Stranica 13 od 17 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 831

Tema: radite li "zalihe" ?

  1. #601

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Gle, kad nas je 9 ja sam ekonom i bez apartmana. Kolicina hrane za 7 muskaraca i 2 zene je u usporedbi s jednom zenom i jednim djetetom, odakle sam krenula, cudo...

  2. #602
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ja sad ne svojom krivicom imam zalihu fenova. Ok, jedan fen u zalihi, jedan koji se koristi, jedan putni.

    Crknuo Remington za manje od 2 godine , ja ga odnijela u servis, ali naravno da sam morala kupiti novi, jer su rekli da će proces trajati 10 dana. Ja sam mislila da će mi vratiti lovu kad vide da se ne da popraviti (otišli ležajevi), međutim, oni su mi isporučili novi fen.

  3. #603
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja nemam zalihe u klasičnom smislu, da kupim viškove, ali kupujem veća pakovanja/količine da mi vrijeme do iduće nabavke duže traje (a i velika pakovanja budu jedrinija)... ovaj paket toalet papira od 45 rolni je dobar primjer. Traje nam otprilike 2 i po mjeseca. Brašna kupim vreću od 22 kg, traje oko 2-3 mj. Vreća riže traje oko pola godine... da imam prostora sigurno bih imala zalihe ulja, deterdženta za rublje isl. Ali nemam kud sa zalihama

  4. #604
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Vreca rize gdi toga ima?
    Moji jedu samo jednu vrstu rize

  5. #605
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Alef mi toliko brašna i riže ne potrošimo ni na godišnjoj razini. Možda vas ima više, nas je 4.

  6. #606
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja brašna ne potrošim ni 2 kg na godišnjoj razini .
    Pecete sami kruh? Ili pečeš često kolace, kiflice...?

    Ali wc papir... na godišnjem sam osvijestila koliko ga trošimo. U apartmanu 2 tjedna... na početku bile 4 role papira. Mi sve potrošili prije kraja prvog tjedna... pitaju me vlasnici nakon 7 dana trebala li nam što... ja rekla da ne i otišla kupiti wc papir jer me bilo sram tražiti još 5-6 rola koliko sam procijenila da će nam trebati do kraja 2. tjedna .

  7. #607
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja brašna ne potrošim ni 2 kg na godišnjoj razini .
    Pecete sami kruh? Ili pečeš često kolace, kiflice...?
    ja ne pečem kolače često, ali ponekad, samo oko Božića potrošim sigurno više od 2kg
    ali mislim da na godišnjoj razini brašno najviše koristimo na palačinke

  8. #608
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja recimo sigurno uvijek imam bar 10 kila brasna doma, jer pecem kruh bar dva-tri puta tjedno, hranim starter svaki dan, plus radimo domacu pastu (pa mi treba 00), domacu pizzu (pa mi treba manitoba), gnude (pa mi treba semola) i tako dalje. Ali to uopce ne smatram zalihama u uzem smislu, samo namirnicom koja se u nasoj kuci puno trosi.

  9. #609
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Joj kad bi stavila i stavila i prevod
    Samo starter znam sta je

  10. #610
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Sasa, kako ti se ono zove starter?

  11. #611
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja brašna ne potrošim ni 2 kg na godišnjoj razini .
    Pecete sami kruh? Ili pečeš često kolace, kiflice...?

    Ali wc papir... na godišnjem sam osvijestila koliko ga trošimo. U apartmanu 2 tjedna... na početku bile 4 role papira. Mi sve potrošili prije kraja prvog tjedna... pitaju me vlasnici nakon 7 dana trebala li nam što... ja rekla da ne i otišla kupiti wc papir jer me bilo sram tražiti još 5-6 rola koliko sam procijenila da će nam trebati do kraja 2. tjedna .
    Sve potpisujem. Brašno kupim kilu oštrog i kilu glatkog pa koliko izdrži, pretežno mjesecima traje ta kila pogotovo ljeti kad ništa ne pecem...a i kad pecem to su uvijek minimalne količine, 6 palačinki, 12 mufina i tak... Samo za klince. Ducan je na 2min i ako baš usfali netko skokne po to, ak i je kunu skuplje pregrmim

  12. #612
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja brašna ne potrošim ni 2 kg na godišnjoj razini .
    Pecete sami kruh? Ili pečeš često kolace, kiflice...?

    Ali wc papir... na godišnjem sam osvijestila koliko ga trošimo. U apartmanu 2 tjedna... na početku bile 4 role papira. Mi sve potrošili prije kraja prvog tjedna... pitaju me vlasnici nakon 7 dana trebala li nam što... ja rekla da ne i otišla kupiti wc papir jer me bilo sram tražiti još 5-6 rola koliko sam procijenila da će nam trebati do kraja 2. tjedna .
    Hahaha, x
    Mi kurimo rolu do dvije dnevno, a troje nas je koji ga koristimo (četvrti je beba, kad on doraste bit će i preko).

  13. #613
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Sasa, kako ti se ono zove starter?
    Chad. Po Chadu Robertsonu.
    Svugdje ide sa mnom. Upravo ljetujemo zajedno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #614
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha, x
    Mi kurimo rolu do dvije dnevno, a troje nas je koji ga koristimo (četvrti je beba, kad on doraste bit će i preko).
    Baš sam htjela napisati. Ovako i kod nas..troje..ode rola dnevno. Imam malog OKP-ovca i ona namota poprilično a i često je na wc-u
    Bila je u 6.mj s prijateljicom na moru i pravilo kod njih je bilo 2 listića za malu, 4 za veliku nuždu... oko toga je bilo n drame.

  15. #615
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam htjela napisati. Ovako i kod nas..troje..ode rola dnevno. Imam malog OKP-ovca i ona namota poprilično a i često je na wc-u
    Bila je u 6.mj s prijateljicom na moru i pravilo kod njih je bilo 2 listića za malu, 4 za veliku nuždu... oko toga je bilo n drame.
    što sam starija pokušavam izbjegavati zgražavanje
    svatko ima svoja pravila, ne bi bilo dobro da smo svi isti....

    ali ovo.....

  16. #616
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    što sam starija pokušavam izbjegavati zgražavanje
    svatko ima svoja pravila, ne bi bilo dobro da smo svi isti....

    ali ovo.....
    Hahahhahaha je.. kad mi je rekla bila sam u šoku ali objasnila sam joj da su to njihova pravila ali da si slobodno uzme još koji listić. Da nisam ona bi rađe trpila nego išla na wc.

  17. #617
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam htjela napisati. Ovako i kod nas..troje..ode rola dnevno. Imam malog OKP-ovca i ona namota poprilično a i često je na wc-u
    Bila je u 6.mj s prijateljicom na moru i pravilo kod njih je bilo 2 listića za malu, 4 za veliku nuždu... oko toga je bilo n drame.
    Ja sam imala prijateljicu kod koje kada smo bili na kavi, djeca nisu smjela dodirivati zidove.

  18. #618
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Nije valjda brojala ili provjeravala

  19. #619

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mi potrosimo 5 kg brasna u 2 tjedna otprilike. I rize nikad ne kupim samo kilo. Nekako svega kupujem na kile, a opet cesto nema hrane u kuci. Kuham sve kuci, djeca nemaju obroke u institucijana, niti mm i ja. Kod nas nema pekare, ni tih nekih papilova...

  20. #620
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    2 listića. 4 listića. Pa s tim se ništa ni ne može. I ja bih radije trpila nego da me netko ograničava.

  21. #621
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Pa ovisi koliko slojni toaletni papir kupis. Al imali smo cijelu temu o toaletnim papirima. Mislim da ju je otvorila bucka jer su je nervirale one role koje su zaljepljene na kraju. Tesko mi je preko moba sad traziti.

  22. #622
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

  23. #623
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nemam pojma, čini mi se malo. Ova tema će me natjerati da si brojim listiće.

  24. #624
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    joj, da, nisam više znala otkud je ona da prsti ne propadnu kroz papir

  25. #625
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Meni je ta tema ostala u sjecanju. Sad sam je procitala i vidim da.mi sad muellerov papir ne amrdi po kloru a tad je. Samo sad kupujem cetveroslojni.

  26. #626
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ma ja sam trenutno preko bare, ovdje ima svega u ogromnim pakovanjima... u početku mi je bilo čudno, sad mi je to super... Vreća riže je nesto ispod 10 kg...

    A pečemo kruh, pite, kolače, ali ne prečesto. Rerna radi 2-3 puta tjedno...

  27. #627
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Vidim da se čudite brojanju papira
    no da živite u mjestu gdje nema kanalizacije, nego septičke jame koje imaju tendenciju brzog punjenja (a pražnjenje je 500 kuna za 4 kubika), a odvodne cijevi uske i ako ubaciš više od 3 papira odjednom imaju tendenciju () začepljivanja, te vraćanja sadržaja natrag kroz školjku i središnji sifon, itekako biste brojale papire i itekako biste goste upozoravale na isto.
    Već i jedno čišćenje posljedica začepljene odvodne cijevi bi vas natjeralo na itekakvu pažnju. Uostalom, tu je bide.

  28. #628
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tko ne plaća pražnjenje septičke jame taj skupo plaća odvodnju.
    Nema jeftinog ili besplatnog kakanja.
    Osim tu i tamo po forumu



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #629
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da se čudite brojanju papira
    no da živite u mjestu gdje nema kanalizacije, nego septičke jame koje imaju tendenciju brzog punjenja (a pražnjenje je 500 kuna za 4 kubika), a odvodne cijevi uske i ako ubaciš više od 3 papira odjednom imaju tendenciju () začepljivanja, te vraćanja sadržaja natrag kroz školjku i središnji sifon, itekako biste brojale papire i itekako biste goste upozoravale na isto.
    Već i jedno čišćenje posljedica začepljene odvodne cijevi bi vas natjeralo na itekakvu pažnju. Uostalom, tu je bide.
    Da, baš tako. Moja prijateljica u Zagrebu, da Zagrebu, nema kanalizaciju. I da, pazi se koliko i što se pušta i baca u wc. A i tuširanje nije kao kod mene koja imam kanalizaciju.
    I da, nije Kozari bok nego vrlo dobar zagrebački kvart na obroncima Medvednice.

  30. #630
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ali wc papir... na godišnjem sam osvijestila koliko ga trošimo. U apartmanu 2 tjedna... na početku bile 4 role papira. Mi sve potrošili prije kraja prvog tjedna... pitaju me vlasnici nakon 7 dana trebala li nam što... ja rekla da ne i otišla kupiti wc papir jer me bilo sram tražiti još 5-6 rola koliko sam procijenila da će nam trebati do kraja 2. tjedna .
    nama je paket od 10 rola na moru trajao oko 12 dana, četvero nas je, a nije da brojimo listiće
    netko je bio davno napisao da omata wc papir oko cijele šake i to nekoliko puta, ne kuzim čemu to služi, onaj gornji dio ostane potpuno neiskorišten

  31. #631
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    nama je paket od 10 rola na moru trajao oko 12 dana, četvero nas je, a nije da brojimo listiće
    netko je bio davno napisao da omata wc papir oko cijele šake i to nekoliko puta, ne kuzim čemu to služi, onaj gornji dio ostane potpuno neiskorišten
    to je onaj dio o tome koliko previše prirodnih resursa a i svega drugoga koristimo, a da nam realno ne treba!

  32. #632
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Septička jama je noćna mora vikendice mojih roditelja na Korani. Do prošle godine i vodovod je bio problem (vodu je vikend naselje imalo vikendom, a selo u tjednu, te nije bila ispravna za piće). Prva trgovina je udaljena 15km. To je mjesto gdje treba imati zalihe i pažljivo postupati

  33. #633
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    i???
    jeste li haračili po korona zalihe ovih dana?
    dođem po pecivo, i gledam stampedo..

  34. #634
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je neugodno zbog toga kako se ljudi ponašaju

  35. #635
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    i???
    jeste li haračili po korona zalihe ovih dana?
    dođem po pecivo, i gledam stampedo..
    Nisam ni izašla iz kvarta - danas mi je dan za Lidl.
    S druge strane - rekla je kolegica da je Kaufland bio ispražnjen pa me baš zanima što ću ja zateći...
    U kvartovskom dućanu nisam primijetila ništa neobično.

  36. #636
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ne radim zalihe (izvan uobičajenih ). Nije mi baš jasna poanta, što ljudi misle da će se svi dućani pozatvarati?

  37. #637
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda misle da će završiti u izolaciji, kao mnogi do sada. Ili da će biti bolesni, ili da će biti puno bolesnih pa žele izbjeći odlaske u dućane. Ili da će biti problema u lancima opskrbe. Ili da nas čeka zombi apokalipsa.

  38. #638
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mislim da misle da će se smanjiti uvoz/izvoz preko granice pa će police biti prazne.

  39. #639
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Možda misle da će završiti u izolaciji, kao mnogi do sada. Ili da će biti bolesni, ili da će biti puno bolesnih pa žele izbjeći odlaske u dućane. Ili da će biti problema u lancima opskrbe. Ili da nas čeka zombi apokalipsa.
    Mislim da je ovo zadnje u pitanju.

  40. #640
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Zombi apokalipsa je uvijek opcija .

  41. #641
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne radim zalihe.
    No danas kad sam nešto tražila po balkonu, otkrila sam nekoliko limenki graha.
    To je moj muž zbuksao [emoji23][emoji23]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #642
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ne.

    Al sam u utorak bila u Lidlu i nije mi bilo jasno zašto ima tak puno ljudi i zašto su police prazne. I niskak nisam mogla skužit (mislila sam da je neko sniženje) dok nisam došla mami, pa mi je ona objasnila.

  43. #643
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    da zalihe
    danas sam kopala po kuhinjskom ormariću da nađem tjestetninu, i jedva sam našla jedno pakiranje na pol potrošeno
    dakle nit smo imali zalihe prije, niti ih sad imamo ili ćemo imati
    jedino meso se kod nas kupuje u većim količinama, ali to samo zato jer muž ima svoje provjerene uzgajivače, pa ga zovu kad imaju
    Posljednje uređivanje od rahela : 28.02.2020. at 16:08

  44. #644
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja volim otići po svježe pecivo u lidl.
    u ponedjeljak i utorak je bila koma i katastrofa. svi su me čudno gledali, jer sam imala samo vrećicu - a svi ostali ogromna kolica.

    u srijedu sam bila u plodinama (uvijek hvatam kad je nešto na akciji ), i čudim se kak je sve mirno.
    kaže mi šefica - izbjegli ste jučerašnji stampedo. a blagajnica kaže - jučer je najmanje svaki drugi kupac imao račun preko 1000kn.
    (a ja došla po punjenje za osvježivač, i njihove krekere jer su mi fini)

  45. #645
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ja volim otići po svježe pecivo u lidl.
    u ponedjeljak i utorak je bila koma i katastrofa. svi su me čudno gledali, jer sam imala samo vrećicu - a svi ostali ogromna kolica.

    u srijedu sam bila u plodinama (uvijek hvatam kad je nešto na akciji ), i čudim se kak je sve mirno.
    kaže mi šefica - izbjegli ste jučerašnji stampedo. a blagajnica kaže - jučer je najmanje svaki drugi kupac imao račun preko 1000kn.
    (a ja došla po punjenje za osvježivač, i njihove krekere jer su mi fini)
    Meni je 500-1000 normalni šoping.

  46. #646
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je 500-1000 normalni šoping.
    Da, tjedno i nama bude račun 500-700 kn, samo u Lidlu. Povremeno umjesto Lidla odem u Kaufland ili Plodine, ali to je to... Zalihe imam za tjedan dana jer mi se ne da ići češće u veliki dućan. Isto i meso/ribu s placa.

  47. #647
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kod nas u provinciji te pojave nisu zabilježene.
    Jedino nema onih malih dezinficijensa za ruke što stoje pokraj kase

  48. #648
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Jučer u Lidlu nije bilo nestašice, bar nisam primijetila. Istina, na blagajni nije bilo dezinficijensa, ali brate mili, pa bolji je sapun i voda... Ovo je dobro samo za putovanja.

  49. #649
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    tjah... mi penzići valjda manje jedemo...

  50. #650
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    (Sorci, imaš Viber poruku. )


    Isprike za off topic.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •