba na Dalmaciju i sve sto ima veze s njom

    Valjda san u proslom zivotu dole zivila, pa sve oprastam i sve volim hahahah ovako i govor prominim kad dole krocim, a nitko mi iz obitelji nije Dalmatinac, al u dusi jesmo moja mama,djeca i ja
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.06.2022. at 18:36

  17. #17
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja bih ima dala jedinicu na googlu zbog neljubazne djelatnice.
    Mozda gazda prati te recenzije .

    Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk

  18. #18
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ove godine je baš jako vidljivo da fali kvalificiranih ljudi u ugostiteljstvu. Po Splitu sve neki konobari i konobarice koji ne znaju tko im glavu nosi. Ne znam je li ih Dalmacija momentalno pokvari ili šta ali govorom uglavnom nisu lokalni. Muž i ja više suosjećamo, nego što nas ljuti, jer iako je usluga nikakva, jasno je da bolje ovaj čas ne mogu. Ispadaju bezobrazni, ali nije to, nego im je previše. Doduše, za kavu me baš briga, ali kad odeš u kao fini, pa i skupi restoran, onda meni stvarno nije svejedno kakva je usluga, odnosno osjećam se opkljačkano ako hrana i usluga ne prate cijenu.
    Posljednje uređivanje od vertex : 19.06.2022. at 20:17

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Beti3 u potpunosti te razumijem.
    Meni je recimo koma kada naručimo Cedevitu, a donesu bez pardona Juicy Vitu.
    I onda kada prigovoriš dobiješ blago teleći pogled....

  20. #20
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Cesto kafići nemaju te marke - cedevite nego juicy vitu, nescafe nego frank cafe, neki nemaju colu nego pepsi
    Ali trebali bi to unaprijed reci cim narucujes

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kako bih ja bila sretna da mi je smeđi šećer najveći problem u životu...
    Bezobrazluk?
    Nije, jednostavno je zaboravila i nije se htjela svađati i pokvariti si dan.
    Ljudi su nabrijani i svadljivi i kamo bi ona došla da se sa svakim posvađa.
    Šećer je donijela i ne vidim problem, osim u boji.
    Ajde da je u pitanju dijabetes pa mora biti neki zaslađivač ili da je u pitanju neka alergija...to su već situacije kada bih i ja očekivala dužnu pažnju od konobarice, ali bih prvenstveno ja pazila na to.
    Budući da nije ništa navedeno, ne vidim problem.
    Ovo oko novca je zločesto, ali su i tenzije tu već visoko pa me ni to, zapravo, ne čudi.
    Za Uskrs smo kći i ja bile u Puli i pile kavu uz more na lungo mare, a posluživala nas je jedna mlada cura iz Srbije. Ona je toliko bila izgubljena i jadna da smo joj svi pomagali. Kasnije je ispričala da joj je tek drugi dan kako radi i da je sve drugačije nego joj je u startu obećano i stvarno nam je bilo žao te cure.

  22. #22
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Cesto kafići nemaju te marke - cedevite nego juicy vitu, nescafe nego frank cafe, neki nemaju colu nego pepsi
    Ali trebali bi to unaprijed reci cim narucujes
    Ako u cjeniku piše Cedevita onda ju i očekujem, inače ovo što kažeš, a ne samo donijeti i praviti se grbav.
    Ako znaju upozoriti za Coca-colu onda bi trebali i za ovu vrstu napitaka.
    O instant kavama isto tako, upozori i daj kupcu da odluči želi li ili ne.

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, znači najbolje da dolje zaboravim smeđi šećer i/ili uzmem kutiju Persena. Nemam loših iskustava sa godišnjim u Dalmaciji. Tamo sam valjda i ja opuštena.

    Baš to, Lili, ne treba gladiti perom, samo neka radi svoj posao.
    Riri, znam da sebe mučim bespotrebno, no ako sam već poželjela taj smeđi šećer i pristojno pitala, daj mi taj šećer!!

    I inače me ta nonšalantnost na tuđu štetu izrazito smeta. Bez obzira gdje se pokazivala.
    Ponesi smjedji secer .

  24. #24
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ponesi smjedji secer .
    Dooobar! Ma neću ponijeti. Uostalim, fina mi je kava i bez šećera.
    Nije stvar u šećeru, naravno da nije. Stvar je u njenom stavu, u njenoj (ne)pristojnosti. Ne mora znati svoj posao, ali može biti barem pristojna i ispričati se.
    Mozda je previše očekivati to od ljudi?
    Tanči, nedostatak tog šećera i totalni "baš me briga što ti želiš smeđi šećer", mi je bila tocka na "i" . Ima tako dana kada sitnica znači mozeš li ili ne dalje.
    Znanje ili neznanje, početnik ili ne, posao treba raditi, ako ga radiš.
    Ustvari, sad ću i ja reći "baš me briga" i ići po taj vražji šećer na šank, ako mi baš toliko bude trebao.
    Trebala bih isprobati malo konobariti, da vidim kad i bi li mi ljubaznost ishlapila Kažu da se dobro zaradi.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 19.06.2022. at 23:17

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja ni ne primjecujem vise odlaske na sankove po vodu, 5x ponavljanje stvari. Nije stvar u seceru, nego ae u dalmaciji u sezoni (ako ides bas u srcu sezone) gosti ne...ne znam sad rec hrv rijrc za pampering. Tu je ugl os-nes-banglades, doc ce drugi. Bas je u tom servisnom aspektu velika razlika kvarner-zg i dalmacija. Barem meni. Al gustat ces u lezernosti oko 'rone, frigaj smedji secer. Nesto ce to bit po gustu, nesto manje. U dalm se ugl dolazi(lo dosad) zbov prirodne ljepote, ne zbog usluge. Svejedno me malo strah za tebe...mislim, ova 'epizoda' bi ti u dalmaciji ne izazvala ajme grozno, nego smij, ono, za antu tomica i neki osvrt vise od zgrazanja. Drugacije je.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.06.2022. at 00:09

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da ti probam docarat razliku od kavice u trstu: frend predlozio da kao prosecemo do svjetionicara u stoncici, kao, mozda je usamljen, dobro da nisu pustili pase na nas. Viski dr je htio pocetkom korone ful odvojit vis od kopna na nacin da ovi sta dolaze s kopna budu 3 tjedna u starackom domu ili u ex jna kasarnama. Prije je za nevere znalo nestajat struje, a ljeti kad je spica bit redukcija vode. Sad ima i nesto luksuznog smjestaja, al onda domaci size na te bazene ako ne pada dugo kisa.

    Ima i jos veca egzotika: lastovo. Zadnji put kad sam bila trebalo je u ducanu rec moze od sutra jedan kruh za nas/fala, vise ne treba, a vidio se jos i natpis zivila NOB.

    Nadam se da sam te dovoljno pripala i restetirala i da ce ti bit super na visu i da nece bit situation comedy ni drame, al malo relaxa oko kvalitete usluge kad ides u te juzne krajeve.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.06.2022. at 00:46

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I, da, na putu do jedne plaze na visu ima lubanja janjaca, strateski postavljenih da ustrasi touristen. Al neces se valjda dat ustrasit. Jedva cekam dojmove.

  28. #28
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Beti, cura je zaboravila šećer.
    Ti si cijelo vrijeme sjedila, šutila, pasivno agresivno pila kavu bez šećera. Mogla si još jednom zamoliti, nisi.
    Onda si joj pasivno-agresivno rekla “naplatiti nisi zaboravila”.

    Čim si prešutila je sve krenulo nizbrdo, a kad si joj to rekla, to je bio put bez povratka.

    Sad se pravim pametna, ali filaju nas u firmi s radionicama o komunikaciji non stop, točno ovo što si opisala je primjer na slajdovima, zove se “konobar i hladna juha”. Ti nisi bila asertivna, pa nije ni ona.

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, cura je zaboravila šećer.
    Ti si cijelo vrijeme sjedila, šutila, pasivno agresivno pila kavu bez šećera. Mogla si još jednom zamoliti, nisi.
    Onda si joj pasivno-agresivno rekla “naplatiti nisi zaboravila”.

    Čim si prešutila je sve krenulo nizbrdo, a kad si joj to rekla, to je bio put bez povratka.

    Sad se pravim pametna, ali filaju nas u firmi s radionicama o komunikaciji non stop, točno ovo što si opisala je primjer na slajdovima, zove se “konobar i hladna juha”. Ti nisi bila asertivna, pa nije ni ona.
    Bravo. Upravo tako. Vidi se da ides na radionice. Ja radionice i terapije pa sam iskusna.

  30. #30
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bubilo, malo sam sad sagledala i s te perspektive. Jesam, pila sam tu kavu bez šećera i kuhala iznutra Pasivno agresivna.
    Ali, bojim se da te radionice nisu uzele u obzir to da konobaricu uopće nije bilo briga što sam ja htjela. Možda nije zaboravila, nego nije ni htjela zapamtiti.
    Radionice, kažes? Hmm. Bolji je "baš me briga stav".

    Treba li novi kupaći za Vis? Po tvome pisanju,Ina, mislim da će i lanjski i preklanjski biti dobri. Bit će nam dobro, kako bilo da bilo, samo da je novi kraj.

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma Beti uzivat ces

  32. #32
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ove godine je baš jako vidljivo da fali kvalificiranih ljudi u ugostiteljstvu. Po Splitu sve neki konobari i konobarice koji ne znaju tko im glavu nosi. Ne znam je li ih Dalmacija momentalno pokvari ili šta ali govorom uglavnom nisu lokalni. Muž i ja više suosjećamo, nego što nas ljuti, jer iako je usluga nikakva, jasno je da bolje ovaj čas ne mogu. Ispadaju bezobrazni, ali nije to, nego im je previše. Doduše, za kavu me baš briga, ali kad odeš u kao fini, pa i skupi restoran, onda meni stvarno nije svejedno kakva je usluga, odnosno osjećam se opkljačkano ako hrana i usluga ne prate cijenu.
    Bili smo na večeri na kojoj je mladić koji nas je posluživao bio najprije jako spor s tim da nam se uopće obrati pa je donio krivo vino, pa je donio aperitive nakon što je već stiglo glavno jelo pa je jednu salatu donio krivu, a drugu je donio nakon što smo već sve pojeli. I ljutila sam se na njega, a onda sam ga pogledala onako mladog i izgubljenog i sjetila se svoga sina, pomislila tko zna kako bi se on snašao u tom poslu, pa se onda više nekako nisam mogla ljutiti.

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne treba ti novi, a pasivna agresija se ne kuzi, dok ne lete stolovi tj ne predje u aktivno nece te niko percipirat. Def. moras bit ehm...malo asertivnija, ova reakcija je ko iz tko pjeva zlo ne misli, to je ispod radara primjecivanja.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.06.2022. at 09:05

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Osim sto tm to kuzi

  35. #35
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Aaaa... koji zivopisni opisi Dalmacije

    Ja sam skoro svaki dan u Splitu na kavi (i ne uvik na istom mistu) i u zadnjih 10 godina pamtim ravno jednog neljubaznog konobara. Doduse, ne pijem kavu na Rivi - mozda je tamo dtugacije al pijem na Bacama i Znjanu.

    S druge strane, po smedji secer bisama otisla bez da to ikome zamjerim. Meni i tako nikako nije jasno kako konobari zapamte sve sto im se kaze da donesu :D

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Bili smo na večeri na kojoj je mladić koji nas je posluživao bio najprije jako spor s tim da nam se uopće obrati pa je donio krivo vino, pa je donio aperitive nakon što je već stiglo glavno jelo pa je jednu salatu donio krivu, a drugu je donio nakon što smo već sve pojeli. I ljutila sam se na njega, a onda sam ga pogledala onako mladog i izgubljenog i sjetila se svoga sina, pomislila tko zna kako bi se on snašao u tom poslu, pa se onda više nekako nisam mogla ljutiti.
    Slično bih i ja razmišljala

    Inače rijetko idem u ugostiteljske objekte i restorane, a kad i idem, uopće ne razmišljam o tome je li konobar zaboravio/namjerno nije donio/ignorira li me ili ne. Mislim si kako je njihov posao fizički puno teži od mojeg, a ja imam tu sreću da mogu sjediti za stolom.

  37. #37
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, cura je zaboravila šećer.
    Ti si cijelo vrijeme sjedila, šutila, pasivno agresivno pila kavu bez šećera. Mogla si još jednom zamoliti, nisi.
    Onda si joj pasivno-agresivno rekla “naplatiti nisi zaboravila”.

    Čim si prešutila je sve krenulo nizbrdo, a kad si joj to rekla, to je bio put bez povratka.

    Sad se pravim pametna, ali filaju nas u firmi s radionicama o komunikaciji non stop, točno ovo što si opisala je primjer na slajdovima, zove se “konobar i hladna juha”. Ti nisi bila asertivna, pa nije ni ona.
    Daaaa. Točno to.
    Radionice i edukacije.
    I filaju nas da moramo govoriti poluglasno, tiho zapravo, kao u crkvi, onako jednolično...
    Na zadnjoj, kad sam spomenula riječ problem, rekli su mi da to ne postoji, problem, nego da su to izazovi

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Da,da uvijek izazovi, nikad problemi

  39. #39
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ajd... sad ispada da je potrebno ići na radionice da bi znao zatražit šećer u kafiću
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 20.06.2022. at 10:10

  40. #40
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Na stranu sad pasivna agresija ali nema šanse da mi kavu pokvari to što je konobarica 2x zaboravila pravi šećer ili stovec.
    Odem do sanka, zatrazim to što fali i dalje se bavim svojom kavom u miru. Napravila sam to jako puno puta i ne doživljavam te situacije uopće. A da mi je baš izrazito stalo da pijem samo smeđi šećer imala bi koju vrećicu rezerve u torbici

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Beti, ja se slazem s tobom.
    Nije bit u seceru, nego u stavu cure koja je radila. Ne priznajem los dan na poslu kao izgovor za neljubaznost sebi, kamoli drugima. Sve se moglo fino ishendlati, i zaboravljeni secer i nedostatak sitnih uz osmijeh i ljubaznost. Baciti 5 kuna nekome na stol je ponasanje za koje nema isprike.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Slično bih i ja razmišljala

    Inače rijetko idem u ugostiteljske objekte i restorane, a kad i idem, uopće ne razmišljam o tome je li konobar zaboravio/namjerno nije donio/ignorira li me ili ne. Mislim si kako je njihov posao fizički puno teži od mojeg, a ja imam tu sreću da mogu sjediti za stolom.
    Ali to je posao za koji su placeni i za koji bi trebali biti obuceni. Dogadjalo se i meni da naletim na guzvu, ali ljubazna rijec i pristojnost brisu sve propuste koji se dogode prilikom konobarenja.

  43. #43
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bringing back memories. Korcula, pred mozda 18 god Ja se u metropolo navukla na nes vaniliju, nisu imali. Nastajali problemi ako bih narucila tipa vrucu vodu il vruce mlijeko pa sama muckala (kako cu van to naplatit, vikat ce me gazda), pa sam narucivala caj, ne bih iskoristila vrecice nego zamutila nesicu iz svog ruksaka. Caj je straight forward kao narudzba, nikakvih problema. I ja isto zapravo ko sillyme, ne bi niti skuzila da su neki issuei, digla bi se ko silly, ne bih skrala gorku kavu.

    Jedino sto stvarno kontroliramo je da ne naplate vise tj nesto sto nismo konzumirali. Ima cak i mjesta gdje to sistematski rade, pa se naprave ludi "joj, skuzajte".

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ali to je posao za koji su placeni i za koji bi trebali biti obuceni. Dogadjalo se i meni da naletim na guzvu, ali ljubazna rijec i pristojnost brisu sve propuste koji se dogode prilikom konobarenja.
    Da, u teoriji.
    U praksi, evo stalno slušamo iz medija o tome kako nema tko raditi u ugostiteljstvu, kako je teško naći pogotovo sezonske radnike, jednostavno nema ljudi. Sasvim sigurno taj posao rade i oni koji nisu obučeni za taj posao, i oni koji su potplaćeni, a bit će sve više i onih koji ne znaju hrvatski.
    Možemo i malo relaksirati vlastita očekivanja, a ne samo ići kruto "plaćen si za to da budeš ljubazan".

  45. #45
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, malo sam sad sagledala i s te perspektive. Jesam, pila sam tu kavu bez šećera i kuhala iznutra Pasivno agresivna.
    Ali, bojim se da te radionice nisu uzele u obzir to da konobaricu uopće nije bilo briga što sam ja htjela. Možda nije zaboravila, nego nije ni htjela zapamtiti.
    Radionice, kažes? Hmm. Bolji je "baš me briga stav".

    Treba li novi kupaći za Vis? Po tvome pisanju,Ina, mislim da će i lanjski i preklanjski biti dobri. Bit će nam dobro, kako bilo da bilo, samo da je novi kraj.

    Ja sam bila i na Visu i Na Lastovu te i na Mljetu prije točno dvije godine i mislim da Ina pretjeruje.
    Divni su otoci kao i ljudi na njima i bilo je svega i u dućanima i na tržnici i u mesnici, a u restoranima isto svega.

  46. #46
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, ja se slazem s tobom.
    Nije bit u seceru, nego u stavu cure koja je radila. Ne priznajem los dan na poslu kao izgovor za neljubaznost sebi, kamoli drugima. Sve se moglo fino ishendlati, i zaboravljeni secer i nedostatak sitnih uz osmijeh i ljubaznost. Baciti 5 kuna nekome na stol je ponasanje za koje nema isprike.
    Ma ja ne vjerujem da je baš bacila tih 5 kn.
    Prije bih rekla da je taj dan Beti bio poput onih dana kad ti netko pokaže grbavi prst i poludiš.
    I onda ti sve smeta i to stoput više nego bi inače.

  47. #47
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, u teoriji.
    U praksi, evo stalno slušamo iz medija o tome kako nema tko raditi u ugostiteljstvu, kako je teško naći pogotovo sezonske radnike, jednostavno nema ljudi. Sasvim sigurno taj posao rade i oni koji nisu obučeni za taj posao, i oni koji su potplaćeni, a bit će sve više i onih koji ne znaju hrvatski.
    Možemo i malo relaksirati vlastita očekivanja, a ne samo ići kruto "plaćen si za to da budeš ljubazan".
    Kod mene u kvartu radi u slasticarni azijat. Muka dok se sporazumimo, al super ljubazan.

    Tanchi, moja iskustva s tih otoka su od puno ranije, al viska su svjeza. Nece bacat kune, al da se sjete smedjeg secera nije neka garancija, a da ne dodje do incidenta nakon primjedbe 'a niste zabiravili naplatit' ne mogu zamislit. Malo je bas profi konobara u kaficima, to su sezonska radna snaga, ono, summer job. Nije mi se jedno. dogodilo da case vode pitam do 3 puta. A proslu sezonu il sezonu prije su se ispred modre spilje potukli ovi sto voze turiste, jedan iz st i jedan lokalni.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.06.2022. at 11:06

  48. #48
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ona je njoj bacila pet kuna, a Beti je prije toga “uz pogled koji ubija” rekla “nađite sitno”.

    Komunikacija je dvosmjeran proces, kažu na radionicama .

  49. #49
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ona je njoj bacila pet kuna, a Beti je prije toga “uz pogled koji ubija” rekla “nađite sitno”.

    Komunikacija je dvosmjeran proces, kažu na radionicama .
    Slazem se.

  50. #50
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ona je njoj bacila pet kuna, a Beti je prije toga “uz pogled koji ubija” rekla “nađite sitno”.

    Komunikacija je dvosmjeran proces, kažu na radionicama .
    I to, da.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •