Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: njega vs rad s polovicom radnog vremena vs produljenje porodiljnog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    7

    Početno njega vs rad s polovicom radnog vremena vs produljenje porodiljnog

    Malo sam zbunjena pa ako mi netko moze pomoci ili me usmjeriti na pravu temu bila bi zahvalna.
    Zanima me koja je razlika izmedju navedenih kategorija i u kojim situacijama je potrebno vjestacenje a u kojim suglasnost poslodavca.
    Takodjer koji je iznos place odnosno naknade koju osoba prima prilikom koristenja navedenog.
    Moze li se kombinirati puna njega i rad s polovicom radnog vremena i ako da kako,
    (dijete je alergicar),
    hvala svima na odgovorima

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Za oboje ides na vjestacenje komisije.
    Oba roditelja moraju biti zaposlena u punom radnim vremenu.
    Sto se finacija tice rad u skracenim radnim vremenu je povoljniji jer tada dobijas punu placu ( pola firma pola hzzo)
    Nije mi jasno kako bi ti kombinirala ta prava
    Za svaku promjenu se mora podnositi zahtjev.
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.07.2019. at 17:23

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    7

    Početno

    nespretno sam se izrazila, koliko sam shvatila moze se puna njega pretvoriti u njegu na pola radnog vremena? a mozda sam i pogresno shvatila, zato i pitam hvala na odgovoru
    zahtjev se moze podnijeti vec pri kraju rodiljnog? pa ukoliko se odobri onda se roditeljski moze naknadno iskoristiti?
    lijecnicku dokumentaciju cini preporuka pedijatra i specijalista? je li potrebna jos neka dodatna dokumentacija?

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ti si imala odobrenu njegu vec?
    Za prvo odobravanje prve njege ili srv se dosta cekq na komisiju
    Poslije se moze povezati

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    7

    Početno

    ne radi se o meni vec o frendici koja se ne sluzi internetom, nije imala odobrenu njegu do sad tako da bi krenula od nule s procedurom, posto je samohrana majka ponudila sam se da joj pomognem a i sama ne znam detalje ni proceduru pa bi vam bila zahvalna na pomoci
    takodjer me zanima kako izgleda ta komisija i rade li se djetetu neke invazivnije pretrage tijekom vjestacenja ili samo pregled i nalazi

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Do komisije zna proci vrijeme
    Ponekad vjestace papire ponekad djete po kojem kljucu ne znam
    Nabaviti od specijalieta papir s dijagnozom i preporukom za njegu ili srv ovisno sto zeli
    Skopirati i druge nalaze djeteta
    Preporuku pedijatra i uputnicu za komisiju

    Kopija rodnog lista djeteta
    Potvrdu original da je zaposlena na puno radno vrijeme
    Kopiju osobne i racuna iz banke
    Sad posto je samohrana vjetovatno ima neki papir u svezi toga
    Napisati sama zqhtjev doma kako je teklo od rodenja do sad sto joj prestavlja problem...zasto misli da bi trebala to dobiti
    Kad to sve skupi hitno u hzzo prema mjestu stanovanja i predati sve skupa uz jos jedan formular zahtjev u pravnoj sluzbi
    Imas vise o tome na pravnim savjetima

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Bojana_ prvotno napisa Vidi poruku
    ne radi se o meni vec o frendici koja se ne sluzi internetom, nije imala odobrenu njegu do sad tako da bi krenula od nule s procedurom, posto je samohrana majka ponudila sam se da joj pomognem a i sama ne znam detalje ni proceduru pa bi vam bila zahvalna na pomoci
    takodjer me zanima kako izgleda ta komisija i rade li se djetetu neke invazivnije pretrage tijekom vjestacenja ili samo pregled i nalazi
    Najbolje da pita direktni u pravnu sluzbu hzzo-a.
    Komisija ne radi nikakve pretrage, samo odlucuje na osnovu dijagnoze/nalaza koji su doneseni.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Vazan je i podatak koliko je djete etaro, sto planira dok ne dobi odobrenje?
    Jel iskoristila go od prosle i ove godine?
    Opismeni je pa nek sama trazucka odgovore bit ce joj lakse

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala Jelena, koliko god nevjerojatno zvucalo nema komp ni mob koji ima pristup internetu niti se zna sluziti istim,
    dijete ima 8 mjeseci, nije koristila go.
    proucavam temu s pravnim savjetima ali mi bas nije jasno koja je razlika izmedju samo njege i svr (oboje su njege?)
    koliko su rigorozni s odobrenjem makar rada na pola radnog vremena?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Po novom zakonu može se uz suglasnost poslodavca uzeti roditeljski dopust sa radom na pola radnog vremena u duplom trajanju. I to nevezano za zdrastveno stanje djeteta. Također za to nije potrebno ići na komisiju niti se donosi ikakva dokumentacija, dovoljno je na hzzo donijeti zahtjev za radom na pola rv, potvrdu poslodavca da je suglasan sa radom na pola r.v. i to je to.

    Npr roditeljski traje 6 mjeseci za puno radno vrijeme, no može se uzeti na 12 mjeseci uz pola r.v., naknada u tom slučaju je 2328 i nešto lipa.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Naravno da moze ako joj je ostalo jos roditeljskog

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Procedura je ista i za njegu i za srv
    Nek pokrene cim prije postup ak

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    7

    Početno

    hvala na odogovrima, ona bi iskoristila roditeljski do kraja a onda bi presla na njegu ako dobije rjesenje, kad najranije moze podnijeti zahtjev? mislila sam da je na vrijeme a po ovom mi se cini da mozda nece ni stici da li se onda dokumentacija dostavlja naknadno ?

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ćim hitnije nek preda zahtjev, jer se to zna čekati i do 9 mjeseci i duže

    nek priloži kaj ima sad

    znači papire od specijalista bar na jednom bi trebala biti preporuka za njegu ili srv

    naknadne papire samo ako je nešto novo dobila od predaje do komisije,ali ponekad se vještaće papire, a nekad dijete. koji će slučaj imati nitko ne zna

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Bojana_ prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Jelena, koliko god nevjerojatno zvucalo nema komp ni mob koji ima pristup internetu niti se zna sluziti istim,
    dijete ima 8 mjeseci, nije koristila go.
    proucavam temu s pravnim savjetima ali mi bas nije jasno koja je razlika izmedju samo njege i svr (oboje su njege?)
    koliko su rigorozni s odobrenjem makar rada na pola radnog vremena?
    isto je vještaćenje i za jedno i drugo, nažalost za oboje traje dugo

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ćim hitnije nek preda zahtjev, jer se to zna čekati i do 9 mjeseci i duže

    nek priloži kaj ima sad

    znači papire od specijalista bar na jednom bi trebala biti preporuka za njegu ili srv

    naknadne papire samo ako je nešto novo dobila od predaje do komisije,ali ponekad se vještaće papire, a nekad dijete. koji će slučaj imati nitko ne zna
    znaci da bi trebalo vec kad dijete ima 3 mjeseca predati zahtjev? :O i onda ako npr odobre prije prestanka roditeljskog a se prekida roditeljski i odlazi na njegu?
    ako trazi rad s pola radnog vremena zbog njege moze li zatraziti da rjesenje bude od djetetove prve godine ili kako?
    da li se "potpuna" njega ukoliko bude odobrena moze zamijeniti za rad na pola radnog vremena? da bude s bebacem do prve godine skroz a onda na pola rv ?

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Mozete pitati kak su brzi mozda se i nesto promhenilo
    Ali cim prije preda prije ce dobiti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •