Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: Slabo dobivanje na težini

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    3

    Početno Slabo dobivanje na težini

    Poštovane savjetnice, trebala bih pomoć/savjet. Beba rođena 24.4. carskim rezom, isključivo dojena. Problem je u njezinom napretku u težini, ovo su dosadašnja mjerenja.
    RM 4670
    TM 4630
    10. 5. 5160
    4. 6. 5640
    2. 7. 6380
    6. 8. 6940
    4. 9. 7420
    18. 9. 7560
    Pedijatrica smatra da ne dobiva dovoljno i savjetuje da od navršenih 4 mjeseca krenemo s kašicom. U dogovoru s patronažnom nisam joj uvela kašicu (želja mi je isključivo ju dojiti prvih 6 mjeseci, mlijeka uistinu imam, po mišljenju patronažne čini joj se da beba lijepo napreduje). Mene brine da ona dobiva premalo na težini i zanima me vaše mišljenje. Inače, beba je jako raspoložena, uglavnom se smije, stalno je aktivna i pedijatrica je rekla da je po svim parametrima ispred, jedino je 'problem' njezino nenapredovanje u težini. Beba sisa na zahtjev, otprilike svaka 2 sata, a po noći joj ja nudim u snu na svaka 3 sata i jede. Pelena je skoro svaka mokra, a pokakana svaka druga. Zbog toga smo nosili stolicu na analizu i sve je ok. Također, primijetila sam da ima faze kad odbija sisati ili jede manje (probala sam joj dati svoje izdojeno mlijeko iz bočice i isto nije htjela). S obzirom da joj je nedavno izbio zubić, pomislila sam da je zbog toga povremeno jela manje. Ja se stalno trudim oko njezinog dojenja i nastojim joj nuditi što češće kakp bi dobila bolje na težini, ali ona kad ne želi jesti, ne želi. Također, najviše voli jesti u ležećem položaju, a ako se nekad zateknemo vani, slabo prihvaća dojku kad ju držim u naručju. Bojim se da sam s nečim pogriješila u dojenju i da ona nije zadovoljna, iako stvarno tako ne djeluje. Kao što sam napisala na početku, to je jedna vesela beba, stalno u nekoj akciji i pokretu... Možda nije na odmet i navesti da je od rođenja narasla 20tak cm. Što mogu dodatno učiniti kako bih povećala bebinu težinu, a da ne počinjem s kašicama i dohranom? Zanima me vaše mišljenje o njezinom napretku. Trebam li biti zabrinuta jer po svemu sudeći beba neće udvostručiti svoju porođajnu težinu s navršenih 6 mjeseci?
    Unaprijed hvala na odgovoru

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nisam savetnica, ali tvoja beba je normalne težine za uzrast. Težina od 7,5kg je najnormalnija za bebu od nepunih 5 meseci. Po svemu što opisuješ zvuči da je dete zadovoljno i lepo napreduje.

    Koliko znam, (ali ne sećam se više tačno), bebe koje su rođene krupne kao tvoja ne moraju udvostručiti svoju porođajnu težinu do 6 meseci. Ako tvoja beba nastavi da napreduje sličnim tempom kao do sada, sa 6 meseci imaće oko 8kg, što je isto sasvim uobičajena težina za uzrast. Koliko se sećam, ne postoji pravilo da bebe koje su rođene krupne moraju i dalje rasti u krupnu decu natprosečne težine.
    Ponavljam, nisam savetnica, ali mislim da tvoja dr traži problem tamo gde ga nema.

  3. #3
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam savetnica, ali tvoja beba je normalne težine za uzrast. Težina od 7,5kg je najnormalnija za bebu od nepunih 5 meseci. Po svemu što opisuješ zvuči da je dete zadovoljno i lepo napreduje.

    Koliko znam, (ali ne sećam se više tačno), bebe koje su rođene krupne kao tvoja ne moraju udvostručiti svoju porođajnu težinu do 6 meseci. Ako tvoja beba nastavi da napreduje sličnim tempom kao do sada, sa 6 meseci imaće oko 8kg, što je isto sasvim uobičajena težina za uzrast. Koliko se sećam, ne postoji pravilo da bebe koje su rođene krupne moraju i dalje rasti u krupnu decu natprosečne težine.
    Ponavljam, nisam savetnica, ali mislim da tvoja dr traži problem tamo gde ga nema.
    Veliki X.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam savetnica, ali tvoja beba je normalne težine za uzrast. Težina od 7,5kg je najnormalnija za bebu od nepunih 5 meseci. Po svemu što opisuješ zvuči da je dete zadovoljno i lepo napreduje.

    Koliko znam, (ali ne sećam se više tačno), bebe koje su rođene krupne kao tvoja ne moraju udvostručiti svoju porođajnu težinu do 6 meseci. Ako tvoja beba nastavi da napreduje sličnim tempom kao do sada, sa 6 meseci imaće oko 8kg, što je isto sasvim uobičajena težina za uzrast. Koliko se sećam, ne postoji pravilo da bebe koje su rođene krupne moraju i dalje rasti u krupnu decu natprosečne težine.
    Ponavljam, nisam savetnica, ali mislim da tvoja dr traži problem tamo gde ga nema.
    Pulinka, puno hvala na odgovoru. Slično i ja mislim, osjećam i nadam se. Voljela bih svakako čuti mišljenje savjetnice jer se poprilično brinem...

  5. #5
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Mojih dvoje starijih su rodjeni kao krupne bebe, ali su do pola godine završili oko prosjeka. Kćeri su čak odgodili vakcinaciju i slali je na pretrage jer nije dovoljno dobila na težini do trećeg mjeseca. Rodjena je sa 4400, a sa tri mjeseca je imala 6000.
    Sad se priča sa slabim napredovanjem ponavlja treći put, ali je malac rodjen ranije i nije bio krupan, pa sam malo i zabrinuta. Srećom, pedijatrica nije, kaže da napreduje super (iako je pao na 16. percentilu). Ona gleda opći izgled djeteta, ne previše grafikon...
    Ja ozbiljno mislim da mi je mlijeko ovaj put “slabo” ili da pije samo prvo mlijeko. Stolica mu je već nekoliko tjedana zelena, smrsao mi je... Imam 56 mjeseci dojilackog staza, nisam nesigurna, ali pitam se... rodjen je sa 3350, sad sa 6 mj ima 7160...

  6. #6
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Da te utjesim. Moja je rodjena sa 3350. Sada ima 16 mjeseci i 8100. Glista!
    Bili smo kod neurologa i opceg pedijatra u bolnici. Sve je u redu. Tako da mi se tvoj malisa i ne cini tako sitan.

  7. #7
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Rina, ja bi poslusala savjet pedijatrice i uvela dohranu ranije. Pretpostavljam da bi to bilo s navrsenih pet (a ne cetiri mjeseca). Sad kad gledam, iz mog iskustva s dva decka koja su s 4, 5 mjeseci bili vec izuzetni veliki (odnosno super su napredovali prva 4 mjeseca) onaj kojem nisam uvela dohranu prije 6 mjeseci je bio gladan, a ovaj mladji kojem jesam, nije.

    Alef, ako je maleni zaista smrsavio sa 6 mjeseci, i tjednima ima zelenu stolicu, ja bi ga odvela pedijatrici.

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Ali dohrana prvih mjeseci nije za debljanje, nego ucenje na hranu, teksturu i okuse. Sto ce pomoci 2-3-4-5 zlicica neke hrane za debljanje?

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj jedan je od pocetka jeo kolicine od kojih je bio sit. Nikako 2-5 zlicica.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala svima na savjetima, u međuvremenu sam uspjela dobiti mišljenje od savjetnice. Pozdrav

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Rina, ja bi poslusala savjet pedijatrice i uvela dohranu ranije.
    Zato što ti po opisu ponašanja i rasporeda dojenja Rinina beba deluje gladno, nedovoljne težine za uzrast, nedovoljnog prirasta i nezadovoljna?

    Ili zato što je to pedijatarka rekla?

    Ako je ovo drugo, onda sam sigurna da bi Rina mogla oko sebe naći još jednu pedijatarku koja bi rekla da joj je trebala uvesti i adaptirano od prvog meseca, još jednu koja misli da je dohranu trebala početi odmah sa 4 meseca i još jednu dr koja bi rekla da je sve odlično i tako kako je i da sačeka sa dohranom do šestog meseca, sve u zavisnosti šta je kojoj dr cilj i parametar.
    One koje očekuju od deteta da jednostavno ima što veću telesnu masu, sigurno će zagovarati sve moguće načine dohrane.
    One koje smatraju da je dovoljno da je beba težinom u proseku, aktivna i zadovoljna, verovatno neće videti problem u tome što beba sa 6 meseci neće imati skoro 9,5kg- težinu jednogodišnjaka.

  12. #12
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zato sto je pedijatrica pregledala dijete.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sto je pedijatrica pregledala dijete.
    Tebi se sa tri deteta nikada nije desilo da od dva-tri dr istih kvalifikacija dobiješ različite zaključke i uputstva o istom problemu?

    Ili da ti neki dr kaže nešto o tvojoj deci a tebi to izgleda kao potpuno pogrešna procena? (I kasnije se ispostavi da si bila u pravu ti, a ne dr?)

    Ili da dobiješ mišljenje od dr koje on posle uopšte ne može da argumentuje?

    Kao što je ovde nejasan argument za dohranu: beba neće uspeti da postigne 99% percentil normalne težine za uzrast, stoga obavezno uvedite dohranu?

    Uostalom, neka se jave savetnice, možda neke bebe stvarno i moraju postići 9, 5 kg sa 6 meseci ako će to učiniti jednu pedijatarku srećnom.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    S obzirom da je dijete rodjeno s daleko iznadprosjecnom tezinom, uopce nije realno ocekivati da ce sa 6mj udvostruciti tezinu, niti s godinu dana utrostruciti.

    Ja bih probala ubaciti jos koji podoj ako ide, raditi kompresije i ne bih se puno uzrujavala dalje oko tezine (ako je dijete po drugim parametrima ok - motorika, ponasanje). Dohranu ne bih jos uvodila.

  15. #15
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku

    Alef, ako je maleni zaista smrsavio sa 6 mjeseci, i tjednima ima zelenu stolicu, ja bi ga odvela pedijatrici.
    Bili smo, na pregledu sa 6 mj, napisala sam da ona misli da je sve ok...
    Mi smo počeli s dohranom, ali ne polažem prevelike nade u 10 ml kasice od mrkve

  16. #16
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Rina, na tvom mjestu ne bih uvodila ranije dohranu (bolje da kažem, u istoj situaciji nisam uvodila dohranu)

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Rina, beba ti je dobivala tri mjeseca po pola kg, a čime je inicirano opetovano mjerenje u razmaku od samo dva tjedna ako je prije toga mala dobila 480 g? Moje prvo dijete se nastavilo debljati i nakon šest mjeseci jer je bila neaktivna, ali drugo dvoje djece su s prvim okretanjima s 4 mj sporije počeli dobivati na težini. To je sasvim u redu.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.09.2019. at 10:41

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A sto se tice savjeta pedijatara, moja je meni savjetovala dohranu sa 4 mj jer mala jako puno dobiva na tezini pa joj samo mlijeko nije vise dovoljno (ono, tezinu je nabrala valjda od zraka ). Krenuli smo sa 6 mj, dobro je prihvatila dohranu odmah, i potpuno prestala dobivati na tezini, cak nesto i izgubila. Sa 6 mj je imala 9 kg, s godinu dana jedva 10.

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Tak i moja. Bila je beba bumbar, pa je pedica rekla neka krenemo s dohranom. To su te stare škole i starih navika se teško riješiti.

  20. #20
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Uvijek treba ranije krenuti s dohranom, ako je mršavo da se udeblja, ako je debelo, jer mu treba još

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek treba ranije krenuti s dohranom, ako je mršavo da se udeblja, ako je debelo, jer mu treba još
    Otprilike tako.

    Meni je trece dijete, pa sam je ignorirala, tak mi je nebitno sto kaze vaga dok mi je dijete naizgled ok. Ali da sam nesigurna mama prvog djeteta, mozda bi je i poslusala (nije los pedijatar, ali je tip pedijatra kojoj bi sve bebe trebale biti oko 50. percentile, ni puno gore ni puno dolje).

  22. #22
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Što bi taj rekao za moju stariju, s godinu dana je bila na 3. centili.

  23. #23
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi rekla da nije bitno jel beba mrsava il debela, nego jel gladna ili nije gladna. Slab prirast u tezini moze ukazati na to da je gladna, al i ne mora. No, mislim da se i po bebici vidi jel gladna. A, ako je gladna, pojacala bi podoje, s pet mjeseci bi pocela uvodit dohranu (pa, ako je prihvati, prihvati, jedino, ako bi od toga imala problema s probavom bi odgodila), a po potrebi bi dala i ad.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno Slabo dobivanje na težini

    Bokić svima
    Majka sam dvomjesećne bebe i imamo problemćić... Dojimo na zahtjev a to je u zadnje vrijeme svakih sat vremena... Danas smo bili na kontroli i od rođenja je narasla 10 cm i dobila 1kg.. Rođena je sa 3380 a izašli smo sa 3280 (izgubila je 200 pa smo vratili u 4 dana 280g) i prvih dana kod kuće je dobila 350g što je bilo super.. Međutim u prvom mjesecu sveukupno je dobila 600g,a sad na zadnjem pregledu 420g. Jako je aktivna beba, smije se, guguće, nije mršavaa jer ima obrašćiće i šlaufiće na nogama, ali na trbuhu ima malo i u rukama uglavnom nije bolesna i sve je s njom u redu. Pedijatrica mi spominje nadohranu iako bi voljela da dojimo. Ja znam da su djeca indvidualna i nijedno nije isto, stoga se ne plašim previše.
    Da li se još koja majka susrela sa svojom bebom u takvoj situaciji sa pozadinom da je sve u redu s bebom? Da li je problem u mom dojenju ili njenom cicanju? Osjetim uvjek ta LD, ponekad se moram skoncentrirat da otpustim mljeko, ali većinom ne moram.
    Hvala Vam

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Moja je takva. Aktivna i nije htjela dojiti. Nije bucka, ali nije ni mršava. Sad je dvije godine i sve je super osim karijesa na zubima. Možeš se pokušati javiti rodinim sos savjetnicama na fejs za detaljniji odgovor.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 08.01.2020. at 22:09

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Od kud karijes s dve godine?

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ne znam. Krenulo je još sa godine dana. Počelo s flekicom, sad tu nema polovicu zuba. Nisam je hranila ništa drugačije od ovo dvoje. Starija joj braća imaju savršene zube.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Nisam skužila kolikikekakale ta beba je stara?
    Lelalale

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Dvije godine.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ne njena je beba
    Pedijatrica spominje dohranu znali 4_6 mjeseci
    Tvoja ima sve godine
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.01.2020. at 11:14

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Njena je stara dva mjeseca i pedijatrica joj ne spominje dohranu nego nadomjesno mlijeko.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ok nek proba ali prije nek se malo potrudi može se
    Imam iskustvo s tim
    Lalelale
    Primi se telefona bar danas rade
    Sretno

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Postovane savjetnice, molim vas za pomoc i misljenje.
    Imam bebu staru mjesec dana. Rodena sa 3610 g, odpustena sa 3290 g.
    Imam minimalno 3 pokakane pelene, al dosta pokakane i isto tako min 5 dosta popiskinih, ali slabo dobija na tezini.
    Danas idemo na kontrolu pedijatru, no prema mojoj racunici trebala bi imat oko 3700 g. Iskljucivo ju dojim kad god trazi i to je nekad nakn sat i pol, dva, dva i pol tri i eventualno 4 ako zaspimo obje.
    Probala sam sve varijante, dati jednu pa drugi podoj drugu. Dati joj obje u jednom podoju. Dati joj npr lijevu pa slijedeci podoj desnu, pa onda dati joj lijevu pa slijedeci podoj lijevu pa onda desnu.
    Cica dosta dugo izmedu 40 min i 1 sat sve ukupno. Dosta puta zaspi pa je moram stimulirati da nastavi. Patronazna je rekla da jenjoj bebica dobrog stanja i zivahna te da se ne trebam brinut, no mene zabrinjava zasto ne dobiva na tezini.

  34. #34
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mary, napisi sve poznate tezine, od rodjenja do sad, s datumima.

    Koliko bi bilo podoja u 24h, brojem? Dojis li nocu?

  35. #35
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Gdje si je vagala? Kod kuće? Zašto misliš da ne dobiva na težini? Javi nam nakon pregleda kod pedijatrice koliko teži.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mary, napisi sve poznate tezine, od rodjenja do sad, s datumima.

    Patronazna ju je vagala 3 puta:
    8.dan 3420g
    18.dan 3420g
    21.dan 3505g
    Na kontroli s mjesec dana 3660g i 54cm

    Koliko bi bilo podoja u 24h, brojem? Dojis li nocu?
    Izmedu 8 i 14. Po noci (izmedu ponoci i 7 ujutro) jede 2 do 4 puta kako koju noc

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Vagala ju je patronazna i ja sam pokusala na kucnoj vagi za kolace cisto da okvirno vidim kakvo je stanje.
    Obavili pregled i dobila je 370g, 4 cm i 2,9 cm obujma glave.

  38. #38
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Sva je otišla u duljinu. Bit će košarkašica.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.01.2020. at 21:55

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pazi da podoja nikad ne bude manje od 8, ali bilo bi bolje da vam je minimum 10. Istina, narasla je u duljinu, ali (osim ako je najniza tezina podosta ispod one izmjerene osmi dan zivota) prirast joj je prilicno ispod minimalnom prosjeka.

    S obzirom da napreduje, nema razloga za paniku, ali bitno je fokusirati se na dobar hvat, aktivno sisanje od barem 10-15 minuta po podoju (pomozi joj kompresijama), izmjenu dojki unutar podoja.

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, narasla je u duljinu, ali (osim ako je najniza tezina podosta ispod one izmjerene osmi dan zivota) prirast joj je prilicno ispod minimalnom prosjeka.
    Ako sam je dobro shvatila, između 21. i 31. dana je dobila 370 g. To je izvrsno, a ne ispod prosjeka.

  41. #41
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Napisala je: porođajna 3610, otpusna 3290, 1 mjesec 3660.
    Premalo, kako god računali. Jako premalo. Jedva je došla do porođajne težine za mjesec dana. Jako brzo treba nešto promijeniti.

    Zuta, od 21.do 31. dana 155g (3660-3505)

    A 8. i 18. dan ista težina.

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Previdjela sam ovaj redoslijed. Bio je zastoj, onda je dobila u samo tri dana 85 g, pa u deset dana 155 g, što je na rubu onog što treba dobiti u tjedan dana.

    Što je bilo između 8. i 18. dana? Je li plakala veći dio vremena ili je spavala veći dio vremena?

    Za sad bih se ravnala prema ovom što kažu patronažna i Kaae, ali ako bi opet imala zastoj od cijelih deset dana da ne dobije ništa to bi valjalo obratit veću pažnju zašto.

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zato sam trazila SVE tezine, s datumima. Ne samo neke. Bez toga otprilike nagadjam i zakljucujem.

  44. #44
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako je otpusna najniza, onda je taj prirast od 370 svakako premalen za mjesec dana. Gore sam napisala sto bi trebalo mijenjati, kako god. I provjeriti tezinu za 5-7 dana na istoj vagi.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je otpusna najniza, onda je taj prirast od 370 svakako premalen za mjesec dana. Gore sam napisala sto bi trebalo mijenjati, kako god. I provjeriti tezinu za 5-7 dana na istoj vagi.
    Hvala na savjetima i odgovoru. Danas bi trebala dobiti vagu, pa se javim povratno

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je otpusna najniza, onda je taj prirast od 370 svakako premalen za mjesec dana. Gore sam napisala sto bi trebalo mijenjati, kako god. I provjeriti tezinu za 5-7 dana na istoj vagi.
    Dobila vagu, pa sam ju sada izvagala (vaga je na dvije decimale tako da moze varirati 9 g) 3 dana nakon kontrole dobila je 80 g.

    Ono sto sam zaboravila napisat je da dosta bljuca nakon jele ili ako zaspi u snu ili nakon sto se probudi. Stavljam ju da se podrigne no skoro nikad ne cujem da se podrignula.
    Na pregledu se dosta isto izbljucala, pa je pedijatar rekao da mozda ima smanjeni refluks i da povisimo uzglavlje i drzimo ju u povisenom polozaju.

  47. #47
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam sto bih ti rekla, uz polovicne odgovore.

    80 grama u tri dana je super, ako je to stvarnih 80 grama, sto moze ili ne mora biti, s obzirom na razlicite vage.

    Dijete ne mora podrignuti, a bljucanje ne mora uvjetovati los prirast. Imas li jak refleks otpustanja mlijeka? Bori li se dijete s njim?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam sto bih ti rekla, uz polovicne odgovore.

    80 grama u tri dana je super, ako je to stvarnih 80 grama, sto moze ili ne mora biti, s obzirom na razlicite vage.

    Dijete ne mora podrignuti, a bljucanje ne mora uvjetovati los prirast. Imas li jak refleks otpustanja mlijeka? Bori li se dijete s njim?
    Prvih 5 min primijetim da se grca i mlijeka vise iscuri okolo nego ga proguta, ali nakon toga mi se cini da ide ok.

    Danas sam je vagala prije jela i poslije kako mi je savjetovao pedijatar da okvirno vidim da li sto pojede. U prosjeku je jela izmedu 50 i 80 ml po podoju, a podoja je bilo 11.
    Sto je od prilike oko 650 ml u 24sata.

  49. #49
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Svakako ne bih poslusala pedijatra i vagala dijete prije i poslije svakog podoja. To je super stresno i ne govori ti ama bas nista, osim nekakve brojke koju je dijete valjda pojelo.

    Ako stvarno izgleda da trebas vagati, radi to jednom na dan, uvijek u isto doba dana, kompletno golo dijete. I biljezi samo taj jedan jedini podatak.

    Ne jedu bebe istu kolicinu hrane svaki put, niti ce ista kolicina hrane uvijek donijeti isti konacni rezultat - cilj hranjenja nije ugurati u dijete XY kolicinu hrane, vec dobiti odredjenu gramazu.

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Kad je moj veliki završio prvi put u bolnici bio je jedino dijete koje je cicao,svi drugi su cicali i nadohranjivani
    Par dana je bio nemiran pa je dr savjetovala da ga vagam koliko je jeo,tad s mjesec dana jeo je po obroku od 80-140 ,kako kad,onda je rekla da ne treba ništa dodavati
    Ok bolnički su uvjeti drugačiji vage su različiti je nek doma i kako možeš služiti razliku.
    On je u dva tjedna bolnice uz jake antibiotike uspio dobiti svojih 700 gr oni drugi nisu

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •