Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 278

Tema: Škola za život

  1. #1
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno Škola za život

    Ne pišem često ali pratim. Imam nedoumicu odnosno zbunjena sam klinci su sad 4 i 6 razred. Da li oni imaju ove godine školu za život što najavljuje ministrica ili imaju samo 1 i 5 razredi i što to uopće znači za naše klince. Ako netko zna da mi pojasni. Hvala na odgovorima.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mislim da to nitko ne zna. Mozda cak niti ministrica.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.08.2019. at 18:58

  3. #3
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da to nitko ne zna. Mozda cak niti ministrica.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pišem često ali pratim. Imam nedoumicu odnosno zbunjena sam klinci su sad 4 i 6 razred. Da li oni imaju ove godine školu za život što najavljuje ministrica ili imaju samo 1 i 5 razredi i što to uopće znači za naše klince. Ako netko zna da mi pojasni. Hvala na odgovorima.
    Koliko sam shvatila, reforma ove godine ide u 1. i 5. razrede OŠ, u 7. razrede iz prirodoslovnih predmeta, i u 1. razrede gimnazija (nisam sigurna za četverogodišnje strukovne škole). Ali pogubila sam se u tome što je "škola za život", a što "frontalna reforma", jedno vrijeme sam mislila da su to dvije različite stvari, a sad mi izgleda kao da je to zapravo isto.
    Što to znači za klince, nemam pojma. Osim da će dobiti sve nove udžbenike koji su pisani na brzinu i tko zna jesu li uopće recenzirani.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Gledala sam pregled knjiga za nasu skolu i vidim da je to vecina starih knjiga bar naslova. Ok mozda je nesto unutra promjenjeno

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I nahebat će ove prve eksperimentalne generacije

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da to nitko ne zna. Mozda cak niti ministrica.
    e baš tako

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Gledam recimo za mog klinca nije eksperimentalac
    Za matku opet stavljena dopuna jedne knjige koju je imao i veliki

  9. #9
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    I nahebat će ove prve eksperimentalne generacije
    S obzirom na što liči neeksperimentalni program - teško. Bar bi trebali imati koji kg manje na leđima..

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam shvatila, reforma ove godine ide u 1. i 5. razrede OŠ, u 7. razrede iz prirodoslovnih predmeta, i u 1. razrede gimnazija (nisam sigurna za četverogodišnje strukovne škole). Ali pogubila sam se u tome što je "škola za život", a što "frontalna reforma", jedno vrijeme sam mislila da su to dvije različite stvari, a sad mi izgleda kao da je to zapravo isto.
    Što to znači za klince, nemam pojma. Osim da će dobiti sve nove udžbenike koji su pisani na brzinu i tko zna jesu li uopće recenzirani.
    Eh, moj dojam je bio takav za većinu osnovnoškolskih udžbenika i prije reforme...poplava izdavača i poplava izdanja, a puni grešaka " ko pas buha ..." Što se tiče srednjoškolskih, mlađi sin ih baš nije imao puno, a kod starijega u gimnaziji ista stvar, profesori su svojim materijalima često kompenzirali nedostatke udžbenika i raskorak u odnosu na nastavni plan, mnogi vrlo uspješno, neki malo manje...Stalno sam se pitala ne bi li bilo bolje napraviti samo dva ili tri izdanja ako već jedno nije dovoljno ili nije politički korektno imati samo jedno izdanje, ali nekako mi se činilo da bi bilo lakše doraditi manji broj izdanja, da budu kako treba. Eto, moj stariji je završio srednju školu, mlađi će isto uskoro, a školstvo vuče te reforme kao trakavicu pantljičaru i čini mi se da tone sve dublje...

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ministrica uvjerava roditelje da će sve biti drugačije, lakše, s manje učenja...ja bih, prema onome što sam popratila, rekla da to sve skupa možete objesiti mačku o rep.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Moje dvoje klinaca kreće ove godine u tu "školu za život".
    Sin u 1. razred i kćer u 5 razred:
    U razgovoru sa učiteljicom koja će i sinu predavati, razlike će biti male.
    U 1. razredu više se neće učiti pisana slova, već tiskana cijelu godinu.
    Navodno dobivaju tablete, u 1. razredu jedan na 4 učenika, u 5. razredu jedan po učeniku.
    Posljednje uređivanje od Victoria 08 : 20.08.2019. at 23:55

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ministrica uvjerava roditelje da će sve biti drugačije, lakše, s manje učenja...ja bih, prema onome što sam popratila, rekla da to sve skupa možete objesiti mačku o rep.
    I ja se bojim da će biti ovako...Na razumijem čemu tableti...Pa šta će onda s knjigama...
    Posljednje uređivanje od cappy : 21.08.2019. at 01:31

  14. #14
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Tableti su za dodatne digitalne sadrzaje jer se ocito ne podrazumijeva da sva djeca kod kuce imaju racunalo.
    Kod srednjoškolaca se to vec podrazumijeva (ako nista bae mob) pa oni ne dobivaju tablete.
    Ja imam petasa i sedmasicu. Kako bude, bit ce.

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uglavnom vidim da se pokušava ući u 21. stoljeće. Kako će zavrsiti pokusaj vidjet ćemo, osobno nisam previše optimistična ne zbog ministrice već zbog cijelog sustava koji je u konstantnom "svi drugi su krivi mi smo jadne žrtve" modu i iako pričaju na sav glas da žele promjene nikad niti jedna predložena promjena nije dovoljno dobra nego bi trebalo prvo nesto drugo mijenjati.... i tako 30 godina... Ja sam inače bila prva generacija s promijenjenim udzbenicima i nemam trauma od toga
    Posljednje uređivanje od sillyme : 21.08.2019. at 08:18

  16. #16
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam shvatila, reforma ove godine ide u 1. i 5. razrede OŠ, u 7. razrede iz prirodoslovnih predmeta, i u 1. razrede gimnazija (nisam sigurna za četverogodišnje strukovne škole). Ali pogubila sam se u tome što je "škola za život", a što "frontalna reforma", jedno vrijeme sam mislila da su to dvije različite stvari, a sad mi izgleda kao da je to zapravo isto.
    Što to znači za klince, nemam pojma. Osim da će dobiti sve nove udžbenike koji su pisani na brzinu i tko zna jesu li uopće recenzirani.
    Škola za život je nastavak eksp. programa od prošle godine, a frontalna ide u 1., 5. i 1.gimn.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 21.08.2019. at 09:09

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Škola za život je nastavak eksp. programa od prošle godine, a frontalna ide u 1., 5. i 1.gimn.
    To znam, ali odgovara li frontalna reforma po sadržaju i načinu rada školi za život od prošle godine ili se radi o nečem novom? Taj dio nisam uspjela pohvatati.

  18. #18
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Isto će biti. Samo sada u svim školama. U starijim razredima je više praktičnog rada, nižm razredima je po meni ipak dosta toga reducirano, ali daleko je to od nekih pametnih promjena. Ovo je samo naizgled moderan celofan iz korijena lošeg obrazovnog sustava. Moje skromno mišljenje.

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    "Frontalno" se ide i u 1.r. srednjih strukovnih škola, ali samo u HJ, EJ i MAT.

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiram ministricu:

    "Eksperimentalni program cjelovite kurikularne reforme "Škola za život" provodi se u 74 osnovne i srednje škole diljem Hrvatske, napomenula je Divjak, a od jeseni kurikularna reforma ulazi frontalno u sve škole, i to u I., V. i VII. razrede osnovnih škola, 1. razrede srednjih škola općeobrazovnih usmjerenja te obvezatne predmete državne mature u strukovne škole.

    Podsjetila je da su u sklopu kurikularne reforme za edukaciju, opremu i udžbenike prvi put osigurane dvije milijarde kuna iz fondova EU-a, državnog proračuna te uz potporu Europske komisije strateškim reformama za razdoblje od 2017. do 2020.

    Dodala je da je u sklopu priprema za frontalno uvođenje kurikularne reforme Ministarstvo svim osnovnim i srednjim školama koje se od jeseni uključuju u kurikularnu reformu isplatilo novac za nabavu opreme, didaktičkih sredstava i drugih pomagala, nastavnih sredstava, materijala potrebnih za praktične radove te priručnih materijala u vrijednosti od 43,341.600 kuna.

    Doneseno je, istaknula je, 40 novih kurikula, čime su izvan snage stavljeni nastavni planovi i programi gimnazija stari čak 25 godina, te oni za osnovne škole koji su posljednji put mijenjani prije 13 godina.

    Prema riječima ministrice Divjak, najveća edukacija učitelja u povijesti Hrvatske okupila je više od 32.000 sudionika, a tijekom siječnja i veljače održano je oko 1000 jednodnevnih stručnih usavršavanja za sve učitelje i nastavnike svih nastavnih predmeta na županijskoj i lokalnoj razini.

    Naglasila je i da su prihvaćene izmjene i dopune Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi koje su omogućile uvođenje kurikularne reforme u sve škole, nagrađivanje učitelja i ostalih zaposlenih u školama na temelju rada na europskim projektima te zapošljavanje na temelju jasnih procedura.

    Osigurano je i 20 milijuna kuna za one odgojno-obrazovne djelatnike koji sukreiraju kurikularnu reformu i izrađuju metodičke preporuke, napomenula je.

    - Donesen je novi zakon o udžbenicima koji osigurava lakše školske torbe i više digitalne nastave, a roditeljima manje troškove nabave udžbenika - rekla je te dodala da se iz državnog proračuna osiguravaju udžbenici svim učenicima osnovnih škola.

    Podsjetila je i kako je u ovoj školskoj godini informatika uvedena kao obvezni predmet u V. i VI. razrede osnovnih škola te dodala da će novi kurikul informatike biti uveden u sve razrede osnovnih škola i gimnazija.

    Tijekom prošle nastavne godine opremljeno je 218 prioritetnih škola u što je uloženo 10 i pol milijuna kuna, a za opremanje ostale 673 škole dodijeljen je iznos od 26 milijuna kuna, istaknula je Divjak.

    Ocijenila je i kako se praćenje i vrednovanje, evaluacija, kontinuirano provodi i javno objavljuje, kao i svi rezultati. Istaknula je da je donesena Mreža regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju i 25 strukovnih škola, imenovani su regionalni centri kompetentnosti, čime je za strukovne škole osigurano više od 1,2 milijarde kuna iz fondova EU-a.

    Podsjetila je i na model hrvatskoga dualnog obrazovanja i eksperimentalni program "Dualno obrazovanje". Od školske godine 2018./2019. provodi se eksperimentalni program dualnog obrazovanja za kvalifikacije prodavač, staklar, dimnjačar i kozmetičar u 11 škola, dodala je."

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovo "lakše torbe" odnosi se na ponešto "skraćene" udžbenike i nefinanciranje radnih bilježnica, koje će u dogovoru s nastavnicima u mnogim krajevima RH financirati roditelji.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Što volim kad se za ovakve teme prvo povlači koliko je novca uloženo i koliko će sve to koštati, a po čemu je "reforma" - reforma, i što je bitno drugačije u odnosu na dosadašnji rad, o tome se za javnost ne govori ili govori vrlo površno

    Jedno vrlo banalno pitanje - što je s radnim bilježnicama? Vidim na popisu udžbenika za srednju školu da su od 2. do 4. razreda uz udžbenike navedene i radne bilježnice, a na popisu za 1. razred ih nema. Je li to slučajno ili ih zaista nema? Ili nisu na obaveznom popisu, kako čokolada kaže, pa ćemo ih kupovati sami?

  23. #23
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Tableti su za dodatne digitalne sadrzaje jer se ocito ne podrazumijeva da sva djeca kod kuce imaju racunalo.
    Kod srednjoškolaca se to vec podrazumijeva (ako nista bae mob) pa oni ne dobivaju tablete.
    Ja imam petasa i sedmasicu. Kako bude, bit ce.
    Prošle godine moja je dobila tablet u 1.srednje kao eksperimentalnog programa "škola za život"

  24. #24
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    I jesu li koristili digitalne sadržaje?

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Tanja, škole su, ako se ne varam, dobile vrlo ograničen budžet za biranje dodatnih materijala (npr. RB), tako da je svaka mogla izabrati, lupam, 3-4 komada nečega, a ostalo će kao biti digitalni sadržaj.

  26. #26
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Prošle godine moja je dobila tablet u 1.srednje kao eksperimentalnog programa "škola za život"
    Da.. ovogodišnji prvaši neće.

  27. #27
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, škole su, ako se ne varam, dobile vrlo ograničen budžet za biranje dodatnih materijala (npr. RB), tako da je svaka mogla izabrati, lupam, 3-4 komada nečega, a ostalo će kao biti digitalni sadržaj.
    Kako to misliš?
    Pa ne plaćaju škole radne bilježnice nego roditelji ili lokalna zajednica.

  28. #28
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    I jesu li koristili digitalne sadržaje?
    Već sam pisala na nekoj drugoj temi... Jako kratko Dobili su ih dva-tri tjedna nakon početka školske godine, onda je masi djece(i mojoj) tablet puknuo između knjiga pa ga je čekala do početka drugog polugodišta.Na kraju je rekla da ga više neće nositi u školu,a profesori nisu ni inzistirali.

  29. #29
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to misliš?
    Pa ne plaćaju škole radne bilježnice nego roditelji ili lokalna zajednica.
    Jasno, ali škole su mogle odabrati što će ući u taj javnofinancirani "paket".

  30. #30
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, škole su, ako se ne varam, dobile vrlo ograničen budžet za biranje dodatnih materijala (npr. RB), tako da je svaka mogla izabrati, lupam, 3-4 komada nečega, a ostalo će kao biti digitalni sadržaj.
    Za ostale radne trebaju tražiti suglasnost roditelja. Neke škole su to riješile tako što su roditelje uputile da kupe sve radne, a suglasnost će tražiti naknadno, na roditeljskima.
    Tko neće dati suglasnost za već kupljenu radnu?

  31. #31
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    prošla je bila eksperimentalna za 1. i 5. razrede. Išli od prijateljice klinci njih su zakačili ti razredi.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I po cemu je razlika bila?

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ni po čemu

  34. #34
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Znam primjer (ne iz Škole za život, nego još uvijek nereformirane, za neživot) kad je prof. unaprijed digla ruke od neke ozbiljnije analize poezije za lektiru (jer je to djeci kao dosadno) pa se s osmašima igrala tako da je na svaki stih zadane pjesme netko morao nadopisati svoj stih pa su to na kraju pospajali i smijali se. Tako je lektira postala zabavna .

    Nadam se da neće biti tako i u Šzž.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Szž je novi pokusaj necega sto da bi se isplatilo pokusati treba pripremiti ozbiljno i kapilarno. To nazalost nije slucaj.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A kaj nije zalosno da deca nauce samo tiskana slova.a mi smo sve naucilu u pol godine

  37. #37
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Najvažniji je zadatak 1.r. da djeca usvoje pravila ponašanja, da se osamostale i socijaliziraju, da automatiziraju + i - do 20 te da zaista nauče izvrsno čitati s razumijevanjem. Kad bi to SVI postigli nauštrb pisanih slova, bili bi na konju.

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj nije zalosno da deca nauce samo tiskana slova.a mi smo sve naucilu u pol godine
    Neki jesu. Neki nisu.

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj nije zalosno da deca nauce samo tiskana slova.a mi smo sve naucilu u pol godine
    Pa sad... ja sam naučila pisana slova prije polaska u školu i imala problem jer je učiteljica vjekovječno ispravljala kako pišem malo pisano r ili veliko pisano L, jer me baka naučila starinskom krasopisu (dodijavala sam joj i sama tražila). Tko zna,možda bi bilo bolje da me nije učila, a možda mi pola godine ne bi bilo dovoljno.... Mom mlađem sinu definitivno nije bilo dosta pola godine. Počeo je čitati negdje s 10 godina, a s rukopisom se uglavnom muči i danas. Piše malim tiskanim slovima.

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ok tvoj je tehnicar pa je normalno da pise tiskanim
    Moj veliki sve pise pisanim ili skoro sve
    U moje vrijeme je bio drugaciji program pa mi je radi toga brzveze da uce samo jedna slova

  41. #41
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Koliko vidim po portalima, ne moramo se bojati tableta bar cijelo prvo polugodište.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Napose ako nemas nikog u tim razredima
    Ali nemaju sve skole tu vrstu skole
    Recimo meni su rekli za 1. U susjednoj da be ide po tom programu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.08.2019. at 16:30

  43. #43
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Napose ako nemas nikog u tim razredima
    Ali nemaju sve skole tu vrstu skole
    Recimo meni su rekli za 1. U susjednoj da be ide po tom programu
    Kaj pricas ti?
    Imam u tim razredima... napisala sam gore.
    I ide u svim skolama.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Gle meni su rekli ljudi iz susjedne skole da njihov prvasic nece imati taj program
    Ali pricekajmo dokskola pocne
    Susjedna skola nije skola mojih klinaca
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.08.2019. at 18:41

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sam također čula da neće sve škole imati eksperimentalni program Škole za život :/

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Sve skole krecu sa szz u prvom, petom i sedmom u stemu. Iliti one koje ne krenu, krse propise. S tim da svi ucitelji koji ce provodit szz, nisu morali proci obuku jer ne mogu dobiti otkaz u slucaju da nisu prosli obuku. Pretpostavka je da ce ravnatelji preraspodijelit satnicu tako da po szz rade oni koji su prosli obuku. Programi prvog razreda su po meni najmanje sporni... peti su cesto zanimljivi...

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pa ja bas kazem za prvi iz susjedne skole

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mislim da je to neki gluhi telefon i da je nemoguce da neka skola ne krece sa szz. Naravno, ako je uistinu tako, bas me zanima hoce li ministarstvo isplatiti place.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Sve skole krecu sa szz u prvom, petom i sedmom u stemu. Iliti one koje ne krenu, krse propise. S tim da svi ucitelji koji ce provodit szz, nisu morali proci obuku jer ne mogu dobiti otkaz u slucaju da nisu prosli obuku. Pretpostavka je da ce ravnatelji preraspodijelit satnicu tako da po szz rade oni koji su prosli obuku. Programi prvog razreda su po meni najmanje sporni... peti su cesto zanimljivi...
    Casa, ti si u sustavu pa vjerojatno bolje znaš - po čemu je to ključna razlika šzž od dosadašnjeg rada (osim po digitalizaciji dijela nastavnih sadržaja)? Nigdje nisam uspjela pohvatati taj dio, a čini mi se puno važnijim od količine novca uložene u projekt i broja kupljenih tableta. Spominješ obuku - jesu li nastavnici koji su je prošli zaista dodatno educirani po tom pitanju i znaju raditi nešto što njihovi kolege ne znaju?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mislim da ne. Odnosno oni koji nisu nikad culi za quizlet, sad su culi ali ga nisu morali koristiti. Nacelno, obuka je po mom skromnom sudu, napravljena kaopoticaj skupine entuzijasta uz propagiranje vrijednosti s kojima bih se slozila odozgo. U nekim dijelovima savrseno mi se jasnim cinilo da je stvar pisao netko tko u zivotu nije stajao pred 23 dvanaestigodisnjaka pa je krasno osmislio ideje i vrijednosti koje bismo im voljeli prenijeti bez ikakvog knowhow... Ovo je moj subjektivni dojam. I iz mog iskustva, u pravilu oni najbolji nastavnici su i najvise radili na toj obuci, dok su oni najgori ili odustali kroz prvi mjesec ili nisu ni krenuli u obuku. Iskreno, meni je cijela situacija kretanja u reformu na ovaj nacin ravna srednjoskolskom planiranju novog casopisa bez podrske nastavnika. U osnovi dobra ideja uz slabu razradu. Vrhunac mi je da neke nove udzbenika do danas ni ucitelji vidjeli nisu.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •