Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: tužba za skrbništvo i alimentaciju

  1. #1
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno tužba za skrbništvo i alimentaciju

    Pozdrav,

    dijete mi je starao 9 godina, iz vanbračne veze.
    Mi smo se razišli kad je maleni bio 2 godine star, dijete je ostalo sa mnom.
    Prvih godinu dana otac je uredno plaćao dogovoreni iznos alimentacije, no formalno nismo nikada na CZSS ili sudu definirali ni skrbništvo ni alimentaciju.

    Obzirom da nakon tih prvih godinu dana više nije uplaćivao nego je, a kad i je - daleko ispod zakonskog minimuma, ove godine sam htjela da napravimo sporazumni dogovor oko podijeljenog skrbništva, viđanja djeteta i alimentacije (zakonski minimum sam tražila), no odbio je dogovor.
    Nakon 2 razgovora u CZSS, odluka Centra je da ja moram podnijeti tužbu sudu.

    One s vlastitim iskustvom molim info:
    - da li za takvu tužbu postoji neki "univerzalni" obrazac koji sama mogu iskoristiti kao podnesak, ili moram imati odvjetnika?

    Ukoliko je ovo drugo - kakve sudske i odvjetničke troškove mogu očekivati?

    Hvala unaprijed.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Kolko je meni poznato ne postoje gotovi predlošci za pisanje tužbi.

    Što se tiče odvjetničkih tarifa, na ovoj stranici http://www.hok-cba.hr/hr/tarifa-s-objasnjenjima je spisak kako se vrednuju tužba, podnesci, zastupanje na ročištu, itd.

  3. #3
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Ne znam osim iz primjera prijateljice koja je izlazila iz nasilnog braka kad je beba navršila oko 4 mjeseca - suprug se silno promijenio pred kraj trudnoće i tu je bio kraj, oko 3000 kn ju je došla tužba, mislim da bude sređeno u par mjeseci, tipa 2 ili 3, ali se najbolje unaprijed raspitati kod svakog odvjetnika pojedinačno. Nažalost, alimentaciju još uvijek više manje dijete ne dobiva, kako dalje stvari stoje - ne znam. Ovdje se radi o Rijeci. Sretno!

  4. #4
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    U istom gradu je moja poznanica dobila retrogradno alimentacije za dvoje djece, neplaćane godinama i to pozamašnu svotu. Uzela je odvjetnicu kojoj te stvari dobro idu s naplatom i uspjela.
    Sretno! I nemoj odustati od onog što ti pripada, a i to je malo.

  5. #5
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Hvala svima na odgovorima

    Ukoliko bilo tko ima preporuku za odvjetnia, može i na p.m., bila bih zahvalna...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Lijep pozdrav, ne znam hocu li dobit odgovor il sam fulala temu ali bi trebala vasu pomoc ako mi itko moze pomoc...naime, u izvanbracnoj zajednici sam 6 godina ide na 7, sve bilo u redu dok nisam ostala trudna, a kao zelimo dijete i jedan i drugi..ipak je ispalo da ja zelim samo bebaca. Medutim, nije to problem, od 2 mj ove godine ja u 5 mj trudnoce, partner je poceo na dnevnoj bazi se oblokavat. Prezivljavali smo to sve nekako i tjesila sam se da kad dode dijete da ce se sve vratit na staro kad smo si bili dobri i ajmo rec voljeli se, medutim nije, samo je jos gore jer se pojavila i agresivnost...rodila sam 17.05.2022, znaci malac moj niti mjesec nema, i fala bogu pa ne zna jos kamo je dosao, ali ja se zbog njega zelim maknut. Ne mogu vise zivjeti u lazima, alkoholu i cistit sranja za drugim. Partner je dijete priznao i malac nosi i moje i njegovo prezime...mene zanima opcenito koji je postupak? Mozemo li nas dvoje jednostavno otic? Ja ne zelim vise bit tu gdje jesam, ne zelim trazit nista od alimentacija i para. Samo otic, ne imati ista sa osobom koja se zagorcava zivot?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •