Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Gubitak sluha

  1. #1
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno Gubitak sluha

    Imam trajni gubitak sluha na jedno uho. Idem na terapije u barokomori. Nalaz mi je isti nakon 18 terapija. Zanima me da li tko ima slično iskustvo, kako mu je, kako se snalazi u životu? Problem je što radim s ljudima i trebam sluh. Da li postoji kakav postotak invalidnosti na to? 70posto ne čujem i ponekad sam dosta dezornentira na tko mi se obrača i što govori.

  2. #2
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja imam unazad 9mj dijagnozu nagluhost na oba uha 30% i teško mi je, mogu misliti kako je tebi. Radim u uredu i najgore mi je na sastancima, ne čujem i ne razumijem što mi ljudi pričaju ponekad pa molim da ponove, nekad i više puta, dosta neugodno.

    Dokt.na Suvagu mi rekla da nije za aparat i ništa ne bi poduzimala ali da će se pogoršavati s godinama (nadam se ne tako skoro jer me strah toga). Moja baka je nosila slušni i imamo još jedan slučaj u obitelji 50% oštećenja na oba uha kod djeteta.

    Nikako se ne nosim s tima, iako na poslu me i zafrkavaju oko toga, pa okrenem i ja na šalu ali zapravo u meni tuga i nemoć.

    Moji bliži i kolege znaju za to i svima sam rekla kad mi nešto govore da mi je bitno da imaju kontakt s očima samnom ili me pozovu ako sam u drugoj sobi (pogotovo djeca) jer inače neću čuti. Zapravo, čak i čujem ali ne razumijem što mi se govori.

    Pratim.

  3. #3
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Zašto nije za slušni aparat?Meni je u Vinogradskoj rekla da mogu probati sa slušnim aparatom,ali da mi ga hzzo ne plača.To da li će se tko šaliti i zezati na moj račun mene baš ne dira.Toliko me ne smeta što ne čujem koliko me smeta zujanje u uhu,u obitelji nemam nikoga s tim problemom.Vračam se u utorak na posao,pa budem vidla kako ću funkcionirati.Menu su jedino uputili na MR glave.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Pitaj liječnika obiteljske medicine da li bi ti pomoglo nešto ta cirkulaciju. Moja mama se spasila s Betaserc tabletama. Ne idu preko hzzo, ali joj je puno pomoglo i smanjilo zujanje u ušima.

  5. #5
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Napisala mi je neke tablete,koje ne idu preko hzzo-a,idudući tj ću vidjeti koje su.Hvala na pomoči.

  6. #6
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Moja nagluhost se povećala na 40% i bas me to komira pomoci nema...bila sam kod jos jednog doktora koji mi je rekao da imam staracku nagluhost i navedeno usporedio...to je kao kad neki mladi od 25 posijede...bit ce s vremenom i gore nazalost tako mi je rekao...

    anđeo kako si ti?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 24.07.2020. at 21:17

  7. #7
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Baš mi je žao draga moja.Meni se šum smanjio,na jedno uho čujem 30%,na drugo normalno,sad sam se već navikla.Problem su mi ljudi koji već s vrata nešto pitaju to ne čujem,moraš se baš stat pred mene....ali kapanje vode u kuhinji,zujanje komarca,kad mi dijete na uho priča čujem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •