Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Navlaka za madrac - katastrofa

  1. #1
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno Navlaka za madrac - katastrofa

    Nemam pojma što učiniti, možda je netko od vas pametniji (vjerojatno je )
    Dakle, kako je djetešce odavno prestalo piškiti u krevet, ja i dragi donijeli smo nebuloznu odluku da operemo navlaku madraca (Ikein, za naše pojmove suludo skup madrac od 100% lateksa čiju smo kupovinu opravdali činjenicom da svi na njemu spavamo i trajati će)..koja je, unatoč korištenju zaštitne plahte, kroz godine zaradila nekoliko mrlja...
    Na navlaci je pisalo kako jedino podnosi kemijsko čišćenje, pa smo ju poslušno odnijeli u kemijsku čistionicu (prvi put u životu kročili tamo ).
    Kad smo po navlaku došli, čovjek je rekao da je njegova kolegica pogriješila i navlaka se malkice stisnula, pa nam neće naplatiti. Dragi se nije snašao i pokupio se s navlakom. No, ni nakon cijele večeri navlačenja, pa par dana "ležanja" (možda se rastegne ) nema šanse da se to natrag uvuče. Ne znam što su radili s njom, ali otišlo je bar 30 cm od duljine i širine navlake. Shvatili smo da smo screwed.
    Do tog trenutka već više od tjedan dana spavamo na nepresvučenom madracu od lateksa - vjerujte mi, nije ugodno, ali nemamo druge opcije...
    Kontaktiramo Ikeu u Hr (možemo li nekako nabaviti navlaku) koji nas odhebu da kontaktiramo švede, koji nas isto odhebu. Tu prolazi još tjedan dana...
    I što sad?
    Dogodilo se u najgorem mogućem trenutku - no money at all
    Možda postoji netko u hr tko šiva takve navlake (sama ispuna je vrlo mekana i navlaka je zapravo osnova madraca na neki način)? Iako imam špurijus da će nam i to biti izvan financijskog dosega.
    Najradije bih zahtjevala od čistionice da oni nađu rješenje jer je u potpunosti njihova greška, ali kako izvršiti pritisak ikakav na njih kad nam nisu izdali račun jer nam nisu naplatili (najradije bih si odgrizla glavu sad jer nisam ja išla pokupiti to i odmah zahtjevala neku odštetu).
    Na kraju mogu samo zaključiti da smo glupi.
    Možda se samo malo ventiliram.
    Ali ako netko ima sl. iskustva ili ideje prihvaćam sve...
    :glupa:

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Koji je vas model? Vidim da imaju damo dva modela od memorijske pjene -ako na to mislis. Za oba je upura da se navlaka ne smije cistiti kemijskim ciscenjem.
    Pitam jer se mi nasu javlaku spremamo oprati.

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kontaktiraj nase proizvodjace. Ima ih par. Trenutno mi pada na pamet Orilik u Oriovcu koji mi je dva puta izradio madrac zrlim ovako zelim onako. Pa ovu dimenziju pa.onu itd. Al znam da u HR ima par proizvodjaca madraca.

  4. #4
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja sam isto jedno skinula tu navlaku s takvog madraca, oprala sam je malo na ruke i prezracila, jedva smo je vratili i na zalost madrac nikada vise nije bio isti . Nekako mi se cini da je bolje to ne skidati.
    Mi smo na kraju kupili nove madrace.

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da li je patent svuda naokolo ili samo na dvije strane? Ako nije svuda, mozes otvoriti šav i dodati, duž cijele dvije strane 30 cm materijala, najjeftinije je razrezati one tanke dekice i zašiti. Taj dio ce ti biti ionako na mjestu strane madraca i necete osjetiti. Ako je patent skroz okolo, bit ce kompliciranije, ali isto moguce.
    A kad okolnosti budu povoljnije, nabavite novi.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 15.09.2016. at 08:11

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je patent svuda naokolo ili samo na dvije strane? Ako nije svuda, mozes otvoriti šav i dodati, duž cijele dvije strane 30 cm materijala, najjeftinije je razrezati one tanke dekice i zašiti. Taj dio ce ti biti ionako na mjestu strane madraca i necete osjetiti. Ako je patent skroz okolo, bit ce kompliciranije, ali isto moguce.
    A kad okolnosti budu povoljnije, nabavite novi.
    Odlična ideja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Ja imam hespov madrac, nosila sam ju prati u veseraj i teta mi je rekla da ce mi osusiti na zraku, jer se u susilici stisnu, mozda se i tvoja prilikom susenja stisnula

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo, ovo sam prvo našla - rutvice, vidi da li imaju odgovarajuću dimenziju: http://www.meblo.hr/step-deke-i-zastitne-navlake/gid/7

    Inače, ovo što Beti predlaže je dobra ideja. Može se to i u kućnoj radinosti, sigurno znaš nekoga tko ima šivaću mašinu. Nije to vjenčanica.

  9. #9
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da li si probala navlaku ponovno dobro namočiti u vodu s puno omekšivaća i onda prebaciti preko neke šipke da se istovremeno cijedi i suši (znači bez centrifuge)? Sad su topli dani, ne bi trebao biti problem da se posuši, a znala sam na taj način ponovno rastegnuti koji skupljeni komad iz sušilice...

  10. #10
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Hvala vam žene, nikako se dokopati interneta
    Dobro ste me sjetili za oriolik - s njima sam ranije već par puta tržila i super su ljubazni i uslužni.
    Ali jučer sam u krevetu, (nakon što sam lijepo izbacila frustru tu na forumu ) zaključila da ću morati šivati. Nisam stranac mašini, ali ovo je toliko debeo i čvrst materijal da ona to ne može. No imam negdje i staro šilo i metalni naprstak, pa već vidim da će jedan dan na to otići. i rezultat je upitan. ali što je tu je.
    ako ne uspije, onda oriolik zovem.
    hvala vam žene što ste me saslušale i na idejama <3<3<3

    Pituljica - naš je sultan edsele i na samoj navlaci naznačeno je kako se pere u čistionici, to su i oni morali vidjeti, tako da je njihova greška. vjerujem ako se slijede upute da bu sve ok.

    što se pranja doma tiče - katkad je procurilo kroz zaštitnu (u početku smo imali iz yiska i ona je propuštala što nismo skužili na vrijeme, a kasnije ikeinu koja je držala). rješavali smo to na licu mjesta sodom bikarbonom, ali prvi put nismo skužili da propušta, pa su ostale stare mrlje. Apsolutno smo mogli živjeti s tim starim mrljama, ne znam što mi je bilo da sam išla petljat po tome :/
    Leptirići - i ja vjerujem da je sušilica bila problem
    sillyme - nisam to isprobala jer...to je 30 cm sa svake strane...a i nije sasvim prirodni materijal...zato sam skeptična... no možda i probam ipak...

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam žene, nikako se dokopati interneta
    Dobro ste me sjetili za oriolik - s njima sam ranije već par puta tržila i super su ljubazni i uslužni.
    Ali jučer sam u krevetu, (nakon što sam lijepo izbacila frustru tu na forumu ) zaključila da ću morati šivati. Nisam stranac mašini, ali ovo je toliko debeo i čvrst materijal da ona to ne može. No imam negdje i staro šilo i metalni naprstak, pa već vidim da će jedan dan na to otići. i rezultat je upitan. ali što je tu je.
    ako ne uspije, onda oriolik zovem.
    hvala vam žene što ste me saslušale i na idejama <3<3<3

    Pituljica - naš je sultan edsele i na samoj navlaci naznačeno je kako se pere u čistionici, to su i oni morali vidjeti, tako da je njihova greška. vjerujem ako se slijede upute da bu sve ok.

    što se pranja doma tiče - katkad je procurilo kroz zaštitnu (u početku smo imali iz yiska i ona je propuštala što nismo skužili na vrijeme, a kasnije ikeinu koja je držala). rješavali smo to na licu mjesta sodom bikarbonom, ali prvi put nismo skužili da propušta, pa su ostale stare mrlje. Apsolutno smo mogli živjeti s tim starim mrljama, ne znam što mi je bilo da sam išla petljat po tome :/
    Leptirići - i ja vjerujem da je sušilica bila problem
    sillyme - nisam to isprobala jer...to je 30 cm sa svake strane...a i nije sasvim prirodni materijal...zato sam skeptična... no možda i probam ipak...
    rutvice, a zašto čistionica ne bi platila novu navlaku??? Pitaj, najgore što se može dogoditi je - ništa.

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    rutvice, a zašto čistionica ne bi platila novu navlaku??? Pitaj, najgore što se može dogoditi je - ništa.
    Mislim da nemaju racun-nisu im niti naplatili. Ali da, cistionica bi trebala platiti odstetu.

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa mudro su to s neizdavanjem računa izveli! Koja navlaka? Nikad vidjeli!
    Imaš li bar potvrdu da im je navlaka bila ostavljena?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja isto mislim da je stvar u susilici. Jer ja sam svoju prala na 60 stupnjeva u nekoliko navrata i susila na zraku i ostala je ista.
    Probaj u praonici, mozda ponude bar neku cifru pa pomogne bar za pola cijene madraca. I bas su mudro okrenuli situaciju kao da oni tebi izlaze u susret time sto nisu naplatili pranje. a duguju zapravo odstetu za upropastenu navlaku
    Sretno!

  15. #15
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Da...zato sam rekla da smo debili.
    Moj dragi je pokupio i naravno nema račun, a niti onaj papirić jer ga je dao kako bi mu oni dali navlaku :/
    Skupljala sam snage otići ih pitati...ali oni su znali što su napravili (mi smo dobili navlaku upakiranu u najlon i tek kad smo doma došli vidjeli) i nisu se ponudili nikako odužiti, a nemam ništa čime bih mogla izvršiti pritisak na njih..

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja imam ergoaktiv madrac, i piše da se navlaka može prati na 60 stupnjeva.
    odnesla u praonu, oprali su i osušili. stavila ju natrag bez problema.
    i jako sam zadovoljna pranjem.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    Da...zato sam rekla da smo debili.
    Moj dragi je pokupio i naravno nema račun, a niti onaj papirić jer ga je dao kako bi mu oni dali navlaku :/
    Skupljala sam snage otići ih pitati...ali oni su znali što su napravili (mi smo dobili navlaku upakiranu u najlon i tek kad smo doma došli vidjeli) i nisu se ponudili nikako odužiti, a nemam ništa čime bih mogla izvršiti pritisak na njih..
    Ma idi ih ti ponovno pitati, najgore što se može dogoditi je da ti ne uvaže prigovor. Nemoj đonom, vidi da li se lijepo možeš dogovoriti.

  18. #18
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    meni nedavno odletjela navlaka za madrac za štrika i netko je pokupio i isto sam tjednima tragala i kontaktirala ikeu, ništa. sve je bilo jaaako skupo, oko 1000 kuna, a ikea ne prodaje navlake (što je baš bezveze i trebali bi to svakako ispraviti). i onda sam našla navlaku u emmezeti...oko 300 kuna sam je platila. frotir, na cif. na internetu sam našla, pogledaj. nije bilo tako davno, na proljeće. ali imao je samo jedan centar...mislim da na jankomiru.
    Posljednje uređivanje od kudri : 16.09.2016. at 10:37

  19. #19
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    joj, ili lesnina?? zaboravila sam. uglavnom, napiši zaštita za madrac. i baš su imali na cif. one na gumice nisam htjela. naravno, nije ko original, nije toliko debela/cvrsta, ali je sasvim ok.

  20. #20
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Kudri, hvala ti na ideji!
    Otišla sam danas okuražena forumom tamo i vrlo suradljivo rekla kako ne znam sto napraviti, mogu li ga oni možda nekako razvući... i nakon malo nećkanja rekla mi je zena da donesem navlaku u pon da vide "što se to dogodulo"... tako da..tko zna što će jos biti, ali ja se osjećam jako emancipirano )

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Najlošije kaj ti se može desiti je da u utorak moraš donesti i madrac

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Najlošije kaj ti se može desiti je da u utorak moraš donesti i madrac

  23. #23
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    e... jelena
    svakako ću im to predložiti

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    I potrqzi za necim dtugim dosla i do ove teme
    Slatko se nasmijala
    Rutvice kak je prica zavrsila?
    Madracste vjerovatno prerasli u meduvremenu
    I jos jedno pitanje moze li se navlaka na cif staviti i na originalnu navlaku?

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Sad vidim temu.
    Ja bi ih svakkao tražila odštetu,nema veze što nema računa, tim više je prijevara veća.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Lili ti stvarno svasta citas
    Molim odgovore na pitanje ide li navlaka na navlaku original

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ne mogu shvatit razlog zašto bi to netko radio

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ako zeli unaprijed zastititi originalnu navlaku

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Pa navlaku skineš i opereš kad treba, ne kužim i ovu drugu ćeš morat prat a samo dodatni trošak još jedne navlake.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Da ju je tak lako vratiti ne bi bilo ove teme

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •