Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Prestanak dojenja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    1

    Početno Prestanak dojenja

    Bok cure,
    Ne znam da li postoji već ova tema, ali moram pitati. Nova sam članica

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Što točno želiš pitati?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Pridružujem se temi da ne otvaram temu.
    Molim žene za pomoć.
    Za početak kako prestat dojit bar po danu? Priblizava nam se 1.rodendan, ja moram na posao, to mu je glavno, nije niti bas svejelica, nesto pojede ovako ali uvijek je još tu sisa. I za hranu i uspavljivanje.
    Ako nedam plaće....
    Kako ?

    Drugo... kad više nema podoja noću?
    Dajte savjete, hvala

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Pridružujem se temi da ne otvaram temu.
    Molim žene za pomoć.
    Za početak kako prestat dojit bar po danu? Priblizava nam se 1.rodendan, ja moram na posao, to mu je glavno, nije niti bas svejelica, nesto pojede ovako ali uvijek je još tu sisa. I za hranu i uspavljivanje.
    Ako nedam plaće....
    Kako ?

    Drugo... kad više nema podoja noću?
    Dajte savjete, hvala
    Jesi li se probala izdojiti i dati svoje mlijeko na bočicu?

    Ja sam imala takvu situaciju s drugim sinom (rođen je sredinom ljeta). Morala sam na posao u rujnu i ljeto smo koristili za odvikavanje od dnevnog dojenja. Ujutro i navečer (prije spavanja) dojila sam još nešto manje od godinu dana, kad je sam odlučio odustati. Tijekom dana u tom je razdoblju pio obično kravlje mlijeko. Volio je i kombinaciju s mljevenim keksom. Ne znam kako se ovo uklapa u današnje spoznaje o prehrani dojenčeta, ali ja nisam imala izbora. On je morao u jaslice i dobro je to prihvatio, ali trebalo nam je cijelo ljeto da uhodamo novi način prehrane.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.01.2021. at 09:02

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Pridružujem se temi da ne otvaram temu.
    Molim žene za pomoć.
    Za početak kako prestat dojit bar po danu? Priblizava nam se 1.rodendan, ja moram na posao, to mu je glavno, nije niti bas svejelica, nesto pojede ovako ali uvijek je još tu sisa. I za hranu i uspavljivanje.
    Ako nedam plaće....
    Kako ?

    Drugo... kad više nema podoja noću?
    Dajte savjete, hvala
    Nema razloga odvikavati dijete od dojenja prije odlaska u vrtic, odnosno na posao. Djeca znaju tko im moze ponuditi dojku, a tko ne. Kad te nece biti, nece traziti podoje od ljudi oko sebe. Prihvacanje krute hrane takodjer nema veze s dojenjem. Neke bebe prihvate sve sto im se nudi cim im se ponudi, a nekima treba vremena da se priviknu na krutu hranu. Isto je i s uspavljivanjem.

    U prvoj godini zivota se ne preporuca ukidati bilo kakve podoje, a za bebe starije od godinu dana mozes pogledati ovdje: https://www.roda.hr/portal/dojenje/d...2-mjeseci.html Ne moras odvikavati bebu od nocnih podoja zbog odlaska na posao (odnosno cinjenice da nece sisati kad te nema), ali ako zelis, naravno da je to ok. Najbolje je da u tom slucaju nocu pomogne netko drugi, ako imas partnera ili neku drugu odraslu osobu koja bi mogla uskociti.

    Dijece ce svakako plakati ako ne das, a on bi zelio sisati. I to je normalna reakcija koju treba prihvatiti i ponuditi djetetu neku alternativu, odnosno neku drugu vrstu utjehe.


    U svakom slucaju, nema razloga za brigu i pripremu za jaslice/vrtic ili odvajanje opcenito. Snaci cete se, vidjet ces.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •