Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 62

Tema: Aplikacije za nadzor mobitela

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno Aplikacije za nadzor mobitela

    Imate li, koje? Mislim naravno na nadzor djecjih mobitela. Uskoro je kceri 10.rodendan i ipak smo pokleknuli jer vise ne ide u boravak. Inace sam bas jako veliki protivnik gadgeta i kcer sad zaista puno cita, zna brdo igara i na mobu nekom nasem starom slisa iskljucivo muziku (spotove). Jako se brinem da ne postane ovisna, pa bi voljela imati kontrolu.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Imamo cijelu temu negdje. Ja koristim screen time koji placam oko 30 kn mjesecno. Zadovoljna. V nema nista protiv da mu je to vrijeme ograniceno jer je svjestan da se ne moze kontrolirat sam.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Screen time
    Samo na Hyuaweiju baš ne radi najbolje...odlogira se...na Ssmsunzima radi

  4. #4
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo cijelu temu negdje. Ja koristim screen time koji placam oko 30 kn mjesecno. Zadovoljna. V nema nista protiv da mu je to vrijeme ograniceno jer je svjestan da se ne moze kontrolirat sam.
    Ovako i ja i moj stariji.
    Ovaj od 9 godina ima mobitel na tipke, bez igrica

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nikad to ne bih upotrijebila.
    Djeca se moraju učiti samokontroli.
    U djecu treba imati povjerenja.
    Oni moraju naučiti brinuti o sebi. Ne mogubiti policajac, aninadzorni organ.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Beti, ne bi upotrijebila čak ni kad te dijete zamoli da staviš blokadu ?

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Zašto bi dijete to tražilo?

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja se ne mogu kontrolirati
    i razmisljam da sebi stavim
    a rijetko je dijete/tinejdžer koje moze racionalno koristiti
    mobitel

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja se slažem s Beti.
    Učenje samokontroli je jedna od važnijih životnih lekcija i vještina.

    Kudri zašto ne bi počeli bez nadzora i vidjeli kako to ide. Nekad treba malo više vjerovat djetetu (kao i sebi)
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.08.2019. at 20:48

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, ne bi upotrijebila čak ni kad te dijete zamoli da staviš blokadu ?
    Kad bi me moje dijete to zamolilo to bi mi bio znak da isključim iz pretplate opciju interneta za taj uređaj ili mu/joj nabavim najobičniji mob za pozive i poruke
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.08.2019. at 20:50

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Aha... pišite nam ta koju godinu...
    Ili pak - sretne ste vi čija su djeca odrasla prije koju gidinu dok mobiteli nisu bili u tolikoj uporabi...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Naravno, ja vama optimisticama želim da vam ostane kao što je i sada i da i dalhe imate djecu koja se mogu samokontrolirati...
    Ja sam, nažalost, u onoj grupi koja glumi policajca
    Ima trenutaka kada popustim pa nemaju blokade, ali sami dođz nakon nekoliko dana i traže blokadu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Piši nam kad dođu u 8.r. ili srednju šk. ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 09.08.2019. at 23:57

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hebiga kad su bili prvašići bilo je vidjet ćeš kad budu 3.-4.razred, sad kad mi je starije završilo 4.razred i ima mob već pune 2 god (dovoljno za ovisnosti i buljakanja kad vidim vršnjake jel?) e sad se čeka 8.razred i čak srednja a šta reć javim se onda u 7.razredu pa u 8.razredu

    Sve je moguće, ništa ne siključujem,al imam jedan poseban stav i pristup otpočetka s mobom, drugačiji od velike većine. Malo sam ekstrem
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.08.2019. at 00:04

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kad vidim djecu na plaži da bulje u mobitele, meni se svaka dlaka digne. Ma ono nema šanse, šta će djetetu uopće mob ako je na plaži s roditeljima ili ekipom

    No ja sam malo pala s Marsa, sve znam. I da ne volim krutost, al sam s tim mobom i tehnologijom baš, baš kruta i nije mi žao sekunde zabavljanja i igre u čekaonicama, autu bez ekrana. Njima ne padne na pamet zatražit mob a recimo voze se skoro cijeli dan iz Italije do mora. Imaju knjige, nekw svoje fore, iznišljaju, “kreiraju“ u svojim glavama, eh da vole slušat mjuzu i za to mi je ok mob.

    Kad budu stariji, bumo vidjeli.
    Sad su 10 i 8 god i nisu ni bčizu na ekranima kao njihovi vršnjaci. Ma valjda ni 20tinu.
    Vrlo, vrlo malo.
    Vidjet ćemo šta će budućnost donijet.

    A igrice su mi same po sebi totalni gubitak vremena.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.08.2019. at 00:13

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Roditelji koji imaju lako odgojivu i nezahtjevnu djecu uvijek misle da je to do njih i do njihovog superiornog odgoja.

  17. #17
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Roditelji koji imaju lako odgojivu i nezahtjevnu djecu uvijek misle da je to do njih i do njihovog superiornog odgoja.
    X
    Al je vrlo lako upasti u tu zamku.

    On topic...imala sam screentime i ESET parental control. Screentime mi je najbolji.

    Ne znam sto je sa Huaweima, al na njima sve to steka pa ispadne da ja placam a oni se igraju.
    Tako da se pouzdajem u snagu svojeg bijesa koji se sporadicno sruci. A i ove skolske godine su mi opet zajedno u smjeni pa se nadam da ce starija dobro iskoristiti svoje diktatorske sposobnosti. I kontrolirati mlađeg.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 10.08.2019. at 10:00

  18. #18
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Naši nemaju instalirane te programe, nego imaju samo pravila kad smiju koristiti mobitel. Npr nema mobitela ujutro, nema mobitela prije nego je napisana zadaća, složena torba, pojeden ručak. tako radnim danom ne ostane baš puno vremena jer navečer je još često trening, pa večera spremanje za krevet, u krevetu pred spavanje nema mobitela nego samo čitanje knjige, i često budu dani kad jednostavno ni ne stignu na mobitel. Ali ako su sve obaveze napravljene mogu na mobitel. Moram priznati da mi je draže da igraju minecraft ili roblox nego gledaju tv ili yt (uključivo muziku), na igricama bar upale mozak... Vikendi su vec malo izazov ako nemamo nesto organizirano van kuce. Ili ako njoj (10g) dodju frendice onda valjda instant sve sjednu na mob, pa ih mi moramo malo animirati za nešto drugo...

    Što će bit u višim razredima vidjet ćemo, moj moto je nikad ne reci nikad

  19. #19
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Roditelji koji imaju lako odgojivu i nezahtjevnu djecu uvijek misle da je to do njih i do njihovog superiornog odgoja.
    X
    Moja će sad u 3.r i nema mobitel. Ima moj stari bez broja koji koristi doma umjesto tableta.
    Kad je škola ni ne stigne puno visiti na njemu... rekla bih pola sata svaki dan jer ne stigne. Sad preko praznika je to više iako od 16-20 smo na plaži, poslije je u selu pa navečer ne stigne. Ujutro dugo spava, ali da vidim da bi moglo biti problema. Ima dana kad se nakači pa onda krenem u oduzimanje jer pretjera pa onda plače i tako. Za sada nije problem ali već vidim da bi mogao biti.
    Ono što sam primijetila tu na moru u MM-ovom selu, djevojčice s kojima se druži su 1-2 g starije od nje i kad donesu mobitele u selo moja J stoji sastrane i kaže da joj je dosadno dok su one na mobitelima i slikaju se. Za sada joj tako nešto nije zanimljivo.
    Kad nema mobitela u selu prekrasno se igraju a čim se donesu mobiteli satima sjede i bulje u njih.

  20. #20
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Roditelji koji imaju lako odgojivu i nezahtjevnu djecu uvijek misle da je to do njih i do njihovog superiornog odgoja.
    a ja sam dojila bez ikakvog problema
    a i dijete mi se nije bacalo po podu ducana
    papci su oni koju su s tim imali problema i kojima nije bilo tako

  21. #21
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a ja sam dojila bez ikakvog problema
    a i dijete mi se nije bacalo po podu ducana
    papci su oni koju su s tim imali problema i kojima nije bilo tako
    high5 a70v

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Roditelji koji imaju lako odgojivu i nezahtjevnu djecu uvijek misle da je to do njih i do njihovog superiornog odgoja.
    Ovo uopće nije točno, jako sam.se borila i borim se s okruženjem u kojem su mi djeca. Nisam Gestapo, samo ponavljam ko papiga i nastojim bit uzor ( u ovome je ključ, bez toga ne ide).

    Ne sjeda mi potcjenjivanje nečijeg višegodišnjeg truda praktički od 3.god života u smislu “borbe“ protiv života stalno izloženog tehnologiji. Zapravo je to omalovažavanje nečijeg truda i uloženog vremena i energije.
    Tko kaže da imam lako odgojivu djecu?
    Možda jedno, dvoje sigurno ne.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.08.2019. at 15:17

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mitovski,
    Kad mojima dođe ekipa ako donesu mob (češće muška ekipa od sina) ja to odmah oduzimam. Kratko i jasno, želite se družit i igrat jel tako? No, onda vam ne treba i maknem.

    U velikoj većini slučajeva, djeca koja baš vise na gadgetima, budimo iskreni, nije da se njihovi roditelji klone istih
    Bar je tako u našem okruženju, djeca koja vise na mobu, pa svidjelo se to nekom ili ne i roditelji im bome vise. Što je ok,naravno ako to nekome ne smeta i smatra da je ok neka dnevna doza.
    No svatko za sebe najbolje zna svoju dnevnu dozu.

    I evo MM je fakat previše na mobu, čita novosti, sve živo prati, ne igrice, pa mi on služi kao loš primjer,a ja djeci kao “bolji“ primjer.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.08.2019. at 15:27

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I još kad se uz okruženje nadoveže nečija sklonost razvijanju ovisnosti evo ti belaja...

    Ja drobim o negativnoj strani tehnologije tu na forumu valjda otkad su moji prohodali,jednostavno me to užasava u šta se pretvaramo u tramvajima, dućanima..pa hebate jučer mw.skoro pregazi na Jarunu rolerica u velikoj brzini koja uopće ne gleda oko sebe nego tipka po fu.. mobitelu dok rola. Hellooo?! Ak je baš hića, stani,odgovori pa nastavi.a ne pregazit neko dijete, srušit odraslog, psa,...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.08.2019. at 15:34

  25. #25
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Screentime. Platila godisnju pretplatu pa ni ne gledam dalje. Trenutno je na snazi zakljucavanje i gasenje rutera. Malo bolja metoda od screentima no dugorocno mi nije izvediva

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja u teoriji mislim da sam trebala biti rigoroznija i odlučnija tj. mi . U praksi mislim da ne bi uspjeli jer smo uvijek bili popustljivi ili je ona bila odlučnija . Dok je bila mala bilo je jednostavno. Kontrolirano je gledala tv. Računalo nije koristila, pametnih telefona nije bilo. S višim razredima je sve krenulo intezivnije no kako je imala dosta vanškolskih obaveza još je bilo podnošljivo.. No zato je srednja škola nadoknadila sve . I nikako se nismo mogli natjerati na rigorozne mjere. Naročito što joj je najvažnija stavka muzika. Ni u kupaonu ne može bez nje. Sad je bila 2,5 tjedna na izviđačkom taboru i kaže da joj je mobitel bio sporedna stvar i sve na njemu joj se činilo bez veze tj. totalno neki drugi život koji nema veze s njom. No brzo se ona vrati u kolotečinu .

  27. #27
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo uopće nije točno, jako sam.se borila i borim se s okruženjem u kojem su mi djeca. Nisam Gestapo, samo ponavljam ko papiga i nastojim bit uzor ( u ovome je ključ, bez toga ne ide).

    Ne sjeda mi potcjenjivanje nečijeg višegodišnjeg truda praktički od 3.god života u smislu “borbe“ protiv života stalno izloženog tehnologiji. Zapravo je to omalovažavanje nečijeg truda i uloženog vremena i energije.
    Tko kaže da imam lako odgojivu djecu?
    Možda jedno, dvoje sigurno ne.
    Potpisujem Lili do zadnjeg slova.
    I meni su govorili: vidjet ćeš ti kad...
    I vidim.
    Vidim da sam/ smo dobro odgojili dijete koja je sad već odrasla, odgovorna, mlada osoba/žena.
    I naravno da ima i mobitel i sva ostala tehnološka čuda bez kojih je danas nemoguće živjeti, ali ona mobitel uistinu koristi malo i nimalo.
    Na plažu ga uopće ne nosi, ali nosi masku i peraje.
    Pliva, roni i igra se sa psom.
    Dok oko nas curice 12/13/14/15 godina stare, kompletno našminkane, hodaju po plaži s mobitelima u rukama.
    I ne ispuštaju mobitele.
    I samo se slikaju nagužene i s napućenim usnama za IG.
    Uopće ne ulaze u more.
    Svaki dan to gledam.
    Meni je to prestrašno.





    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #28
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I da dodam:
    Masu puta sam vidjela bebu u kolicima s mobitelom u rukama.
    Tko je bebi dao mobitel?
    Roditelj.
    Zašto?
    Ne znam, ali pretpostavljam.
    Što će biti kad beba postane tinejdžer?
    Isto mogu pretpostaviti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanči,
    ne bih da se dižu tenzije na temi.

    Nadam se da će kudri dobit pomoć kakvu traži.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Mislim da uvodno pitanje nije bilo tko kome koliko i zašto dnevno dopušta mobitela nego o aplikacijama za nadzor mobitela...

    Ne kužim one koji se javljaju na temi, a nemaju problem o kojem se raspravlja...

    Ono - možda dodatno stavljanje soli na ranu...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Meni blokadu ponekad zatraži i moje odgovorno 5.0 dijete, koja redovno trenira, pliva, ujutro se digne i trči, evo danas samostalno uzela matku i rješava, čita. Obična djevojčica od 13 godina. I sadržaji na mobu su joj zanimljivi, kad vidi da pretjeruje( po svom kriteriju), traži blokadu.
    Sa mlađima smo dogovorili koliko je prihvatljivo koristiti mob. Bez tog dogovora ne bi bilo dobro.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Meni je zanimljivo cut da djeca koja su neko vrijeme sama doma da se ne late telca....
    Mojimali kad se dokopaju televizije telca to bude vise od dogovorenog vremena
    Veliki je sasvim druga prica

  33. #33
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A meni je tužno da punoljetna osoba provodi godišnji sa roditeljima, umjesto da uživa sa svojim društvom.
    No, dobro, svi mi imamo svoja razmišljanja.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Na koga se to odnosi beti?
    I sto je tu lose?
    Recimo moj je bio vise od naseg zajednickog go s drustvom.zasto i mi ne bi uzivali u njegovom drustvu?

  35. #35
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nisam rekla da je loše, samo tužno
    Meni, po mom poimanju.

  36. #36
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja sam svih 50g. dio ljetnog vremena provela i sa svojim roditeljima. Što je tu tužno? Ako "imaš" svoje besplatno more u jednom mjestu, imaš tamo i društvo. Što ne znači da nekad nećeš otići s društvom i drugamo.

  37. #37
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni su tuzni ljudi koje njihova djeca, punoljetna il maloljetna, izbjegavaju cak i za vrijeme godisnjeg...

  38. #38
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ili roditelji djecu

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je tužno da punoljetna osoba provodi godišnji sa roditeljima, umjesto da uživa sa svojim društvom.
    No, dobro, svi mi imamo svoja razmišljanja.
    Ajme Beti jel ti to stvarno pišeš ?

    A i to nisu godišnji nego ljetni praznici u koje se svašta da strpati.

  40. #40
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Boze svasta na ovoj temi.
    Nego mi koje nismo odgajale svoju djecu, ili nismo bile dobre u odgoju
    Koliko su vasa djeca sposobna ne misliti i ne pricati o ekranima?
    Ja svome uzem sve ,ali on je i dalje u modu sta cu kad se docepam ekrana, pogotovo plejke...
    Pa planovi, e ako bude pet iz biologije jel moze nesto za plejku ...odgovor uvijek ne, nisam nikad pa ni sad nagradjivala ocjene, pa iduci dan opet ako ja nesto jel mogu, ne..i tako cijelu nesretnu skolsku godinu od 11. Mjeseca...
    Ne znam jeli to pocetno ludilo jer je bilo novo ili se moram priviknuti da ce nam to biti nacin zivota iducih par godina.
    Kakva su vas iskustva?

  41. #41
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ma da, ja to gledam iz cipela stanovnika malog mjesta, gdje mladi mogu biti na plaži cijelo ljeto sa društvom, a doma su ionako s roditeljima.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kosjenka .

    Kod mene muško i žensko dijete potpuno drugačija priča.

    Kćer se nakači na mobitel, ali se zna i sama odljepiti ili ako ja podviknem onda se istog trena odvoji bez ikakve drame.

    Nikakve igrice ne igra, nego neke videe, sama snima neka svoja videa, priča s prijateljicama i tak. Plejka je uopće ne zanima u životu.

    Mali je totalno druga priča... bio bi nakačen na neki od ekrana veći dio dana da mu ne zabranim...

    Ne znam kako je sad na moru, ali ne želim ni razmišljati previše... uglavnom ima potencijala za žešćeg ovisnika i uvijek je borba oko toga kad mora prestati...

    Da mu ja ne kažem, on ne bi prestao nikad.

    Pa sad gdje sam fulala u odgoju, ne znam .

    Zasad je odličan u školi, ali ako vidim da počne popuštati, postrožit ću mjere.

    Iz mog iskustva, curice i dečki su potpuno drugačiji što se tiče ovisnosti o ekranima...

    Uglavnom i meni je ova tema zanimljiva..

  43. #43
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Lola, da mu ne kažem, ne da mu ne kažem nego da mu ne uzmem
    Užas.
    No to mi nije problem, nemam tu dvojbi. Problem je što i kada nema ekrana on je zaokupljen njima. Čini mi se da je malo bolje sada preko ljeta, puno više je u igri druženjem vozanje i tako to...
    Al moj je u svemu neumjeren, sad ode na vožnju tipa u 18 i vrati se u 22.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, ja to gledam iz cipela stanovnika malog mjesta, gdje mladi mogu biti na plaži cijelo ljeto sa društvom, a doma su ionako s roditeljima.
    Susjed slovenac tu na moru vec 17 god dolazikod gazdarice ima troje klinaca 26,22,17 god
    Najveca klinka bila s njima unih dva tjedna
    Pita me danas hocemo li i mi iduce godine doci
    Mlada cura ima decka tu s otoka pa je malo s starcima i burazom malo s deckom

  45. #45
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moje dijete je sa mnom na moru.
    I punoljetna je i nije tužna.
    Šetamo, kupamo se i jako puno razgovaramo o svemu.
    Treba razviti takav odnos sa djetetom.
    Tužno je kad dijete izbjegava roditelja.
    I obrnuto.
    Nas troje: muž, punoljetna kći i ja smo u petak bili na koncertu Opće opasnosti u Rovinju do tri sata ujutro.
    Kći i ja smo bile na ogradi.
    U prvom redu. Tata je ostao iza zbog buke.
    Nisam to radila kao cura, a sada radim.
    I baš nam je bilo super.
    Još smo tjedan dana tu pa idemo doma jer je moj godišnji gotov.
    U subotu moja cura ide sa prijateljicom na more.
    Same idu. Busom.
    Obje punoljetne.
    Zaslužile su.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #46
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Sto to ima u ljudima tuzno, da ulaze u tudje zivote

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Lola, da mu ne kažem, ne da mu ne kažem nego da mu ne uzmem
    Užas.
    Morat ću i ja od svog mobitel početi nositi sa sobom na posao ... Nema druge...

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Al moj je u svemu neumjeren
    I moj. Uvijek neko natezanje... Tako nam je grah pao .

  48. #48
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Sto to ima u ljudima tuzno, da ulaze u tudje zivote
    Baš...ono što kažu: Niđe veze...
    Malo sa starcima malo s društvom....ako djetetu i roditelju tako odgovara zašto ne

  49. #49
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kudri, i na ovoj temi se razgovaralo o aplikacijama:
    http://forum.roda.hr/threads/92488-D...A1tveni-mediji

  50. #50
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A sto sada kad u skoli dobiju tablete?
    Kako cemo im to "zabraniti"?
    Ja im ogranicavam ekrane, a za skolu su im obavezni

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •