Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Uspostavljanje i održavanje laktacije pumpicom zbog prijevremenog poroda u 29 sedmici

Datum pristupanja
    Jul 2019

Početno Uspostavljanje i održavanje laktacije pumpicom zbog prijevremenog poroda u 29 sedmici

Pozdrav,
    Željela bih vas pitati za savjet, naime ja sam 2.7. u 29 sedmici porodila se carskim rezom, beba mi je na Pedijatrijskoj klinici, mlijeko mi je nadošlo treći dan, ja bih sad trebala uspostaviti i održavati laktaciju pumpicom za izdajanje dok moja beba ne bude spremna da se hrani mojim mlijekom, imam ručnu pumpicu.
    Pošto mi je ovo drugi porod prilično sam čitala o dojenju a i prvu bebu sam prilično uspješno dojila dok nisam morala prekinuti zbog druge trudnoće.
    Moj problem je kako i na koji način održati laktaciju pumpicom, koliko puta dnevno izdajati i koju količinu, koliko vremenski izdajati jednu dojku, te na koji način povećati količinu mlijeka kad se ukaže potreba?
    Trenutno pumpicom ispumpam oko 500 ml.
    Te kakva su iskustva mama sa bebma rođenim u 29 sedmici?
    Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
    Lp

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Koliko je beba stara?
    Pokusaj izdajati svakih 2-3 sata koliko bi inace bio i ritam hranjenja
    Pazi da ne dode do upale

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj Benisa prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    Željela bih vas pitati za savjet, naime ja sam 2.7. u 29 sedmici porodila se carskim rezom, beba mi je na Pedijatrijskoj klinici, mlijeko mi je nadošlo treći dan, ja bih sad trebala uspostaviti i održavati laktaciju pumpicom za izdajanje dok moja beba ne bude spremna da se hrani mojim mlijekom, imam ručnu pumpicu.
    Pošto mi je ovo drugi porod prilično sam čitala o dojenju a i prvu bebu sam prilično uspješno dojila dok nisam morala prekinuti zbog druge trudnoće.
    Moj problem je kako i na koji način održati laktaciju pumpicom, koliko puta dnevno izdajati i koju količinu, koliko vremenski izdajati jednu dojku, te na koji način povećati količinu mlijeka kad se ukaže potreba?
    Trenutno pumpicom ispumpam oko 500 ml.
    Te kakva su iskustva mama sa bebma rođenim u 29 sedmici?
    Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
    Lp
    S obzirom da beba uopce ne sisa, najbolje bi bilo izdajati svakih dva sata, danju i obavezno nocu. Mozes nocu eventualno razvuci na svaka 3 sata, ali ne dulje.

Ako ikako mozes, bilo bi idealno doci do dvostruke elektricne izdajalice. Pitaj imaju li u bolnici/rodilistu, odnosno moze li se negdje iznajmiti. (Ako ces iznajmljivati, procitaj ovo, pogotovo zato sto je beba prematurus: https://kellymom.com/bf/pumpingmoms/...d-or-new-pump/ )

Izdajaj 15-20 minuta svaku stranu, neovisno o kolicini mlijeka koju uspijes izdojiti. Za sad, 500 ml na dan nije lose, pogotovo ako nisi izdajala ovako kako je preporuceno.

Kako je beba? Ima li nekih konkretnih razloga da ne sisa?

Datum pristupanja
    Jul 2019

Početno

Beba je rođena u 29 sedmici, znači od poroda prošlo 11 dana, u početku uopće nije probavljala hranu, bila je na infuziji, ove sedmice je počela da probavlja hranu oko 6 ml, međutim danas rađen nalaz krvi kojim je utvrđeno da beba ima sepsu pa su joj uključeni neki antibiotici dodatno

Datum pristupanja
    Jul 2019

Početno

Nisam izdajala po ovoj preporuci, izdajala sam otprilike 4-5 puta dnevno, a noću uopće nisam izdajala, sada ću da promijenim taj ritam prema preporukama

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Kako je beba?

KAko ide izdajanje?

Datum pristupanja
    Jul 2019

Početno

Danas sam došla u bolnicu i izdajat ću i davati mlijeko, izdajanje u bolnici ide u terminima: 9:30, 12:30, 15:30, 18:30, 21:30, beba je stabilno trenutno joj daju po 2 ml po obroku i nadam se da će od danas u potpunosti preći na moje mlijeko jer ga imam dovoljno i da će početi uzimati veću količinu.

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •