Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: Odjeća "mora" mirisati

  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno Odjeća "mora" mirisati

    Voljela bih čuti mišljenja o omekšivačima i mirisima za odjeću.
    Smatram da roba treba biti čista i bez ikakvog mirisa i nailazim na čuđenje okoline. Kako to da ne koristiš omekšivač?
    Ne koristim, nije ekološki i nije skin friendly.

    Da li sam stvarno frik, ako mi je nepojmljivo tako prati rublje da po dva tjedna miriši?
    Koji je uopće proces da bi nešto mirisalo dulje vrijeme? Kako TO može biti zdravo?

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni je zlo od mirisa omekšivača. Veš je mekan i bez omekšivača, sušim sve u sušilici. Bitno mi je da je čisto, a oprani veš ionako ima uvijek taj neki miris čistoće i svježine.

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Koristim malu količinu omekšivača, ne radi mirisa, nego zato što je voda toliko tvrda da mi roba bez omekšivača jako ulazi u se (smanji se za veličinu), a i brzo propada i boja blijedi.
    Kad dobijem dječju robu od poznanice koja ne koristi omekšivač, ti su komadi uvijek manji od očekivane po etiketi i izgledaju iznošeno iako stvarno nisu.

    Inače mislim da perem odjeću manje od drugih ljudi, na niskim temperaturama (čak 20 u novoj perilici), s jako malo deterdženta. Ali ne mogu još odustati od ove žlice omekšivača. Kao eko je.

  4. #4
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Koristim omekšivač, ali ne koristim neke dodatne mirise za odjeću, nisam zapravo ni znala da to postoji.

    Ne znam koliko je skin friendly, ali meni bude pregrubo za moju kožu recimo obrisati se ručnikom koji je opran bez omekšivača. Možda su mi samo takvi ručnici, nemam pojma.
    I ne mislim da si frik, pa uz sve osude na koje nailazimo od okoline, ne moramo se valjda opravdavati i za (ne)korištenje omekšivača. Ako voliš koristiš ga, ako ne onda ga ne koristiš.

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ne koristim omekšivač.

    i potpisujem barbi - osim kaj ne sušim sve u sušilici

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne koristim omekšivač jer mi je dijete alergičar i atopičar...i prašak koristim minimalno koliko moram da se veš opere.
    Kad J. dobije robu od prijatelja to sve tako fino miriši (ono kad nije prejako nego taman), naš veš nikada ne miriše.
    Ono što me smeta je pogotovo sad u jesen i zimu je da mi veš smrdi po smogu i vlazi. Sušimo na zagrebačkom balkonu pa pokupi sav smog. Rađe bih da miriši po omekšivaču ali kad ga ne smijem koristiti.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Koristim malu količinu omekšivača, ne radi mirisa, nego zato što je voda toliko tvrda da mi roba bez omekšivača jako ulazi u se (smanji se za veličinu), a i brzo propada i boja blijedi.
    Kad dobijem dječju robu od poznanice koja ne koristi omekšivač, ti su komadi uvijek manji od očekivane po etiketi i izgledaju iznošeno iako stvarno nisu.

    Inače mislim da perem odjeću manje od drugih ljudi, na niskim temperaturama (čak 20 u novoj perilici), s jako malo deterdženta. Ali ne mogu još odustati od ove žlice omekšivača. Kao eko je.
    Slično ovako... Koristim omekšivač povremeno i u malim količinama, jer on ne samo da omekšava nego i kondicionira vlakna. Zbog tvrde vode češće u perilicu stavim alkoholni ocat. Ulijem štajaznam 2 žlice u odjeljak za tekući deterdžent i malo više u odjeljak za omekšivač. Ponekad stavim par kapi mirisa (lavanda hidrolat ili tako nešto), ponekad ne.

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    koristim omeksivac za robu koju susim na susilu (kosulje, fine majice ....)
    za ostalo ne jer mi se susi u susilici.
    i ja volim miris omeksivaca :isprazna:

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nedavno sam oprala jednom MM-ove i moje ručnike s omekšivačem i nikakvu ja razliku nisam osjetila. Grubi i sa i bez omekšivača.

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Joj meninsu isto rucnici grubi bez omeksivaca, sluze kao piling koze
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.09.2019. at 12:10

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja volim grube ručnike.

    I omekšivač na njih ne djeluje. Zato svojim osjetljivim guz...a ručnike sušim u sušilici

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj meninsu isto rucnici grubi bez omeksivaca, sluze kao piling koze
    Nakon 2 sezone svaki frotir se pretvori u sredstvo za peeling. Omekšivač pomaže samo u početku, a kasnije ništa. Ručnik ima vijek trajanja, a nakon toga postaje grub i krut. Zapravo, kad su ručnici još novi i debeli, obično su skliski i loše upijaju. Kasnije (nakon nekoliko pranja) postanu ok, ali to ne potraje. S vremenom vlakna gube elastičnost i postaju kruta, ovako kako mitovski opisuje. Donekle pomognu one loptice koje se ubacuju u bubanj, ali to sam znala koristiti samo za sušilicu, da se veš manje gužva.

  13. #13
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ručnici iz sušilice su uvijek mekani. Do trenutka kad se poderu od starosti i trošnosti.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    meni ručnici iz sušilice isto izlaze mekani. kad ih sušim na friškom zraku budu tvrdi i grubi, bez obzira na to koliko omekšivača stavila.

    za moju kožu bi bilo bolje da se brišem grubim ručnikom, ali kad je tako lijepo prislonit mekani ručnik na tijelo.

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, ja sve sušim u sušilici, sve je mekano.
    I ne primijetim da se išta smanji.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Možda se ne smanji, al se stanji

    Koliko vlakana ostane u bubnju nakn sušenja - sve me duša boli. I zato sušim samo ručnike za osjetljivce

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    je ne koristim omekšivač, i većinu robe ne sušim u sušilici nego na sušilu
    Posljednje uređivanje od larmama : 27.09.2019. at 13:07

  18. #18
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mi smo svi osjetljivci. A budući da mi ručnici i posteljine traju stvarno cijelu vječnost, imam ih hrpu koji su i dvadeset godina stari a od toga se petnaest suše u sušilici ne bih rekla da se nešto posebno troši.

    Larmama, ti si najekološkija od svih nas.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 27.09.2019. at 13:07

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ne koristim omeksivac ni susilicu
    A i prasak koristim minimalno
    Jucer mi doso necak i tvrdi kak se namazal s after shave a meni smrdio na duvan
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.09.2019. at 13:09

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ne koristim omekšivač. Kad mi se ne žuri, robu 10-15 min provrtim u sušilici pa stavim na rešetku da se osuši do kraja. Za moj ukus roba nakon toga bude i dovoljno mirisna i dovoljno ispeglana.

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    je ne koristim omekšivač, i većinu robe ne sušim u sušilici nego na sušilu
    Ovako i ja vrlo vrlo rijetko omeksivac, a robu iskljucivo na susilu.

  22. #22
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jedva da i prasak koristim, tek u tragovima. Meni to sve užasno smrdi “na kemiju”. Zapravo sve umjetno... parfemi, osvježivači prostora, ništa od toga meni nije lijepo ni ugodno.

    Često dobivam robicu za djecu i čudom se čudim koliko neki veš “smrdi” na prašak, čak i nakon što vrećica mjesecima stoji u garaži kad ju otvorim osupne me miris praška... meni veš ne smije imati nikakav miris na nikakvo sredstvo...

    Eto, sto ljudi, sto ćudi.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo svi osjetljivci. A budući da mi ručnici i posteljine traju stvarno cijelu vječnost, imam ih hrpu koji su i dvadeset godina stari a od toga se petnaest suše u sušilici ne bih rekla da se nešto posebno troši.

    Larmama, ti si najekološkija od svih nas.
    oduzeli mi mjesto ovi iza mene koji uopće ne suše u sušilici , ja sušim u sušilici ručnike i posteljinu, s time da posteljinu ne uvijek

  24. #24
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Ne koristim omekšivač i stavljam malo tekućeg deterdženta jer moja kći ima nježnu kožu sklonu osipima. Zato omekšivač natrpam i pokrivače za kauč koje naš pas usmrdi čim padne kiša. Ne znam je li ispravno kombinirati omekšivač s tekućim deterdžentom ?

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ne koristim omeksivac jos od doma pa od rodje na djeteta - navika, plus strah od alergija i atopija..Racionaliziram.da je dobro za peeling, iako mi tudji lijepo mirisu i volik kad su mekani. Iako, ne bih voljela na svoj svojoj robi miris praska, od osvjezivaca zraka unautu me npr zaboli glava.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.09.2019. at 18:22

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni je ovo nepojmljivo
    http://www.forum.hr/showpost.php?p=7...postcount=3319
    Onaj osjećaj da detergent nije dovoljno ispran i ljepljivost na prstima nakon vješanja. Kasnije to sve na kožu da tijelo upija detergent.
    Povremeno mi zna cijela soba mirisati na rublje iz stanova do. Guši me taj miris. Prejak je.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Stavim omekšivača taman za jušnu žlicu. Miriše po njemu do štrika, a onda samo po svježini .

  28. #28
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne koristim, nije ekološki i nije skin friendly.
    Nije ni detergent, pa ga svejedno, pretpostavljam, koristiš?

    Odnosi li se pitanje na mirsnu odjeću ili pak štetnost čega_već_ne?



    Ja otprilike kao Jurana, a s obzirom da nemam sušilicu, ručnici bi mi bez barem malo omekšivača bili poput kartona ...

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, Forka, mislila sam na oboje.
    Smatram da je štetnoi nepotrebno stavljati omekšivač u već opranu odjeću.
    I ekonomski neisplativo.

    Nemam pojma koji je kemijski sastav omekšivača, ali nešto što je postojano danima(tjednima) nekako mi se ne čini dobro za kožu.
    Ma, ja ne volim ni deodorante koji djeluju 48 sati, ono, što se ne opereš svo to vrijeme?

  30. #30
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, ja ne volim ni deodorante koji djeluju 48 sati, ono, što se ne opereš svo to vrijeme?
    A daj

    Evo ja imam te 48 sati sve, zato što mi lijepo mirišu i volim ih, ali majke mi operem se za to vrijeme. I to ne jednom.

  31. #31
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, ja ne volim ni deodorante koji djeluju 48 sati, ono, što se ne opereš svo to vrijeme?
    Hahhaha kako da ne, ja kupujem te 24/48/72 u nadi da će potrajati dok se vratim s posla

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    U kom svislu potraje
    Da se ne znojis?

  33. #33
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja ne volim da odjeca mirisi tj volim da nema miris. Koristim malo detergenta, bez omeksivaca, i uvijek stavim opciju medic rinse da se dobro ispred sav detergent. Dosta odjeće i svu posteljinu i rucnike susim u susilici no i ono što perem na brzom programu bez susilice (sportska odjeća i majice s debelim aplikacijama) isto ne stavljam omeksivac (ali onda zna ponekad imati odjeca miris po detergent, usprkos dodatnog ispiranja)

    Općenito ne volim intenzivne mirise, ne koristim ni deodorant ni ona mirisljiva mlijeka za tijelo, čak me i miris regeneratora u vlastitoj kosi smeta ako je intenzivan, pa uvijek tražim neki blazeg mirisa. Jedino volim ponekad par kapi masaznog ulja utrljati u kožu, ako je neki lagani limunasti miris koji brzo hlapi... I stavim malo toaletne vodice, no ni to se ne sjetim uvijek, a ionako ispari za sat-dva

  34. #34
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U kom svislu potraje
    Da se ne znojis?
    Preciznije, da ne smrdim

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Automatski stavljam alergi program s duplim ispiranjem

  36. #36
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja sam malo koristila do dolaska djeteta. Odonda ne koristim nikakav. Ne samo zbog kože, nego jer se povezivala muska neplodnost s omeksivacem. Susim na susilu, a kad je guzva s vesom, onda posteljinu na striku na balkonu.

    I jos mi u ovoj masini treba mozda 30% manje detergenta.

    A i ne peglam poslije gotovo nista.

    Mali je dva puta na putovanjima dobio nekakve urtike po koži u mirisnoj posteljini. Nekad ne mogu vjerovati kako se ljudima jako omeksivac osjeti. Isto robica koju dobijemo ima miris.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Vidis na putovanja uvijek nosim svoju plahtu i rucnike za klinca
    Ali tak sam nosila i za velikog

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Mene već neko vrijeme kopka kako neki ljudi kad na ulici prođeš pored njih imaju ugodan, jak miris, koji se osjeti nadaleko, a vjerujem da nije parfem već baš prašak ili omekšivač...Ja koristim omekšivač i volim da nam odjeća miriši, ali koji god uzela i koliko ga stavila, odjeća mi miriši jedva taj dan....Ne razumijem kako to ...

  39. #39
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni je to grozno cappy, ali ako voliš možda možeš koristiti one nove mirise za veš. Ja sam to jednom dobila, i prvo nisam kužila čemu uopće služi.

  40. #40
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ja imam suprotni problem, veš mi ustajalo smrdi već pri vađenju iz perilice
    pokušala sam već dva ciklusa pranja sa sodom bikarbonom i alkoholnim octom, i ništa nisam postigla. Ne kužim što se događa s perilicom, već sam počela sumnjati da se negdje zaglavila neka čarapica

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    NaniBeba, to mislis na one tzv. parfeme koji se koriste kao omeksivaci?
    I, jesi ih probala : ) ?
    Posljednje uređivanje od cappy : 30.09.2019. at 14:55

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam suprotni problem, veš mi ustajalo smrdi već pri vađenju iz perilice
    pokušala sam već dva ciklusa pranja sa sodom bikarbonom i alkoholnim octom, i ništa nisam postigla. Ne kužim što se događa s perilicom, već sam počela sumnjati da se negdje zaglavila neka čarapica
    Jesi prala na visokoj temperaturi? Ako nisi - operi nešto na najvišoj temperaturi. To često riješi problem i bez octa i sode, a ako i dalje bude smrdilo, uvali ocat i vodu i frk mašinu na kuhanje. Osim toga, treba redovito čistiti filter (to je kod mene problem). Isto se dogodilo kad se u filter provukla ona maramica za skupljanje farbi, pa sad te maramice koristim samo u onim vrećicama za fino rublje.

    Viš viš, možda bih i sama mogla pustiti jedno pranje na visokoj temperaturi... Pokrepat će većina gljivica i plijesni.

  43. #43
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Je, dvaput sam praznu prala sa sodom bik. i octom na 90 stupnjeva. I opet se vratio ustajali miris. Filter također čistimo redovno. Mislim da se moralo nešto u neku cijev zavući....

  44. #44
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    NaniBeba, to mislis na one tzv. parfeme koji se koriste kao omeksivaci?
    I, jesi ih probala : ) ?
    one male kao kuglice
    https://www.google.hr/search?q=miris...o4GpzcPTxxAPjM

    Ja sam ih dobila, i ne koristim ih jer ne volim intenzivne mirise - ali ih možeš dozirati kako ti paše

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Je, dvaput sam praznu prala sa sodom bik. i octom na 90 stupnjeva. I opet se vratio ustajali miris. Filter također čistimo redovno. Mislim da se moralo nešto u neku cijev zavući....
    Imali smo davno topic o tome - tu je netko napisao da se ne čisti sodom bikarbonom, nego kristalnom sodom. Vidi ovdje - post je #65, autor "majstor" http://forum.roda.hr/threads/21426-%...perilice/page2 (bome, ne bi ni mojoj škodilo, morat ću to probati).

    Kristalne sode ima u Pevecu https://pevec.hr/kristalna-soda-1-1-003739.html

  46. #46
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Kristalne sode ima u Mulleru. Ili se zove nekako drugačije, ali je za čišćenje perilice
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 30.09.2019. at 15:25

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kristalne sode ima u Mulleru. Ili se zove nekako drugačije, ali je za čišćenje perilice
    Mislim da je to ista stvar.

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to ista stvar.
    Isto je, samo je meni Muller bliži

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Da se nadovežem, pošto je kod nas doma to stalno tema :D

    Znam da kad sam ja prala sa sodom, morala sam ju prvo u rerni ispreči na 200 stupnjeva da promijeni neko svojstvo i onda pređe iz sode za kuhanje u sodu za čišćenje.
    Što se tiče deterdženta, mi smo prestali koristiti obični i koristimo Eco egg. Ako niste, pogledajte, stvarno je super stvar. Nema uopće neki jaki miris + ekološki je jer se samo granulice kasnije kupuju, a jedno pakiranje traje oko 70 pranja.

    Za omekšivač sam čula da on zapravo ne omekšava robu, nego joj radi nešto da ju se kasnije lakše pegla. Tako da ni njega više ne koristimo.

    Znači, ručnici mogu biti mekani samo ako su u sušilici sušeni? Nikad mi nije bilo jasno kako su onda bakini ručnici uvijek tako mekani? Jel imate neki recept vi koje nemate sušilicu?

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Bakini ručnici su vjerojatno bili mekani ako je voda u kojoj je prala i ispirala bila mekša nego voda iz vodovoda. Moja baka je za ispiranje veša skupljala kišnicu. To je sad nemoguće, jer bi je trebalo filtrirati. I za ispiranje kose se koristila kišnica, jer nema kamenca.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •