Stranica 3 od 17 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 831

Tema: radite li "zalihe" ?

  1. #101
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Još o zalihama:
    Gledam svoju špajzu, fakat je pretrpana, ali ima unutra i nekurentnih zaliha (štajaznam, rižinih rezanaca se rijetko sjetim, stoje valjda od prošle godine) i to treba izbjegavati.

    Od onih zaliha koje mi trebaju nisam spomenula bijelo vino i pića vrsta raznih. Nismo veliki pijanci, ali imamo toga uvijek. MM u Lidlu vreba kad će Jagdstolz pasti ispod 39 kn, da ga kupi, ali dugo se to već nije dogodilo. Imam poneku litru lozovače, koja mi je tehnološka sirovina za likere, pa obično jednom godišnje kupim 5 litara.

    Imam zalihe spužvi za suđe, jer ne koristim klasične nego one obložene tkaninom od mikrovlakana, koje nije lako naći. Imam i zalihe onih metalnih žica (koje izgledaju ko špena) za ribanje rajngli i protvana, imam zalihe čarobnih krpa jer ih kupujem kad u Sparu budu na akciji.

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ja više ne kupujem čarobne krpe
    dobili moji klinci za Uskrs ko poklon

  3. #103
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Moja špajza je isto krcata domaćim džemovima i rakijama svih vrsta. Al to ne vodim pod zalihe, nego hobi

  4. #104
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moram priznati da nisam uopće razmišljala o mogućoj nestašici bilo čega do ove teme (a nisam tako mlada). Negdje u podsvijesti mi stoji da je to moguće ali se time ne zamaram...kako ono ide ' Nigdar ni bilo da ni nekak bilo....'. Ja sam onaj tip 'Go with the flow'.
    Zalihe ne radim... jer nam kutija riže i kila brašna traje mjesecima a tjestenine cca 2 mjeseca. Šećer MM vikendom stavi žličicu u kavu i to je to.
    Kad naletim na akciju praška za rublje ili gela za tuširanje kojeg i inače koristim onda kupim ali najviše 2+1.

    Imam prijateljicu koja redovito u kupovinu ide na način: U Spar idem po mlijeko na akciju, pa u Plodine po rižu, Kaufland po šećer, Konzum po brašno, DM po prašak, Muller po deterđent za suđe i sl. Ne sjećam se kad je zadnji put kupila nešto a da nije na akciji. Ja niti imam volje niti vremena za to, a inače me kad uđem u trgovinu počne lagano gušiti .

    Ono što bih ja voljela je da se vratimo ponovno na tjednu ili dvotjednu kupovinu prehrambenih namirnica jer kad smo to radili smo štedili novac. Ovako se češće dogodi da kupim nešto što već imam u frižideru pa mi se pokvari i bacim a to mi je užas ili da kupim svakodnevno neku glupost koju onako ne bih kupila.

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Moja špajza je isto krcata domaćim džemovima i rakijama svih vrsta. Al to ne vodim pod zalihe, nego hobi
    Isto zapravo... ali jesu to i zalihe. Nisu samo džemovi nego i kiseli krastavci, paprike, ciganski grah, ukuhani paradajz, ukiseljeni paradajz, kompoti.... razno.... Zima je duga, treba imati zalihe.

    Eh, da - imaju mm i djeca zalihe: čokolada s rižom, jaffa keksa, kraš napolitanki i domaćica... a to se isto kupuje samo i isključivo na akcijama.

  6. #106
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Uvijek se iznenadim kad procitam da netko kupuje zalihe slatkisa.

  7. #107
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hahahaha Bubilo i Beti, baš su mi trebali ovi vaši postovi s obzirom na to da mi je muka otkad sam se probudila. Ne znam kako ću, bit će puno plakanja i riganja. Mog.

    Da se vratim na temu, kod mene isto pun špajz alkohola. Ostalo nam je dosta i od svatova, čak ni toliko ljudi nije moglo popiti koliko smo mi toga naručili. Dobili smo i par poklona u obliku alkohola. Jedino mi jedan Dom Perignon stoji u dnevnoj jer je u divnoj kutiji koja mi se slaže uz namještaj, pa šteta ne iskoristiti dok ne naiđe dobra prilika da se popije hahaha.

  8. #108
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    bome, i ja. slatkiši mi nikad, pa ni onda, ne bi bili na zalihi. otkako su mali bili kupim sitnicu i to usput, da baš nisu željni

    na zalihi imam higijenskih uložaka, to sad ne mogu dozvoliti da usfali - iako mi se znalo događati kad sam ih trebala samo ja

  9. #109
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek se iznenadim kad procitam da netko kupuje zalihe slatkisa.
    Dam ti ja MMa - trebaš vidjeti njegovu zalihu slatkiša

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    moj muž je jučer pazario čokoladu al sam rekla nek si odnese to na posel jel znam da to klinka može pojest za minutu

  11. #111
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nakon ovog topica mogu odgovorno tvrditi da sam se ja izlijecila hrckitisa koji se prenosio u mojoj obitelji. Moja baka je bila predvodnica s 200 novih novcatih kuhinjksih krpa, 20 kg brasna, x litara ulja, rezanaca na tone, praska za robu vrece i vrece. Izlijecena sam!!!

  12. #112
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Imam zimnicu. That’s it.

  13. #113
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    E da, i cuga...i tune Eva i Rio mare koje kupujem isključivo na akciji.
    Ali dajte mi okvir od koliko nadalje se računa da je nešto zaliha? Dvije boce- konzerve, četiri, deset..? Materijal za više od jednog-dva ručka? Nešto što se neće/ne može pojesti u tjedan dana?

  14. #114
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    E da, i cuga...i tune Eva i Rio mare koje kupujem isključivo na akciji.
    Ali dajte mi okvir od koliko nadalje se računa da je nešto zaliha? Dvije boce- konzerve, četiri, deset..? Materijal za više od jednog-dva ručka? Nešto što se neće/ne može pojesti u tjedan dana?
    kad počneš trošiti po sistemu FIFO?

  15. #115
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, da - imaju mm i djeca zalihe: čokolada s rižom, jaffa keksa, kraš napolitanki i domaćica... a to se isto kupuje samo i isključivo na akcijama.
    J. i MM su ovisnici o slatkom i oni da i hoće ne bi mogli imati zalihe slatkog...kutija Domaćica nestane u pola sata pa sam ja zabranila kupovanje veće količine slatkiša. Mislim briga me za MM ali s J. mi se ne da natezati jer ako zna da ima slatkiša moljakanje ne prestaje..i samo još jedan i samo još jedan, tako da sam to riješila da se kupi samo ono što će tada pojesti.

  16. #116
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tako i ja, kupim, podijelim i to je to.

  17. #117
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    kad počneš trošiti po sistemu FIFO?


    Meni bi zalihe bila cca 5kg brašna..5 litara mlijeka itd. što će reći da ja ne da ne radim zalihe nego nemam ni za preživjeti

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek se iznenadim kad procitam da netko kupuje zalihe slatkisa.
    Da se mene pita - ja ne bih, ali mm je druga priča... Da stvar bude bolja, JA imam viška kila (a to ne jedem), a njih trojica koji jedu te zalihe ni blizu (svi su visoki, krakati i vitki).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.07.2019. at 12:38

  19. #119
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Peterlin, točno tako je i kod nas

  20. #120
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni je jasna ideja zalihe slatkisa.
    Ali nema sanse da bi to zivjelo u praksi kod nas.
    Kupim jedan komad svakom kad idem u trgovinu.
    Ljeti povremeno sladoled. U protovnom ako zele slatko imaju love ili budem.ekstremno dobte volje da dam koju kunu- moraju šetati do trgovine. I povesti psa u šetnju.

  21. #121
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I kod nas se slatkiši ne kupuju... ali znamo imati zalihe jer drugi kupuju djeci... tone... dakle, to su količine da ih jedemo od Božića do Uskrsa, pa onda novu turu od Uskrsa do Božića… ili po sistemu kad se baš zaželite kupit ću vam nešto, ako je nestalo tih kućnih poklona.

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ali dajte mi okvir od koliko nadalje se računa da je nešto zaliha? Dvije boce- konzerve, četiri, deset..? Materijal za više od jednog-dva ručka? Nešto što se neće/ne može pojesti u tjedan dana?
    Kad imaš puno više od 2 komada nečega što trošiš jedan komad mjesečno .

  22. #122
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jasna ideja zalihe slatkisa.
    Ali nema sanse da bi to zivjelo u praksi kod nas.
    Kupim jedan komad svakom kad idem u trgovinu.
    Ljeti povremeno sladoled. U protovnom ako zele slatko imaju love ili budem.ekstremno dobte volje da dam koju kunu- moraju šetati do trgovine. I povesti psa u šetnju.
    Sjajna ideja! Ugodno s korisnim...

    Nama zalihe čokolada uglavnom kreira mm - u tjednom pljačkanju Lidla obično uzme sebi čokoladu-dvije, starijem sinu rižinu, a mlađem sinu "prstiće" (slično kao kinderica, ali s nekim nadjevom od badema ili jagoda) i cvebe u čokoladi. Ne pojedu svaki put, pa se u mjesec dana stvore zalihe. Kekse obično kupim ja, kad naletim da su povoljni. Nije to pretjerano, ali uvijek nekako ima. To su artikli koji stižu i u poklonima (trenutno imamo 2 bombonijere i nekoliko paketa žele bombona koje nismo kupili nego dobili). Tja, uvijek možemo viškove poslati dalje, kao i kavu

  23. #123
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    negdje drugi tjedan? hihihi...
    Nema me sad neko vrijeme, pa negdje u 8.mj. Sigurna sam da će se do onda još toga skupiti.


    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, opet ono najgore saniraš prvo papirom, vlažnim maramicama, tetrom... nećeš odmah navalit rukama, nemojte ženu plašit.


  24. #124
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imam zalihe spužvi za suđe, jer ne koristim klasične nego one obložene tkaninom od mikrovlakana, koje nije lako naći.
    Ovakve?

    https://www.vileda.com/media/catalog...dsc_6766_1.jpg

    Kupila pakiranje od 4 komada Viledinih (naravno na nekom sniženju ), potrošili smo jednu i sa guštom je zafijuknuli u smeće. Mrzili smo tu glupu tkaninu na spužvi!

    Ako su to te, imam ti još 3 komada za proslijediti, i dalje ih mrzimo.

  25. #125
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje iskustvo iz razgovora s drugima; zalihe imaju oni kojima je bitno uštediti; a tko si može priuštiti laganije življenje vodi se motom "kupit ću kad zafali" i ne gleda na tu razliku u cijeni jer imaju dovoljno novaca za kupiti po punim cijenama. Nekim ljudima puna cijena ne znači preznojavanje.
    evo, ovako otprilike, nisam bas stedljiva, a ni ne razmisljam u stilu da moram imati zalihe za neke nepredvidjene situacije
    sve te ustede su mi presitne u usporedbi s vremenom i trudom utrosenim u pracenje akcija, odlazenje u specificne ducane, i skladistenjem doma u nedovoljnom prostoru
    kuham malo pa te neke osnovne namirnice sporo trosim, ista kozmetika mi dosadi, volim mijenjati, a ako kupim nesto sto volim jesti u vecoj kolicini, nemam kontrolu pa to sve brzo pojedem

  26. #126
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jedno je praćenje akcija a sasvim drugo naletjeti na akciju. Mi smo brojna obitelj koja pojede tjedno zavidnu količinu hrane, popije litre i litre mlijeka i jogurta a i šampon za kosu i gel za tuširanje kao da se pije. Zato smo barem dvaput tjedno u nekoj većoj nabavci hrane i potrepština u nekom većem centru a u blizini su nam sva četiri najveća lanca trgovina.
    Pravi mi je grijeh naletjeti na nešto što i inače redovito kupujemo i trošimo na dobroj akciji i ne uzeti barem dva komada.

  27. #127
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Prije sam se čudila prijateljici koja subotom putuje s katalozima pod miškom od dućana do dućana. Razumijem, ima brojnu obitelj, puno pojedu, to je njezin sistem vođenja kućanstva. Nisam nikada gledala, a ni sada ne listam kataloge. Ali od kako sam sama mama ipak sam praktičnija i ekonomičnija. U početku sam imala puno pokvarene hrane, sada kupujem samo što ćemo pojesti. Jednom tjedno kupim na xy mjestu meso pa ga u spremim manja pakiranja i led, kad sam u bipi kupim dio higijene, dio u dm-u, gdje sam za isto snimila da je jeftinije, rublje i jakne, kapute kupujem ljeti na sniženju,.... to je više praktičnost, ne mogu reći da imam dvije kile ičega istog u kući. Još sam i antihrčak.

  28. #128
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Ovakve?

    https://www.vileda.com/media/catalog...dsc_6766_1.jpg

    Kupila pakiranje od 4 komada Viledinih (naravno na nekom sniženju ), potrošili smo jednu i sa guštom je zafijuknuli u smeće. Mrzili smo tu glupu tkaninu na spužvi!

    Ako su to te, imam ti još 3 komada za proslijediti, i dalje ih mrzimo.
    Ne, takvu sam jednom dobila u paketu s nekom tavom ili wokom. Ništ ne valja... Ove moje su ušivene u krpu od mikrovlakana.

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ovakve, zovu se Rekord magicna spuzva http://www.rekord-tim.hr/proizvodi/proizvod-7827

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Jednom tjedno ubacim tu spužvu u lonac dodam žlicu detergenta za bijeli veš i kratko iskuham. Ali kad se unutarnja spužva pohaba, vrijeme je za novu.

  31. #131
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovakve, zovu se Rekord magicna spuzva http://www.rekord-tim.hr/proizvodi/proizvod-7827
    Aha, takve nismo isprobali.

  32. #132
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Radim zalihe i vrebam akcije na kojima uvijek kupim kolko mogu smjestit i financijski izdrzat. Pratim akcije u katalozima i idem planski po sve
    kao da sam ja pisala...

  33. #133
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    (trenutno imamo 2 bombonijere i nekoliko paketa žele bombona koje nismo kupili nego dobili). Tja, uvijek možemo viškove poslati dalje, kao i kavu


    ako su ti kava i žele bomboni višak, ja žu se žrtvovati...

  34. #134
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ako su ti kava i žele bomboni višak, ja žu se žrtvovati...
    Ako se želiš žrtvovati i za Lindt uskršnje zečeve od 200g, imam 3 komada, rok trajanja do kraja ovog mjeseca. Toliko o zalihama slatkiša kupljenih na sniženju. (Kupila 4 komada, pojela 2/3 jednog. )

  35. #135
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se želiš žrtvovati i za Lindt uskršnje zečeve od 200g, imam 3 komada, rok trajanja do kraja ovog mjeseca. Toliko o zalihama slatkiša kupljenih na sniženju. (Kupila 4 komada, pojela 2/3 jednog. )
    Ko da cokoladni zec zna koji je mjesec ?!

  36. #136
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ko da cokoladni zec zna koji je mjesec ?!
    Tako piše na njemu, kaj ja znam.

  37. #137
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ko da cokoladni zec zna koji je mjesec ?!
    evo opet njih s uskrsnjim artiklima u ljeti
    pa nemres jesti zeku sada. ako istekne rok, nije mu sudeno

  38. #138
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se želiš žrtvovati i za Lindt uskršnje zečeve od 200g, imam 3 komada, rok trajanja do kraja ovog mjeseca. Toliko o zalihama slatkiša kupljenih na sniženju. (Kupila 4 komada, pojela 2/3 jednog. )
    pa rekla si da te nema...

  39. #139
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ali dajte mi okvir od koliko nadalje se računa da je nešto zaliha? Dvije boce- konzerve, četiri, deset..? Materijal za više od jednog-dva ručka? Nešto što se neće/ne može pojesti u tjedan dana?
    izbacit ću hranu iz ove kombinacije, jer to je specifično. to si mora svatko odrediti sam, ovisno o tome što troši i koliko. nekom je pola kile kave ogromna zaliha jer ju ne pije, a meni je 2kg kave minimum.
    za ostalo što trošim, meni je zaliha nešto što će trajati npr. 6 mjeseci (a može i više ).

  40. #140
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Evo ja sam upravo skontala da uvijek radim velike zalihe mlijeka. Mi kupimo cijeli paket, onaj od 12 ili koliko već bude unutra. Samo što to ne smatram tolikim zalihama jer i ovako za 2-3 tjedna kupimo novi paket.

  41. #141
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    evo opet njih s uskrsnjim artiklima u ljeti
    pa nemres jesti zeku sada. ako istekne rok, nije mu sudeno

  42. #142
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    U biti imam zaliha - par paketa tjestenine, higijenske uloške, možda wc papir, hrana za mačke, konzerve i tablete za suđericu, skupilo se jer svake subote idem u kupovinu pa uzmem ako je na akciji i ako to inače kupujem.
    Koliko je ekonomično kupovati samo robu na akciji pa npr. obići par dućana da bi uštedio par kuna u svakome, a time potrošiti više benzina no što iznosi ta ušteda?

  43. #143
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi masu toga kupujemo na akcijama koje su online, u miru prelistaš webshop i odabereš što znaš da će ti trebati u dogledno vrijeme ako je na “dobroj” akciji. Npr igračke za rođendane - tu se već na 3 rođendana da uštedjeti 100kn mjesečno, a moji idu na puno više od 3 rođendana mjesečno. Ako je akcija u Lidlu za nešto, to kupimo dok su djeca na treningu (znači nema dodatnog troška benzina, još uštedimo na parkingu i kavi koju ne popijemo), Kauflandu nam je usput dok idemo do sveki, jedino nam interšpar nije baš usput no kako svako toliko zbog nečeg idemo u CC1 na kraju ako je baš nešto posebno odradimo i tu kupovinu. Realno, za pregledat 4 kataloga ne trebam više od 5 minuta tjedno.
    “Prave” zalihe za par mjeseci radimo od tih skupljih stvari jer je tu obično stvarno dobra ušteda - sve za suđericu, det za veš, skuplja trajna hrana i sl... - sad sam npr kupila sir u Lidlu koji i inače stalno kupujem ali 2 xxl pakiranja koja su mi sad u frižideru - to mi je bar bilo 50% onog što bi inače potrošila, a sigurno se neće pokvariti (samo moram paziti da kupim zalihe kad se opet približi Brexit datum )

  44. #144
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    U biti imam zaliha - par paketa tjestenine, higijenske uloške, možda wc papir, hrana za mačke, konzerve i tablete za suđericu, skupilo se jer svake subote idem u kupovinu pa uzmem ako je na akciji i ako to inače kupujem.
    Koliko je ekonomično kupovati samo robu na akciji pa npr. obići par dućana da bi uštedio par kuna u svakome, a time potrošiti više benzina no što iznosi ta ušteda?
    Slažem se s ovim... Zbog toga mi obavljamo veće tjedne kupnje u doslovce najbližem velikom centru, a ako nam baš nešto treba izvan toga, kombiniram npr. odlazak u Kaufland s posjetom bratu ili odlazak u Plodine s posjetom svekrvi, da se ne vozikamo preko svake mjere. To bude 1-2x mjesečno. Imam običaj napraviti popis za te dućane koji mi nisu u susjedstvu, jer u protivnom obavezno zaboravim po kaj sam se uputila...

  45. #145
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    U biti imam zaliha - par paketa tjestenine, higijenske uloške, možda wc papir, hrana za mačke, konzerve i tablete za suđericu, skupilo se jer svake subote idem u kupovinu pa uzmem ako je na akciji i ako to inače kupujem.
    Koliko je ekonomično kupovati samo robu na akciji pa npr. obići par dućana da bi uštedio par kuna u svakome, a time potrošiti više benzina no što iznosi ta ušteda?
    Ako si u mirovini i imaš vremena obilaziti dućane, korist je višestruka.
    Nabaviš hranu jeftinije i hodaš.
    To moj muž radi pa se navečer hvali pređenim koracima i povoljnim ulovima po dućanima.
    Za one koji ne znaju, Kaufland navečer oko 20,00 sati drastično snižava cijene voća, povrća, mesa..
    Kvaliteta te hrane je super, a cijene smiješne. Po kunu- dvije pa i manje.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #146
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Za one koji ne znaju, Kaufland navečer oko 20,00 sati drastično snižava cijene voća, povrća, mesa..
    par puta kada sam se slučajno zatekla usput i svratila samo iz ovoga razloga što navodiš, redovito baš i nije bio izbor - pa gotovo nikakav.
    oni navečer više ne nadopunjavaju "tržnicu", a do 21 sat ostanu samo kutije, recimo od banana.

  47. #147
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si u mirovini i imaš vremena obilaziti dućane, korist je višestruka.
    Nabaviš hranu jeftinije i hodaš.
    To moj muž radi pa se navečer hvali pređenim koracima i povoljnim ulovima po dućanima.
    Za one koji ne znaju, Kaufland navečer oko 20,00 sati drastično snižava cijene voća, povrća, mesa..
    Kvaliteta te hrane je super, a cijene smiješne. Po kunu- dvije pa i manje.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zna toga biti i u Sparu. Znam za Kaufland, ali mi nije baš blizu, pa rijetko to koristim.

  48. #148
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Radim zalihe poklona za dječje rođendane.
    Impresivna ušteda živaca, vremena i novaca. Točno tim redoslijedom.
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 12.07.2019. at 10:42

  49. #149
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    par puta kada sam se slučajno zatekla usput i svratila samo iz ovoga razloga što navodiš, redovito baš i nije bio izbor - pa gotovo nikakav.
    oni navečer više ne nadopunjavaju "tržnicu", a do 21 sat ostanu samo kutije, recimo od banana.
    U zaprešićkom Kauflandu gotovo uvijek ima nešto.
    Banane po kunu i to je bilo nekoliko kutija, mrkva po pola kune, ribizl po tri kune, kristalka pol kune, šampinjoni po pet kn...to je bilo prošli tjedan u srijedu, čini mi se. I sve friško.
    Mene muž nazove pa pita trebamo li što od ponuđenog pa tako znam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #150
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam se samo jednom zatekla na toj večernjoj akciji i od tada pazim da svaku kupovinu obavljam ujutro. Ne da se meni tamo gurkati za par komada jeftinog voća. Vjerojatno sam slučajno naletila baš na neke čudne ljude, ali ostavilo mi je dojam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •