Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: zamrzavanje paprika

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno zamrzavanje paprika

    Mogu li se crvene paprike roge zamrznuti u svježem stanju, npr na kockice nasjeckane?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li se crvene paprike roge zamrznuti u svježem stanju, npr na kockice nasjeckane?
    Mogu. Za kuhanje odlično. Jedino ih dooobro zatvori, jer se čuju (miriši cijela škrinja po njima).

  3. #3
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Mozes, sve paprike ne samo roge.

  4. #4
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ma mislila sam izbjeći pečenje pa zamrzavanje..naime ja ne staljam pečene roge kao zimnicu s bijelim lukom nego samo ispečem roge i zamrznem , tako ih oboževam jesti uz pečeno meso npr kao prilog s kis vrhnjem...Ovako bi si sad, kad imam drugih stvari za raditi oko zimnice taj dio ubrzala i olakšala ako ih mogu u svježem stanju zamrznuta ali da ne budu odenaste i bezukusne kad ih odmrznem i pečem.

  5. #5
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Mislim da ih odmrznute neces moci ispeci na taj naci. Probaj jednu. Ja ih zamrzavam pa ih takve, jos zamrznute stavljam u razna jela.
    Za salatu od pecenih paprika ih ipak ocistim pa u krusnoj peci ispecem i zamrznem.

  6. #6
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Meni su se babure nenamjerno smrznule na balkonu na skijanju, nije se moglo jesti. Ne znam je l bi bile za kuhanje. Totalno su promijenile teksturu.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ih odmrznute neces moci ispeci na taj naci. Probaj jednu. Ja ih zamrzavam pa ih takve, jos zamrznute stavljam u razna jela.
    Za salatu od pecenih paprika ih ipak ocistim pa u krusnoj peci ispecem i zamrznem.
    Isto ovako. Sve sam probala i jedino što je ok je smrznuti pečene paprike, a začiniti kad se odmrznu. Jedino jako pazim da budu u posudi koja doooobro dihta, da mi cijela škrinja ne dobije miris po njima.

  8. #8
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Puzic stignes, sad radi ovu zimnicu a paprike ce biti cijeli iduci mjesec.
    Lane smo ju brali do 14.11.

  9. #9
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ipak sam ih odlučila na roštilju peći, brzo će biti. Hvala svima na savjetima

  10. #10
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Zasto zamrzavati pecene paprike? Mozes ih drzati u teglama u mjesavini bijelog octa i suncokretovog ulja, s cesnjakom ili bez. Savrsene su. Mogu potraziti tocan recept ako koga zanima.

  11. #11
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto zamrzavati pecene paprike? Mozes ih drzati u teglama u mjesavini bijelog octa i suncokretovog ulja, s cesnjakom ili bez. Savrsene su. Mogu potraziti tocan recept ako koga zanima.
    zato što ih ja ne volim tako u octu, ja ih volim pečene kao prilog nekom pečenom mesu ili samo njih s kiselim vrhnjem jedem.

  12. #12
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Fine su i pohane ili u musakama, za to mi iz ulja i octa nisu dobre.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto zamrzavati pecene paprike? Mozes ih drzati u teglama u mjesavini bijelog octa i suncokretovog ulja, s cesnjakom ili bez. Savrsene su. Mogu potraziti tocan recept ako koga zanima.
    Probala sam više puta. Ako stavim dovoljno octa da se ne pokvare, prekisele su mi. Još imam prošlogodišnje - nitko ih neće jesti.

  14. #14
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ne ide puno octa, jedva da se osjeti, i to bijeli vinski, nesto sjeckanog cesnjaka i malo soli. Mjesavina octa i ulja se kratko prokuha, onda se u to umace jedna po jedna pecena i oguljena paprika, zatim se ostatkom prelije po vrhu.. Meni je to najbozanstvenija zimnica, s izuzetkom domaceg ajvara.. Ali se to sve daaanima pravi, a to vise ne stignem... Svejedno mi sline cure kad se sjetim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •