Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 354

Tema: Polazak u 5.razred-što nabaviti?

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno Polazak u 5.razred-što nabaviti?

    Dakle kao što naslov teme kaže, kćerkica na jesen kreće u 5.razred,a ja volim uvijek nabaviti ranije sve što treba od školsk.pribora i sl.(bilježnice, olovke, gumice, atlase, likovnu kutiju i ostalo) jer ne podnosim ulaske u papirnice, Mueller i slično poč. rujna.

    A najvjerojatnije ću i bit na putu u inozemstvu 1.tjedan nastave (nikako ga ne mogu izbjeć), pa tim više želim nabaviti što je moguće više stvari u kolovozu.

    Ovo mi je starije dijete, pa nemam iskustva s višim razredima te što je potrebno kupiti, a sasvim sigurno neću čekat da počne škol. godina.

    Svaki savjet je dobrodošao, hvala.

    Napominjem da sam freak koji obožava uredski i školski pribor, pa pomno biram svaki komad zajedno s djecom
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.07.2019. at 18:18

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nista. Mislim.. standardni pribor naravno.
    Najbolje je pricekati prve sate pojedinih predmeta pa da nastavnici kazu ako imaju zahtjeve u pogledu biljeznica.
    Kod nas likovne kutije ne postoje u 5.r. pa sam kupovala kako je profa najavila sto treba.
    Takodjer i mapa.. kojeg proizvođača žele.. pa smo to preko skole.
    Ne sjecam se jel atlas dodje s knjigama ili ne.
    Jedino omote kupiti..

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Znači nema šanse da joj mogu kupiti nekoliko bilježnica velikih na crte i kockice?
    Tempere i vodene?
    Kistove?
    Drvene bojice?

    Lista zasad:
    -standardni pribor (tehnička, gumica, šestar i sl.)
    -omoti za knjige

    Ja bi rado više toga kupila ranije, ne podnosiiim gužve po dućanima.

  4. #4
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma mislim.. mozes..
    Htjela sam reci da nema punjenja kutije za likovni pa ni potrebe kupovanja svega odjednom.
    Moja kci je imala sve velike biljeznice. Klasika, crte, kockice, geometrija. I kajdanku za glazbeni.

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hvala Cubana.

    Mogla bi onda kupit 6-7 velikih bilježnica na crte i 2-3 na kockice, 1 geometrijsku i kajdanku.

    Jesu bolje one bilježnice s tvrdim koricama (izdržljivije al i teže) ili možda sa spiralnim uvezom?
    Ne koristim omote za bilježnice.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.07.2019. at 18:56

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Cubana.

    Mogla bi onda kupit 6-7 velikih bilježnica na crte i 2-3 na kockice, 1 geometrijsku i kajdanku.

    Jesu bolje one bilježnice s tvrdim koricama (izdržljivije al i teže) ili možda sa spiralnim uvezom?
    Ne koristim omote za bilježnice.
    Nemoj tvrde korice, otpast će joj leđa. Knjiga je puno, i torba je zbilja teška i bez tvrdih korica (iako ih neki nastavnici preporučuju jer će, kao, bilježnica dulje trajati).
    Spiralni uvez po mom iskustvu je katastrofa jer se začas raspadne, a i takve bilježnice djeluju neurednije.
    Nama su najkorisnije bile bilježnice A4 vulgaris, što na crte, što na kvadratiće. I uvijek u omotima, jer ne bi inače preživjele ni dva tjedna

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nema ništa propisano, pišeš u što hoćeš. Svi uglavnom imaju A4. Za MAT i HJ preporučam najdeblju moguću bilježnicu jer se jako puno piše, a dobro je da je što više gradiva u istoj bilježnici da lakše ponovi pred ispit. Moja je iz HJ npr. jezik pisala s jedne strane, a književnost naopačke da joj se ne miješa.
    Ostale bilježnice uzmi od 60 listova, neke koje imaju korice od plastike ili tanjeg kartona, nikako one skroz tankih korica (kao običan papir). Razmotri i omote za bilježice jer će dobivati stalno neke listiće, a zgodno je imati ih gdje uložiti.
    Kupi sve za likovni (tempere, vodene, pastele, glinamol, tuš, ugljen, škare, ljepilo). Mapu možeš i kasnije (ovisi koju hoće prof.)
    Neograničene količine Maped mini geometrijskog pribora ovakvog https://bazzar.hr/p/KZX6M4-set-geome...ini-4-1-242815 (Narodne novine, Interspar...)
    (pazi, ima više vrsta u istoj veličini, nekima je nula uz sam vrh trokuta, što je jako nepraktično!)
    Jeftin je, stane u pernicu, a veličina mu je taman za baratanje po A4 bilježnici.
    Šestara isto koliko ti stane u košaru , nemam preporuku, svi su jednako loši i rasklima se vijak nakon nekog vremena. Kupi onaj kojem je mina zaštićena. I rezervne mine.
    Geografski atlas za osnovnu školu (mi smo imali ŠK).
    Kajdanka.
    Vrećica i oprema za tjelesni ako nema lanjsko.

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Vjerojatno će za HJ trebati zadaćnicu, bilježnicu za školske zadaće, to su one jako tanke na crte, imaju po dvije crvene vertikalne linije uz rubove listova.

  9. #9
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nisam kupovala ovaj geometrijski pribor, a ni sestare na kile. Jedan, bona... Sta ce ti vise? Pa nisu to mine za tehničku [emoji23]
    Salim se, gubi se, trosi, ne valja... Al lako nadopunis kroz godinu.
    Sad je sve drugačije.. pa i ta potreba da sve imaju prvi tjedan.
    Biljeznice i pernicu. Skare i ljepilo. Set geometrijskog pribora. I amen.
    Majice za tjelesni! Ja to u decathlonu kupim par komada.
    I to je to.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ovisno o profi iz matke moji imaju biljeznicu za domaci i skolski rad A4 deblju ali ne s koricama
    Hrvatski Ar deblju istoo ne s koricama
    Ostalo A4 s crtama osim tehnickog to je geometrijska A4
    Trokute dobe i u tehnickoj kutiji
    Vjeronauk pisu u onu koju imaju moji su imali D biljeznicu
    Matke i hrvatskog se puno pise pa kupi rezervno. Geometriju su moji pisali na A4 papire koji su u fasciklu.moji su imali istu postavu profaca.
    Atlas sk
    Mapa umjetnost i ja
    Likovni svima ima jedna profacica na prvom satu dobe popis sto kroz godinu koji sat trebaju pa trebaju voditi racuna kaj imaju iduci put.treba za to neka manja biljeznica u koju ponekad pisu i teoriju imaju ga svaka 2 tjedna ko i tehnicki
    Znaci na likovni nose samo ono sto taj put trebaju recimo tempere,a zna se kaj ide uz tempere
    Sestar je dosta jedan cemu pretjerivanje
    Ljepilo 2 kom, dobijaju i listice napose iz matke s bojankama koje se lijepe u biljeznicu
    Ja svojima kupim dovoljno biljeznica kod odabira pazim ako ima razlicitih motiva da svaki predmet ima drugi motiv.super su mi one biljeznice 78 listova iz spara ilikonzuma s markama prirodama i slicno
    Biljeznicu za lektiru svakako racunaj
    I zadacnicu iz hrv
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.07.2019. at 20:42

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Vidi se da imate urednu i organiziranu djecu. Jedan šestar, jedan geometrijski pribor? In my dreams...

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Moj veliki je organiziran klinka i klinac bas i nisu

  13. #13
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Vidi se da imate urednu i organiziranu djecu. Jedan šestar, jedan geometrijski pribor? In my dreams...
    A kupis novi kad izgube. Kaj ja znam.. kad poludim natjeram ih da izbace sve iz ladica pisaceg stola.. pa onda bude svega za jos jedan par skolaraca.

  14. #14
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nama su u školi rekli da ide kurikularna reforma, da ništa ne znaju i da ćemo sve saznati najesen. Tako da ja nemam namjeru ista posebno kupovati, mozda 1 A4 matematicku i jos 2-3 na crte dok svatko ne kaže što točno zeli.

    Jedino jedno ne razumijem - što svi inzistiraju na tim ogromnim biljeznicama? Meni se A5 cini puno prakticnije...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 19.07.2019. at 22:11

  15. #15
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nemrem sve citat na mob
    ako je netko rekao zanemari
    nemoj uzimati omote
    (ako mislis na one plasticne sto se navlace)
    svaka knjiga ima svoje dimenzije
    pa omote nabavljas tek kad imas knjige

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Lili, ja mislim da trebaš napraviti zalihe školskog pribora. Zlu ne trebalo. Pogledaj drugu temu

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Recimo mom u 3.je profa iz nj rekla da kad ispune biljeznicu negdje oko Uskrsa uzmu veliku da ce im to biti onda nastavno i za 4. razred

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Vidi se da imate urednu i organiziranu djecu. Jedan šestar, jedan geometrijski pribor? In my dreams...
    Geometrijski pribor dobro je kupiti za zalihu jer ti trokuti jako rado pucaju. Nije ni čudo, kad su nagužvani u torbi među gomilom knjiga i bilježnica. Moj je prilično uredan, pa mu svejedno trokuti pucaju kao da su od stakla.
    Što se tiče šestara, vrlo je korisna preporuka za nabavku rezervnih mina. Nisu skupe, a obično mina pukne baš onaj dan kad su trebali donijeti šestar u školu. Te mine isto pucaju same od sebe, ne razumijem baš kako

    A4 bilježnice im je lakše organizirati što se bilješki tiče, a osim toga, još uvijek je tu dosta crtanja, pa one silne mentalne mape (kod mojeg je profa iz prirode/biologije inzistirala na tome), puno je lakše raditi na papiru većeg formata.

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Joooj cure zlatne ste, sve ću sutra pomno proučiti.
    Čoksa baš me zanima koje su to točno bilježnice s omotom od plastike,mislim da znam.al valjat će i prozujat po dućanima.

    Nano koju drugu temu?

    Moja ima šestar i geom.pribor još uvijek otprije.
    Radije ću kupit skuplje bilježnice nego omote za njih,ne znam zašto al vjera mi brani da to koristim.

    Omote za knjige to da i u njih stavljaju te rad. listiće.

    Hvala vam puno, slobodno i dalje dajte ideje.

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nano sad sam skužila kasni sati za me.

    Ma ja čak i kupim sve što trebaju za cijelu godinu jer mi se ne da svako malo jahat do Muellera po nešto (npr bilježnicu jer su nam.zatvorili kvart.papirnicu.

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja kupim svojima one fleksibilne(nesalomljive) trokute i ravnala Jesu skuplji ali i duže traju. A šestari su dobri u Lidlu, kada imaju školski program.

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A one pisanke a,b,c,d muški/ženski uzorak su me izluđivale, napokon sam ih se rješila bar kod kćerke

    Mislim da kćerka ima šestar od Connecta i još uvijek je ko nov. Nisam sigurna za marku,al znam da sam joj radije kupila skuplji da traje. Danas ima toliko nekvalitetnih stvari na tržištu da je to strava, šiljila da ne spominjem.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.07.2019. at 23:38

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pisali smo već davno da pazite da ne kupite trokute koji imaju "stepenicu" uz stranice, ko fol da bolje klizi trokut uz trokut pri povlačenju paralela, ali to je baš nepraktično jer zna bježati.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ja ne patim na musko zensk motiv kod malih biljeznica ima i univerzalnih
    I kod A4 ima podjele ali kupis prirodne i rijesis trileme

  25. #25
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da li i u visim razredima nose one veće pernice? Moja ima prošlogodišnju pernicu, ko nova je, 1 cif s 2 preklopa, stane joj u nju sve uključivo trokute pa bi mi bilo glupo da sad treba neku drugu...

    Inace m/ž motivi me ne diraju, mladji je dobio neke na životinje i na sport, starija je htjela na životinje, curičaste, na FC Barcelona.... svega
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.07.2019. at 12:06

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moje više nisu nosile te velike. Starija ima istu pernicu (kao mini neseser na cif) već nekoliko godina, mislim da će je i u srednju ponijeti, a mlađa čim skupi 20kn, kupuje novu (fetiš ).

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ozbiljno? I kaj sad, bacit savršeno ispravnu pernicu?!
    Mrzim ponekad ovo potrosacko društvo... ok mi je kupovanje za zamjenu potrganih i sl stvari, ili za gušt, ali sad odjednom ne treba ovakva pernica nego onakva, a sve za istu svrhu, imanja pisaceg pribora u školi...

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Moja će sasvim sigurno zadržat ovu pernicu kao neseser Top Model, 3 odjeljka, ima i one šljokice na prednjoj strani (smajli) koje mijenjaju 2 slike. Skupa bila, sestra joj kupila za rođendan u 4.razredu, ko nova je.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.07.2019. at 13:41

  29. #29
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Zadaćnica za hrv i strani jezik, čvršća fascikla za dodatne nastavne listiće i materijale, blokić za zabilješke, sada je zgodan geom. pribor od silikona, savija se i ne pucaju vrhovi, čašica za likovni ako će i pribor, hm, kutijica za marendu ako će nositi svoju, možda neka zgodna bočica za vodu, škarice i ljepilo za papir jer na nekim satima lijepe dodatne materijale u bilježnice, školski atlas, oni papirići u boji za obilježavanje stranica u knjigama, u starijim razredima im je hit piši-briši kemijska,.....
    Posljednje uređivanje od palčica : 20.07.2019. at 16:16

  30. #30
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Vidi se da imate urednu i organiziranu djecu. Jedan šestar, jedan geometrijski pribor? In my dreams...


    prisjećam se redovitih situacija nedjeljom u 10 navečer on/ona me obavještava da sutra prvi sat (nastava ujutro!) ima tehnički, a šestara ni za lijek (izgubljen, potrgan, nema pojma gdje je ...)

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pisali smo već davno da pazite da ne kupite trokute koji imaju "stepenicu" uz stranice, ko fol da bolje klizi trokut uz trokut pri povlačenju paralela, ali to je baš nepraktično jer zna bježati.
    Tako je. Osim toga, ti trokuti imaju lomljive vrške zbog te stepenice. To su trokuti za ručno tuširanje nacrta i fakat ne trebaju u petom osnovne.
    Ont. I mi smo imali zalihe trokuta i drugog geometrijskog pribora do kraja osnovne škole, a u srednjoj su dečki sami vodili brigu o tome, ali često su znali posegnuti u ostatke zaliha iz osnovne. Doma sam obično imala pat bilježnica s crtama, par s kvadratićima, jednu bijelu i to je bilo dovoljno. Mine i glumice još imamo, a većinu pribora za likovni sam dala dalje.

  32. #32
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Vidis kako smo razliciti.
    Nema sanse da imam zalihe icega.
    Moraju voditi racuna da im je nesto pri kraju, da im nesto treba...
    Imaju knjižaru u selu i tamo se opskrbljuju, sami.
    Uvijek mogu i u razredu posuditi.
    Ili dobiti minus.
    I paziti na svoje stvari, a ne misliti, joj.. ostao mi sestar u ucionici iz matematike. Ma nema veze, imam ih doma jos 4.
    A i ako nema on ima valjda sestra.. posudit ce mu ako joj ne treba.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa koliko shvaćam Peterlin nije uopće govorila o tome.
    Mi recimo nemamo papirnicu pri ruci i to znači sjedaj u auto. Ne hvala.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Imas i u konzumu i sparu koji su unaselju pribora
    Ne treba za sve i auto a i radis u centru eto i tu prilike ako bas treba
    Spansko na placu ima dobru papirnicu
    U njoj ima i omota tocno za nasu skolu ovisno o jeziku ako nisu prodali tada se potegne do vrbana iii koji isto mogu sloziti ako treba
    Jedna dobra vijest likovna mapa se ne mora donijeti na drugi sat likovnog vec do nekog datuma red kraj 2p.mjeseca.do tada se sluze s papirima iz proslogodisnjih mapa koje daje profa

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Baš sam pogledala, nema više ni jedne bilježnice na zalihama. Sad su zalihe preoblikovane u skladu s potrebama: mape, fascikli za elaborate, trgovački papir za programiranje i usb memorije. Ali ne dopunjavam ih ja već dugo, sami brinu o tome. Ali u petom razredu još sam brinula i do srednje škole postepeno prestala. Nekako nije bilo oštrog reza. Jedino kad su velika spremanja, maknem ono što im stvarno ne treba, vodene boje i glinamol na primjer.

  36. #36
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne znači.
    To znači minus.
    A sve ostalo možeš i u NN ili Mulleru kupiti u gradu. Ako ti na vrijeme kažu da im treba.
    Tako ja kupim na putu prema vlaku.
    Ma nevažno, samo razglabamo. Naravno da svatko radi kako mu je jednostavnije.

    Edit: odgovarala sam Lili, al uletilo par postova dok ja zujim
    Posljednje uređivanje od Cubana : 20.07.2019. at 18:04

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Je ali vecinu stvari ako kazu kazu od veceras do sutra ujutro
    Tad uredno pomnozim s nulom nek ili dak ili uciteljica misli unapred
    Prosle godine tako navecer stize mejl s isprikom da se zaboravilo treba to i to, odredeno jos nesto
    Ja sam poslala kaj sam imala doma.trebala je bit i crvena vuna u igri ja poslala deblji pelgarn jer sam skuzila u kom smjeru ide mejl
    I dode mi izdjelak i pitam ga ko mu je posudio crvenu vodu, veli uciteljica dala svima koji nisu imali.
    Tak da ne marim vise o detaljima ako detalji nisu dobro predoceni
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.07.2019. at 18:10

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni nije uopće problem odgovornost djece, oni sve obavljaju na vrijeme i jave, ja ne vodim računa o tome uopće. Tako je otkad idu u školu.

    Jelena.o baš zato što si mi govorila da ima u Sparu i Konzumu u kvartu sam jednom otišla i poludila jer naravno nije bilo pisanki za nju D samo na Barcelonu,a ni za njega nikkave pisanke B,pa kad sam se fino tako umorna nakon posla nahodala opet sjedaj u auto i do CC1 u Mueller. Grr...kad god sam testirala nešto od škol.pribora nije bilo,ma no way.

    Cubana ja radim na karticu i fakat radije ručam i odmorim malo pod pauzom a ne da jašem do Mullera i NN (tamo pak nemam naviku ići jer su mi obližnje NN premale). A poslije posla uvijek jurim doma jer netko ima neke aktivnosti.

    Ne želim se bespotrebno izlagat stresu,volim bit praktična a to meni znači imat rezervne bilježnice doma, set drvenih bojica (jer ih prvašići troše ko vodu),ljepilo u sticku.

    Najbolje mi je bilo dok smo imali papirnicu u kvartu i baš mi je žao što su je zatvorili.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.07.2019. at 22:24

  39. #39
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nikad u životu nisam našla kvalitetnu bilježnicu u samoposlugama.
    Kvalitetne bilježnice, A4, koje imaju deblji papir i 60 listova te čvršće korice sam kupovala isključivo u Mulleru i Narodnim novinama.
    Te bilježnice su i daleko skuplje od Lipa Millovih U Konzumu. Cca 15kn na više.
    Tehničke i kemijske olovke isto. Kvalitetne isključivo u Mulleru i to Moja kći ima posebnu marku koju jedino koristi.
    Pernicu je moja nosila sve ove godine kupljenu u dućanu Aqua za ljetovanja u Bolu prije sto godina, plavu na prugice, obična s patentom, mislim da je mala išla u drugi osnovne kad smo je kupili. I evo, kako stvari stoje, ta pernica ide i na faks s njom
    Drugo nije nikad trebalo.
    Tako da od srca savjetujem posjet Mulleru i kupovati kvalitetu jer to i traje, pogotovo ako djeca čuvaju stvari.

  40. #40
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kvalitetnih bilježnica ima i u samoposlugama (osobito u Intersparu i to onih istih kao i u NN), samo moraš znati što tražiš, npr. LipaMill 80g.papir, 54 lista, kartonske ili plastificirane korice za 11.60kn
    Npr. https://e-trgovina.nn.hr/skola/skols...jeznice/521742

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kvalitetnih bilježnica ima i u samoposlugama (osobito u Intersparu i to onih istih kao i u NN), samo moraš znati što tražiš, npr. LipaMill 80g.papir, 54 lista, kartonske ili plastificirane korice za 11.60kn
    Npr. https://e-trgovina.nn.hr/skola/skols...jeznice/521742
    Ma naravno da ima. I vjerojatno jeftinije nego u Mulleru.
    Meni su dobro došle zalihe kada je mala u ponoć prije mature iz matematike shvatila da ne može naći trokut.
    Izvadila sam iz ormara i njoj smanjila stres pred ispit.

  42. #42
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mojoj velikoj potpuno je svejedno koja je slika na bilježnici, može biti i Safet Sušić, samo da je deblja i s jačim papirom. Mala pati na estetiku, ali zato svako malo trga listove za crtanje ili pisanje, dodije joj jedna bilježnica, pa sve prepiše u drugu ... Zato njoj kupujem jeftinije.

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja moram napisat da se slažem s Tanči i zato isključivo i nabavljam sve u Muelleru.
    Iz tog razloga kupujem naveliko za cijelu godinu uvijek u kolovozu kad imaju popuste (ipak dvoje djece) i zapravo me ispadne povoljnije nego NN.

    U samoposlugama baš ne kupujem jer kao što rekoh ja obožavaaam sve te škol.stvari pa nastojim tu ljubav i strast prenijet i na djecu

    Nije to meni neka bilo koja bilježnica, bilo kakva tehnička
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.07.2019. at 12:47

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Uz to moji su uredni i paze stvari, pa mi nije ni žao.
    E bila sam i u Promingu u Vrbanima III, ni oni nisu loši.

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Gumice uvijek iste, ta gumica traje cijelu škol.god i ne potroši se do kraja godine, a vrlo praktična je za držanje.
    A ne one obične pa ih par promijenit i ispadne na kraju skuplje.

  46. #46
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Gumice uvijek iste, ta gumica traje cijelu škol.god i ne potroši se do kraja godine, a vrlo praktična je za držanje.
    A ne one obične pa ih par promijenit i ispadne na kraju skuplje.
    Koja je to gumica?

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  47. #47
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    I koja tehnička bi bila najkvalitetnija?


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  48. #48
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Gumice uvijek iste, ta gumica traje cijelu škol.god i ne potroši se do kraja godine, a vrlo praktična je za držanje.
    A ne one obične pa ih par promijenit i ispadne na kraju skuplje.
    Moj gubi sve na tjednoj bazi tako da idem nekako na najbolji omjer cijene i kvalitete. U Muller samo kada je akcija ili 10%.
    Duša me boli koliko dođu one piši briši kemijske, a gube ih mjesečno barem jednu.

  49. #49
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    I koja tehnička bi bila najkvalitetnija?


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Ne znam koja je najkvalitetnija jer bi trebalo napraviti višegodišnji usporedni test pisanja jednakim pritiskom i frekvencijom korištenja .
    Moja ima već godinama Rötring Tikky 1.0 (za 30 i nešto kn) i još radi. Ona ne voli tanke mine jer joj pucaju, zato koristi ove 1.0 (unutra idu i 0.9).

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Faber Castell sve je dobro: gumice,tehničke, olovke..

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •