Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Zapis o (ne)cijepljenju

  1. #1
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno Zapis o (ne)cijepljenju

    Imamo problem molim savjet...

    Prije par mjeseci sam primjetika da su nam "nestale" knjižice cijepljenja, nigdje ih je mogu naći, s obzirom da smo unazad godinu dana cesto bili po bolnicama postoji mogucnost da su negdje ostale, ispale i to za oboje...

    Problem je sto pedijatar u sustavu nema da je predskolarac (uskoro prvasic) redovno cijepljen. Zašto? Imaju noviji sustav koji se mijenjao prije cca godinu daba i kod prijenosa podataka neki podaci se nisu prebacili...tako mi je rekla sestra.

    I sada bih trebala ponovno (??!!) cijepiti dijete sa nekim razmacima...kaze sestra nece mu nista biti. Ja sam u šoku i rekla sam da mj daju jos malo vremena da ih pokusam naci...ali nema nekog uspjeha.

    Dijete ima migrene i zbog toga smo obavljali jako puno pretraga, sada cijepiti jos sa 3 cjepiva u iducih par mj.mi nema smisla...cijepljen je redovito uz par mjeseci odgode jer je ranije rođen.

    Ne znam sto da napravim zapis nema pedijatar niti ja.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 15.08.2019. at 08:30

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Malo cudno kad je ona morala upisati na onaj zuti kartonic i kompjuter ili u karton
    Ili ocito ne rqdi kak treba.a kaj nije ona vama dala cjepni karton u 3. Mjesecu kad ste pokretali papre za skolu.
    U svakom slucaju ne pristaj na to

  3. #3
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Rekka sam tada da nemam knjizicu i ispisala nam popis cjepiva koja je primio i tu se vidjelo da nedostaje. S tim ispisom smo bili na školskoj isto sam sve rekla i njima zamolila da jos malo pricekamo..

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Mašnice ja ne bi pristala na ponovna cijepljenja. Bem ti i pedijatra pa valjda bi znao djecu koja nisu cijepljena, velika većina cijepi djecu. Uostalom i njihova je pogreška da nemaju nikakvu prethodnu evidenciju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.08.2019. at 09:50

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Knjižice nisu mogle nikud nestati. One su na točno određenom mjestu, samo ih trebaš naći. Nađi živce i kreni u generalno pospremanje i naći ćeš ih. Meni se rijetko dogodi da ne mogu naći stvar, osim ako ju netko nije iznio van i posijao vani, a sada baš da ste nosili knjižice po vani čisto sumnjam.

    Nego, imam drugačiji, ali sličan problem. Svi klinci su cijepljeni, ali za zadnje cijepljenje najmlađe sestra nije unijela u knjižicu. Kanila sam otići do nje, a onda sam smela s uma. Ona to mora imati u računalu ili njihovoj bilježnici, zar ne?

  6. #6
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da, mora imati. Ja sam isto izgubila jednom knjizicu. Sestra mi je prepisala sva cijepljenja iz kartona.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ta kaj fali?

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Knjižice nisu mogle nikud nestati. One su na točno određenom mjestu, samo ih trebaš naći. Nađi živce i kreni u generalno pospremanje i naći ćeš ih. Meni se rijetko dogodi da ne mogu naći stvar, osim ako ju netko nije iznio van i posijao vani, a sada baš da ste nosili knjižice po vani čisto sumnjam.

    Nego, imam drugačiji, ali sličan problem. Svi klinci su cijepljeni, ali za zadnje cijepljenje najmlađe sestra nije unijela u knjižicu. Kanila sam otići do nje, a onda sam smela s uma. Ona to mora imati u računalu ili njihovoj bilježnici, zar ne?
    Trebala bi

  9. #9
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Potpisujem lili i zutu.
    Ne cijepi ponovo.
    I smireno potrazi knjiznicu.
    U krajnjem slučaju, moze vas poslati na odredjivanje titra.

  10. #10
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Rekka sam tada da nemam knjizicu i ispisala nam popis cjepiva koja je primio i tu se vidjelo da nedostaje. S tim ispisom smo bili na školskoj isto sam sve rekla i njima zamolila da jos malo pricekamo..
    A da nazoveš ustanove gdje ste bili i pitaš? Možda su kod neke sestre ili na porti.

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sablažnjena sam prijedlogom sestre- sestre?! A što kaže doktorica? Meni je ovaj prijedlog s utvrđivanjem titra super rješenje za obje strane.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Nek im izvade krv i odrede titar za sva cjepiva. Ponovo ih cijepiti, kaj je njima?
    Uostalom ne kužim kak to nisu dodatno zapisivali negdje drugdje.

  13. #13
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    A jeste predavali kopiju knjižice u vrtić pa da njih pitaš da ti ju daju?


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kaj je njima? Opet cijepiti samo tako?

    U kartonu (papirnom) su upisana cjepiva, rokovi trajanja i nalijepljene markice sa kutija. Barem nasi pedijatri tako rade, osim kompjuterskog postoji i papirni karton, bas za takve stvari.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Wow ja sam bez teksta na ovakvo rešavanje situacije.

    Zar nisu takvi propusti podložni nekakvoj sankciji, pedijatri su valjda dužni da imaju taj tip podataka, makar radi statistike, i još su to sasvim sveži podaci od pre nekoliko godina?
    Ja bih još jednom potražila po stanu, po ustanovama u kojima ste išli na preglede (i to mi je baš bezobrazno, ako su i nađene u nekoj bolnici, pa valjda bi bilo ljudski da vam je neko javio od osoblja?), a onda bih tražila od pedijatra uput za određivanje titra, naravno na teret socijalnog, jer je greška isključivo njihova.
    A ako bi oni i dalje insistirali na tako bizarnom rešenju, bome bi ih i prijavila nekome nadležnom. Stvarno svašta.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Stvarno svašta, evo stvarno svašta!!
    I ja izgubila ovo ljeto, mislim da je u smeću jer sam sređivala papire. Kupila u NN novu i prepisala mi s kartona.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •