Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 202

Tema: živjeti ekološki

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    ....i svih ostalih koji paze na okoliš, naravno!

  2. #52

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Otkad sam citala ove grozne vijesti o Amazoni, ne prestajem razmisljati o svemu sto se dogadja. Najgore mi je sto znam da ce moja djeca najvjerojatnije zivjeti u losijem svijetu nego ja. Nekako me sve ovo sto se dogadja, poprilicno podsjeca na seriju "Handmaid's tale".
    No,ono sto mi nekako upada u oci je da se svi poistovjecujemo s krivcima i time nekako smanjujemo krivnju onih koji bi zaista trebali biti odgovorni za ovo sto se dogadja. Ljudi koji vode svijet,drzave,zatim gradove,zatim opcine, a nakraju i svi ostali,tako bi po meni isla hijerarhija krivnje. Ja,kao osoba koja enormno voli prirodu i uzasno me brine sve ovo,sigurno se ne mogu niti zelim mjeriti u "krivnji" s napr.Donaldom Trumphom i ostalim debilima koji vladaju svijetom. Pa cak i kad pogledam sta kod nas rade odredjeni idioti,polupismenjaci,koji nam pred ocima unistavaju sume, zagadjuju rijeke i mora. Pogledajte kako se sustavno unistavaju hrvatske sume, pogledajte samo na sta lici Sljeme! I nekako se kroz ovu raspravu provlaci nota da smo svi samo promatraci,da smo bespomocni,ali trebamo osvijestoti da nije tako. Masa ljudi je uvijek jaca od bilo kakvog mocnika i bilo kojeg zakona! Trenutno je aktualna akcija "posadi drvo,ne budi panj", kojoj se jako veselim. Preporucam svima da potraze na facebooku. Evo, to je vec nesto. Kada bi svi kao pojedinci bili malo vise zaiteresirani, sigirna sam da bi mogli utjecati na puno toga.

  4. #54
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Sljeme su uništile dvije oluje u 5 godina, ali će se oporaviti, ništa nije zabetonirano gore, zar ne? Hrvatska je što se šuma tiče blagoslovljena, pola teritorija države je pod šumom i to zato što se još od Marije Terezije gospodari planski i održivo. Šumarski fakultet je težak inženjerski studij, studiraju ga ljudi koji vole šumu, a ne obratno, i zato stvarno nema potrebe dizati paniku što se toga tiče. A kad smo već kod ljubavi prema šumi, samo treba vidjeti koliko ljudi u nju smeća bacaju, isto kao i u rijeke i u more. Tu stvarno treba krenuti od sebe... Kod nas svatko misli da kad baci smeće iz svog stana ili kuće, ono negdje nestane
    Isto tako ovo gomilanje nepotrebnih stvari i kupnja odjeće svaku sezonu po 10 stvari, to je nešto što globalno planet opterećuje, previše se svega proizvodi, čime se troši previše energetskih resursa, a prilikom te proizvodnje zagađuje se i bojama i umjetnim materijalima i tko zna čime još... Silna količina nepotrebne kozmetike i svih mogućih proizvoda koji zapravo nikome ne trebaju, mene to užasno muči. A negdje zbog toga tvornice ispuštaju goleme količine CO2 u zrak...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Sume se nazalost u cijeloj hr sustavno devastiraju,bas od strane Hrvatskih suma i lokalnih badza. Sljeme se rusi jer takodjer nema prirodnu obranu posto su ga dosta porusili (neke od pretpostavki su da se planira nesto graditi na tim mjestima,urbane vile ili tako nesto.).
    Kod mene dole u Slavoniji,vec jedno 2-3 godine sleperi gotovo svakodnevno odvoze sruseno drvece. Nazalost,javnost nije ni svejsna da se devastira prirodno bogatstvo zbog valjda izvoza drve sirovine (a onda se uvoze trupci, nonsens). Takodjer, sumsko zemljiste se evidentira kao suma u statistici, bez obzira ima li na njemu sume ili ne, tako da...

  6. #56
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    S
    Nazalost,javnost nije ni svejsna da se devastira prirodno bogatstvo zbog valjda izvoza drve sirovine (a onda se uvoze trupci, nonsens). Takodjer, sumsko zemljiste se evidentira kao suma u statistici, bez obzira ima li na njemu sume ili ne, tako da...
    Neću sad raspravu odvesti u krivom smjeru pa neću dužiti, ali ovo ti ništa ne stoji. Šuma je šuma bila ona stara 2 ili 100 godina. Dapače, mlada šuma garantira potrajnost življenja i prihoda, a stara garantira samo da će prestariti i istrunuti i da će je sljedeće oluje srušiti, jer ima vijek trajanja kao i svaki drugi živi organizam. Riječ je o gospodarskim granama koje valjda jedine u RH rade pozitivno, i naravno da šleperi trebaju voziti jer od tih gospodarskih grana u Hrvatskoj živi više od 50.000 ljudi. Samo što se drvo na kamionima vidi, a drugi kamioni svoju robu voze zatvorenu, da ne kažem skrivenu, pa ovo svakom bode oči. U cijeloj Skandinaviji autoceste su stalno pune kamiona s trupcima, al se tamo nitko zbog toga ne uzbuđuje, od toga žive i ne rade senzaciju.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 13.09.2019. at 09:46

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    A mozda onda nas dvije ne zivimo u istoj drzavi :/

  8. #58
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    A mozda onda nas dvije ne zivimo u istoj drzavi :/
    A mozda je ovo klasična laik-stručnjak rasprava gdje je google znanost uvijek superiornija struci.

  9. #59
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    A mozda je ovo klasična laik-stručnjak rasprava gdje je google znanost uvijek superiornija struci.

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Neću sad raspravu odvesti u krivom smjeru pa neću dužiti, ali ovo ti ništa ne stoji. Šuma je šuma bila ona stara 2 ili 100 godina. Dapače, mlada šuma garantira potrajnost življenja i prihoda, a stara garantira samo da će prestariti i istrunuti i da će je sljedeće oluje srušiti, jer ima vijek trajanja kao i svaki drugi živi organizam. Riječ je o gospodarskim granama koje valjda jedine u RH rade pozitivno, i naravno da šleperi trebaju voziti jer od tih gospodarskih grana u Hrvatskoj živi više od 50.000 ljudi. Samo što se drvo na kamionima vidi, a drugi kamioni svoju robu voze zatvorenu, da ne kažem skrivenu, pa ovo svakom bode oči. U cijeloj Skandinaviji autoceste su stalno pune kamiona s trupcima, al se tamo nitko zbog toga ne uzbuđuje, od toga žive i ne rade senzaciju.
    Eh, napokon glas razuma.... Svaka čast!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Angie75,ja bih voljela da si u pravu. Ako jesi,super! Sto uopce znaci jedna mala rasprava na nekom forumu,puno je bitnije sto se stvarno dogadja. Nazalost,skepticna sam da se samo radi o obnovi sume. A Skandinavija mi nekako nije ni u kom pogledu za usporedjivati s Hr

  12. #62
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno je aktualna akcija "posadi drvo,ne budi panj", kojoj se jako veselim. P
    Ne znam gdje bih uopće išla saditi drvo. U Maksimiru ga ima dovoljno. Na travnjacima prema Dubravi ne znam je li privatni posjed namijenjen građenju? U parkovima ne možeš bubnut sadnicu bilo gdje. Svako drvo je označeno na mapi https://gis.zrinjevac.hr/
    Znam da je striček sadio drveće praveći se da je komunalni radnik, ali treba proći cijeli grad uzduž i poprijeko da bi znao baš točno adekvatnu lokaciju, koja nije ni privatno, ni javno, nitko ne koristi niti će kome smetati.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.09.2019. at 11:04

  13. #63
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Na Zelendanu oji je organizirala Roda je bilo posadjeno drvo. Za to smo trebali koliko se ja sjecam dozvolu.

  14. #64
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Sad je za 25., 26., i 27.10 najavljena masovna akcija pošumljavanja na području cijele Hrvatske.

  15. #65
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Dosta se gradova uključuje u inicijativu, a i na državnoj razini će biti ponuđene lokacije za sadnju, znat će se to na vrijeme. Nije to baš tako jednostavno a stihija sigurno neće pomoći...
    Ja zasad u svom vrtu imam od stabala 1 šljivu, 1 lovor, 1 trešnju, 5 tisa (još se nisam odlučila hoću li ih pustiti da rastu kao stabla ili rezati kao grmove, eventualno živu ogradu, ali one tako sporo rastu da imam još 10 godina za odlučit se ), 2 smokve, 1 japanski javor, i puno grmolikih stabala i ljekovitih grmića (kadulja, ružmarin, lavanda, fotinije, rododendrone itd.). Na moru sam posadila 10-ak maslina, rogač (iznenadilo me isto kako rogač sporo raste.... ), ginko koji se nažalost osušio i još neke voćkarice.

    Voljela bih negdje posaditi i lipu, obožavam njezin miris, ali nisam sigurna da za nju imam dosta prostora jer sam prednost dala paradajzima :/

  16. #66
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Cure,
    sjetila sam se ove teme jer sam trenutno u Finskoj.

    Odusevile biste se kako se ovdje zivi ekoloski, ekologija je utkana u sve pore drustva, iznimno su sparni s koristenjem bilo kakvih resursa, sve zivo recikliraju...

    Cist grad, nigdje smeca,nikakvih viskova

    Ruke peres na slavini koja 90% stedi vodu, je da to ispiranje sapuna traje li traje al eto svugdje se pazi na resurse.

    Kontejnere nigdje nisam.vidjela, moguce da su u zgradama u podrumskom prostoru ili tako nesto.

    Cak I hranu serviraju u minimalnim kolicinama. Da se ne baca valjda.

    Novce koje su trebali uloziti u kupovinu poklona za delegacije tijekom predsjedanja Vijecem EU investirat ce u istrazivanje klimatskih promjena I smanjenje negativnih efekata.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.09.2019. at 23:49

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Jutros vrhunac u gymu, girje I utezi od onog njihovog velikog kamenja s obale I naravno drvo kao prirodni materijal za.drzac od girje I kao osovina za.utege.
    Finish rules! Zakoon su

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    iskreno čekam meteor, a u međuvremenu živim vrlo štedljivo.

  19. #69
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Lili, super!

  20. #70
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ma bide mi oci ono "s" koje ne.mogu editirat
    Finish rule!

  21. #71
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Vas dve (ina i lili), sudeci po avatatima, zivite zeleno

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno čekam meteor, a u međuvremenu živim vrlo štedljivo.
    Ovo je zapravo najbolje što možemo učiniti za sebe i okoliš.

  23. #73
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    U petak u 18 je prosvjed na Europskom trgu za klimu.

  24. #74
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je pun kufer onih plastičnih sranja što dijele u Lidlu, stikeez figurica. Reakcije prodavačica na moje odbijanje da to preuzmem ako su djeca sa mnom su u najmanju ruku neprimjerene. Ono, cvilež, pa kaaaako, pa zaaašto, pa daaaajte maloj itd. A tek reakcije random ljudi kojima onda prodavačice to uvaljuju, ko da su boga za jaja uhvatili jer su dobili komad plastičurde, taj sjaj u okicama, pa trpanje u vrečicu....
    Čekam meteor, skupa s ostalim realistima.

  25. #75
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Jesen mi je super - skoro ništa ne kupujem u dućanu, neg na placu i baš primijetim koliko manj smeća proizvodim (nosim vrećie i posudice).

    Ja bih svima koji u dućanu kupe vrećicu naplatila ju 20 kn, svaku sljedeću po 50, pa bi vidjela hiće li se sljedeći put sjetit i uzet platenenu od doma

  26. #76
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Jesen mi je super - skoro ništa ne kupujem u dućanu, neg na placu i baš primijetim koliko manj smeća proizvodim (nosim vrećie i posudice).

    Ja bih svima koji u dućanu kupe vrećicu naplatila ju 20 kn, svaku sljedeću po 50, pa bi vidjela hiće li se sljedeći put sjetit i uzet platenenu od doma
    Potpis!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja se nekad pitam cinim li vise stete ili koristi pranjem ulozaka i nekad davno platnenih pelena. Vrecice kupujem rijetko, ali opet kuci ih donesem puno, jer ne znam kako kupovat povrce i voce bez vrecica. Trznice nemam u blizini. Proizvodimo jako puno smeca koje ne razdvajamo, buduci u nasem kraju sve iz kontejnera se isprazni u jedan kamion, pa na smetliste.

  28. #78
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne cini. Ta voda od pranja se moze prociscavati. To sto se kod nas malo i nikakako prociscava je drugi par cipela.
    To mi je otprilike kao da pitas jel bi bilo bolje nositi plasticnu jednokratnu odjecu jer se pranjem trosi voda i prasak.

  29. #79
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam pisala da sam uporedjivala potrosnju vode kad smo koristili platnene i kad je dete prestalo da ih nosi. Nema znacajne razilike. Kod nas je voda skupa, i def. bih nasla barem u dolarima razliku da je postojala.

  30. #80
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    sjetila sam se ove teme jer sam trenutno u Finskoj.

    Odusevile biste se kako se ovdje zivi ekoloski, ekologija je utkana u sve pore drustva, iznimno su sparni s koristenjem bilo kakvih resursa, sve zivo recikliraju...

    Cist grad, nigdje smeca,nikakvih viskova

    Ruke peres na slavini koja 90% stedi vodu, je da to ispiranje sapuna traje li traje al eto svugdje se pazi na resurse.

    Kontejnere nigdje nisam.vidjela, moguce da su u zgradama u podrumskom prostoru ili tako nesto.

    Cak I hranu serviraju u minimalnim kolicinama. Da se ne baca valjda.

    Novce koje su trebali uloziti u kupovinu poklona za delegacije tijekom predsjedanja Vijecem EU investirat ce u istrazivanje klimatskih promjena I smanjenje negativnih efekata.
    Mi dosta idemo po kampovima i tako i recimo skandinavci uopće ne ispiru sudje nakon sto ga operu deterđentom. samo ga operu i vrate tako nasapuniranog u korpu kao čistog. Tako štede vodu.
    Posljednje uređivanje od In love : 19.09.2019. at 19:09

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ajme InLove to mi je onak, pa ne bi bas lizala deterdzent :/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.09.2019. at 19:12

  32. #82
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

  33. #83
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ni englezi ne ispiru suđe

  34. #84
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ako nema industrije, nema ni zagađivanja
    ili dugim riječima lakše je imati nikakvu industriju nego ekološki održivu industriju

  35. #85
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,


    Novce koje su trebali uloziti u kupovinu poklona za delegacije tijekom predsjedanja Vijecem EU investirat ce u istrazivanje klimatskih promjena I smanjenje negativnih efekata.
    ovo je sasvim ok, ali ne ispiranje suđa totalna nebuloza

  36. #86
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ako nema industrije, nema ni zagađivanja
    ili dugim riječima lakše je imati nikakvu industriju nego ekološki održivu industriju
    znam betty, al mi nekad bude lakse da smo bar u necemu OK

  37. #87
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    znam betty, al mi nekad bude lakse da smo bar u necemu OK

    slažem se, ali kad kad se zagrebe ispod površine te informacije, padne mi mrak na oči
    di smo mi od Danske...

  38. #88
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Finske


    znam, al eto bolji smo po pitanju CO2. bar za vikend neka utjesna misao
    Posljednje uređivanje od spajalica : 20.09.2019. at 14:59

  39. #89
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    tako je spajka nek nas bar nešto tjesi

    nego meni je tamo zrak bio tako nekako čist u Helsinkiju, baš onako osvježavajući
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.09.2019. at 16:52

  40. #90
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Bit ce da ti pase visi udio CO2

  41. #91
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ne znam tamo stalno puse bit ce "raspuse" mozda im.industrija nije centralizirana toliko u glavnom gradu. Uz more je grad, bas je fin svjezi zrak a meni se cinio I cist, kao zrak.koji sam udisala kao dijete u svom neindustrijskom gradu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.09.2019. at 22:14

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nekad pitam cinim li vise stete ili koristi pranjem ulozaka i nekad davno platnenih pelena. Vrecice kupujem rijetko, ali opet kuci ih donesem puno, jer ne znam kako kupovat povrce i voce bez vrecica. Trznice nemam u blizini. Proizvodimo jako puno smeca koje ne razdvajamo, buduci u nasem kraju sve iz kontejnera se isprazni u jedan kamion, pa na smetliste.
    U biti vrlo lako. Ja koristim ove, tri su u setu i uvijek imam barem jednu platnene vrećicu i dvije ove za voće i povrće sa sobom.
    https://www.guteguete.at/2018/12/bei...ieren-sie.html

    One su skroz bio razgradive, ako se ikada raspadnu. Ne moraju biti te iste, možeš uzet neku koja je tebi ok i može se stalno koristiti. Ja izvažem povrće i voće pa zaljepim na vrećicu naljepnice. Za sir i šunku uzmem svoje posudice. Za plac isto kao i za dućan. Na placu u ZG sam im isto dala tu vrećicu za šampinjone npr, sve drugo samo stavim u platnenu.
    Netko je pitao za boce pod gasom. Ne kupujem ih već dugo, čini mi se da imam samo jednu doma još od nekog osvježivača koji još nije prazan, to se u RH nosi na reciklažno, isto primaju i staro ulje ili stare deterđente i sve to što spada pod opasni otpad.

  43. #93
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Danas sam pokleknula i prvi put kupila onaj spray za uklsnjanje mirisa. Imam starog psa u kući i miris je stvarmo...loš. Po ljeti je sve bilo otvoreno, sad mi treba umjetna pomoć.
    A uvijek sam govorila da neće umjetni mirisi u moju kuću.

  44. #94
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Taman za topic o ekoloskom zivljenju...

  45. #95
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da, teško je ekološki živjeti. No, kako nemam klimu, mogu kupiti spray, ima je klima gora po ekologiju.
    A osim toga, uzgajam voće, povrće i posadila sam puno stabala u životu to mi je veliki plus, zar ne?

  46. #96
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Taj sprej više šteti tebi nego klimi. Ono, kemikalije koje nisu ghgs, a koje udišeš.

  47. #97
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ma, jedno špricanje, a INU vidim s balkona. I njen dim. I njeno ostalo.
    Ni grožđe mi ne treba kemijska sredstva za zaštitu, vjerojatno je dovoljno sumpora u zraku

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Neću sad raspravu odvesti u krivom smjeru pa neću dužiti, ali ovo ti ništa ne stoji. Šuma je šuma bila ona stara 2 ili 100 godina. Dapače, mlada šuma garantira potrajnost življenja i prihoda, a stara garantira samo da će prestariti i istrunuti i da će je sljedeće oluje srušiti, jer ima vijek trajanja kao i svaki drugi živi organizam. Riječ je o gospodarskim granama koje valjda jedine u RH rade pozitivno, i naravno da šleperi trebaju voziti jer od tih gospodarskih grana u Hrvatskoj živi više od 50.000 ljudi. Samo što se drvo na kamionima vidi, a drugi kamioni svoju robu voze zatvorenu, da ne kažem skrivenu, pa ovo svakom bode oči. U cijeloj Skandinaviji autoceste su stalno pune kamiona s trupcima, al se tamo nitko zbog toga ne uzbuđuje, od toga žive i ne rade senzaciju.
    https://www.zagreb.info/aktualno/hrvatska-pri-vrhu-po-broju-ilegalnih-sjeca-suma-u-subotu-potrubite-i-upozorite-na-problem/231887?fbclid=IwAR0ZBLQtc9tkRcBUI49qHCS_0SMvyxMxDb how0vd6HElOX6EpImVrj-RjJc
    Evo,slucajno naisla. Pa eto,bas me zanima kako strucnjaci (?) ovo objasnjavaju.
    Posljednje uređivanje od AmaranthQuinoia : 26.09.2019. at 14:47

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.zagreb.info/aktualno/hrvatska-pri-vrhu-po-broju-ilegalnih-sjeca-suma-u-subotu-potrubite-i-upozorite-na-problem/231887?fbclid=IwAR0ZBLQtc9tkRcBUI49qHCS_0SMvyxMxDb how0vd6HElOX6EpImVrj-RjJc
    Evo,slucajno naisla. Pa eto,bas me zanima kako strucnjaci (?) ovo objasnjavaju.

    http://www.zagreb.info/aktualno/hrva...X6EpImVrj-RjJc

  50. #100
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.zagreb.info/aktualno/hrvatska-pri-vrhu-po-broju-ilegalnih-sjeca-suma-u-subotu-potrubite-i-upozorite-na-problem/231887?fbclid=IwAR0ZBLQtc9tkRcBUI49qHCS_0SMvyxMxDb how0vd6HElOX6EpImVrj-RjJc
    Evo,slucajno naisla. Pa eto,bas me zanima kako strucnjaci (?) ovo objasnjavaju.
    Oprosti, ali to sa strukom nema baš nikakve veze. To je kriminal i to treba rješavati policija.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •