Stranica 2 od 17 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 831

Tema: radite li "zalihe" ?

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Wc papir kupim kad je akcija dovoljno za cijeli mjesec moji su veliki seratori
    Mlijeko ta klinca obavezno kupim na zutoj srijedi u dm isto kolicinu dostatnu do iduce zute srijede
    I specificne stvari za njega
    Druge stvari kupim ako fali
    Kad kupujem rizu onda kupum osmah 5 kg puno je koristimo a moji nece svaku rizu, bila je neka kojusam prije kupovala pa im je smrdela na ljepilo, od tad kupujem jedinu koja im pase

  2. #52
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    do sezone zaboravim gdje su, pa kupim nove sezonske
    pa jednostavno, božićne salvete spremiš u kutiju sa kuglicama, i naći ćeš ih kad budeš dogodine kitila bor

  3. #53
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    na temu skladištenja, mi najviše skladištimo mlijeko, muž lovi popuste, kad vidi da je sniženo odmah kupuje, jer to se kod nas troši najviše
    za ove namirnice tipa brašno, riža, tjestenina... imam traume od moljaca i žižaka, pa to preferiram mala pakiranja i brzu protočnost

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ja mislim da kad bi zbrojale imamo svaka bar za 50EUR nepotrebnih stvari u ovom trenutku doma koje se nece (stici) potrositi
    Kod mene npr. istice rok
    Hanzaplastu u spreju
    Virolexu
    ..samo to je 100kn..

    Kak bi se to moglo potrosit na nekom lepom izletu...

  5. #55
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sve kupujem planski.
    Kombiniram popuste, akcije.
    Imam punu špajzu hrane i higijenskih potrepština.
    Imam pun zamrzivač hrane.
    Salvete ne kupujem.
    Kozmetiku ne gomilam i ne skladištim.
    U zadnje vrijeme se sve manje šminkam pa ni to ne kupujem.
    Više me ne vesele ni parfemi, ni odjeća, ni obuća pa ni to ne kupujem.
    Ali zato trošim na kćer kad god stignem [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku

    Kad kupujem rizu onda kupum osmah 5 kg puno je koristimo a moji nece svaku rizu, bila je neka kojusam prije kupovala pa im je smrdela na ljepilo, od tad kupujem jedinu koja im pase
    Da, nije svaka riža dobra. Nemam velike zalihe, ali imam puno vrsta, pa se skupi... Često koristim i druge žitarice (hajdinsku kašu, proso, ječam, zobene pahuljice...) i najmanje tri vrste brašna, pa kad zbrojim - opet dođe na pristojnu količinu.

  7. #57
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni je nabolja carnaroli - mislim da kod nas košta 40 kn/kg, pa ak odem u Italiju, odmah kupim par kila (tam se nađe ispod 2 eura)

  8. #58
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da kad bi zbrojale imamo svaka bar za 50EUR nepotrebnih stvari u ovom trenutku doma koje se nece (stici) potrositi
    Kod mene npr. istice rok
    Hanzaplastu u spreju
    Virolexu
    ..samo to je 100kn..

    Kak bi se to moglo potrosit na nekom lepom izletu...
    mislis se na izletu dobrano izgrebati pa potom dobiti herpes?


    salim se

  9. #59
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja ne radim nikakve zalihe, osim onih namirnica koje kupujem negdje gdje mi nisu stalno dostupne, npr. parmezan koji narucujem iz Italije, ili kozice kad mi stignu s otoka. Inace svega imam za taj tjedan. Smrznutu gotovu hranu maksimalno izbjegavam, jer mi okus nikad nije kao kad je svjeza.

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Slažem se za smrznutu hranu, ali ne mogu to u potpunosti izbjeći zbog logistike... Kad smo mijenjali kuhinju prije par godina, izbacila sam veliki zamrzivač u korist malog (jedna plitka ladica, jedna duboka i još pola duboke). Unutra mi taman stane voće s grunta koje ne možemo potrošiti, uskrsne šunke i purice (koje dobijemo od sindikata i ne možemo odmah potrošiti), te povremeno još nekakvo meso.

    Eh, da - imam smrznuti kopar mladi i u cvijetu, koji mi je bolji nego sušeni (iako i to imam - također različitih starosti), smrznuti peršin, smrznuti list mente... Smrznem višak celerovog korijena za juhu (za druge namjene ne valja, ali za juhu je ok) i to je otprilike to.

  11. #61
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja smrzavam juhu, i koristim ju kao temeljac za čušpajze i rižota

  12. #62
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja nemam razvijenu tu svijest da treba imati hrane doma za par dana ili tjedana, iako sam razumski svjesna da to ima smisla.
    Zalihe koje imam nisu takve zalihe već stvari koje svakodnevno koristimo kupljene u većoj količini jer smo naletjeli na dobru akciju. Tako npr. imamo barem dvije vrećice najskupljih tableta za suđericu ulovljenih na 40 ili 50% sniženju pa uskladištenih do slijedećeg takvog ulova; nekoliko kutija riže i tjestenine uglavnom kupljenih na akciji, par vreća wc papira, maslinovo ulje jedno desetak litara i to je to. Brašno, šećer i obično ulje toliko malo koristimo da mi stvarno ne treba više od kile bilo čega od toga.

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja smrzavam juhu, i koristim ju kao temeljac za čušpajze i rižota
    Da, i to povremeno.

    Znam imati i backup za nedajbože, ako ne stignemo na plac - poneki pileći file, kosti za juhu i meso za gulaš. Druge stvari ne smrzavam baš često. Nemam mjesta ni potrebe.

  14. #64
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Da i ja imam uvijek razne temeljce u zamrzivacu, no njih ne dozivljavam kao gotovu hranu. Izbjegavam smrzavati peciva, meso gotovo, kolace u zivotu nisam smrzla. Ono cega uvijek imam doma jesu razna brasna- u vecim kolicinama, ali to zato jer puno trosim, kao i razne vrste secera- ali isto koliko koristim, tipa superfine, muscovado tamni i svijetli, obican bijeli etc. Kozmetiku isto ne skladistim. Em sto nemam gdje. Em sto mi dosadi neki proizvod.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #65
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku


    Sorciere, pa odakle tebi takve cijene? Gdje nađeš te salvete za 1 kn i slično?
    naletim povremeno na "zadnje primjerke" nečega. ove zadnje salvete sam našla slučajno (otišla po pecivo), i kupila 10 paketa.
    mekane su, jednobojne, i mogu ih koristiti umjesto rola - al obično ih stavim u poklon-sitnice.

    pa tako za npr. 10kn imam praktičan poklon. ja volim praktične poklone, a i oni kojima ih dajem, razmišljaju isto.
    stavim paket salveta, torbu iz jyska za 5 LIPA, i još neku praktičnu sitnicu. bitno je znati što "primatelj" voli, a do sada su svi bili veseli

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ima li tko leda viška, ja uvijek u manjku

  17. #67
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ima li tko leda viška, ja uvijek u manjku
    Imam ja uvijek, ali daleko sam ti.

    Što se tiče smrzavanja hrane, slažem se da joj okus nije isti, ali da se popraviti. Uvijek dodam još malo začina. Nije ni tad isto ali dobro dođe ako smo cijeli dan vani, a jako često jesmo. Barem znam što sam stavila u nju, za razliku od kupljene hrane negdje usput.

  18. #68
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Mi živimo u kući sa dosta prostora, selska djeca pa smo navikli imati zalihe hrane.
    Suhomesnato imamo svoje,pilići naši, junetina/teletina kupujemo u paketima na selu, dosta povrća zamrznutog, grah svoj, zimnica. Ponekad kupimo brašno u mlinu (po vreću T550, 850i 1100), s mora doensemo lignji, hobotnica, kozica, maslinovog mora bit barem 5 litara u kući, svinjeske masti puna kanta i tako to .
    A na akcijama kupujemo najčešće duplo, tipa ako je dezić na akciji kupim dva, wc papir je uvijek neki na akciji, nisu nam guze baš jako izbirljive. Ali da pratim akcije da, to mi je stil života oduvijek, rijetko kupim baš neke velike zalihe, najviše dva paketa nečega.
    Gomilam neke sitnice koje mi trebaju za dječje rođendane, kad odem do većeg grada ili kupujem na netu nešto povoljno znam kupiti par majci, čarapa itd.

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Joj da, već sam zaboravila tu fazu, ali i mi smo znali raditi zalihe darova za dječje rođendane...obično na Interliberu bih se snabdjela s knjigama koje smo onda poklanjali cijelu godinu.

  20. #70
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mi smo izbrirljivi na wc papir - ne smije biti s mirisom, a sad valjda i okuse već stavljaju . A ja te nemirisne (ravno 2 u supermarketu) bas ne vidim često na akciji.

  21. #71
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja kupujem samo reciklirani u Mulleru i to ono gigantsko pakiranje. Isto ne podnosim te s mirisom, dize mi se zeludac.

  22. #72
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    wc papir bez mirisa i sjajni bijeli. nikad ne bih guzu brisala s recikliranim

  23. #73
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    wc papir bez mirisa i sjajni bijeli. nikad ne bih guzu brisala s recikliranim
    Je, i ja ,nakon sto sam naletila na neki clanak o tome.
    I mirisne ne podnosim.

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U sparu su sad nemirodni na akciji ili je prosla nisam sigurna

  25. #75
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mi smo izbrirljivi na wc papir - ne smije biti s mirisom, a sad valjda i okuse već stavljaju . A ja te nemirisne (ravno 2 u supermarketu) bas ne vidim često na akciji.
    I u Konzumu, jučer kupila bijeli bezmirisni Zewa, samo taj kupujemo. Mekan a bez mirisa.

  26. #76
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Već sam zaboravila gdje je taj wc papir trenutno na akciji - eto - nema šanse da ću ja sad razmišljati da idem u konzum ili spar zbog toga .
    Ali idem guglati što nije u redu s recikliranim papirom.

  27. #77
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Magriz, što fali recikliranom? Nisam upućena...

  28. #78
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo izbrirljivi na wc papir - ne smije biti s mirisom, a sad valjda i okuse već stavljaju . A ja te nemirisne (ravno 2 u supermarketu) bas ne vidim često na akciji.
    Čitala sam na netu da obojani i namirisani wc papir nije dobar za žene jer može izazvati upale, alergije i iritacije genitalnog područja.

  29. #79
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Magriz, što fali recikliranom? Nisam upućena...
    primjena primarne sirovine, nacin reciklaze, bpa...
    moja guza zasluzuje bolje. najbolje vodu, u nemogucnosti, bijeli bezmirisni

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    I ja dijelim tvoje misljenje
    Ja mirisne ne kupujem jer klinci ga ni ne podnasaju

  31. #81
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    :smajlikojicrkavaodsmijeha: *

    vidim da nisam dugo bila kod tebe :drugismajlikojisecereka: * .

    ja nisam ni blizu... kad buš tih 50 gelova potrošila??? ja idem do 5 komada, jer je to količina koja me čini sigurnom za neko vrijeme.
    imam jedno veliko pakiranje deterdženta u prašku, a ostalo su po 1 litru tekućeg (nekih 10komada), jer su bili po 7kn litra...
    salvete sam kupila po 1kn paket, a role 6kn za 4komada. vata po 4kn za 100g, blazinice 2kn za pakiranje... kavu vrebam kad je na akciji u intersparu, jer mogu platiti membership rewards karticom. i tak...

    * nedamiforumstavitimojesmajlićejersiihtipotrošila usvompostu


    Za gelove - potrošit će se, neka ih. Trenutno trošim jednog iz 2010. (piše na bočici) - više se ne proizvodi, pa sam napravila zalihe dok ih je još bilo.


    P.S. Skupilo se već toga za tebe. Ne gelova.

  32. #82
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja baš volim mirisne. Reciklirani ne volim, grebe me.

  33. #83
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    OK, ali zašto se trebaš bojati nestašice WC papira? Pa imaš vodu ako baš nestane.
    Što ti, Beti, nemaš nikakve iracionalne misli/strahove? Ne bojim se nestašice wc papira, jednostavno volim imati zalihe istog, ne tražim logiku u tome.

  34. #84
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam na netu da obojani i namirisani wc papir nije dobar za žene jer može izazvati upale, alergije i iritacije genitalnog područja.
    Svjedočim iskustvom samo bijeli...
    A buksam samo tablete za suđericu kad ih nađem na tipa 50% sconta. Ajd i pokoju paštu i salsu.
    MM se takoder boji Sudnjeg dana bez toalet papira pa eto i to moramo imat bar 1 paket u šteku.

  35. #85
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Sad sam išla čitati to o papiru, ali piše da je i bijeli opasan za zdravlje ako je bijele boje zbog izbjeljivanja klorom.

    Ja se bojim nestašice wc papira. Ne mogu ni zamisliti pranje guzice nakon obavljanja. Evo zgadila sam se samo jer sam to napisala.

  36. #86
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Slažem se, vodu imam i inače...za poslije papira. Al ajd. Neće valjda istovremeno nestati svih vrsta papira i svog lišća.
    Posljednje uređivanje od Argente : 11.07.2019. at 01:34

  37. #87
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku


    P.S. Skupilo se već toga za tebe. Ne gelova.
    negdje drugi tjedan? hihihi...

  38. #88
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ni ja se ne bojim nestašice wc papira... ni ostalih stvari koje sam stavila u zalihu...
    al mi je recimo jučer bio gušt otići u nekoliko dućana - isključivo po ono što sam trebala. bez obilaženja i "skeniranja" svih polica. ušla, uzela artikle, i izašla. brzinski.

  39. #89
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Tako moj tata kupuje, po katalozima... u jednom ducanu mrkvu, u drugom brokulu. Ima čovjek vremena.
    Meni je tolika tlaka uci i u jedan dućan 1x tjedno, cesta, semafori, parkiranje, uska parkirna mjesta, garaže, 2 otvorene blagajne u velikom ducanu... brrr.

  40. #90
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se bojim nestašice wc papira. Ne mogu ni zamisliti pranje guzice nakon obavljanja. Evo zgadila sam se samo jer sam to napisala.
    Sad ću zvučati ono kenjatorski , al moram napisati.

    A bebi? Kad se pokenja doslovce do vrata? Doslovce. Ima drekeca po cijelim leđima, a ako imaš sreće i po kosi?
    A one krasne “pašteta stolice” u dobi od 2 godine kad su (neki) još u peleni? Pa se to dogodi taman negdje kad si vani i krećeš doma, pa dijete u sjedalicu, pa se sve lijepo utisne i ulijepi u guzicu da moraš špahtlom skidat...
    A proljevi, rota virus... hiiii... a odjeća na koju prođe, a drekec koji treba ukloniti s platnene pelene... koliko sam samo dreka rukom držala .

    Možda ćeš pomisliti da postoji wc papir i vlažne maramice... postoji... ali postoje i situacije kad jedino voda i kada pomažu.

  41. #91
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sad me asociralo, moram nastaviti... zapravo mi je od dreka puno draža “rigotina”... na kutnoj u dnevnom, na madracu u spavaćoj, na jastuku, u mojoj kosi... na tepisima ne, njih smo izbacili još s prvim djetetom .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 11.07.2019. at 07:45

  42. #92
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Iskustvo, Bubilo, iskustvo!
    Godine su to, riri. Povezujem s drugom temom
    A da ti zgadim do kraja, hemeroidi nakon poroda...Voda, samo voda tu može. Uf! Koje iskustvo :D
    Kako je ponekad dobro ne imati iskustva.

  43. #93
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ahahaha, bubilo, živo se sjećam trena kad sam prvi put probila taj zid, možda 4.-5. dan djetetovog života, i ja koja sama sebi govorim "sve je ok, sve je ok, nemoj paničarit.."

  44. #94
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa dobro, opet ono najgore saniraš prvo papirom, vlažnim maramicama, tetrom... nećeš odmah navalit rukama, nemojte ženu plašit.

  45. #95
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, opet ono najgore saniraš prvo papirom, vlažnim maramicama, tetrom... nećeš odmah navalit rukama, nemojte ženu plašit.
    ... ili odmah pod slavinu (lavabo ili kada)

  46. #96
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ajmo se vratit "zalihama"...
    osim ak ne skupljate zalihu kakice i zbljuvanja :mregreen:

  47. #97
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dakle, dobro bi bilo imati zalihe vode

  48. #98
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da li se bazen računa u zalihe vode? Zlu ne trebalo.

  49. #99
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, dobro bi bilo imati zalihe vode
    Bome, sad kako u N.Zagrebu nije bilo vode, slažem se - trebalo bi imati poneku bocu u pričuvi.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Radim zalihe i vrebam akcije na kojima uvijek kupim kolko mogu smjestit i financijski izdrzat. Pratim akcije u katalozima i idem planski po sve

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •