Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 354

Tema: Polazak u 5.razred-što nabaviti?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I ja bih u Mulleru da imam jedno ... ali kad ih je više, dobre su i bilježnice iz Lidla...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 21.07.2019. at 15:04

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram napisat da se slažem s Tanči i zato isključivo i nabavljam sve u Muelleru.
    Iz tog razloga kupujem naveliko za cijelu godinu uvijek u kolovozu kad imaju popuste (ipak dvoje djece) i zapravo me ispadne povoljnije nego NN.

    U samoposlugama baš ne kupujem jer kao što rekoh ja obožavaaam sve te škol.stvari pa nastojim tu ljubav i strast prenijet i na djecu

    Nije to meni neka bilo koja bilježnica, bilo kakva tehnička
    mozda. Kad vidis da iz matke ppotrose 7+ biljeznica promijenis misljenje

  3. #53
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih u Mulleru da imam jedno ... ali kad ih je više, dobre su i bilježnice iz Lidla...
    Ja sam se sada opskrbila sa bilježnicama na Coca - coli. Kvalitetne a besplatne.

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je samo kaj sina kolu potrosila puno vise nek bi ikad za biljeznice

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja obožavaaam sve te škol.stvari pa nastojim tu ljubav i strast prenijet i na djecu

    Nije to meni neka bilo koja bilježnica, bilo kakva tehnička
    Pazi samo da ljubav i strast prema školskom priboru ne progrediraju u hrčka koji gomila pribor u ladici (isprobano)

    Falabogu pa si moj od 7. razreda sam kupuje školski pribor i bilježnice i ne moramo se više natezati u Mulleru što mu treba, a što bi on još htio. Dobije novce i sam kupi što mu treba i još pritom pazi na cijenu.

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih u Mulleru da imam jedno ... ali kad ih je više, dobre su i bilježnice iz Lidla...
    Bilježnice iz Lidla, one debele sa spiralnim uvezom su zakon za vježbanje zadataka. Moj stariji ih je obožavao. Mlađi ih ne koristi jer je ljevak, pa mu smeta spirala...

    Inače, dobrih bilježnica sezonski ima Interspar, a mi smo ih nabavljali gdje smo stigli. Za mat i hr se isplati malo više potrošiti, ali za predmete iz kojih se ne piše puno to nije nužno.

    Ja priznajem da je meni bio veći gušt nabavljati pisaći pribor nego što je to bilo važno mojoj djeci. Jedva sam naučila ići s njima samo kao taksist i financijaš, a i s tim sam prestala. Žao mi je za vremenima dok im je trebao pribor za likovni....Njima nije, oni su to jedva dočekali, hehehe...

  7. #57
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je samo kaj sina kolu potrosila puno vise nek bi ikad za biljeznice
    Pa tako i tako bi potrošila na Coca - colu.

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Za vjezbanje su najbolji smirpapiri
    A tog uvijek ima

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Gumica je Faber Castell, ona duguljasta kao tuljak, ne znam opisat oblik, stavim link ako našem. Ima u par boja crvena,plava, siva, bijela tako nekako.

    A tehničku treba isprobat, ne leži svakome isti tip tehničke, recimo ja volim one teže tehničke, kćerka lakše, treba je isprobat na licu mjesta.

    Može pojašnjenje ove tehničke kutije koju spominje jelena.o, što je u njoj?

  10. #60
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih u Mulleru da imam jedno ... ali kad ih je više, dobre su i bilježnice iz Lidla...
    Vrijeska na akciji u Muelleru ti koštaju jednako a puno su kvalitetenije,ajme sad vidim novu stranicu, idem čitat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.07.2019. at 17:20

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pazi samo da ljubav i strast prema školskom priboru ne progrediraju u hrčka koji gomila pribor u ladici (isprobano)

    Falabogu pa si moj od 7. razreda sam kupuje školski pribor i bilježnice i ne moramo se više natezati u Mulleru što mu treba, a što bi on još htio. Dobije novce i sam kupi što mu treba i još pritom pazi na cijenu.
    Prije shoppinga obavezno se pogleda što je ostalo iskoristivo od prošle godine, pa tek se tad nabavlja što nedostaje. Moji nisu hrčci, i to ih idgajam da budu anti hrčci a vidjet ćemo kako će ispast. Zasad kuc-kuc..
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.07.2019. at 17:23

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Evo linka na gumicu od Fabera

    https://www.hocuknjigu.hr/proizvodi/...hoC5tUQAvD_BwE

    Ajme koliko tipfelera u mojim objavama, sorry
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.07.2019. at 17:29

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Prije shoppinga obavezno se pogleda što je ostalo iskoristivo od prošle godine, pa tek se tad nabavlja što nedostaje. Moji nisu hrčci, i to ih idgajam da budu anti hrčci a vidjet ćemo kako će ispast. Zasad kuc-kuc..
    Uz pravu ljubav i strast prema kupovini školskog pribora nema puno koristi od prethodnog pregledavanja i popisivanja

    Kutiju za tehnički pribor ne isplati se kupovati unaprijed. Naši su sav pribor i materijal dobivali u školi, a kutiju sam bezveze kupila, uopće mu nije trebala. Isto tako i s mapama za likovni - kupovali su ih preko škole, svima iste i još uz popust na količinu.

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ok tanja thanx, kod nas su isto mape uvijek nabavljali grupno na popust.
    Neću onda uzimat ni tehničku kutiju.

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mala je već napravila popis prema vašim uputama, jako je uzbuđena i jedva čeka taj 5.razred.

    Budem tu pretipkala s papira ako ga negdje zaturim a i da može bit od pomoći drugima čija djeca kreću u 5. razred.

  16. #66
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo linka na gumicu od Fabera

    https://www.hocuknjigu.hr/proizvodi/...hoC5tUQAvD_BwE

    Ajme koliko tipfelera u mojim objavama, sorry
    Hvala

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ki ki s njom nećeš pogriješiti, ja uzimam djeci različite boje da mogu razlikovat ako zajedno nešto rade na radnim stolovima (spojeni su im).

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Lili vidim da moje razmisljanje uopce nisi procitala
    Da nasa skola sama nabavlja tehnicke kutije

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Uz pravu ljubav i strast prema kupovini školskog pribora nema puno koristi od prethodnog pregledavanja i popisivanja

    Kutiju za tehnički pribor ne isplati se kupovati unaprijed. Naši su sav pribor i materijal dobivali u školi, a kutiju sam bezveze kupila, uopće mu nije trebala. Isto tako i s mapama za likovni - kupovali su ih preko škole, svima iste i još uz popust na količinu.
    Joj taj popust na mapu su dobili tek prosle godine kad sam komentirala kak na 300+ mapa ne dobe nikakav popust.ja sam unaprijed kupila slucajno dobru mapu za klincu, da bi kasnije dosla naredba da ce ipak biti s popustom, u prvom rqzredu smo kupovali preko skole po punoj cijeni

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska na akciji u Muelleru ti koštaju jednako a puno su kvalitetenije,ajme sad vidim novu stranicu, idem čitat.
    U mulleru dode biljeznica min 9+ kn
    Kak to moze biti isto?
    Jedino da ne pisu sve .recimo moj srednjoskolac ima najmanje 30 posto vise biljeznica od klinke u osnovnoj a ona ima gomilu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.07.2019. at 18:20

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena o nisam shvatila da si tako napisala za tehn.kutiju
    Ne znam kako to da nam djeca idu u istu školu a moje dijete otpočetka već 4 god ima mapu koja se nabavlja grupno s popustom. To rjepavaju učiteljice valjda iste generacije. Tako i kod sina.

    Nije točno za cijene u Muelleru, vidi se da ne kupuješ tamo, uvijek ima više vrsta.
    Nisam im valjda nikad kupila pisanku a b c d za 9 ili više kn.

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A sad pricamo o A4 biljeznicama
    U mulleru kupujem vecinom pisaci pribor.biljeznice rjetko
    Ako si u zg 7.8 bit ce zuta srijeda u cc1 i 10 posto popusta

  23. #73
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Tehnička kutija dodje s udzbenicima.

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Lili a kad ima u mulleru akcija osim za zutu srijedu?

  25. #75
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Mi kupujemo bilježnice u Italiji- u kolovozu u Coop imaju pakete od 10 A4 bilježnica (jako kvalitetne, Pigna) po 1,99. U svakom paketu bude po 4 različita (jako lijepa) motiva. Paketi imaju i različitih motiva. Dva paketa na crte, 1 na kockice, i voilà 30 bilježnica za 40 kn. Drugo nam za više razrede i ne treba. Za likovni se koristi pribor u školi uz malu participaciju roditelja.

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    1.99 kn ili eura?

  27. #77
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    10 bilježnica za 1.99 eura.

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lili vidim da moje razmisljanje uopce nisi procitala
    Da nasa skola sama nabavlja tehnicke kutije
    Kaj to nije dio obveznog pribora koji ide uz udžbenik tehničke kulture?

  29. #79
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da, dolazilo je u paketu s udžbenikom i RB.

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Zadnjih 5 godina to zagrepcani dobe prije se posebno kupovalo znam jer sam velikom kupovala prije

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    E pa hebi ga kupovala prije nekoliko godina, zanima me kako je sad. Hvala cure, pojasnile ste mi, sad mi je jasno.

    A čuj A4 dosad nisam kupovala jer djeci nisu trebale,no često sam znala usporedjivat cijene u Muelleru i drugim dućanima (ppgotovo razvikane NN), pa mi u konačnici on ispadne bolja varijanta.

    Jelena o popusti su kako sam već gore napisala u kolovozu, nekad sredinom ili u drugoj polovici, treba pratiti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.07.2019. at 23:27

  32. #82
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja kupujem ili online ili u Muelleru.
    Iskljucivo iz vlastite komocije.
    Ali u jeku ili ti ga u sezoni iste biljeznice se mogu kupiti i u Muelleru i u NN i u Sparu i u Konzumu.
    Svi u to doba imaju "popust" ili ti ga akcije na sav skolski pribor.
    Ali sve je to u globalu isti vrag. Jer na kraju nas sve to lijepo dodje ko svetog petra kajgana.
    A realno vecina nas mama obozava skolski pribor pa na to potrosimo bez problema.
    Lili moji imaju tu gumicu. Koriste je nikad. Meni je bila lijepa. Koriate neke manje. Njima su te draze. A bome su jeftinije. A nije da ih u skolskoj godini izmjenjaju 10.
    Biljeznice su mi targetove bile super. Vise ih nema pa kupujem one koje su im najblize po kvaliteti. Okometrijskom metodom biram. Nemam pojma kako se zovu izabrane.
    Sestar kako ih imam dvoje jedno do sad je uvijek imalo.
    Trokuti imaju svako svoje. A u rezervi jedne. To je pak moja trauma iz djetinjstva. Puknuti trokut.
    Uffff sve u svemu znam da cu ostaviti cifru od koje ce me zaboliti glava krajem kolovoza.
    A kako odmah kupujem godisnju zalihu mrzim to jos i do auta odvuci.

  33. #83
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    na zadnji dio.
    Sad sam i ja osvijestila da kupujem te škol.stvari na god.razini. eto zaliha

  34. #84
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam kupila biljeznice u Lidlu za 5 kn. Ostlao ih je pa su skinuli cijenu, pa sam uzela sve. Gadne su da ne mogu biti gadnije, imaju neka emoticon govanca po sebi, al kvalitetne su ko one iz Mullera. Muller mi je preskup sto se tice pribora, ima jeftinijeg, a jednako kvalitetnog.

  35. #85
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    A koliko su biljeznice u Mulleru?
    Ja u selu imam lidl, konzum i papirnicu. Bilo bi mi zgodno znaci omjere i cijene da mogu ciljanu kupovinu obaviti.

  36. #86
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kupila biljeznice u Lidlu za 5 kn. Ostlao ih je pa su skinuli cijenu, pa sam uzela sve. Gadne su da ne mogu biti gadnije, imaju neka emoticon govanca po sebi, al kvalitetne su ko one iz Mullera. Muller mi je preskup sto se tice pribora, ima jeftinijeg, a jednako kvalitetnog.
    Emoticon govanca, hehehe... Uzela sam ih ja pred par godina, ali nitko ih nije htio koristiti. Na kraju su otišle u dobre ruke. To me opametilo - prestala kupovati bez konzultacija. Ali došla je i lateralna korist - gospoda idu s nama u veliki shopping (Lidl, Spar) ne zbog školskog pribora, nego zato jer meni trebaju nosači. Kad su već tamo, mogu birati što im treba od stvari koje se zateknu, a često se nađe povoljno i kvalitetno.

  37. #87
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Naravno da je to finacijskoko pitanje (pogotovo jad imaš više djece)... ali je naravno i stvar nekih preferencija, da ne kažem slabosti
    malo je profesionalna defirmacija, znam, malo to što sam i ja voljela školu, te sam taj entuzijazam htjela prenijeti: pa sam gledala kvalitetu, dizajn, bome obilazila par dućana da nađem što tražim,
    iste gumice (ovo što je lili linkala) je imala u setu sa šiljilom i olovkama... i stvarno ih je koristila, eno šiljila još u njenoj sobi,
    a da ne govorim o drvenim bojicama, temperama, pastelu...
    a dvije godine su pisali i nalivperom...
    U svoju obranu moram reći, da ih je stvarno koristila i potrošila...

  38. #88
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Starijim deckima sam kupovala finiji pribor. Onda je Vid krenuo u skolu. Nakon tjedan dana vise nije bilo nista u pernici. S kupovanja FaberCastell bojica u Mulleru sam presla na dajte najjeftinije na kiosku ili ducanu. Mala trosi bojice ko da ih jede.
    Sto se tice emotikon govanaca, rekla sam im da sjase i da stavr omot na biljeznicu.

  39. #89
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ma kužim Marta...
    posrećilo mi se dijete koje ni školski pribor, ni knjige, bilježnice nije gubilo. (Doduše prva dva-tri razreda sam obilazila školu tražeći šalove, kape, rukavice, jakne...)
    a vjera mi brani bilježnice i slično sa bilo kakvim groznomirnim ilustracijama na koricama

    no dijete mi je postalo puno pragmatičnije... sad kad kupuje sama, kaže na moj užas, da da to je puno ljepše, ali u drugom dućanu je puno jeftinije...pa kupi tamo.
    Posljednje uređivanje od seni : 22.07.2019. at 08:59

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja još uvijek imam jednu kutiju finih drvenih bojica trokutastog presjeka, ne običnih nego onih koje se mogu po želji i razmazati vodom pa dobiješ akvarel. Naravno, moji dečki neće to ni pogledati, ja sam doslovce jedina osoba koja će možda za tim posegnuti ako dobijem napad kreativnih aktivnosti nakon odlaska u mirovinu, hehehe...

    Faber Castel grip 2000 i grip 2001 su mi poznate i vjerojatno bi se doma našla još koja (olovke trokutastog presjeka, pripadajuće bojice). Olovke dolaze s tupim kraje (2000) ili s gumicom (2001) ali postoji i gumica koja se na običnu olovku natakne na vrh - ovakve: https://www.igrackeshop.hr/upload_fi...ovku-2-kom.jpg

    Slažem se - najisplativiji su bili setovi olovaka i gumica u kombinaciji s odličnim šiljilom: https://www.slikarskipribor.hr/fotky...-zeleni-bl.jpg

    Prerasli su to i prešli na Faber Castell Grip Matic (tehničku olovku) baš negdje u petom razredu. Što se tiče bojica, Faber Castell je preskup - ima i jeftinijih, koje su prilično dobre kvalitete, a nisu kinesko smeće (Giotto Pyramid ili Maped). Ako baš ne trebaju biti trokutaste (kod nas su trebale biti - jedan sin mi je ljevak, a drugi ima lošu motoriku), dobrih jeftinih bojica znalo je biti u Lidlu sezonski, a još boljih u Kik-u. Nađe se i tamo trokutastih ako čovjek ima sreće... Mislim da su marke BIC. Trokutastih debelih bojica znalo je biti i u Pevec-u, a oni imaju i sasvim dobar odjel papirne galanterije. Sezonski bilježnice, a tijekom cijele godine razne mape, fascikli i slično. Geometrijski pribor isto sporadično. Flomasteri, kemijske olovke, tehničke olovke i mine - Kaufland sezonski ima sasvim pristojan izbor, a ne zaostaje ni Kik. Ja to odavno više ne tražim, nego kad se zateknem tamo, znam kupiti ono što znam da odlazi (mine za tehničke olovke, uloške za izbrisive kemijske olovke, gumice...) a i to sve rjeđe.

  41. #91
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Seni, razumijemo se

    I poklopilo nam se s djecom da čuvaju i koriste do kraja kupljeni pribor.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.07.2019. at 10:13

  42. #92
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Potaknuta temom išla sam pogledati udžbenike na ekupi.
    Bas su me nazivcirali.
    Lijepo cuvam radne i lektiru od starije, u slučaju da zatreba mlađem (ja čuvam, ne on, nije mu na izvol'te).
    I ove godine sve od drugog izdavača, jedino je priroda i geografija ista.
    Prasci

  43. #93
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nije mi jasno zašto ih čuvaš? Pa ionako će ih on trebat pisat, pa neće prepisivat. Ili ja ne kužim?

  44. #94
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    emoticon govanca, super

    Lili, moja manja isto kreće u peti razred, mislim da ću pričekati da vidim što će profesori tražiti pa onda kupiti. Uopće se ne sjećam što je starija imala od bilježnica u petom, čini mi se da je podjednako bio i A4 format i male bilježnice, samo znam da joj neću kupovati s tvrdim koricama, torbe su im preteške i bez toga :/

  45. #95
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno zašto ih čuvaš? Pa ionako će ih on trebat pisat, pa neće prepisivat. Ili ja ne kužim?
    Naravno da neće.
    Ali...
    Npr, ocjenjivanje radnih bilježnica.. s vremena na vrijeme prof pokupi radne, pregleda ih, sve mora biti riješeno i naravno točno.
    Pitanja ima nebuloznih. Vidjet ćeš 6. razred, prirodu i zajednice livada, šuma...
    Kad dijete ne zna, pomognem, nekad guglamo zajedno, nekad usmjeravam da nađe odgovor.
    Pa ako sam već to jednom odradila, ne moram 2x.
    Isto, pouka djela... neću mu reći odgovor, mora ga sam naći, ali mu mogu malo pomoći, navesti ga.
    Nema šanse da ću ga pustiti u školu sa lektirom koju nisam pregledala.
    "Knjiga mi se sviđa jer je dobra" To više iz moje kuće neće izaći
    Pa ako mu se piše 2x, dobro, sad je već naučio da mora misliti o djelu i dok ga čita.
    Tako da, ako je kći već imala tu lektiru lakše mi je. Ne njemu, meni
    Vjv ima roditelja koji ne pregledavaju, ne pomažu.. Ja nisam ta.

  46. #96
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Cubana
    Moja je (5.r.) za svaku ovogodišju lektiru kao posljednje pitanje imala - Je li ti se svidjela knjiga, bi li je preporučila prijateljima?
    Pa je dijete svih 9 puta odgovorilo - Knjiga mi se svidjela, preporučila bih je prijateljima .
    Mislim se - neka ostane... kakvo pitanje takav i odgovor.

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Cubana
    Moja je (5.r.) za svaku ovogodišju lektiru kao posljednje pitanje imala - Je li ti se svidjela knjiga, bi li je preporučila prijateljima?
    Pa je dijete svih 9 puta odgovorilo - Knjiga mi se svidjela, preporučila bih je prijateljima .
    Mislim se - neka ostane... kakvo pitanje takav i odgovor.
    Ovo je i moj sin radio, nakon što je izvukao pouku - napisao je negetivnju kritiku knjige Stanari u slonu, pa je morao objašnjavati. Nakon toga više mu nije padalo na pamet otvarati bokove, hehehe...

    Ont. Što nabaviti za peti razred? Školski pribor nije stavka - tu je pametno pričekati da predmetni nastavnici izraze svoje želje i potrebe... Ono što treba nabaviti u petom razredu je literatura za roditelje (Vodič za preživljavanje u školi, ovo: https://www.iep.hr/nasa-izdanja-2/vo...je-u-skoli-48/). Iako možda izgleda kao da se zafrkavam, to nipošto nije slučaj. Većina naše djece uredno prolazi do petog/šestog razreda bez temeljnih vještina učenja. Nije to problem, ali sad je pravi trenutak za početak razvijanja sustavnog pristupa učenju. Nažalost, učitelji i predmetni nastavnici koji za to imaju osjećaj i rade na tome rijetki su kao bijeli slonovi, pa je puno toga prepušteno roditeljima. DakleM, vrijeme je za Miljković&Rijavec kombinaciju. Uskoro dolazi na red i Teen psiha istih autorica. Sretno!

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    lili staviš objavu javno kad bude akcija?

  49. #99
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cubana thanx na pojašnjenju, sad kužim.
    N.grace znači zajedno prolazimo polazak u 5.razred.

    Peterlin hvala na linkovima, znam da prilagodba traži svoje,a opet vjerujem da će se moja pametnica jako dobro snaći jer jako voli školu i učenje. Will see

    Jelena.O može, javim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.07.2019. at 16:00

  50. #100
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Jel zna netko cijene biljeznica a4 boljih korica od 80 listova?

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •