Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Pire bez mlijeka, maslaca (ili vrhnja)

  1. #1
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno Pire bez mlijeka, maslaca (ili vrhnja)

    Pire oduvijek radim na isti način - kuhani krumpir, sol, malo mlijeka i maslac.

    Imate li kakav recept za pire, a da izbjegnem mlijeko i maslac (i općenito mliječne proizvode)?

    Hvala

  2. #2
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi stavljamo zobeno mlijeko, a svekrva radi s maslinovim umjesto putra. Nisam probala kombinaciju, ali smo radili i sa zobenim vrhnjem i bez putra. Draze mi je s putrom, ali i ovako je ok.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Alpro soya vrhnje za kuhanje, ako smiješ proizvode od soje.

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    u Dalmaciji se tradicionalno radi s maslinovim uljem, moja baka vjerojatno u životu nije kupila maslac
    meni je fino, iako s maslacem je kremastije

  5. #5
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Hvala svima.
    Peterlin, nije zbog mene nego zbog sina. Mjesec dana izbjegava mliječne proizvode... Aktivni je sportaš, ima dosta akni... pa smo otišli nutricionistu da nam općenito malo uskladi njegovu prehranu s obzirom na intenzivne treninge.
    Baš čekamo da nam pošalje plan prehrane (što jede prije, što poslije treninga...), a u međuvremenu smo dobili neke opće smjernice. 1. najveća zabrana - loši šećeri i transmasne kiseline, a zbog akni i mlijeko koje je stvarno trošio u velikim količinama. Loših masnoća se nisam morala bojati jer na to pazim, slatko je smanjio, a mlijeko i ml. p. potpuno.
    Dakle, promjena na licu - malo je reći - drastična. Leđa su mu se očistila, više nema one gnojne, upaljene akne. Sad ima samo prištiće.

  6. #6
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    A isto vrijedi i za našega kuma - on je akne imao u ranim dvadesetima, baš jako, i nije ih se mogao riješiti (bez obzira na kojekakve tretmane) dok nije izbacio ml. proizvode.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Hormoni u mlijeku sigurno nisu zanemariva stavka.

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zobeno vrhnje...
    Maslinovo ulje...

  9. #9
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Hvala, sutra radim ćufte pa ću i pire. Baš me zanima hoće li mu se svidjeti. Iako uopće nije izbirljiv.

  10. #10
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Umjesto mlijeka-voda u kojoj se kuhao krompir.Umjesto maslaca-margarin ili ulje.Ako ne želite,ne morate staviti margarin.Samo ga izgnječite u vodi u kojoj se kuhao.Ukusno je,iako je ukusnije sa mlijekom.

  11. #11
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ja ga vec godinama radim samo s jogurtom i ođličan nam je..iako u ovoj situaciji ga izbjegavate

  12. #12
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Napravila sam pire sa zobenim vrhnjem (krumpir, vrhnje, sol) jer nijedno drugo nisam imala kod kuće. Prefino. Klinci ništa nisu primijetili. MM-u čak i bolji od onog s mlijekom i maslacem : ).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •