Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Dojenje djeteta sa DS

  1. #1
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno Dojenje djeteta sa DS

    Trazila sam slicnu temu, ali se spominje samo sporadično, konkretna iskustva dojenja djeteta s Down sindromom nisam nasla. Ako postoji, samo prispojite molim. Dakle, iskljucivo dojim malca koji je star mjesec dana i odlicno nam ide od prvog sata. Dobio je 1100gr u mjesec dana, dakle ima gotovo 5kg (4960g.). Ipak cesto se zagrcava, hipoton je, kako mu pomoci? Imam osjecaj da on to mliko nekako usiše u nos pa hropti Hoce li biti lakse sto su stariji? I puno štuca i tu nista ne pomaze, a osim toga muce ga grčići: ne place, samo stenje, napinje se i smiri kad i ako obavi. Stolice su kako kad, nekad tri dnevno, a nekad svaki drugi/treci dan. Hoce li s vremenom trebati uvoditi AD? Je li moguce iskljucivo dojiti barem 6mj? Strah me viroza i infekcija i nekako mislim da ce ga dojenje barem malo sačuvati boleština. Iskustva, molim..
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 30.08.2019. at 17:04

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cestitam na pojacanju

    Koliko vidim sve znas i odlicno vam ide.
    Zdrav je? Nema problema sa srcem i crijevima?
    Pretpostavljam da ce ce s vremenom biti lakse. Kao sto je lakse i kod dojencadi koja nemaju DS.

  3. #3
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Hvala ❤️ Nema, hvala Bogu, probleme sa srcem i crijevima, ali ipak mislim da mu je probava malo sporija. Dajem mu Bio Gaia kapi.

  4. #4
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Čestitke i od mene, Smajlich
    (jel voziš?)
    Nemam iskustva s dojenjem downića, ali moj br2 je hroptao točno tako kako si rekla: usisao bi mliko u nos i onda bi to tamo krkljalo. Čak sam ga i snimala jer mi se to činilo čudnim. Onda su ped i dr Google rekli da je to neka hrskavica koja nije još srasla i daće relativno brzo nestat...i kroz koji mjesec i je...
    Edit: znam da je bilo mliko jer su mu bale bile bile
    Posljednje uređivanje od Argente : 31.08.2019. at 00:00

  5. #5
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitke i od mene, Smajlich
    (jel voziš?)
    Nemam iskustva s dojenjem downića, ali moj br2 je hroptao točno tako kako si rekla: usisao bi mliko u nos i onda bi to tamo krkljalo. Čak sam ga i snimala jer mi se to činilo čudnim. Onda su ped i dr Google rekli da je to neka hrskavica koja nije još srasla i daće relativno brzo nestat...i kroz koji mjesec i je...
    Edit: znam da je bilo mliko jer su mu bale bile bile
    Vozim, pomalo-tek sam neki dan pocela iza poroda u spizu autom i tako...nema odustajanja! A i kad krenemo na vjezbice, ako Bog da, trebat ce...kao da sam znala.

  6. #6
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Je, i meni je to palo na pamet, još jedan znak da je tako moralo bit. Ma nećeš ti odustat, hrabra ženo

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Trazila sam slicnu temu, ali se spominje samo sporadično, konkretna iskustva dojenja djeteta s Down sindromom nisam nasla. Ako postoji, samo prispojite molim. Dakle, iskljucivo dojim malca koji je star mjesec dana i odlicno nam ide od prvog sata. Dobio je 1100gr u mjesec dana, dakle ima gotovo 5kg (4960g.). Ipak cesto se zagrcava, hipoton je, kako mu pomoci? Imam osjecaj da on to mliko nekako usiše u nos pa hropti Hoce li biti lakse sto su stariji? I puno štuca i tu nista ne pomaze, a osim toga muce ga grčići: ne place, samo stenje, napinje se i smiri kad i ako obavi. Stolice su kako kad, nekad tri dnevno, a nekad svaki drugi/treci dan. Hoce li s vremenom trebati uvoditi AD? Je li moguce iskljucivo dojiti barem 6mj? Strah me viroza i infekcija i nekako mislim da ce ga dojenje barem malo sačuvati boleština. Iskustva, molim..
    To će vas pedica poslat na vježbe. Moja je bila hipotona. Išli smo kod Doko, mada su te vježbe iste one koje se nalaze u knjizi M. Jovančevića Godine prve. Loptice pilates (male) su nam bile koristan rekvizit.

    Ako vam sada ide dojenje dobro ne vidim zašto vam ne bi išlo narednih šest mjeseci. Zaštitit ćeš ga od viroza najbolje baš dojenjem. Bio Gaia kapi imaju kulturu bakterija iz ljudskog mlijeka pa ne vidim razlog davanja kada već dojiš. Imam ista iskustva s hroptanjem, zagrcavanjem, stolicama i štucanjem sa svojima. To je tako kod gotovo sve djece.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •