Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kuda krenuti s pelenama u 2022.g.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    23

    Početno Kuda krenuti s pelenama u 2022.g.

    Drage moje,

    Kako je zadnja tema o pelenama otvorena prije 2,5g., a dosta informacija o pelenama iz ranijih godina je možda zastarjelo a ja sad krećem u pohod na njih, odlučila sam otvoriti novu temu kako bi izmjenile najnovije informacije i saznanja.
    Pa vas molim da mi se pridružite da izmjenimo svježa iskustva.

    Najviše imam fokus na platnene pelene koje planiram koristiti, dosta se pisalo o njima, ali vidim da dosta firmi/teta šivalica od kojih se prije nabavljalo sada više ne postoje ili ih ja ne mogu više naći, primjerice rodine pelene. Naišla sam na stranicu boo and boo baby pa me zanima da li je netko koristio njihove platnene pelene i koja su iskustva? Koje još moderne platnene pelene preporučate a da su dobavljive u HR i da ih nije potrebno naručivati izvana (može link i cijene)?

    Planiram imati i veći broj tetra pelena kako bi s njima započela i nadopunjavala moderne platnene pelene. Razmišljala sam da ih kupim nekih 30-ak - da li bi to bilo dosta ako bi radila široko povijanje sa njima? Kupila bi i nekoliko MPP različitih proizvođača čisto da vidim koje su mi najbolje, pa bi naknadno kupila više onih koje mi se svide. Da li bi cover proizvođača MPP koji su namjenjeni takvim pelenama mogli ići i preko tetra pelena?

    Još bi me zanimalo kako široko povijati sa dvije tetre+švedska+cover? Da li obje tetre motati u origami fold, ili jednu u trokut, drugu smotati na kvadrat, i onda njega na trećine, pa ga staviti na sredinu ili kako? Možete slobodno stavljati i poučne linkove za nas početnice. Pretpostavljam da kod MPP ne treba dodatna tetra, već da su one+cover dostatne za široko povijanje - ispravite me ako sam u krivu.

    Ono što sam ja primjetila u razgovoru sa drugim mamama da sve (ili većina) koriste jednokratne pelene, a za široko povijanje nabave onu debelu, punu švedsku pelenu i ni jedna ne želi imati posla za pranjem/sušenjem/peglanjem platnenih pelena, jer uz ostale obaveze ne stignu još i to. U neku ruku ih razumijem, ni ja neznam kako će meni biti nakon poroda i što me čeka, ali svakako bi se htjela pripremiti na sve moguće solucije. Nešto jednokratnih pelena sam i nabavila za bolnicu i za svaki slučaj. Čak idem do toga da si kupujem perilicu/sušilicu jer će mi trebati za bebinu robicu, a najviše upravo za te pelene.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Tvoja imenjakinja https://www.google.com/amp/s/m.vecer...ftinije-938872

    ima lijep i dobar proizvod

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Tetre probaj slagati na origami način, coveri mogu i na tetre i na moderne
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.01.2022. at 23:31

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Situacija s platnenim pelenama se stvarno dosta promijenila, na bolje. Jedino što se nije promijenilo su Motherease coveri koji su još uvijek broj 1
    Ako koristiš facebook, postoji grupa moderne platnene pelene. Tamo se mogu naći sve najnovije informacije. Mene su npr. oduševila ai2 pelene, to su uski coveri u koje se stavlja samo uložak. Ja sam stavljala one najmanje ručnike i to mi je bilo super za prati. Na kraju je to ispalo super jeftina varijanta. Ja sam koristila Close pop-in bez flisa.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tvoja imenjakinja https://www.google.com/amp/s/m.vecer...ftinije-938872

    ima lijep i dobar proizvod
    Ok, hvala! Koje tipove pelena si koristila i koje bi preporučila? Jesu i njezini coveri kvalitetni?

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tetre probaj slagati na origami način, coveri mogu i na tetre i na moderne
    Znači obadvije tetre složim u origami pa jednu na drugu? Iznad toga ide švedska ili može ići samo cover?

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Situacija s platnenim pelenama se stvarno dosta promijenila, na bolje. Jedino što se nije promijenilo su Motherease coveri koji su još uvijek broj 1
    Ako koristiš facebook, postoji grupa moderne platnene pelene. Tamo se mogu naći sve najnovije informacije. Mene su npr. oduševila ai2 pelene, to su uski coveri u koje se stavlja samo uložak. Ja sam stavljala one najmanje ručnike i to mi je bilo super za prati. Na kraju je to ispalo super jeftina varijanta. Ja sam koristila Close pop-in bez flisa.
    Gdje se mogu nabaviti ti Motherease coveri a da se ne treba plaćati carina prilikom narudžbe izvana? Da li postoji neka online trgovina u HR?
    Koje ai2 pelene si koristila - ako možeš napisati koji prozvođač i koji model?

    FB nemam, pa bi ga najrađe i izbjegla ako mogu :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Citiraj Sun.čica prvotno napisa Vidi poruku



    Gdje se mogu nabaviti ti Motherease coveri a da se ne treba plaćati carina prilikom narudžbe izvana? Da li postoji neka online trgovina u HR?
    Koje ai2 pelene si koristila - ako možeš napisati koji prozvođač i koji model?

    FB nemam, pa bi ga najrađe i izbjegla ako mogu :D
    Ja sam kupovala u Eko butiku ali oni su na žalost zatvorili webshop. Kod nas platnene pelene baš i nisu profitabilan biznis. Mi smo jako rano skinuli pelene, pa nisam više baš u toku gdje se sad mogu kupiti.
    Osim Vile Sunčice, aktualne šivalice su bile još i Knofek, Dottie i Molli (mislim da je ona slala iz BiH)
    Ai2 sam koristila ove: https://closeparent.com/collections/nappy-wraps ali isto ih sad ne mogu naći ma našem tržištu.
    Ako te zanimaju i rabljene pelene, ja sam ostavila nešto pelena "za svaki slučaj" ako nam odvikavanje ne uspije, pa mogu pogledati što imam.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Babysaurus su isto izvrsne, siva ih Naida iz BiH i salje u RH tiskom. Dio sam kupila rabljene na Rodi, bila sam jako zadovoljna, veci dio u Popoliniju, super je sve funkcioniralo. Samo bez straha, puno je jednostavnije i prakticnije nego ljudi, obicno oni bez iskustva, pricaju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mi nemamo susilicu i isto nije bio uopce problem. Meni osobno puno jednostavnije nego s jednokratnima (koristila nazalost za prvo dijete, nisam tada znala bolje). A da ne pricam da dijete nije tri godine 24/7 u plastici i da ne zagadjujemo okolis s tonu nerazgradivih jednokratnih pelena.

    Meni se svidalo sto sam uvijek pelene imala doma. Umjesto da bacim u smece, stavim u ves masinu, vrlo malo detergenta, opere se, objesit, osuse se i imam spremne pelene. Peglat ih ne trebas, koliko znam nije ni preporucljivo. Ne moram u ducan, ne moram brinut koji je dan, simple as that.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 29.01.2022. at 22:04

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kupovala u Eko butiku ali oni su na žalost zatvorili webshop. Kod nas platnene pelene baš i nisu profitabilan biznis. Mi smo jako rano skinuli pelene, pa nisam više baš u toku gdje se sad mogu kupiti.
    Osim Vile Sunčice, aktualne šivalice su bile još i Knofek, Dottie i Molli (mislim da je ona slala iz BiH)
    Ai2 sam koristila ove: https://closeparent.com/collections/nappy-wraps ali isto ih sad ne mogu naći ma našem tržištu.
    Ako te zanimaju i rabljene pelene, ja sam ostavila nešto pelena "za svaki slučaj" ako nam odvikavanje ne uspije, pa mogu pogledati što imam.
    I ja sam naišla na neke dućane koji su prije nekoliko godina prodavali platnene pelene, a u međuvremenu su zatvorili. Zato sada istražujem gdje ih mogu nabaviti a da su kvalitetne. Teško mi se odlučiti za naručivanje izvana zbog dodatnih troškova carine i poštarine. Potražiti ću i ove šivalice koje si navela.

    A ako ti je ostao koji komad pelena slobodno mi javi na pp!

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Babysaurus su isto izvrsne, siva ih Naida iz BiH i salje u RH tiskom. Dio sam kupila rabljene na Rodi, bila sam jako zadovoljna, veci dio u Popoliniju, super je sve funkcioniralo. Samo bez straha, puno je jednostavnije i prakticnije nego ljudi, obicno oni bez iskustva, pricaju.
    Nažalost, Roda nema više svoj shop, a Popolini nije dobavljiv u RH više... Provjeriti ću Babysaurus, više im ne radi web.

    Ako bi naručila nešto od šivalica iz BIH pretpostavljam da i na to plaćam carinu. Kakva su vaša iskustva s time?

    Što se tiče tog iskustva - da, tako i sve moje prijateljice razmišljaju. Ni jedna nije probala prematati u platnene, a svima je to komplicirano!

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nemamo susilicu i isto nije bio uopce problem. Meni osobno puno jednostavnije nego s jednokratnima (koristila nazalost za prvo dijete, nisam tada znala bolje). A da ne pricam da dijete nije tri godine 24/7 u plastici i da ne zagadjujemo okolis s tonu nerazgradivih jednokratnih pelena.

    Meni se svidalo sto sam uvijek pelene imala doma. Umjesto da bacim u smece, stavim u ves masinu, vrlo malo detergenta, opere se, objesit, osuse se i imam spremne pelene. Peglat ih ne trebas, koliko znam nije ni preporucljivo. Ne moram u ducan, ne moram brinut koji je dan, simple as that.
    Hvala na podršci! Svakako bi mi sušilica dobro došla jer nemam gdje sušiti robu na balkonu, već je moram sušiti po cijelom stanu, što će biti dodatna komplikacija kada dođe beba i kada bude bilo i hrpa robe i pelena za nju.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Nije komplicirano nimalo

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ja nisam plaćala carinu. Slala mi je po nekom tko je iz BiH išao u RH, znači iz RH u RH Tiskom. 15 kn il tako nekako je bilo tada (prije par godina).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Citiraj Sun.čica prvotno napisa Vidi poruku

    A ako ti je ostao koji komad pelena slobodno mi javi na pp!

    .
    Mislim da ne mogu poslati sliku u privatnoj poruci, možeš mi u pp napisati svoj mail?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    23

    Početno

    Poslala sam ti pp, s malim zakašnjenjem

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nije komplicirano nimalo
    Super, nadam se da ću i ja brzo ući u rutinu s njima, hvala!

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam plaćala carinu. Slala mi je po nekom tko je iz BiH išao u RH, znači iz RH u RH Tiskom. 15 kn il tako nekako je bilo tada (prije par godina).
    Ako je tako, onda odlično, hvala!

    Šta se tiče Mother ease covera, vidim da postoje dvije vrste: Rikki i Airflow. Koja je razlika između njih, i koji bi bili bolji? Ima netko iskustva s obje verzije?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •