Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Instrukcije njemacki

  1. #1
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno Instrukcije njemacki

    Molim vas ako imate preporuku, kontakt ili prijatelje koji se bave instrukcijama za njemački jezik u Zagrebu. Sin mi je prvašić, njemački je drugi obavezni jezik.

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ako ti se nitko ne javi pitaj ovdje u grupi:https://www.facebook.com/groups/studentski.posao/

  3. #3
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Hvala. Nisam se sjetila sveznajućeg fb, budem probala

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nađi nekoga u kvartu, ako možeš. I

  5. #5
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Podižem temu ako ima tko preporuku za osnovnoškolce u Zg?

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu ako ima tko preporuku za osnovnoškolce u Zg?
    Jesi li gledala na instrukcije-hr.com (nadam se da sam dobro upisala adresu) ili neki drugi servis koji nudi pretraživanje po lokaciji? Najbolje je da potražiš nekoga u svom kvartu, pogotovo ako dijete tamo odlazi. Osim toga, nije svejedno jesu li instrukcije za niže razrede ili kraj osnovne škole.

    Nažalost, nemam preporuku, mojim sinovima pomagao je mm (ja manje, jer njemu njemački ide bolje) ali nije bilo dovoljno. Kad je stariji sin dogurao do srednje, vidjelo se da mu je znanje njemačkog prilično nedostatno, iako je imao petice u OŠ.

  7. #7
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li gledala na instrukcije-hr.com (nadam se da sam dobro upisala adresu) ili neki drugi servis koji nudi pretraživanje po lokaciji? Najbolje je da potražiš nekoga u svom kvartu, pogotovo ako dijete tamo odlazi. Osim toga, nije svejedno jesu li instrukcije za niže razrede ili kraj osnovne škole.

    Nažalost, nemam preporuku, mojim sinovima pomagao je mm (ja manje, jer njemu njemački ide bolje) ali nije bilo dovoljno. Kad je stariji sin dogurao do srednje, vidjelo se da mu je znanje njemačkog prilično nedostatno, iako je imao petice u OŠ.
    Hvala, Peterlin.

    Ma i moj ima petice, ali nisam zadovoljna načinom učenja u školi, baš mu nedostaje razumijevanje, zato sam gledala prvo po preporuci možda (vidjela sam dosta oglasa, ali to ne znači da nužno znaju i podučavati svi ). Drugi roditelji ne znaju nikoga niti traže jer većina ima dobre ocjene i to im je dovoljno, pa ne znam otkud krenuti.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, nisam pametna... Ja sam htjela svoje dečke poslati na ljetnu školu njemačkog ili na tečaj u Goethe institut https://www.goethe.de/ins/hr/hr/spr/kur.html, ali oni su imali druge interese (glazbena, filmske radionice i slično), a ja nisam inzistirala.

    Ima i drugih mogućnosti - ovdje sam našla da imaju intenzivne tečajeve njemačkog koji traju 2 tjedna: https://www.intellecta.hr/skola-stra...mackog-jezika/

    U "naše vrijeme" postojali su i ljetni kampovi u Austriji, ali to je bilo skupo ko vrag, a sada je vjerojatno još skuplje.ž

    Kako god bilo, sretno...

    Još mi je nešto palo na pamet - pitaj Jelenu.O - mislim da je netko od njezine djece išao na ljetni tečaj baš u Njemačku.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Ja sam nedavno otkrila Duolingo, besplatnu aplikaciju za učenje jezika i planiram s njom obnoviti znanje njemačkog i talijanskog. Njemački sam učila u srednjoj i nikada ga nisam "progovorila", a vidim da ni danas način učenja njemačkog nije drugačiji. Za sada sam oduševljena aplikacijom, i svakako može pomoći u učenju jezika.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, nisam pametna... Ja sam htjela svoje dečke poslati na ljetnu školu njemačkog ili na tečaj u Goethe institut https://www.goethe.de/ins/hr/hr/spr/kur.html, ali oni su imali druge interese (glazbena, filmske radionice i slično), a ja nisam inzistirala.


    moj je dobio pred mnogo godina 6 stipendiju preko Goethe instituta, jer njihova škola X gimnazija surađuje s njim<, bio je aktivan, napisao molbu i bio izvučen, ali to je bilo prije korone.

    susjedina mala je išla u Austriju isto jednom davno okolica Salzburga ()
    U "naše vrijeme" postojali su i ljetni kampovi u Austriji, ali to je bilo skupo ko vrag, a sada je vjerojatno još skuplje.ž

    Kako god bilo, sretno...

    Još mi je nešto palo na pamet - pitaj Jelenu.O - mislim da je netko od njezine djece išao na ljetni tečaj baš u Njemačku.
    mnoj jeišao preko Goethe instituta, jer njihova škola (X) je imala projekt s njima, on je išo preko stipendije, ali prije korone

    od susjede mala je išla u Austriju (okolica Salzburga, s posjetima mjesta) oko moje pjesme moji snovi (i ja bi tam!), bilo je skupo, ali uz frendicu je bilo jeftinije, rtrebalo je pred sisvete rezervirati , za iduće ljeto


    ali znam njih dost koji idu u Geothe institut na tečajeve

    Intelekta nije loša, moj je tam jedno ljeto išo na engleski



    za duolingvo treba znati neki radni jezik , engleski ili neki treći koji nije hr
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.05.2023. at 15:04

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Duolingo je super. Baš obnovi znanje. Sad sam na stotom danu njemackog

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Treba znati engleski, ali to dobro dođe i da se
    i engleski usavrši. Uvijek si možeš na google translate-u prevesti ako ne znaš neku riječ. Moja devetogodišnjakinja je uspjela odraditi par tjedana talijanskog (od ove godine joj je talijanski fakultativni predmet) iako i engleskog ne zna baš puno, ali joj je dosadilo.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Treba znati engleski, ali to dobro dođe i da se
    i engleski usavrši. Uvijek si možeš na google translate-u prevesti ako ne znaš neku riječ. Moja devetogodišnjakinja je uspjela odraditi par tjedana talijanskog (od ove godine joj je talijanski fakultativni predmet) iako i engleskog ne zna baš puno, ali joj je dosadilo.
    To je za odrasle koji znaju drugi strani jezik (engleski), nikako za osnovnoškolce.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To je za odrasle koji znaju drugi strani jezik (engleski), nikako za osnovnoškolce.
    Danas osnovnoškolcima puno bolje ide engleski nego što je išao nama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •