Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 433

Tema: Pravilno odlaganje otpada, recikliranje, zagađenje okoliša...

  1. #151
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Beti - slažem se, nek radije pozovu na smanjivanje korištenja klima uređaja... Nervira me to skupljanje zrnja s jedne strane, a s druge ispadne vreća i nikom ništa. Ali to je široko područje i vrlo je teško imati širu sliku... Neki dan kaže kolegica kako su električni automobili ekološki, a ja sam morala svakom loncu biti poklopac. Kažem ja - eh, električni automobil je zelen upravo onoliko koliko je zelena energija zemlje u kojoj se puni. Ako ta energija nije baš jako zelena, uzalud ti ekološki električni auto... Struja ne izvire iz utičnice. Ali nisam ja ništ pametnija od ostalih - svatko od nas ima "mrtve kutove" tj. područja o kojima nema pojma.

    Ont. Janjetinom i teletinom se ne hranimo, te vrste mesa zauzimaju mali postotak u ukupnoj prehrani. Vjerojatno bi i tu vrijedilo pravilo "manje je više" - jesti manje (mislim na sebe i svoju obitelj - dalo bi se tu štošta pomaknuti na bolje), te kupovati manje stvari i hrane i svega...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.07.2019. at 11:03

  2. #152
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    No, smanjivanje stočarstva bi donijelo posljedice na strani zapošljavanja, pa mi se ne čini neka dobra odluka.
    Meni nikad nije bilo jasno zašto se ljudi ne bi prebacili na nešto novo. Stočarstvo zatvara vrata, a zelena industrija, kako je neki zovu, otvara nova vrata. Ono, odem u dućan i cijena čaja od kamilice je 400kn/kg, a kod mojih ta biljka raste ko korov posvuda. Jesam li ja blesava ili kaj ako mislim da to sve ima veliki potencijal da se razvije i donese friške novce?

  3. #153
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    U Kvatriću otpada...
    "Poštovana,
    Nemamo mljekomat na Kvatriću. Naši mljekomati se nalaze na tri lokacije u gradu Zagrebu na Savici u izlogu vocare u Gruškoj, u Sopotu Ehrlichovoj bb, te u Dugavama kod oktogona u Hribarovom prilazu.
    S poštovanjem OPG Mužinić"

  4. #154
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Vlaška isto
    "Nemamo preseljen je u grahorovu 16 na črnomercu. Pozz."

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Na jarunskom placu ima odličan mljekomat. Ja već više od godinu dana mlijeko isključivo na njemu kupujem i uopće mi više ne paše mlijeko iz dućana.

    Mi nakon vrećica dobili i upute za biootpad i evo kanta instalirana i u njoj jučerašnji i današnji otpad.

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    I spansko mljekomat je ok
    Subotom uvijek uzimam od mljekarice koja nosi usput sir i vrhnje

  7. #157
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam desetak ako ne i vise platnenih sto ih dobijem na skupovima zajedno s plastificiranim nametagom i sitnim bespotrebnim promotivnim glupostima. Vrhunac je bio na jednom europskom skupu, ogromna dvorana, tema bas ekoloska, a u platnenoj vrecici neki covjeculjak plosnati od gume na kojem je otisnuto ime skupa. Nikome nije bilo jasno cemu to sluzi. Netko je i postavio pitanje organizatoru, pa se malo zbunio. Zaista nicem ne sluzi. A guma se zbilja tesko reciklira i punjena je čađom.

    Uglavnom, ne treba mi do mirovine vise niti jedna platnena, al nema sanse da ne dobijemo ili MM ili ja negdje. Ima mi smisla prekrojiti stari komad odjece u vrecicu, sve ostalo je suludo i ekomuljanje. Zaboravila sam kalkulaciju, mislim da moras nekoliko stotina plasticnih vrecica zamijeniti s jednom platnenom da bi bila prihvatljivija.
    pa kad covjek vidi koliko u mu svaki dan u ducanu ili n aplacu ponude plasticnih vrecica, pa mislim da na mjesc dodes do tih nekoliko stotinjaka...
    no moje pitanje je drugo, sad si me malo unezvijerila, jer ja kao emily gledam da cinim sto mogu (bez pretenzija da se preselim njegdje bogu iza nogu te da zivim ekonomski samodostatno )

    sto sad na kraju preostaje:
    platne vrecice kazes nisu ok, papirnatr isto tako (to ne kuzim zasto, zbog drveca, procesa proizvodnje?)
    eko biorazgradljive plasticne isto tako?
    jabuke, kruske i slicno strpas u ceker, ali borovnice, jagode, chetty pomidorcice i slicno? kud s tim?

  8. #158
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mlijeko ne pijem, pa ga ne kupujem.
    no jogurte i kiselo vrhnje kupujem na standu na placu subotom ili u bio ducanu, sve lijepo u staklenim bocicama koje onda vracas.

  9. #159
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mom popisu stvari u koje valja uložiti je indukcijsko kuhalo. Kakva divna stvar.
    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    jabuke, kruske i slicno strpas u ceker, ali borovnice, jagode, chetty pomidorcice i slicno? kud s tim?
    Ovo.
    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    mlijeko ne pijem, pa ga ne kupujem.
    no jogurte i kiselo vrhnje kupujem na standu na placu subotom ili u bio ducanu, sve lijepo u staklenim bocicama koje onda vracas.
    To neki određeni štand ili svi? Nešto kao Veronika ili? Koji bio dućan?

  10. #160
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    zuta, nije u hrvatskoj.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Platnene mi se još uvijek čine najboljom opcijom. I koristim samo platnene i nosim ih posvuda. Em se mogu napravit od starog tekstila, em se peru i možeš ih imat cijeli život. A papir mi je bolji izbor nego plastika, i uvijek bi birala papir, iako sam pročitala da isto nije idealan izbor, ali ne sjećam se više što je bilo upitno, idem potražiti više informacija.
    Žuta, indukcijska je nama zakon, evo vec 7.5 godina i ne znam što bi bez nje (i pirolize).
    Posljednje uređivanje od annie84 : 22.07.2019. at 10:06

  12. #162

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    U sve Spar i Interspar poslovnice u Austriji se može donijeti vlastita posuda u koju onda stavljaju šunku, sir, salame...
    U Grazu su dva dućana u centru u kojima namirnice nisu zapakirane nego il poneseš sam svoju ambalažu ili kupiš tamo ekološki prihvatljivu ambalažu.

  13. #163
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    i kod nas mozes zatrazit, malo te cudno gledaju, ali prime

  14. #164
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da li ste vi sigurni da je to sa biorazgradljivim vrecicama saren alaza., ili s eradi o nekim proizvodacima koji su nesavjesni?

  15. #165
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imaš dosta o tom na netu, pa i video kako su biorazgradive vrećice držali zakopane, pa u moru, pa se nisu razgradile. Copy paste iz Fb grupe Nula otpada, piše Šime Validžić
    Ova biorazgradiva plastika može učiniti više štete nego koristiti. Nekada se ne radi o vrećicama koje su stvarno biorargradive nego su zapravo fotorazgradive (raspadnu se na sitne čestice pod utjecajen sunčeva svjetla ali ne nestanu potpuno). Čak i ako su stvarno biorazgradive, mogu činiti štetu ako ih se ubacuje u kontejner za recikliranje i ako ih se ne može jednostavno razlikovati od ‘običnih’ plastičnih vrećica. Osim toga, ljudi se mogu opustiti i smatrati da nije štetno ako te vrećice završe u prirodi ali ovisi koliko im treba vremena i kakvi im uvjeti trebaju (vlaga, temperatura, mikroorganizmi) i koliko im treba vremena da se razgrade i koliko štete mogu učiniti životinjama u međuvremenu.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Vjerujem i čitala sam i vidjela da neke nisu razgradive, ali nekako ne vjerujem da nije niti jedna. Ni ove novije, jako tanke za voće i povrće? Ajd baš ću sama isprobati doma u vrtu. Imam jednu doma.

  17. #167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    i kod nas mozes zatrazit, malo te cudno gledaju, ali prime
    Gdi u sparu?

  18. #168

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    https://m.24sata.hr/native-sadrzaj/z...ovratka-629569

    Evo još jedan članak o ovoj temi.

  19. #169
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Na moru sam u raju. Voce se prodaje u papirnatim skarniclima. Smece se razdvaja. Dvije me stvari muce - 1. nemam vrecica za smece. Moja ruka ne moze kupit paket plasticnih vrecica za smece. Kemijam. Bacam bio otpad direktno bez vrecice u kontejner ili nesto zamotam u papir, al to ce se raspast.
    2. jos uvijek ne kuzim plamence na plazama. Uz cijelu halabuku oko plastike u moru mi se cini toliko nisko. Mali me proganja, zeli barem popipat te sve jednoroge, mojoj ce mami srce puknut, jadno dijete, nadam se da necemo dobiti za iduce ljeto jer cu se ubit. Imamo camcic kojeg nosimo, isto smo dobili od moje mame. Frendica koja je ekstremni preziratelj plastike, bas je kupila maloj neko ogromno cudoviste. O cemu razmisljaju vlasnici jednoroga?

  20. #170
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Platnene mi se još uvijek čine najboljom opcijom. I koristim samo platnene i nosim ih posvuda. Em se mogu napravit od starog tekstila, em se peru i možeš ih imat cijeli život. A papir mi je bolji izbor nego plastika, i uvijek bi birala papir, iako sam pročitala da isto nije idealan izbor, ali ne sjećam se više što je bilo upitno, idem potražiti više informacija.
    Evo da doprinesem malo ovome - moja platnena vrecica iz 2005. se bas raspada. Znaci ocekivano ke cca 15 godina MM me pili zasto nosim tu potrganu, uz desetke cijelih, a ja ju zelim doktrajcit i bacit, jedna manje u kolekciji.

    Papir nije samo u drvu nego u preradi drveta u papir, neke jake kiseline su u pitanju, ako se dobro sjecam. A papirnate su jos i jako nezgrapne i kratko traju, cesto samo dvokratno. Nisu ni alternativa mokrim sadrzajima, niti se mogu nositi po kiši. Rijetko imami zadovoljavajucu nosivost.

    Mislim da je najbolje sasiti od odjece platnenu. Al ja ne sivam, kad dobijem puno vise nego mi treba. Neke platnene koje smo dobili su bas imale i neke glupe oblike. Lose pokusaje kreativnosti.

  21. #171
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Imam dobre vijesti - od ovog tjedna u našoj (zapravo susjednoj) ulici postavili su kontejnere za biootpad. Vrećice za odvajanje još nismo dobili, jer valjda je naša ulica sad na redu. Eto - uskoro...

    Samo još da to odlažu kako treba i na Jakuševcu, puna šaka brade...

    Imam na tragu toga pitanje: kako odvojiti biootpad? Je li prihvatljivo stavljati ga u papirnatu vrećicu i onda sve to skupa s vrećicom frknuti u kontejner za biootpad? Tako odvajam papir već dugo (koristim one velike papirnate vreće iz Kauflanda ili slično, a kad se napune - samo frknem to sve skupa s vrećom u odgovarajući kontejner). Nekako mi se ne da koristiti kantu bez vrećice.

  22. #172
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Dobit ces vrecice za biootpad. Sasavo je da se proizvodi nesto direktno za smece - te vrece. Nicem drugom ne sluze.

  23. #173
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Dobit ces vrecice za biootpad. Sasavo je da se proizvodi nesto direktno za smece - te vrece. Nicem drugom ne sluze.
    imam neugodan osjecaj da i na tome netko pere lovu.... nadam se da nisam u pravu

    otpad cemo odvajati

  24. #174

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Mi bio otpad bacamo bez vrećica direktno u kontejner za bio otpad. Skupljam ga u onoj posudi od Tupperware-a s poklopcem, al poslužila bi bilo koja u biti.
    Jelena, kužim te za te plastične vrećice skroz. Sjećam se onih dana kad smo u kantu stavljali stari novinski papir i tak s kantama išli do kontejnera.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 31.07.2019. at 12:29

  25. #175
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Evo, našla sam upute: https://www.cistoca.hr/usluge/odvoje.../biootpad/1350

    U smeđe spremnike treba odlagati:
    • kuhinjski otpad (ostaci i kora voća i povrća, ljuske jaja, talog od kave, vrećice od čaja, ostatci kruha, listovi salate, blitve, kelja i sl.) ,
    • vrtni ili zeleni otpad (uvelo cvijeće, granje, otpalo lišće, otkos trave i živice, zemlja iz lončanica, ostaci voća i povrća i sl.),
    • male količine ostalog biootpada (kora drveta, kosa i dlaka, piljevina, papirnate maramice, borove iglice, male količine papira u koje su bili zamotani kuhinjski otpaci).


    U smeđe spremnike ne smije se odlagati:
    • ostaci termički obrađene hrane,
    • meso, riba, kosti, koža,
    • mliječni proizvodi, ulja i masti,
    • pepeo, ambalaža (kartonska, staklena, plastična), guma, opasni otpad,
    • obojeni i lakirani drveni otpad,
    • odjeća, cigarete i dr.


    Zbog sanitarno higijenskih razloga, molimo odlažite biootpad u biorazgradive vrećice, papirnate vrećice ili ga omotajte u papir.
    Dakle, može se koristiti papirnate vrećice. To mi je najspretnije, barem za sada.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 31.07.2019. at 14:32

  26. #176
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Peterlin, i dm i mulleru postoje papirni skanicli za biootpad. Malo su cvrsci od obicnih ppirnatih vrecica i mogu u komposter.

  27. #177
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    To je super da ide papir. Al sam ja zestoki protivnik kupovanja vrecica za smece. Doslovno kupim nesto sto ce odmah u smece. To mi se kosi sa zdravim razumom. Ono s tupperwareom mi ima smisla. Annie, je l to ne smrdi? Ja sam tako isto bacala nekoc, al sam zivjela na sjeveru gdje je puno hladnije nego kod nas. Ne sjecam se smrada nekog.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    @Jelena- ne smrdi ako je praznim svaki dan :D.
    Imamo ovakvu:
    https://www.amazon.de/Tupperware-D33.../dp/B002D8NCR0

  29. #179

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Krivo sam se izrazila. Zatvorena ne smrdi uopće, a ako ju ne ispraznim nakon dva-tri dana-što se dogodi vrlo, vrlo rijetko- onda smrdi kad se otvori :D

  30. #180
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Annie, glupo sam se izrazila, mislila sam ne smrdi li vanjska kanta/kontejner, tamo kamo nosis svoj Tupperware?

  31. #181

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Annie, glupo sam se izrazila, mislila sam ne smrdi li vanjska kanta/kontejner, tamo kamo nosis svoj Tupperware?
    Pa iskreno, vrlo rijetko.
    Evo baš sam danas pored te kante pročitala preporuku da se bio smeće baca direktno u kantu jer i te biorazgradive vrećice moraju vaditi van iz smeća i to se ne može nikako drugačije nego rukama i stvaraju se ogromni troškovi zbog tih vrećica.

  32. #182
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Jelena, moja vrlo retko smrdi (spoljasnja). Desi se nekada kombinacija koja vise dismr od neke druge i ponekad se pogode uslovi u kojima se stvori malo onog kompost-blata koje ima neki bazd :D, ali generalno nije smrdljivo. Meni uvek vise smrducka obicna kanta za djubre (nakon odvajanja plastike/papira/stakla i biorazgradivog). U nasem postrojenju se mogu preraditi biorazgradive kese, pa nije problem koristiti ih.

  33. #183
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi imamo kompostere na dva mjesta u vrtu. Ne smrde. Ponekad, ko sto klica kaze malo smrduckaju nakiselo, al nije to neki odvratan smrad smeca....

  34. #184
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zašto bi odvajali vrećice od otpada kasnije ako su razgradive, a i tako sve skupa završava spaljeno, a ne u kompostani?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.08.2019. at 08:39

  35. #185
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa nije svugdje isto

  36. #186

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi odvajali vrećice od otpada kasnije ako su razgradive, a i tako sve skupa završava spaljeno, a ne u kompostani?
    U Grazu ih moraju micati jer se ne razgrade, i to moraju raditi ručno i nakon toga sve odvoze u firmu koja se bavi kompostiranjem.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    P.s. Biorazgradive vrećice od papira, pa čak i novinski papir ne smetaju u bio smeću. Tako piše barem.

  38. #188
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zar nema novinski papir teške metale? Kako to može u kompost?

  39. #189

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nema novinski papir teške metale? Kako to može u kompost?
    To je i mene čudilo. Optimalno bi bilo bez ičega u kontejner stavljati.
    Piše za novinski papir da gotovo niti jedan više ne sadrži teške metale, ali da i s tim novinskim papirom treba vrlo štedljivo i u Grazu se mogu kupiti posebne bio papirnate vrećice u uredima koji se "bave okolišom" ili kako se već to kaže na hrvatskom.
    Mogu stavit link na članak ako nekog zanima, ali je nažalost samo na njemačkom jeziku.

  40. #190
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Bili mi pred dve i pol godine u grazu kad ono keetene stavljaju u novinski papir

  41. #191
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Zasto ostaci termicki obrađene hrane ne smiju u bio-otpad?

  42. #192
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa prvo što mi pada na pamet je zato što su slani, ako se taj bio otpad skuplja da bi činio kompost

  43. #193
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moji svekiji već desetljeće kompostiraju, koliko znam sav papir ide u bio-otpad, ide i hrana, i termički obrađena, ali ne smije sadržavati meso.
    Oni sami prave kompost za vlastiti vrt, sav se papir i tanji karton razgradi brzo i lako.

  44. #194
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Mi dok smo pajceke nismo trebali misliti o kompostiranju

  45. #195
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Mi dok smo pajceke nismo trebali misliti o kompostiranju

  46. #196

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Bili mi pred dve i pol godine u grazu kad ono keetene stavljaju u novinski papir
    Sad je zabranjeno već oko dvije godine ako se ne varam.

  47. #197
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Annie, glupo sam se izrazila, mislila sam ne smrdi li vanjska kanta/kontejner, tamo kamo nosis svoj Tupperware?

    Mi već godinama imamo kontejner za organski otpad - od početka smo u pilot projektu.
    Kanta ljeti smrdi nepodnošljivo! Osim što smrdi često na dnu ostane talog nakon istresanja kante.
    Onda taj talog treba nekako riješiti. Mi imamo svoju kuću i dosta prostora da možemo redovito nakon odvoženja otpada
    (jednom tjedno) oprati kantu - a to moramo obavezno ljeti jer svakodnevno u nju ubacujemo nešto i kad je otvorimo ne dišemo.
    Kako će to biti s ovim zajedničkim kantama uopće ne mogu zamisliti!

    Inače postoji i neko vozilo koje ponekad dođe nakon što se kante isprazne - i operu kante - ali to je toliko rijetko da je u zadnjih 4 ili 5 godina
    koliko imamo tu kantu bilo valjda 3 ili 4 puta.
    Jednom sam nazvala da pitam šta je s tim vozilom jer mi se povraća kad moram oprati tu kantu - pa su rekli da je u kvaru :/

    Dakle, jedva čekam vidjeti razvoj situacije sa svim tim silnim smrdljivim kontejnerima natrpanim po gradu i koliko će sve skupa trajati prije nego ih pokupe i proglase da to baš tako ne može

  48. #198
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Kanta ljeti smrdi nepodnošljivo! Osim što smrdi često ...
    ... ne dišemo.
    ... mi se povraća
    ... smrdljivim kontejnerima
    A što sve stavljate unutra? Ako ima išta životinjsko (osim dlake i ljuske jaja) normalno da smrdi. Mi smo pred par dana dobili kante i vrećice. Jednu 30l sam već napunila. Apsolutno ništa ne smrdi osim što sitne voćne mušice zuje.

  49. #199
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Truli krumpir smrdi uzasno npr. Ljuske od jaja nitko nece prati prije odlaganja. Kod nas ljudi lijepo u normalnim plasticnim vrecama ubacuju. Krumpir je nekidan bio u onoj mrezici plasticnoj, a na dnu voda. Vidim da ti kontejneri imaju pojacano dno (cini mi se poliester+staklo) i imaju čep da se moze ispustiti tekucina s dna. Nisam jos vidjela kako se prazne.

  50. #200
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kod nas je u naselju užas otkako imamo sve više kontejnera, sve razbacano na sve strane, prepuni kontejneri, , ljudi ostavljaju okolo, smrdi,ružno izgleda,a ovi izgleda ne odnose smeće redovito.
    Blagi užaaas!
    Dođe mi da to sve poslikam,a ne znam ni kamo slati ni koga zvati.
    Jel znate neki broj telefona na koji mogu zvat da odnesu svo to silno smeće.

    Isto stanje je s kontejnerom za tekstil, sve je razbacano okolo, kad kiša pada,sve tako mokro stoji danima.

    Nekad smo bili uredno naselje kad je bilo manje ovih raznih kontejnera.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.08.2019. at 21:13

Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •