Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Svezan jezik - pomoć

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    2

    Početno Svezan jezik - pomoć

    Potreban mi je savjet. Kcer mi ima već skoro 8 tjedana i vrlo plitko hvata dojku od rođenja. Rano joj je dijagnosticiran svezan jezik pa smo otišli kirurgu da joj prekine frenulum. Medutim, još uvijek dosta plitko hvata. Bolje je na lijevoj gdje gotovo nemam bolova, ali je na desnoj dojci drama. Kaže mi pedijatar da mu se čini da kirurg nije dovoljno duboko zarezao. Meni se iskreno ne vodi dijete da ga još jednom režu, pa me zanima je li tko imao sličnih iskustava i da li djeca s vremenom prerastu taj problem kako im se čeljust razvija.

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako nije napravljena potpuna ili uspjesna revizija, a i sama vidis da se situacija nije bitno popravila, trebalo bi do kraja rijestiti situaciju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Ali je li situacija rijesena rezanjem? Receno mi je da masiram ranu prije svakog hranjenja sto sam i radila kako frenulum ne bi ponovo zarastao. Sad već gotovo mjesec dana. I sad ja ne mogu procijeniti je li revizija bila neuspjesna, nedovoljna ili je rana dijelom zarasla (što je moguće). Koje garancije imam da neće opet zarasti? To bi bio treći put da joj rezu jezik. Prvi put u bolnici (prednji), drugi put kod otorinca (posteriorni). Imate li možda neki savjet kako da se stanje nakon rezanja zadrži?

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Tessica prvotno napisa Vidi poruku
    Ali je li situacija rijesena rezanjem? Receno mi je da masiram ranu prije svakog hranjenja sto sam i radila kako frenulum ne bi ponovo zarastao. Sad već gotovo mjesec dana. I sad ja ne mogu procijeniti je li revizija bila neuspjesna, nedovoljna ili je rana dijelom zarasla (što je moguće). Koje garancije imam da neće opet zarasti? To bi bio treći put da joj rezu jezik. Prvi put u bolnici (prednji), drugi put kod otorinca (posteriorni). Imate li možda neki savjet kako da se stanje nakon rezanja zadrži?
    Ne znam da je to dostupno i za djecu, ali postoji laserska operacija frenuluma. Možda bi to pomoglo da ne zaraste brzo nakon rezanja. Nadam se da će se javiti netko iz med. ili stom.struke tko zna više o tome.

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Tessica prvotno napisa Vidi poruku
    Ali je li situacija rijesena rezanjem? Receno mi je da masiram ranu prije svakog hranjenja sto sam i radila kako frenulum ne bi ponovo zarastao. Sad već gotovo mjesec dana. I sad ja ne mogu procijeniti je li revizija bila neuspjesna, nedovoljna ili je rana dijelom zarasla (što je moguće). Koje garancije imam da neće opet zarasti? To bi bio treći put da joj rezu jezik. Prvi put u bolnici (prednji), drugi put kod otorinca (posteriorni). Imate li možda neki savjet kako da se stanje nakon rezanja zadrži?
    Trebao bi pregledati otorinac, a ovo sto kaze Peterlin je svakako nesto sto bi trebalo provjeriti. Tu kod mene se gotovo sve posteriorne revizije rade laserom, umjesto rezanja. No vjezbe su neophodne neovisno o nacinu na koji je revizija napravljena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •