Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Koji digitalni piano?

  1. #1
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno Koji digitalni piano?

    Dijete krece u glazbenu skolu i doista nismo “ doma” na tom podrucju. Planiram pitati i prof. kad krene al molim neke prijedloge da znam od kuda krenuti.
    Malo sam iscitala da su Yamaha i Kawai ok, al opet koji unutar tih marki, jer raspon cijena je velik..
    Hvala!

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    koliko max. novaca imate na raspolaganju?

  3. #3
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    koliko max. novaca imate na raspolaganju?
    A nismo ni sami sigurni, posto neznamo oce li to biti trajna investicija( ovisno o njenoj volji i zelji da nastavi glazbenu skolu do kraja) isli bi na neki dobar omjer cijene i kvalitete. Znaci, i ne puno

  4. #4
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    To i mene muči. Mi isto krecemo u 1.razr.glazbene...ali ima klavijature na kojima je svirao unazad god.dana na privatnim satovima. Rekla je i prof.na upisu u glazbenoj da pricekamo bez obzira sto zapravo nije isto svirati na pianinu i klavijat. Vidjet cemo. Pratim temu

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Yamaha
    https://www.euro-unit.com/hr/keyboar.../results,49-72

    Imaju dućan u Frankopanskoj. Yamaha ima digitalna pianina (YDP) i clavinove (CLP). Clavinove su naravno isto digitalna pianina, ali više klase pa ja ne bih išla "niže" od njih makar to bio i najjeftiniji model clavinove CLP 625 (cca 8500kn). Ne znam jesu li to gotovinske cijene?
    Često budu popusti sad u jesen, da se i pregovarati oko cijene, bude uvijek gotovinskih popusta, daju na puno rata itd.

    Kawai
    http://piano.hr/hr/proizvodi/?m=1&t=7&s=0
    Tu ne bih išla niže od modela CN 27 (9700kn za gotovinu) jer je prvi jeftiniji (CL 36 za 6200kn) bitno lošijih specifikacija od gore navedene clavinove.

    Računaj da ćeš digitalni pianino puno teže prodati, cijena im padne jako. Ja nikad ne bih kupila rabljeni preko oglasa jer oni imaju svoj vijek trajanja, nakon 10 g. intenzivnog (npr. studentskog) korištenja mora ići zamjena klavijature što je min. 5-6 tis. kn, znaju nekad tipke prestati s radom, a Yamahin je servis u Međimurju itd.
    Prava akustična rabljena pianina koja se nalaze u oglasnicima (ima npr. puno Petrofa i Förstera) drže desetljećima uvijek istu cijenu i da ih se odlično urediti. Kvaka je samo što neki znalac mora s tobom u kupovinu i moraš imati min. 11 do 15 tisuća gotovine. Plus prijevoz i štimanje (ako ne već kakav sitan remont) što je bar 1000kn. Ako imaš sreće, da se naći i za 8000 kod nekoga tko se želi hitno riješiti pianina kojeg je nabadao neki prvašić. Instrumenti često kolaju školama, bivši učenici prodaju, profesori znaju za nekog i sl.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Coksa, a sta misli o kupovini rabljenog digitalnog za sestasa koji sad dobiva i klavir? Klavijature vec imamo.

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Onoliko koliko će on svirati kao obligatist, dobre su mu i klavijature ako imaju 88 tipki standardne klavirske veličine i nekakav pedal koji visi na žici .
    Ako nije taj slučaj, kupite bilo kakav rabljeni digitalni pianino, da ima normalna 2 fiksirana pedala.

    Mislim,

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Fala, tako sam i mislila.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Mislim, ima djece koja maturiraju (klavir gl. predmet) na nekom boljem digitalnom klaviru, sve je moguće. Ali kad me netko pita što je optimalno, onda je to za klaviriste akustični pianino novi (što je užasno skupo...od 35.000 kn dalje) ili kvalitetni rabljeni (može biti i 50g. star) kojem se mehanika da za nevelike novce lijepo urediti pa ne gubi na vrijednosti.
    U nedostatku love ili uvjeta sljedeći na listi su Yamahine Clavinove pa Kawai digitalci.

  10. #10
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    čokolada, hvala puuno! Sad mi je vec jasnije, ici cemo vjerojatno na Yamaha opciju CLP.
    Vidim da su ydp cijenom isti kao i najjeftiniji clp. Onda znaci bolje uzet ovaj clp625?

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Rekla bih da je tako.

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nemojte žuriti, konzultirajte se s profom, možda je on/ona više u toku s tim.

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    YDP su jeftiniji od CLP.

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Zvuk u prostoru uvijek je umjetniji i "plastičniji" od zvuka kroz slušalice (koji je kod skupljih CLP stvarno fantastičan, kao koncertni klavir), ali nastojte u prvih par razreda izbjeći slušalice, kao i stišavanje zvuka u prostoru (snižavati volume) zato da dijete ima realnu sliku tona. Dogodi se, naime, da roditelji stalno govore - stavi slušalice, bučno je....ili stišaj se, što će susjedi reći, pa onda dijete krene nabijati po tipkama i postane mu svejedno kakav ton proizvodi.

  15. #15
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A kako stvari stoje s glazbenom školom i gitarom? To je vjerojatno jeftinija investicija od klavijatura, ali ipak, čoksa, znaš li je li se odmah mora kupiti, koja, i kako?

  16. #16
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Mora, naravno, ali gitare puno lakše kolaju okolo, stariji kupuju bolje, prodaju lošije početničke i sl. Svakako se moraš konzultirati s profesorom, nemoj na svoju ruku kupovati.

  17. #17
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Je li mogu proći sa 1000 kn za nešto dovoljno ok?

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Zaista ne znam ništa o cijenama gitara

  19. #19
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Hvala ti puno čoksa.

  20. #20
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Je li mogu proći sa 1000 kn za nešto dovoljno ok?
    Dijana, mi smo našoj kupili ovu

    http://www.samsky.hr/rodriguez-modc10-kit-mrod

    za prva 3-4 razreda bila je izvrsna
    izdržala je do kraja oš
    je da bi za 5-6. razred bilo bolje da je bila kvalitetnija
    ali kako ona nije pokazivala namjeru da ide dalje (a ni ja nisam dala, kada je i izrazila slabašnu želju rukovodeći se za prijateljicom koja je nastavila) nismo ulazili u investiciju zvanu skuplja gitara
    curici, koja je biila s mojom u generaciji, kupili su u 5. razredu gitaru za 3000 eura
    razlika u zvuku je drastična

    ako kupite neku jeftiniju teško da će izdržati do kraja oš, pogotovo ako dijete baš zagrize za sviranje

    a i bolju gitaru lakše prodati
    ja stalno prijetim da ću prodati, jer sad samo skuplja prašinu, ali još uvijek mi je slabašna nada da će opet uhvatiti u ruke

  21. #21
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa ni to nije previše ako će izdržati cijelu osnovnu, uz ok kvalitetu.

    Znam da ti je žao prodati, ali ako ipak budete, javi.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zvuk u prostoru uvijek je umjetniji i "plastičniji" od zvuka kroz slušalice (koji je kod skupljih CLP stvarno fantastičan, kao koncertni klavir), ali nastojte u prvih par razreda izbjeći slušalice, kao i stišavanje zvuka u prostoru (snižavati volume) zato da dijete ima realnu sliku tona. Dogodi se, naime, da roditelji stalno govore - stavi slušalice, bučno je....ili stišaj se, što će susjedi reći, pa onda dijete krene nabijati po tipkama i postane mu svejedno kakav ton proizvodi.
    cijela obitelj iznad nas su glazbenici tata profesionalno sviram dečko trucu, cura starija je u srednjoj glazbenoj na flauti, mlađa na klaviru.
    i sad pitam ja mamu koja ne svira nisšt kak to da sve čujem samo malu na klavijaturi ne , pa mi veli da mala svira pod slušalicama.

    ali kad počnu svi skup svirati lijepo to zvuči vidi se da su uigrani.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •