Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kad ste se počele otvarati?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno Kad ste se počele otvarati?

    Na kontroli s 39 tjedana nalaz mi je: cerviks 1 članak, tvrd, vanjsko ušće uloživo za vršak prsta.
    Dakle, ništa se ne događa
    Je li itko imao takav nalaz pred kraj a da niste (značajno) prenjele?

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Meni se to cini skroz normalnim nalazom s kojim mozes roditi suta a mozes i za dva tjedna.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj Summers prvotno napisa Vidi poruku
    Na kontroli s 39 tjedana nalaz mi je: cerviks 1 članak, tvrd, vanjsko ušće uloživo za vršak prsta.
    Dakle, ništa se ne događa
    Je li itko imao takav nalaz pred kraj a da niste (značajno) prenjele?
    Ja sam imala..
    Pregled bio na 40+2 identican nalaz kao tvoj..
    Rodila dan poslje..trudovi poceli u 8 navecer, dosla u bolnicu u 10, 7 prstiju otvorena, rodila 20 min.prije ponoci..

  4. #4
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    36 tjedana sam trudna, otvorena 1 prst i nakon pregleda mi je ispao sluzni cep. Ne znam sto ocekivati..

    Prvo dvoje djece sam prenijela po nekoliko dana.

  5. #5
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    *mamice* ne mora to nista da znaci. Mozda ti je dr malo vise proceprkao (da se strucno izrazim) pa je cerviks odreagovao izbacivanjem dela cepa. Ja sam s 4. bila otvorena 2.5 prsta danima (drugacije od prvih troje) ali dok materica nije odlucila da pocne s kontrakcijama, porod nije bio na videlu. prvo dvoje sam prenela, trece se rodilo 2-3 dana pred termin, cetvrto prenela 10 dana.
    srecom si sad vec dosta trudna, pa i da krene malo 'ranije' nije frka, a verovatno niti nece.

  6. #6
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    *mamice* ne mora to nista da znaci. Mozda ti je dr malo vise proceprkao (da se strucno izrazim) pa je cerviks odreagovao izbacivanjem dela cepa. Ja sam s 4. bila otvorena 2.5 prsta danima (drugacije od prvih troje) ali dok materica nije odlucila da pocne s kontrakcijama, porod nije bio na videlu. prvo dvoje sam prenela, trece se rodilo 2-3 dana pred termin, cetvrto prenela 10 dana.
    srecom si sad vec dosta trudna, pa i da krene malo 'ranije' nije frka, a verovatno niti nece.
    Ne znam, dok hodam i stojim, neprestano imam lazne kontrakcije i tvrd i napet trbuh, a od sinoc imam i konstantne lagane bolove i u lezecem polozaju. Ne mogu ih ocijeniti kao trudove koje sam osjecala u prve dvije trudnoce (da dolaze kao valovi i struja kroz trbuh), vise kao bol od.. stajaznam.. upale mjehura. Ne mislim da ima potrebe ici u bolnicu bez krvarenja ili curenja plodne vode, zasad cekam kraj spremne torbe i odmaram. Bebac je jako aktivan!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    A to je sve tako individualno..
    Ja sam prvo rodila treci dan nakon ispadanja sluznog cepa, dok je prijateljica 3 tjedna nakon..
    U sigurnim si tjednima, tako da cekaj doma prave trudove..
    Sretno

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, dok hodam i stojim, neprestano imam lazne kontrakcije i tvrd i napet trbuh, a od sinoc imam i konstantne lagane bolove i u lezecem polozaju. Ne mogu ih ocijeniti kao trudove koje sam osjecala u prve dvije trudnoce (da dolaze kao valovi i struja kroz trbuh), vise kao bol od.. stajaznam.. upale mjehura. Ne mislim da ima potrebe ici u bolnicu bez krvarenja ili curenja plodne vode, zasad cekam kraj spremne torbe i odmaram. Bebac je jako aktivan!
    I ja već par tjedana imam kontrakcije ali se ne pogoršavaju s vremenom i nisu baš pravilne (znaju biti svakih 3-5min, ili par u satu, ali mislim da u zadnjih tjedan dana nije prošlo sat vremena bez ijedne kontrakcije) a nalaz mi je još uvijek kao u prvom postu.
    A možda stvarno i je do mjehura, napomeni na kontroli.

  9. #9
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Summers prvotno napisa Vidi poruku
    I ja već par tjedana imam kontrakcije ali se ne pogoršavaju s vremenom i nisu baš pravilne (znaju biti svakih 3-5min, ili par u satu, ali mislim da u zadnjih tjedan dana nije prošlo sat vremena bez ijedne kontrakcije) a nalaz mi je još uvijek kao u prvom postu.
    A možda stvarno i je do mjehura, napomeni na kontroli.
    Ajme uzas. Ne mogu se zamisliti u ovakvom stanju jos 3-4 tjedna. Sva sam bolna, osjetljiva, umorna, teska, njurgava :grinch:. Nemrem vise.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •