Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 88 od 88

Tema: Slabo dobivanje na težini

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ja bi to napravila tak da sam ga stavila na vagu zapamtila broj orikvačilana vicu i posle opet stavila na vagu izračunala razliku
    A ako imaš digitalnu vagu za svoje mjerenje izvažeš sebe pa uzmeš bebu i izračunaš razliku to je puno bolje nego mjeriti za kolače,ok kad to radiš kod cicanja onda moraš postupak ponoviti dva puta

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    E i da on je u toj dobi odspavao cca 2 sata poslije svakog podoja,tak da sam ja njega ostavila u dobi pod nadzorom i mogla malo odahnuti , prošetati onsk zatvorena u bolnici.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako ne bih poslusala pedijatra i vagala dijete prije i poslije svakog podoja. To je super stresno i ne govori ti ama bas nista, osim nekakve brojke koju je dijete valjda pojelo.

    Ako stvarno izgleda da trebas vagati, radi to jednom na dan, uvijek u isto doba dana, kompletno golo dijete. I biljezi samo taj jedan jedini podatak.

    Ne jedu bebe istu kolicinu hrane svaki put, niti ce ista kolicina hrane uvijek donijeti isti konacni rezultat - cilj hranjenja nije ugurati u dijete XY kolicinu hrane, vec dobiti odredjenu gramazu.
    Vagu sam posudila od patronazne na kojoj ju je ona vagala. Samo na kontroli je bila druga.
    Danas sam ju izvagala u isto vrijeme kao i jucer (golu) i vaga pokazuje 3770g sto je u 4 dana 110g,a od jucer 30g.
    Da li vas se cini da je sad krenulo?
    Da li bi trebala jos nesto izmijeniti?

  4. #54
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To je super, 30 grama u 1 dan ili 110 u 4 dana. Izgleda da je sad sve ok!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Drage cure,molim za pomoc. Ocajna sam. Molim Vas za pomoc i savjet. Imam bebu 3 mjeseca ( roden 3880,iz bolnice izasao 3750). Iskljucivo dojen. Prvi mjesec dobio 1000 g, drugi mjesec 880 a treci 400. Sad je pedijatrica rekla AD jer je dijete izrazito nervozno cijeli mjesec po danu bilo. Pokakanu pelenu je imao vecinom skoro svaki dan, popisanih 4-5 osrednje.Sad je 2 dana na AD-u. Na ocigled je sretan. I me cendra. I spava. Ono sto mene zanima je da navecer i tokom noci su mi dojke jako natecene i pune mlijeka. Dali je odrzivo da ga po danu hranim AD-om a navecer i po noci dojim? Silno zelim dojiti. I dojio je na zahtjev svakih cca 40 min sva 3 mjeseca. Ali je zadnji mjesec- cijeeeli mjesec plakao i vristao jer nije mogao navuc. Ali navecer imam i po noci imam. Iz iskustva; dali bih mogla tako navecer i po noci nastaviti ? ...bas sam neutjesna.

  6. #56
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja nisam savjetnica, ali dok ti se netko stručan ne javi, pa jel možeš dojiti, pa ako je i nakon podoja gladan i nervozan, dopuniti s AD? Suludo je da ga hraniš isključivo AD-om dok ti istovremeno dojke pucaju od mlijeka.

  7. #57
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Ne moraš i ne trebaš odustati od dojenja. Za početak treba vidjeti postoji li problem koji opstruira dojenje (vjerujem da će se javiti neka savjetnica).
    U najgorem slučaju AD je dodatak, nikako zamjena za majčino mlijeko - slažem se s Argente. Ako želiš održati proizvodnju mlijeka, pazi da imaš česte podoje i danju, a posebno noću i ne zaboravi piti dovoljno tekućine.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Joj bilo bi super...ali sad je decko prezivcan. Pokusam ga prije bocice staviti da prvo sisa-prezivcan i vristi. Poslije AD - sit i gura cicu van. Jedino kad ide spavat navecer zeli i po noci. Ja cu se truditi i gurati cim vise. Pa taman kap-kap.

  9. #59
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Nelica001 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure,molim za pomoc. Ocajna sam. Molim Vas za pomoc i savjet. Imam bebu 3 mjeseca ( roden 3880,iz bolnice izasao 3750). Iskljucivo dojen. Prvi mjesec dobio 1000 g, drugi mjesec 880 a treci 400. Sad je pedijatrica rekla AD jer je dijete izrazito nervozno cijeli mjesec po danu bilo. Pokakanu pelenu je imao vecinom skoro svaki dan, popisanih 4-5 osrednje.Sad je 2 dana na AD-u. Na ocigled je sretan. I me cendra. I spava. Ono sto mene zanima je da navecer i tokom noci su mi dojke jako natecene i pune mlijeka. Dali je odrzivo da ga po danu hranim AD-om a navecer i po noci dojim? Silno zelim dojiti. I dojio je na zahtjev svakih cca 40 min sva 3 mjeseca. Ali je zadnji mjesec- cijeeeli mjesec plakao i vristao jer nije mogao navuc. Ali navecer imam i po noci imam. Iz iskustva; dali bih mogla tako navecer i po noci nastaviti ? ...bas sam neutjesna.
    Mozes dojiti nocu, a danju davati AD, ali s vremenom (vjerojatno nece dugo trajati), dojke vise nece biti tvrde, natecene i pune mlijeka, vec ces proizvoditi manje, bas onoliko koliko ce dijete sisati preko noci.

    Savjet pedijatrice bas i nema smisla, pogotovo nakon odlicnog prirasta u prvom i drugom mjesecu. Sto se dogodilo taj treci mjesec? Jesi li smanjila broj podoja? Je li dijete sisalo manje/krace? Duzi periodi spavanja? Mlijeko nije moglo nestati, mogla se samo smanjiti proizvodnja zbog manje potrosnje, a jednako tako se moze i povecati.

    Zelis li prestati davati taj AD? Mozes, ako zelis, ali morat ces se malo vise potruditi oko podoja da biste nadoknadili stetu. Ako ti je dojenje bitno, razmisli o tome da promijenis pedijatricu.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala puno na odgovoru.Dojenje mi je izuzetno bitno i uopce ne mogu prihvatiti cinjenicu da necu dojiti. Beba je cijeli treci mjesec bila na prsima doslovno svakih cca sat vremena. Po 5 -10minuta ( od rodenja kratko doji). Ja ne znam sto se moralo desiti jer mi smo staaaalno visili na prsima. Uzela sam i Mamine kapi- malo su pomogle...ali ne znam. Jednostavno on je spavao po danu pet puta po 20 minuta. Slabo kakao. Slabo popisanih pelena imao. Stalno cendrao. Ja sam ga staaaalno stavljala na prsa. Povukao bi kratko i poceo plakati. I tako cijeli mjesec...i evo nas na AD-u . Nazalost. U svojoj ishrani nisam nista niti dodavala niti oduzimala. A tekucine pikem puno obzirom da imam preddijabetes pa sam stalno zedna.Ne znam kako da kombiniram dojenje i AD?!

  11. #61
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nastavi s dojenjem kao glavnim nacinom hranjenja bebe. Svakih 2-3 sata, tako da ukupno bude barem 10 podoja u 24h. Neka ne spava dulje od 3 sata niti u jednom trenutku. Hrani u snu, ako treba.

    Izmjenjuj dojke unutar svakog podoja, mozes i vise puta. Radi kompresije (masiraj dojku cim prestane aktivno sisanje). Na svaki mig, opet nudi dojku.


    Koliko si dojila ova dva dana uz AD? Koliko podoja je bilo u 24h, oba dana? O tome ce ovisiti kako ces izbaciti taj AD.

    Znas li izdajati?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Izajalica me ne voli. Probala par puta- ma ni kapi a cice pucaju. Prekjucer sam dopodne dojila,popodne AD,navecer dojenje+AD.
    Jucer AD uz par pokusaja dojenja. Danas prije svake par dojenja i par AD-ova.
    Pokusat cu vratiti se na staro. Cim vise dojiti a flasicu cu raditi svaka 4 sata po rasporedu pa koliko popije. Hvala puno.

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    koju imaš? izdajalicu?

  14. #64
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Nelica001 prvotno napisa Vidi poruku
    Izajalica me ne voli. Probala par puta- ma ni kapi a cice pucaju. Prekjucer sam dopodne dojila,popodne AD,navecer dojenje+AD.
    Jucer AD uz par pokusaja dojenja. Danas prije svake par dojenja i par AD-ova.
    Pokusat cu vratiti se na staro. Cim vise dojiti a flasicu cu raditi svaka 4 sata po rasporedu pa koliko popije. Hvala puno.
    Ne, nikakav raspored s AD-om. Zelis dojiti, a ne slusati kutiju AD-a.

    Znaci dojenje ide po "rasporedu", sto znaci da moras dojiti cesve, vise, duze, uspjesnije. Nema razloga da pokusavas dojiti -- dijete je uspjesno sisalo, nije zaboravilo preko noci. Nastavi onako kako si radila i prije.

    Nisi mi odgovorila nista o broju podoja, a jos manje o kolicini dodanog AD-a. Bez toga ti ne mogu pomoci oko plana kako da se rijesis adaptiranog mlijeka. NEovisno o tome, svakako bi bilo bitno da mu ne dajes bocicu, vec da tu formulu nudis nekom alternativnom metodom: http://www.roda.hr/portal/dojenje/pr...hranjenja.html

    Javi mi kolicinu AD-a (broj obroka, mililitri po obroku) u ova dva dana.
    Broj podoja, takodjer.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Prekjucer je bila patronazna a jucer pedijatrica...ubile su me u pojam govoreci kako sam ostala bez mlijeka tako da smo ova dva dana sve unistili po pitanju dojenja.
    AD (kršitelj koda)1 jucer 3 × 150ml
    AD (kršitelj koda)1 danas: 4 x150 ml.

    Podoji jucer 4× po cca 5 min + 1xnocno
    Podoji danas 4 x po cca 5 min
    Oprostite,bas sam rastresena. Kad te netko uvjerava da mjesec dana nemas mlijeka i da ne dobivanje na tezini steti razvoju djeteta...budes rastresen.
    Hvala na svakoj pomoci.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koju imaš? izdajalicu?
    Tommee tippee -ručna

  17. #67
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Nelica001 prvotno napisa Vidi poruku
    Prekjucer je bila patronazna a jucer pedijatrica...ubile su me u pojam govoreci kako sam ostala bez mlijeka tako da smo ova dva dana sve unistili po pitanju dojenja.
    AD (kršitelj koda)1 jucer 3 × 150ml
    AD (kršitelj koda)1 danas: 4 x150 ml.

    Podoji jucer 4× po cca 5 min + 1xnocno
    Podoji danas 4 x po cca 5 min
    Oprostite,bas sam rastresena. Kad te netko uvjerava da mjesec dana nemas mlijeka i da ne dobivanje na tezini steti razvoju djeteta...budes rastresen.
    Hvala na svakoj pomoci.
    Zao mi je sto si naletjela na takve neznalice. Niste nista unsitili po pitanju dojenja, ali trebat ce malo poraditi na rasporedu.


    Dijete JE dobilo na tezini; stvar je u tome da je mogao dobiti nesto vise. Nista strasno, nista alarmantno, svakako ne znaci da treba prestati dojiti i zamijeniti dragocjeno mlijeko formulom.

    Napravi ovako:

    Zapisi zadnju tezinu, pretpostavljam od jucer ili prekjucer. To ti je polazna tocka trenutno.


    Pocni opet dojiti. Uvijek prvo dojenje. 10-12 ili vise puta u 24h. Danju i nocu. Napisala sam ti gore, izmjenjuj dojke, radi kompresije. Nemoj cekati dok ogladni i place, vec nudi na najmanji mig. Ako pocne plakati, smiri ga, a onda nastavi dojenje.

    Ova dva dana formule nista nisu unistila, ostavi ukupno 3 x 30 ml za svaki slucaj. Znaci jednu dozu od 30 ml ujutro, drugu od 30ml nekad usred dana, trecu od 30ml nekad predvecer/navecer. Samo tri. Ne vise. Nije bitno sto pise na kutiji i kako oni uvjetuju da hranis bebu. Ne treba vam vise ovaj cas. Tu formulu daj NAKON podoja i to nekom alternativnom metodom iz onog clanka kojeg sam ti gore linkala. Zlica, casa, zdjela, kako god. Nemoj nuditi bocicu, s obzirom da se ionako buni oko dojenja.

    Probaj se umiriti sto vise, da ne steka refleks otpustanja mlijeka zbog grca i nervoze oko ovih nebuloza koje si dobila kao savjete. Probaj dojiti dok gledas nesto na TV-u ili slusas neku muziku koja ti se svidja.

    Probaj izdojiti nakon nekih podoja, 15 minuta po strani, neovisno o kolicini mlijeka koju mozes izvuci. Vidi ide li bolje rucno, bez izdajalice, ako s njom bas i ne uspijevas. Ako izdojis neku kolicinu, ponudi to nakon podoja, umjesto jednake kolicine formule.

    Nakon 48 sati ovakvog rasporeda (prvo dojenje, onda ovo malo formule), pocni izbacivati formulu tako sto ces umanjiti tu dnevnu kolicinu za 10 ml svaki dan. Ako u bilo kojem trenutku odbije uzeti formulu, to je ok, ne brini.

    Prati pelene cijelo vrijeme, bitno je da ne dodje do smanjenja kolicine mokrih, a i pokakanih.

    Ako mozes, odnesi dijete na vaganje nakon 7 dana ovakvog rasporeda, ali pazi da te ne unezvjere savjeti, s obzirom da ne ocekujem da ce biti dobri, odnosno da ce podrzavati dojenje.



    (Raspored hranjenja kao zadnja dva dana svakako nije ok za bebu, jela ona formulu ili iskljucivo majcino mlijeko.)

  18. #68
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ako je mali odjednom počeo grintati na cici, možda je nesto fiziološki? Soor? Rastu mu zubi? Jel moguce da je frenulum - ili bi mu to odmah radilo problem?
    Jer nije on samo imao slabiji prirast, on je nervozan i nezadovoljan bio cijeli prethodni mjesec...

  19. #69
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tesko da frenulum pocinje smetati odjednom, nakon super uspostavljenog dojenja.

    Onako iz iskustva, rekla bih da je prosla fizioloska prepunjenost (prvih 6-8 tjedana), a prorijedilo se i dojenje, iz ovog ili onog razloga - starija beba, navika, vise posla po kuci, vani, sto god, i najvjerojatnije je doslo do pada proizvodnje zbog pada potraznje, sto je naravno izazvalo i nezadovoljstvo kod bebe. Nezadovoljna beba utjece na raspolozenje zene, sto automatski moze usporiti refleks otpustanja mlijeka... i tako se sloze prva, druga, sedma stvar skupa.

    Svakako nije nesto sto se ne moze rijesiti, pogotovo nakon samo dva dana prakticiranja losih savjeta.

    Nije na odmet provjeriti soor, ako ima nekih drugih simptoma.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Argente, i ja sam mislila da ga nesto boli. Ali ova dva dana dok sam mu davala AD sam uvidjela da je jako vesel. Ni blizu raspolozenju proslog mjeseca. Premda;i on i ja smo imali ovu virozu sa kasljem,curenjem nosa...ali to je trajalo svega par dana.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Kaae,ok potrudit cu se svim silama tako kako je napisano. Hvala i svakako javim.

  22. #72
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj Nelica001 prvotno napisa Vidi poruku
    I dojio je na zahtjev svakih cca 40 min sva 3 mjeseca. Ali je zadnji mjesec- cijeeeli mjesec plakao i vristao jer nije mogao navuc.
    Citiraj Nelica001 prvotno napisa Vidi poruku
    Po 5 -10minuta ( od rodenja kratko doji). Ja ne znam sto se moralo desiti jer mi smo staaaalno visili na prsima. Jednostavno on je spavao po danu pet puta po 20 minuta. Slabo kakao. Slabo popisanih pelena imao. Stalno cendrao. Ja sam ga staaaalno stavljala na prsa. Povukao bi kratko i poceo plakati. I tako cijeli mjesec...
    Citiraj Nelica001 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali je zadnji mjesec- cijeeeli mjesec plakao i vristao jer nije mogao navuc. Ali navecer imam i po noci imam.
    Citiraj Nelica001 prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusam ga prije bocice staviti da prvo sisa-prezivcan i vristi. Poslije AD - sit i gura cicu van. Jedino kad ide spavat navecer zeli i po noci. Ja cu se truditi i gurati cim vise. Pa taman kap-kap.
    Meni se isto čini da se njemu nije dalo raditi, vući mlijeko, pa je postepeno bio gladan i živčan kada nije išlo van ko iz kabla. Što se dogodi ako nastaviš inzistirati na cici onda kad plače i odbija? Meni su isto tako znali cendrati i joguniti se, ali ne mogu oni biti tvrdoglaviji od mene.

    S druge strane, ako ne dobiva na težini ja shvaćam zabrinutost pedijatrice jer dijete mora biti nahranjeno. Ti bi zapravo morala proći barijeru djeteta koje protestira jer mlijeko ne dolazi kako je zamislio već mora uložiti trud, a opet paziti da ne bude na samom donjem rubu što se tiče dobivanja na težini. Težak i mukotrpan posao. Imaš li nekog da ti olakša svakodnevicu, da ti pomogne da se opustiš?

    Što se tiče izdajanja, kod mene, a dojim već četiri godine, mlijeko mogu izdojiti jedino ako dijete cica na drugoj cici i tako pokrene taj mehanizam otpuštanja mlijeka. Drugačije nikako. Jako je zeznuta stvar jer baš reagira na tu našu fiziologiju i hormone.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se isto čini da se njemu nije dalo raditi, vući mlijeko, pa je postepeno bio gladan i živčan kada nije išlo van ko iz kabla. Što se dogodi ako nastaviš inzistirati na cici onda kad plače i odbija? Meni su isto tako znali cendrati i joguniti se, ali ne mogu oni biti tvrdoglaviji od mene.

    S druge strane, ako ne dobiva na težini ja shvaćam zabrinutost pedijatrice jer dijete mora biti nahranjeno. Ti bi zapravo morala proći barijeru djeteta koje protestira jer mlijeko ne dolazi kako je zamislio već mora uložiti trud, a opet paziti da ne bude na samom donjem rubu što se tiče dobivanja na težini. Težak i mukotrpan posao. Imaš li nekog da ti olakša svakodnevicu, da ti pomogne da se opustiš?

    Što se tiče izdajanja, kod mene, a dojim već četiri godine, mlijeko mogu izdojiti jedino ako dijete cica na drugoj cici i tako pokrene taj mehanizam otpuštanja mlijeka. Drugačije nikako. Jako je zeznuta stvar jer baš reagira na tu našu fiziologiju i hormone.
    Nekako mi bas ovo zvuci onako kao da sam i sama pisala. Mislim ja sam se zaista trudila...znaci mjesec dana je on meni stalno visio na cici uz jos jedno dijete od 5 godina,supruga i svekra. Ali nisam se dala bez obzira sto nemam nikakvu pomoc. Dam cicu-malo povuce,cendra. Ne odustajem-opet dam cicu pocinje vristat. I tako u nedogled. Cijeli mjesec. Evo nocas od ponoci je 3 puta dojio. Uzme,dva puta povuce okrece glavu i cendra. Ne guta vise kao prije. Ja cu i dalje pokusavati ali mozda stvarno ima toliko malo mlijeka da on poludi...mozda navucemo. Sta Bog da.

  24. #74
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Mlijeko se navlači upravo tako kroz plač, nemir, znoj, suze i psovke. Žao mi je, tako smo ispali kao sisavci. Većina beba protestira, ali treba biti uporan i postepeno vraćati dojenje na prave staze, a skidati ad. Naravno da bez potpore okoline ide teže, ali nažalost takva su vremena da baš najbliži sabotiraju svojim usputnim komentarima hranjenje najmilijih.

  25. #75
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A da, ovo šta Kaae kaže je vjerojatnija opcija. Mlijeko više ne lipti i sad je on zadovoljniji ako teče potočić iz boce nego da mora navlačit.

    Sama sam sebi smiješna što se više uopće čudim, ali ipak se čudim, da pedica nije preporučila manje AD-a?! Tipa, doji pa poslije podoja daj 60 ml. Ili samo jednu bocu kad je najkritičnije (navečer). Ono, dobio je 400, je slabije ali je dobio, znači mlijeko ipak nije presušilo. Ali ne, odmah 4 boce.

    Iz mog (doduše siromašnog) iskustva, električna izdajalica izvuče znatno više nego ručna, ako ti treba probaj je se domoći.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Cure,osim izvrsnih savjeta ocito saljete i dobre vibre; povecali smo broj podoja danas a smanjili AD. Nema zivcanoce niti suza. Osjetim kako opet polako mlijeko nadolazi. Nema rucka ali tko ga sljivi ,mi smo dan prelezali na cicama. Samo saljite dobre vibrice

  27. #77
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super, Nelice. Znam da nije ugodno, vec super frustrirajuce, ali pregrmit cete to cendranje i plac. Sto ce vise sisati, to ces brze i bolje nadoknaditi bilo kakav pad proizvodnje.

    Pazi samo da se drzis rasporeda s AD-om. Ako si smanjila onako kako sam ti napisala, drzi se bas te kolicine, a onda je kreni smanjivati prema planu. Nemoj povecati AD ako poraste njegova nervoza.

    Jesi probala naci neku alternativnu metodu hranjenja? Mislim da cete puno brze napredovati u smjeru iskljucivog dojenja bez bocice, s obzirom da mu se ona svidja (a rad na dojci nesto manje).

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Kaae, drzim se svega sto si mi rekla. S tim da,evo, beba uopce ( srecom!) ne prihvaca taj AD . Odnosno povraca ( NE u mlazu !) i bljucka. Dok sam ga prije intenzivno dojila (bez AD-a) nikad nije bljuckao. Tako da moram uspjeti u dojenju ali sam u problemu jer moram navuci mlijeko. Upravo imam priliku koristiti (kršitelj koda) elektricnu izdajalicu. Pa moze samo savjet-kada da ju koristim u ovoj prici? Dam bebi cicu, pojede sve i onda se odmah prikopcam da vuce na prazno i stimulira mozak za proizvodnju ili...pricekam neko vrijeme pa izdajam?

  29. #79
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    ZBog cega mislis da moras navuci mlijeko? Ako ne jede AD, vec samo sisa, cini ti se da ne dobiva dovoljno?

    Koliko ima mokrih, a koliko pokakanih pelena u 24h?

    Izdajalicu je najbolje koristiti odmah nakon podoja (svih ili nekih; to sama odaberi), 15 minuta po strani, neovisno o kolicini mlijeka koju ces izdojiti. Tako ces najmanje "smetati" bebinim zahtjevima oko sisanja, a i vjerojatno najlakse povecati proizvodnju.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Pa nabavila sam el. izdajalicu jer slusam Tvoje savjete ko sveto pismo a Ti napisala: "Probaj izdojiti nakon nekih podoja, ..Ako izdojis neku kolicinu, ponudi to nakon podoja, umjesto jednake kolicine formule."

    I dalje pokazuje nervozu i cendranje poslije podoja pa sam se mislila izdajati ne bih li time povecala proizvodnju i dala umjesto formule.
    Imao je jednu pokakanu pelenu i nekakvih 5 mokrih.
    Uz svu muku,dobijem i prvu menstruaciju. Ali ne dam se. Kaae,puno hvala na pomoci.

  31. #81
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Aaa, ok, prva menstruacija je obicno najveci hormonalni sok i nekoj djeci bas izrazito smeta. Lako je moguce da je doslo do pojacane nervoze upravo zbog toga, a moguce da je i privremeno pala proizvodnja mlijeka.

    Samo nastavite sa sisanjem, izdajaj kad stignes i kad ti se da i vjerujem da cete sve brzo pohvatati. Javi kako ide, a i ako saznas uskoro neku novu tezinu.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Evo da se javim. U kombinaciji bebe ovih tjedan dana 0-24 na prsima na zahtjev, mamine kapi i elektricna izdajalica- beba opet doji. Poslije podoja je nekada nervozna pa sam joj nudila AD kojeg popije cca 30-60ml 2-3 puta dnevno . Ali poanta je ispunjena...on je opet na prsima! Vjerujem da cemo kroz par dana i ostatak AD izbaciti ( ak smo izbacili 5x150 ml i ovo cemo). Noc iskljucivo doji cca 2-3 puta. Jedna pokakana pelena i 5-6 mokrih. Vagala sam ga na kucnoj vagi:700 g. Ako maknem robicu i pelene to je cca 400g u tjedan dana. Presretna sam. Hvala do neba na podrsci.

  33. #83
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Wow, svaka ti čast. Išlo je brže nego što sam mislila. Super si posao odradila!

  34. #84
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Nelica001 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim. U kombinaciji bebe ovih tjedan dana 0-24 na prsima na zahtjev, mamine kapi i elektricna izdajalica- beba opet doji. Poslije podoja je nekada nervozna pa sam joj nudila AD kojeg popije cca 30-60ml 2-3 puta dnevno . Ali poanta je ispunjena...on je opet na prsima! Vjerujem da cemo kroz par dana i ostatak AD izbaciti ( ak smo izbacili 5x150 ml i ovo cemo). Noc iskljucivo doji cca 2-3 puta. Jedna pokakana pelena i 5-6 mokrih. Vagala sam ga na kucnoj vagi:700 g. Ako maknem robicu i pelene to je cca 400g u tjedan dana. Presretna sam. Hvala do neba na podrsci.
    Bravo!

    Probaj sad sto prije rijesiti taj ostatak AD-a. Kad god bude nervoze nakon podoja--nastavi podoj.

    Super je prirast!

  35. #85
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Drago mi je zbog vas.

  36. #86
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Wooow Nelice, bravooo

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno

    Joooj cure hvala vam. Al sto sam suza isplakala vise neg' sam mlijeka izdojila.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    19

    Početno


Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •