Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Pomoć oko početka molim :)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno Pomoć oko početka molim :)

    Namjeravamo koristiti platnene pelene za prvu bebu. S obzirom na to koliko vrsta i načina ima malo sam izgubljena.
    Nakon čitanja i proučavanja mislila sam uzeti 30ak tetra pelena i 4-5 zaštitnih OS gaćica (4-15kg). Vidjela sam da dosta ljudi nije zadovoljno s AIO pelenama, odnosno da često procure i dugo se suše, a s obzirom na to da nam stiže jesenska beba i da više ne mogu sušiti veš na suncu voljela bih izbjeći vječno sušenje.
    Uzela bih i posebno nekoliko pelena s džepom u koje bi stavljala tetre ili prefold pelene i njih bih koristila za noć.
    Ono što me najviše muči je hoće li tetra pelene + zaštitne gaćice biti dovoljna zaštita tijekom dana? Također, hoće li se tetra unutra pomicati kad beba postane malo aktivnija ili dobro stoji na mjestu?
    Jesu li tetre gustoće 170 g / m2 dovoljne? Je li bolje uzeti sve prefold i izbjeći tetre?

    Svi savjeti i preporuke su dobrodošli!

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    za početak će vam biti ok samo tetre, jedna ide u trokut, druga ko uložak
    donju je kod malih beba zgodno složiti u origami stilu https://www.google.com/search?q=orig...qqUo9Udmb0bqM:
    možeš i koristiti švedsku pelenu i zaštitne gaće. obavezno za početak stavi i nodonepropusnu plathtu tako gdje će beba spavati.
    kakva je ponuda modernih pelena trenutno ne znam, ali ih je nekad bilo s džepom u koji možeš staviti tetru ili drugi uložak, ali isti tako možeš staviti i tetri složenu ko pravokutnik u modernu pelenu, pa još gaće preko

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ne vidim kako bi tetra zaustavila sluzavu kenju koja se prelijeva kod beba starih mjesec dana. Meni su najbolje bile frotiraste pelene s pojačanim punjenjem, a ne džepom u koji se stavlja uložak jer je to gnjavaža prati i onda pratiti gdje su se zagubile. Ali i to je u redu za one koji imaju strpljenja. Ako je beba jedna od onih koja niti spava niti miruje onda ćeš se hvatati za svaku slamku koja može uštedjeti živce. Da, sve u jedan ili AIO su totalna glupost. Osim ako nemaš sušilicu. Možda onda imaju smisla.

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Za male bebe su apsolutno najbolje fitted pelene od bambusa. Ja sam obicno imala 4-6 takvih, jer su mi bile skupe. Koristila sam ih za noc i mozda jos jednu-dve u toku dana, a ostalo kombinovala tetre, svedske, s coverom, bez, dete bi dosta vremena provodilo i bez pelena. Imal sam recimo vunene svedske koje su mega za malu decu. Takvih sam imala isto malo, cca 4. Ono sto je super kad je beba mala i samo sisa, prljave pelene je lakse cuvati, prati i susiti. Em su manje, em je bebino govance jos uvek 'cisto.'

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Danas slucajno u krapini nabasala na bivsu forumasicu iz vz meni je radila uloske davno sada ima sve za mamu i bebu uz to pelene su joj od bambusa
    I jos simpaticnog decka iz zaboka koji ima bambus tetre

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam na prvu mislila da je Summer otvorila temu
    pa me strecnulo

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    A mene je štrecnulo kad sam vidjela da je zadnji tvoj post na temi

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Danas slucajno u krapini nabasala na bivsu forumasicu iz vz meni je radila uloske davno sada ima sve za mamu i bebu uz to pelene su joj od bambusa
    I jos simpaticnog decka iz zaboka koji ima bambus tetre
    Da, Sunčica ima lijepe pelene.

    Summers, ja sam svo troje djece povijala u tetre prvih 6 mjeseci. Danju jedna tetra i švedska pelena (ćiripa' mi to zovemo), a noću dvije tetre. I zaštitne gaćice. Ništa nije propuštalo. Lako se peru i suše.
    30 tetri i 10 švedskih je dosta za normalanu upotrebu.

    Tetra na četvrtinu, pa trećinu preklopiti, za curice otraga duplo, za dečke naprijed.
    Možeš stavljati tetre i starijoj djeci, ali oni ne vole mirno ležati, a još manje da ih se zamotava.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ma jesi li vidla te njene nove ?mekane male
    Bas su mi bile lijepe

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Duplo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.09.2019. at 17:14

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Od kud si summers?
    Bit ce skoro par sajmova gdje mozes opipati sve svi imaju web prodaju

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Super, hvala na savjetima!
    Uzet ću onda za početak tetre i fitted s pojačanim punjenjem pa ćemo vidjeti kako ide.
    U Zagrebu sam, pogledat ću za sajmove.

  13. #13
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam na prvu mislila da je Summer otvorila temu
    pa me strecnulo


    Posljednje uređivanje od summer : 17.09.2019. at 11:54

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    neki sajam bi trebao biti 7.10.

    vidi danas i sutra na Trgu kupujmo hrvatsko vjerovatno ima i pelena
    a u petak/subotu je 100 % zagorsko isto na Trgu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •