Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 831

Tema: radite li "zalihe" ?

  1. #151
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    U zaprešićkom Kauflandu gotovo uvijek ima nešto.
    Banane po kunu i to je bilo nekoliko kutija, mrkva po pola kune, ribizl po tri kune, kristalka pol kune, šampinjoni po pet kn...to je bilo prošli tjedan u srijedu, čini mi se. I sve friško.
    Mene muž nazove pa pita trebamo li što od ponuđenog pa tako znam.
    o, i tamo me često ima! i to baš tako nekako me put nanese poslije 20 sati, prolazim, pa svratim.
    ne kažem da nije istina, vjerujem ti da jest, ali ja nikad nisam naišla na banane za kunu, niti šampinjone za 5.
    eventualno na banane za 6-bliže 7 i na šampinjone za 8.99 ili 9.99 - što je isto jako jeftino, naravno, budući da šampinjone često kupujem po 15.99 naprosto jer ih redovito jedem, volimo juhu od šampinjona.

    što želim reći, da nije pravilo nego zaista moraš nabasati. više rijetkost nego pravilo, tako da se ne isplati to loviti.
    kada sam pila nesicu znala bih odjednom dati po 200 kuna za kavu jer mi 39-42 kune na akciji za 200 gr te određene kave bude jefino.
    sad više to ne radim jer je uvijek negdje kava na akciji. ako nije u lidlu, onda je u kauflandu, ako nije u konzumu, onda je u plodinama, ako nije u interšparu, onda je u metrou. a svi su mi dostupni i jednako udaljeni.
    osvijestila sam da mi je draže da mi moj keš stoji na mom računu nego na njihovom.
    a prije veće kupovine često on line pogledam gdje mi je recimo ako ga trebam mascarpone na akciji ili slatko vrhnje, maslac, orasi, bademi i kupim ih unaprijed ako znam da ću ih trebati u dogledno vrijeme.
    ali zalihe više ne radim, nema potrebe. uvijek su akcije, a dućana ko u priči. jedino ne znam kako je u manjim gradovima, zagreb obiluje akcijama i centrima na svakom ćošku.

  2. #152
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    A ja baš mislim da različiti dućani u isto vrijeme imaju iste akcije.

    Kad si već spomenula nesicu - pije ju jedno dijete i to one pakete (fuj fuj - preslatko) 3 u 1. I tako tražim ja akciju i nema je nigdje. i onda skužim da je bolje kupiti 10 pojedinačnih vrećica (svaka je 1,7 kn) nego kupiti paket od 10 (23 ili 25 kn) ili čekati akciju (tada bude valjda 17 kn).

    fakat me iznenadila ta politika dućana - ili si misle da ljudi ne gledaju

  3. #153
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    da većinom imaju isti asortiman na akciji

  4. #154
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    znaju imati u isto vrijeme, da, jedni stave 300 gramske milke na akciju, pa onda i drugi to isto.
    ali nije da je milka na akciji u plodinama, kauflandu, lidlu, konzumu, dioni, interšparu u isto vrijeme. namjerno nabrajam sve da vidiš da nije, haha
    ali usklade se dva po dva, da.

  5. #155
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Dobavljač npr. Milke odluči imati akciju koju provodi s centrima i ona ima određeno trajanje: podijeli se na razdoblja da nije baš sve u isti tren, ali jest ublizu. I onda završi i neko vrijeme više nije nigdje

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam baš neke iste akcije vidla u konzumu i sparu u isto doba.
    možda baš to nešto što meni treba
    milke kupim ak klinci idu na ročkas, inače ne

  7. #157
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    jurana, nije da ne jedem išta osim milke. kad nema milke, ima kandit. kad nema kandita ima nutela za palačinke.
    naprosto sam osvijestila da ne hebem više njihove akcije i nemam pavlovljev refleks kad na TV-u zatrešti vikend akcija u konzumu, milka 16.99.
    nek je. bmk.
    kad nestane baš svega, kad nema mi milke, ni dorine, kad usahnu svi brendovi ovog svijeta i na policama je akcijska suša da ne može biti veća, a ja kupim na akciji maslac i orahe i ispečem šape

  8. #158
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam baš neke iste akcije vidla u konzumu i sparu u isto doba.
    možda baš to nešto što meni treba
    milke kupim ak klinci idu na ročkas, inače ne
    Moj stariji voli milku oreo, baš bih mu mogla to kupiti - zaslužio je...

    Zadnji put sam je našla na akciji u kvartovskoj maloj trgovini MarketPlus - bila je u pola cijene. Ali to je bilo još za vrijeme trajanja škg. Isto, ne tražim akcije s takvim stvarima, ali ako naletim - ne bunim se. I ne kupujem zalihe, nego jednu veliku ili dvije standardne čokolade. Za zalihe slatkiša zadužen je mm.

  9. #159
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    pa rekla si da te nema...
    Nema me sljedeći tjedan. Možda uspijem dogovoriti dostavu zečeva preko MM-a u idućih par dana ako ih hoćeš.


    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je ekonomično kupovati samo robu na akciji pa npr. obići par dućana da bi uštedio par kuna u svakome, a time potrošiti više benzina no što iznosi ta ušteda?
    Ja obično idem pješice. Pretpostavljam da se autom stvarno ne bi isplatilo.

  10. #160
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    [QUOTE=TeddyBearz;311461
    Ja obično idem pješice. Pretpostavljam da se autom stvarno ne bi isplatilo. [/QUOTE]
    Meni su u prolazu autom, svi redom, tako da samo treba stati na parkingu.Interspar, Plodine, Kaufland Superkonzumu, Lidl. Tako da je lako hvatati akcije.

  11. #161
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su u prolazu autom, svi redom, tako da samo treba stati na parkingu.Interspar, Plodine, Kaufland Superkonzumu, Lidl. Tako da je lako hvatati akcije.
    Mene zanima koliko se može uštedjeti na ovaj način. Meni se ovo neda, imam premalo vremena i onda ga volim drugačije utrošiti (čitaj: možda sam i lijena), ali za ovako nešto ušteda bi mi morala biti poveća, a i imam osjećaj da bih na taj način kupila i ono što inače ne bih ili zapravo više nego što mi treba.

  12. #162
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ev. pogledam gdje je kava na akciji, pa ond aodem u taj dućan po tjednu nabavku.

  13. #163
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj stariji voli milku oreo, baš bih mu mogla to kupiti - zaslužio je...

    m.
    Zasluzio je kamion milke oreo

  14. #164
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    benzin može biti velika stavka, ako npr. ideš u 5 dućana na različitim lokacijama, po jedan artikl u svakom...
    zato su mi zalihe "prednost".

    kad ih jednom složiš, nadopunu kupuješ "usput". ne moraš juriti u sve dućane. ideš u onaj u kojem je akcija koja ti treba, pa se usput nađe nešto za nadopunu.

  15. #165
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    benzin može biti velika stavka, ako npr. ideš u 5 dućana na različitim lokacijama, po jedan artikl u svakom...
    zato su mi zalihe "prednost".

    kad ih jednom složiš, nadopunu kupuješ "usput". ne moraš juriti u sve dućane. ideš u onaj u kojem je akcija koja ti treba, pa se usput nađe nešto za nadopunu.
    Joj, sad kad ste spomenule benzin - nešto mi je drugo palo na pamet: Kad čujem da se sprema poskupljenje goriva, manijački idem točiti - trebala / netrebala.... To mi je uvjetovani refleks.

    Ont. S godinama mi je postalo teško tegliti s placa i iz dućana, pa ipak češće idem autom, ali trudim se voditi računa da ne idem baš po svaku sitnicu nego periodički... Morat ću vratiti u funkciju shopping kolica: https://images-popusti.njuskalo.hr/d...ec-5767930.jpg

  16. #166
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Zasluzio je kamion milke oreo
    eh, šta ti je život, mi je najčešće jedemo skroz nezasluženo!

  17. #167
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ev. pogledam gdje je kava na akciji, pa ond aodem u taj dućan po tjednu nabavku.
    Ja gdje je avokado

  18. #168
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima koliko se može uštedjeti na ovaj način. Meni se ovo neda, imam premalo vremena i onda ga volim drugačije utrošiti (čitaj: možda sam i lijena), ali za ovako nešto ušteda bi mi morala biti poveća, a i imam osjećaj da bih na taj način kupila i ono što inače ne bih ili zapravo više nego što mi treba.

    za početak, moraš uložiti malo vremena.
    u startu, financijski se puno može uštedjeti. a kasnije i vremenski. jer se koncentriraš na ono što doista trošiš.

    ja jednom tjedno pregledam sve kataloge. to mi je (zbrojeno) oko sat vremena. nitko mi ne može reći da nema sat vremena za nešto takvo.
    imam A4 papir, na kojem pišem ono što mi je zanimljivo po pojedinim dućanima na jednoj strani. na drugoj - pišem ono što mi treba za zalihe. usput vidim gdje su istovjetne akcije, i onda odlučim u koji dućan / dućane idem. stavka "zalihe" mi služi za provjeru cijena tih artikala u dućanu.

    banalan primjer: odem u npr. plodine kad je smrznuti cordon na akciji. obično je taj paket jeftiniji nekih 10kn od redovne cijene. pokrila sam benzin, i ostalo mi je 5kn. no oni imaju i kavu na akciji, pa ju dobijem za 24, umjesto 35kn. (to mi je stavka zalihe). kupim 2 paketa - i to je već značajna ušteda.

  19. #169
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Zasluzio je kamion milke oreo

  20. #170
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, sad kad ste spomenule benzin - nešto mi je drugo palo na pamet: Kad čujem da se sprema poskupljenje goriva, manijački idem točiti - trebala / netrebala.... To mi je uvjetovani refleks.

    ja sam odlučila tankati za 200kn, neovisno o cijeni benzina - i to onda kad mi je rezervoar pred kraj. i skužila sam da mi je to prilično dobro, jer uvijek imam benzina, a na tih 200 kn razlika +/- 2-3 kn je zanemariva.
    takav poriv smo imali u jugoslaviji, kad je bila nestašica, par-nepar, i bonovi za benzin. no čak i tada, uvijek smo se nekako snalazili, i ta druženja po benzinskim su često rezultirala dragim prijateljstvima... ostalo mi u lijepoj uspomeni
    Posljednje uređivanje od sorciere : 12.07.2019. at 13:10

  21. #171
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    osim stavke benzina - tu su i prometne gužve i krkljanac na parkingu - i vrijeme košta

  22. #172
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    mitovski ja bih rekla da jesi u pravu.
    ušteda ko ušteda, da ti na kraju ostane love na računu, najvjerojatnije nije od značaja koliko ti to listanje kataloga i kupovina proizvoda na akciji jednostavno uđe pod kožu.
    vidim po svojoj mami i svekrima. prvo biblija, onda katalozi - naravno, za ateiste, ovisnike o katalozima, katalozi su na prvom mjestu :D
    šalim se, nemojte zamjeriti
    sigurna sam da se tako kupi dosta stvari koje onaj, tko zaista mora štedjeti da bi skrpao kraj s krajem, inače uopće niti ne bi kupio.
    to je po meni sistem na mostu našao, na ćupriji izgubio.

  23. #173
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima koliko se može uštedjeti na ovaj način. Meni se ovo neda, imam premalo vremena i onda ga volim drugačije utrošiti (čitaj: možda sam i lijena), ali za ovako nešto ušteda bi mi morala biti poveća, a i imam osjećaj da bih na taj način kupila i ono što inače ne bih ili zapravo više nego što mi treba.
    Sorciere je dobro objasnila.
    Nas je puno, meni ide recimo pola kile tijesta po obroku, dnevno bar 2 litre mlijeka, mesa isto pola kile minimalno. Tako da ako ne hvatam akcije potrošim puno previše novaca.
    Razlika je da li mlijeko platim 9,99 ili 12,99 za dvije litre. Ili tijesto 4,99 ili 8,99 za pola kile.

  24. #174
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja sam sada za probu uzela osiguranje kod Croatie a sa njim dolazi 400 kuna nafte godišnje gratis.

  25. #175
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    osim stavke benzina - tu su i prometne gužve i krkljanac na parkingu - i vrijeme košta
    točno. slažem se. zato se TAKVA kupovina planira. ne ideš u kupovinu u vrijeme kad svi idu, ili se vraćaju s posla. ili kad slijedi "dugi vikend", pa svi pomahnitaju kao da je smak svijeta. skoro svi centri imaju parkin i garažu.
    osim toga - jedna osoba koja ide u određeni dućan - može kupiti za više njih, ako je nešto na akciji.
    ja ne bum tažila (primjer) nektarine, jer ih volim zelene ... teško da će netko to kupiti po mom ukusu. ali točno određenu kavu ili kaladont mi mogu kupiti.

    mala navlakuša...
    zatvara se kaptol centar , postoji mogućnost velikih sniženja, kažu i do 70%.
    treba provjeriti koji su dućani u pitanju, i ima li neki u kojem bi se našlo nešto isplativo.

  26. #176
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    sigurna sam da se tako kupi dosta stvari koje onaj, tko zaista mora štedjeti da bi skrpao kraj s krajem, inače uopće niti ne bi kupio.
    to je po meni sistem na mostu našao, na ćupriji izgubio.
    gle - ja sam tako kupovala i dok sam radila. dakle, MOGLA sam si priuštiti i punu cijenu, ali nisam željela. i ne želim ni dalje.
    zašto misliš da se kupuje nepotrebno? taj koji mora štedjeti - itekako pazi što kupuje.

    meni je sad na listi zaliha pasirana rajčica i četkice za zube. potrebno ili nepotrebno?

  27. #177
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    cathy, to što ti sad pričaš je nešto drugo. raditi zalihe hrane je jedno, a paziti da se ne rasipaš ili pametno, ciljano kupovati je nešto drugo.
    meni recimo nije svejedno je li svježa rajčica 10 kuna ili 17 kuna i neću je kupiti za 17 kuna. napravit ću taj dan salatu od zelja ili zelenu ili ću otvoriti staklenku kiselih krastavaca ili cikle iz svoje zimnice, šta im fali.
    paradajz za 17 kuna mi je neprihvatljiv. mogu ga platiti ali neću, pazim na svoje novce.
    ono što želim reći je da neću zapaliti po njega u neki centar gdje je 9. ako sam usput, ok. ali po meni je razumnije i pametnije prilagoditi tjedni menu onome što ti je dostupno u tom trenu nego poletjeti negdje po baš to nešto.
    jednostavno kupim nešto drugo što mi je cijenom prihvatljivo. mislim, ne kažem da sam u pravu, ali to je moja filozofija i otkako to radim više novaca stoji na mom, nego njohovom računu i to me čini zadovoljnijom.

  28. #178
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja pratim akcije, ali onih dućana koji su mi blizu. Veliki dućani s parkinzima mi stvaraju nervozu

  29. #179
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja uđem u interšpar i vidim smrznute kozice za 29 kn, a inače su 40. ok, kupim jedne i napravim tjesteninu s kozicama.
    ne pada mi na pamet kupiti 3 paketa smrznutih kozica neka su na akciji. hoću svojih 60 kuna da mi stoji u novčaniku, a ne u zamrzivaču.
    niti ću par dana, pa ni tjedana, za redom jesti kozice, a niti ću ih čuvati u frižideru za nekad kasnije, što će mi? bit će opet na akciji, ako ne to, bit će lignje na akciji, file oslića će biti na akciji..
    stalno su akcije. ja isto kupujem ono što mi je povoljno i ne rasipam se. ali ne kupujem zalihe, smatram da nema potrebe. razumno mi je kupiti ono što mi treba 2, 3 dana unaprijed, ne više.

  30. #180
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    cathy, to što ti sad pričaš je nešto drugo. raditi zalihe hrane je jedno, a paziti da se ne rasipaš ili pametno, ciljano kupovati je nešto drugo.
    meni recimo nije svejedno je li svježa rajčica 10 kuna ili 17 kuna i neću je kupiti za 17 kuna. napravit ću taj dan salatu od zelja ili zelenu ili ću otvoriti staklenku kiselih krastavaca ili cikle iz svoje zimnice, šta im fali.
    paradajz za 17 kuna mi je neprihvatljiv. mogu ga platiti ali neću, pazim na svoje novce.
    ono što želim reći je da neću zapaliti po njega u neki centar gdje je 9. ako sam usput, ok. ali po meni je razumnije i pametnije prilagoditi tjedni menu onome što ti je dostupno u tom trenu nego poletjeti negdje po baš to nešto.
    jednostavno kupim nešto drugo što mi je cijenom prihvatljivo. mislim, ne kažem da sam u pravu, ali to je moja filozofija i otkako to radim više novaca stoji na mom, nego njohovom računu i to me čini zadovoljnijom.
    pa to je ok filozofija. tj. zdrav razum
    bilo bi suludo ići po jedan artikl, jer to više nije akcija. to je trošak.
    no ako si našla 5 stvari koje ti trebaju u tom centru, kupit ćeš i rajčicu po 9, a zelje ostaviti sa sljedeći dan. jel tako?
    a ako imaš krastavce i ciklu u teglama - znači imaš zalihu nečeg što ti treba, i može stajati.

  31. #181
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moram se složiti s AdioMare...tako nekako i ja djelujem. Kupim npr. jednu vrstu kave ka je na akciji iako mi je malčice bolja ova druga ali 15-20kn jeftinije mi ne smeta što je to kava koja mi je malčice manje ukusna. Isto ako naiđem u trgovini na neki proizvod na akciji, kupim i napravim ručak. Kad dođem kupiti pastu za zube uzmem onu koja je na akciji ili jeftinija od neke druge. Ajde neki dan sam kupila u DM-u na akciji 3 gela za tuširanje koja inače koristim ali zato jer sam slučajno naletila.

    Meni omjer uštede i utrošenog vremena nije isplativ za moju obitelj. Da nas ima više možda bih drugačije razmišljala. Tih sat vremena listanja kataloga 1 tjedno je meni previše mog vremena, ja ću rađe leći i dići noge u zrak jer mislim da mi to vrijedi tih novaca koje bih uštedjela.

  32. #182
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nas je vise, duplo, pa i ja radim tako. Kupim ja na akciji i pazim na cijene ali ne radima zalihe. Kupim i ja 3 kave ako su fakat jeftinije. Al najcesce nisu. U Mulleru 2 pakiranja kave koju trosim kosta koliko u Plodinama duplo pakiranje kakti jeftinije.
    Posljednje uređivanje od marta : 12.07.2019. at 14:40

  33. #183
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    nesica, čije se ime ne spominje, zna biti zaista dosta snižene cijene.

    dućan u kojem definitivno pratim akcije je Lidl, tamo neke stvari kupujem isključivo ako su na akciji.

  34. #184
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a neke stvari u Lidlu koštaju pod normalno koliko u drugim dućanima na akciji, kao npr spominjani mascarpone

  35. #185
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ja jednom tjedno pregledam sve kataloge. to mi je (zbrojeno) oko sat vremena. nitko mi ne može reći da nema sat vremena za nešto takvo.
    Ja ne dam sat vremena svog vremena za to

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    osim stavke benzina - tu su i prometne gužve i krkljanac na parkingu - i vrijeme košta
    Vrijeme je novac. Upravo tako.

  36. #186
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja ću još samo reći da nikada kavu (čije ime se ne spominje) nisam kupila za 68 kuna koliko je cijene za 200 gr.
    taman posla, nisam izgorila po glavi. ako se potrefi da mi nestaje, a nigdje nema snižene, uvijek nešto iskombiniram donekle povoljno, tipa ona vrečica 75 + 15 gr gratis i s time prebrodim do neke akcije, ako mi je baš do jacobs-golda, a najčešće mi je. ako ni toga nema, ima muž doma lidluše. stavim više mlijeka i bog te veseli.
    ime joj je jacobs gold, ali ne bi je platila 68 kn sve da je od zlata. ali neću ni da oni čuvaju moje pare, a ja njihove proizvode, čuvam svoje pare sama.
    katalozi su po meni navlakuše. ja kupujem kad ja hoću, a ne kad me oni naviju na akciju. naravno, u svemu doza razuma, pa tako i ja imam pastu za zube viška i wc papir. ili kupim odjednom 3 tuna argete ako su po 6 kn - što je rijetko.
    ali zalihe ne kupujem, nego po potrebi.

  37. #187
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kava koju ja kupujem košta oko 50-55 kuna, a na sniženju bude oko 36 kuna. Tako da, evo, kad mi nestaje kave pogledam spar, konzum,kaufland i ako je na sniženju odem u taj dućan.

    Zalihe bih voljela imati, ali imam problem s bacanjem hrane, vrlo često kad nešto kupim u većim količinama to završi u smeću.

    Evo netko je spomenuo XXL sir iz Lidla, mislim da je crveni cheddar u pitanju, ja ga se nikad ne usudim kupiti jer mislim da ga ne bi pojeli do kraja.

  38. #188
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    sad više to ne radim jer je uvijek negdje kava na akciji. ako nije u lidlu, onda je u kauflandu, ako nije u konzumu, onda je u plodinama, ako nije u interšparu, onda je u metrou. a svi su mi dostupni i jednako udaljeni.
    osvijestila sam da mi je draže da mi moj keš stoji na mom računu nego na njihovom.
    Ja se zapravo skroz slažem s tobom. Ja mislim da hrčkarim iz zabave, ne iz uštede. Jer se hrpu puta desilo da sam nakupovala toliko toga da sam dio na kraju podijelila, tako da ne samo da nije bilo uštede, nego sam još bila i na gubitku.

    Skroz vjerujem da dobro organizirani ljudi koji nisu šopingoholičari mogu tako fino uštedjeti. Samo ja nisam od tih, jer sam neumjerena i pokupujem puno previše.

  39. #189
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Evo netko je spomenuo XXL sir iz Lidla, mislim da je crveni cheddar u pitanju, ja ga se nikad ne usudim kupiti jer mislim da ga ne bi pojeli do kraja.
    Ovaj zadnji je bio edamer. Jako sam bila u napasti da ga kupim. Na kraju sam ipak odustala, jer nas je dvoje, što će nam kila sira kojeg kad otvorimo moramo brzo pojesti.

  40. #190
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nedavno je i crveni cheddar bio na akciji Mene muž svaki put u zadnji čas spriječi da ga kupim.

  41. #191
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Je li to onaj sir u dugačkom tuljcu, pa u tekućini?

  42. #192
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ja mislim na ovaj:

    https://www.lidl.com.cy/catalog3medi...391kw28_10.jpg

    Mislim da je bio 44.90 kn.

  43. #193
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cheddar? Nije, to je https://www.google.com/search?q=ched...R9iKPRM:&vet=1

    Ima ga uvijek u ponudi, 250 gr je 17 kuna, a na XXL ponudi povremeno bude crveni 1 kg za nekih 45 kuna

  44. #194
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Hahaha, a ja mislila na onaj milbona meki u tuljcu, u tekućini :D

  45. #195
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nemam vremena ni kosu oprati, a kamoli listat kataloge. (na forumu sam u tramvaju/dok dojim/usred noći ako se netko pita ).

    Ja se slažem da akcije i zalihe imaju smisla za velike potrošače i velike obitelji...
    Ja isto neću kupiti bilo sto... došla neki dan po cvjetacu, ona 23kn. Neću je kupiti, ali neću je ni tražiti gdje je jeftinija. Kupit ću je jednostavno drugi put.

    Jednostavno ću kupiti sto je taj put pristojne cijene ako bas nije na akciji sto mi treba. Za mlijeko, tjesteninu i slično - jednostavno mislim da nismo tako veliki potrošači da bi mi x kn te razlike značilo vise od vremena koje mi treba da mislim na to. Ja kažem propustim i iskoristiti kupon s 10% popusta na ukupnu kupovinu, a samo ga trebam dati na blagajni. Ne sjetim ga se uopće nego ga nađem 2 tjedna nakon isteka.

    Tako da Mitovski, no sikiriki. Ima nas još .

  46. #196
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    BB i ja sam među vama

  47. #197
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se zapravo skroz slažem s tobom. Ja mislim da hrčkarim iz zabave, ne iz uštede. Jer se hrpu puta desilo da sam nakupovala toliko toga da sam dio na kraju podijelila, tako da ne samo da nije bilo uštede, nego sam još bila i na gubitku.

    Skroz vjerujem da dobro organizirani ljudi koji nisu šopingoholičari mogu tako fino uštedjeti. Samo ja nisam od tih, jer sam neumjerena i pokupujem puno previše.
    Pronalazim se u ovom postu. A i u tvom avataru.

    Maloprije pokazujem mužu papuče koje sam kupila danas (išla sam kupiti hranu za psa) i on mi kaže da imam već 200 papuča. Ja mu kažem da nije istina i da ne zna šta priča. On ih ode brojati. Nabroji 13. Taman mi dobro došao broj da mu kažem da je nesretan pa da sam morala to popraviti.

  48. #198
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pronalazim se u ovom postu. A i u tvom avataru.
    Great minds!


    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Maloprije pokazujem mužu papuče koje sam kupila danas (išla sam kupiti hranu za psa) i on mi kaže da imam već 200 papuča. Ja mu kažem da nije istina i da ne zna šta priča. On ih ode brojati. Nabroji 13. Taman mi dobro došao broj da mu kažem da je nesretan pa da sam morala to popraviti.


    Podsjeća me to na neke razgovore koji se i kod nas doma vode.

  49. #199
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Hahahaha
    Lude ste. Nema sanse.
    Ja uopce nemam papuce. Volim hodati bosa, pa cemu?
    Prosli mjesec sam morala kupiti posteljinu za 3 kreveta. Sve plahte su se raspale u isto vrijeme. Nakon 5 godina.
    Onda sam prisilno morala kupiti 3 nove plahte. I sad jos odgadam oazak u Ikeu da kupim jos 3.

  50. #200
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    mi u špajzi uvijek moramo imati tjesteninu i pasatu, nevjerojatno je koliko moja M može pojesti tijesta i nikad joj ne dosadi, otkako je skroz mala. za ostalo mi nije bitno jer smo ionako često na placu ili u dućanu, i muž i ja, jedino ne propuštam Lindt 70% čokoladu na akciji, evo upravo sad ubola u nekom no name dućanu po 13,99 (često bude akcija i u konzumu)

Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •