Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1

Tema: Pravo na smjestaj za vrijeme trudnickog bolovanja?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    1

    Početno Pravo na smjestaj za vrijeme trudnickog bolovanja?

    Pozdrav svima , ovo mi je prvi post na forumu pa ako sam negde pogrijesio nemojte mi zamjeriti.

    Moja situacija je sljedeca ; cura i ja radimo u Rovinju vec nekoliko sezona (ona 2 , ja 3) i nismo imali nekih vecih problema do skoro.
    Naime jedna "sefica" je mene u proslom mjesecu toliko izbacila iz takta da sam ja pukao i polio je sa casom vode i uputio nekoliko ruznih rijeci. To je naravno bio moj neprikladan odgovor na visemjesecno maltretiranje od strane iste. Na to moj poslodavac mene prebacuje na drugo radno mjesto koje je daleko losije od prethodnog i na kojem su uslovi za rad znatno losiji (Non stop sam mokar i u vodi preko gleznjeva i konstantno izlozen suncu).
    Nakon 15ak dana mog rada na tom radnom mjestu ja sam bio prinudjen otici kod ljekara i on mi je izdao bolovanje u trajanju od 5 dana. Na osnovu mojih stopala koja su bila skoro unistena.
    Cura mi je takodje na bolovanju , zatrudnila je negdje na pocetku sezone i sada je vec u 4. Mjesecu. Zajedno smo na smjestaju koji nam poslodavac obezbedjuje vec nekoliko godina. Nakon sto sam ja dobio bolovanje , meni moja nadredjena (poslodavac) govori kako ce nas oboje izbaciti iz smjestaja i kako sam ja visak na poslu. Ja sam inace prosle godine prvi put potpisao ugovor stalnog sezonca i dobijao novac preko zime dok moja cura nije( nije hr drzavljanin pa nema pravo). Mene sada zanimaju dvije stvari; da li poslodavac nju smije da izbaci sa tog smjestaja koji je besplatno imala prosle i ove god dok je radila? Iako u ugovoru stoji da poslodavac obezbedjuje isti.
    I da li bih ja morao da vratim iznos (sav ili jedan dio) koji mi je drzava uplatila tokom zime.
    Brine me to posto na trenutnom radnom mjestu nemam mnogo radnih sati kao na prethodnom a uslovi su grozni. Samim tim imam manja primanja i ukoliko bih morao vracati pun iznos cca 18 tisuca kn ne bih mi nista ostalo.
    A cura ukoliko bi otisla nazad za srb takodje bi izgubila pravo na bolovanje i ne bi imala primanja.
    Porodiljni termin joj je zakazan polovinom 2. Mjeseca i bitna nam je svaka kuna i svaki moguc savjet kako iz ove situacije izaci na sto bolji nacin.

    Ja vam se izvinjavam na dugackom postu, potrudio sam se da vam objasnim situaciju iz sireg spektra radi vase bolje analize. Ako sam negde nedorecen ili ako vas sta zanima slobodno pitajte.

    Srdacan pozdrav iz preljepog suncanog Rovinja.
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.08.2019. at 18:43

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •