Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 121

Tema: Marina Abramović

  1. #51
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, moguće da nije emotivno rasčistila sve.

    Vidim i po komentarima ljudi da joj se dosta zamjera što je dio slave postigla i pljuvanjem po životu u Jugoslaviji. Dakle, ona govori da je Jugoslavija bila mračna komunistička država u kojoj je bila nestašica svega. Istovremeno, sama kaže da je imala najraskošniji stan u Beogradu i sluškinje. Vrlo brzim pretraživanjem interneta, može se naći i da su joj roditelji bili istaknuti komunisti.

    Ja nisam živjela u Jugoslaviji, ali razgovarala sam sa dosta ljudi koji jesu. Ti ljudi su različitih političkih uvjerenja, od ekstrema do ekstrema. Apsolutno nitko mi nije rekao da je život u Jugoslaviji bio užasan kako ona govori. I zaista ne vidim kako bi život u najraskošnijem beogradskom stanu uz sluškinje mogao biti tako grozan. Vjerujem da bi dosta ljudi mijenjalo svoje rane godine za njene. Mislim, grozan od strane države, ne od strane toga što se njoj događalo u životu, a što nema veze sa državom nego jednostavno sa životom.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ne znam da li je skretanje sa teme ako primetim da nije tačno da država Srbija ne finansira umetnost ili tačnije "umetnost".

    Baš sam se pre par meseci šokirala kada sam videla rezultate finansija za neke medijske projekte, cifre tražene i cifre dobijene: ugl. neke lokalne televizijice i radio programi sa po 2-3 zaposlena na platnom spisku dobijaju po projektu godišnje od 500 hiljada din. do čak 4 miliona din., to je podosta i u evrima i u kunama.
    To je sve državni budžet, ali mislim da vam zbog moje privatnosti ne mogu obezbediti link, javni je ali mora se znati gde tražiti.
    Uostalom, valjda svaki zvanični sajt svakog srpskog malo većeg sela ima link sa rezultatima projekata, budžetom odobrenim i sl. pa se vidi da razni umetnici i "umetnici" dobijaju pozamašne cifre za vrlo diskutabilne projekte.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 28.09.2019. at 13:24

  3. #53
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li je skretanje sa teme ako primetim da nije tačno da država Srbija ne finansira umetnost ili tačnije "umetnost".

    Baš sam se pre par meseci šokirala kada sam videla rezultate finansija za neke medijske projekte, cifre tražene i cifre dobijene: ugl. neke lokalne televizijice i radio programi sa po 2-3 zaposlena na platnom spisku dobijaju po projektu godišnje od 500 hiljada din. do čak 4 miliona din., to je podosta i u evrima i u kunama.
    To je sve državni budžet, ali mislim da vam zbog moje privatnosti ne mogu obezbediti link, javni je ali mora se znati gde tražiti.
    Uostalom, valjda svaki zvanični sajt svakog srpskog malo većeg sela ima link sa rezultatima projekata, budžetom odobrenim i sl. pa se vidi da razni umetnici i "umetnici" dobijaju pozamašne cifre za vrlo diskutabilne projekte.
    Ja nisam gledala to za medijske projekte, ali pogledat ću ako nađem. Gledala sam ono što sam već pisala pa mi se 500 000 dinara za godišnje projekte, odnosno programe galerija naspram ovog troška učinilo jako malo.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

  5. #55
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Maria, Kurir je fakat tabloid najnize vrste. Tipa onog koji svaki mjesec objavljuje da je Jennifer Aniston trudna sa Brad Pittom. Zaista nepouzdan izvor.

  6. #56
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Isteklo vrijeme za edit, pa Ina niz:

    Osim toga, u biografiji i brojnim intervjuima detaljno je opisala svoja dva braka i jednu dugogodisnju izvanbracnu zajednicu. A ni oca ni brata nije postedjela.

  7. #57
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam Argente što da zaključim ako mom mužu izgrebu auto svaki put kad dođe u Zg, a na mene se u Bg (s obzirom na naglasak) nitko ne osvrće. Ne znam eto. Ali neću širiti raspravu na tu temu jer je nebitna za ovo o čemu smo počeli, a i vjerujem da sam ja samo imala sreću, a on samo nesreću da naleti na takve pojedince. Ne mislim ja ni da su Srbi širih vidika, ni da su Hrvati širih vidika. Ni jedni ni drugi na tu temu se nemamo baš čime pohvaliti.

    Ja sam samo htjela reći da je problem koji ljudi ovdje imaju s njom ipak puno širi od toga što ti navodiš, a ako te zanima generalni problem ljudi sa predsjednikom i vladom ovdje, guglaj 1 od 5 miliona, a ne srpsku premijerku.
    Nisam ni ja imala namjeru širiti temu na homofobiju i nacionalizam, a još manje na probleme unutarnje politike Srbije, samo sam primijetila da su glavne protagonistice ove priče zahvalna meta na više nivoa.

    (što se tiče izgrebanog auta, nema sumnje da Hrvati više mrze Srbe nego obratno, no to je i očekivano s obzirom na to da je njihov rat vođen na hrvatskom teritoriju)

    Možda se ti krećeš u tolerantnom krugu ljudi, mladi fashion-beauty-marketing đir, pa nije bitno (ili je čak i poželjno, fora) da je netko gay i druge nacionalnosti (nije nebitno da je to baš hrvatska nacionalnost).

    Ali iskreno sumnjam da je nekom polupismenom čiči iz Jagodine OK da mu je premijerka cro-gay dovela neku jugo-srbo-mrziteljicu koja bleji u magare i riba kosti.
    Da je premijer neki uglađeni konzervativni gospodin tipa Sanader, i da je on pljunuo istu tu lovu nekom -ubaci primjer klasičnog živućeg npr slikara- sigurna sam da to ne bi izazvalo toliki odjek, a ni revolt. Zato jer ljudi često ne mogu odvojiti osobnost umjetnika od njegovog djela.

  8. #58
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, istina. Slažem se da je očekivano. Ali treba uzeti u obzir i to da je teško da će baš pogoditi pa izgrebati auto nekog zločinca iz rata.. Dakle samo bezvezno uništavanje tuđe imovine.

    A čiča iz Jagodine Sumnjam nekako da on i zna što se događa, ali razumijem te i slažem se. Samo baš tako kako kažeš, ja to ne vidim u svojim krugovima. Što naravno ne znači da se ne događa. Iako svejedno mislim da je to bila neka boom vijest tamo nekih davnijih dana, vjerojatno su se svi već navikli da je cro-gay.

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Istrazila, procitala, daj me nemoj zena zuri u magarca I sad se trebam klanjat toj vrsti performansa I umjetnosti :rolleyes:

    Bit cu iskrena, sve zajedno oko nje mi je too much. Dijete sam roditelja koje je zavrsilo Likovnu akademiju tako da ne mislite da ne znam cijenit umjetnost.

    Zena nije bila u svojoj domovini 44god, izvodi performanse kakve izvodi, vani se cijene za jednu Srbiju su preskupi (po mom misljenju) ipak.se radi o zurenju u magu

    Mislim da uopce nema osjecaj nac.pripadnosti ( da joj Srbija nije "duzna" osigurat tolika sredstva, posebice s obzirom na njenu "promidzbu" mracne domovine), da ima dosta nerijesenih trauma I frustracija (citala sam prije neke intervjue s njom o njenom zivotu, stavovima), ukratko htjedoh reci mene ne fascinira.

    Samo moj dojam I vidjenje.

    Svinju,krv i sl.necu ni komentirat, van svake pameti, al ona tako voli sokirat. Ja volim stvaranje, kreativnost...osobno mi se ne svidja njen rad.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    [QUOTE=*mamica*;3126161]Maria, Kurir je fakat tabloid najnize vrste. Tipa onog koji svaki mjesec objavljuje da je Jennifer Aniston trudna sa Brad Pittom. Zaista nepouzdan izvor.[/QUO

    pa što onda.

  11. #61
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ja malo zavidim Srbima sto su doveli Marinu A. Mi gradimo fontane i spomenike.

  12. #62
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja malo zavidim Srbima sto su doveli Marinu A. Mi gradimo fontane i spomenike.
    Je, najnoviji ćemo platiti 36 mil kn i radit će ga naravno kum... stvarno bi radije da platimo gledanje magarca, ovak se godinama osjecam ko magarac svaki put kad prodjem Vukovarskom pa okrenem prema NSK
    Posljednje uređivanje od sillyme : 28.09.2019. at 21:32

  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Istina sillyme, jedino sto ce nam za Predsjedanje Vijecem bit odlicne jer su ispred NSK koja je glavna zgrada dogadjanja.

    No da bi imali u tim slapovima vode natpis npr Croatia"s Presidency (kao neke zemlje) traze ogromne svote, pa nista od toga. Ajd ipak ce bit ljepsi okolis oko Nsk nego da.je park za pse.

    Bome ne bih da mi se u gradu financiraju ni fontane a ni zurenja u magarca. Nonsensi.

  14. #64
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    čitala sam intervju u kojem je Marina, između ostalog, pričala o svom odgoju i steglo mi se srce. divim se što je ta žena postigla i pritom mi je sporedno što mislim o njenoj umjetnosti.

  15. #65
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Marina je institucija i mislim da je Srbiji ovo odlicna dugorocna investicija, to kazem ovako na prvu, jer zapravo nisam upucena u unutarnje poslove i financiranje.

    Sto se tice same umjetnosti, ono sto je radila 70-ih je bilo u svjetskom vrhu (iako nije ona tu otkrila toplu vodu, fluxus i yoko ono su to radili i 10 god ranije), ovo sto radi u zadnje vrijeme mi je nezanimljivo, ali da se odlicno marketinski pozicionirala i prodala, jest.

    Ali tako je i s gotovo svim najpoznatijim facama u svijetu umjetnosti, to je masinerija.

    Imam potrebu jos reci za ove koji tvrde da nesto jest ili nije umjetnost :p, umjetnost nije normativna nego ontoloska kategorija, tj sve sto se proglasi umjetnoscu je umjetnost :p

    Evo Banksyev zadnji performans mi je vrh.

  16. #66
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Jennifer je sve rekla.
    Poznajuci beogradske umetnike i scenu, razumem Marinu zasto se ranije nije 'vracala' kuci. Mislim da joj je sad dobar tajming, kad se sve uzme u obzir.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    čitala sam intervju u kojem je Marina, između ostalog, pričala o svom odgoju i steglo mi se srce. divim se što je ta žena postigla i pritom mi je sporedno što mislim o njenoj umjetnosti.
    n.grace,
    imaš neki link? voljela bih pročitati taj intervju.

  18. #68
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Lili, tražim i ne mogu pronaći taj intervju.

  19. #69
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku

    Imam potrebu jos reci za ove koji tvrde da nesto jest ili nije umjetnost :p, umjetnost nije normativna nego ontoloska kategorija, tj sve sto se proglasi umjetnoscu je umjetnost :p
    Ovo mi je zapelo za oko.
    Tko,kako i na temelju cega "proglasi" ?

  20. #70
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja pretpostavljam isti onaj ko sund proglasi sundom, strucnjaci iz tog polja. Nema zasad nacionalnih referenduma svom gradjanstvu s pitanjem smatrate li ovo umjetnoscu - da ili ne? Isto kao i u drugim strukama sto se ne pitaku tipa smatrate li kolesterol od 5 patologijom ili ne, meni bi logika bila.

  21. #71
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja ću samo reći da sam neki dan gledala isječak sa njene presice i da žena ima odličnog plastičnog kirurga

  22. #72
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    https://dnevnik.hr/showbuzz/celebrit...---444766.html

    Za prvu ruku sam našla ovo.
    Meni je isto bilo mučno čitati o njenom životu.
    Prije ove izlozbe je bio net pun clanaka koji su bolji od ovih sto sad iskacu kao vijesti, jer je izlozba otvorena.

    Potpisujem Forku i vrlo rado bi pogledala izlozbu, iako sam fan sam pejzaža i ptičica

  23. #73
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Podsjetila me ova mala rasprava o smislu konceptualne umjetnosti na Pariz, Duchampa i magarca Loloa. Kome se da citati:
    https://sites.lsa.umich.edu/mqr/2016...er-was-part-1/

    Ista stvar:
    Often, the audience can be divided into two groups. The first are the ones who are in on the joke, which could be specific to the artwork/prank at hand, or a more general sense of awareness of how notions of authorship and beauty have been upended. The second group is not in on the joke. They’re the earnest viewers looking for traditional notions of hard work and virtuosity they assume are the hallmarks of the true artist. For these traditionalists, an artist’s identity and accomplishments are supposed to form a clear line to the pleasurable experience of the viewer.

  24. #74
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Osobno sam u mladim danima bila ljubitelj konceptualne umjetnosti. Trenutno sam malo suzdrzanija, barem sto se domace scene tice jer mi se cini da je dosta onih koji nemaju neki koncept, pa ispada kao pokusaj brze zarade. Berlin je jedno vrijeme puno novca izdvajao za umjetnost pa si posvud mogao naletiti na nekakav performans, totalno bezvezan. Na nasoj sceni, pogotovo plesnoj, se odavno ne plese, svi imaju nesto za poruciti, a usput malo i otplesu nesto. Cekam strance, npr. Izraelce, da vidim nesto (meni) dobro.

    Komentiram kao totalni laik, ali ljubitelj. Moj dojam.

    Ali nikako ne dovodim u pitanje Labrovica ili Marinu.
    Ovako uspur, Labrovica sam i osobno upoznala. Zajedno nas je policija vozila u marici na sigurno da nas ne istuku.
    Za mene poseban događaj.

  25. #75
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je potpuno jasno zašto je Srbija odlučila dati tolike novce za njenu izložbu. Žena je poznata diljem svijeta i brand je. Je li opravdano ili ne u to ne ulazim jer ne znam.
    Potaknuta ovom temom išla sam istražiti što to točno radi i tko je ona (do sada sam vrlo malo znala o njoj). Pogledala sam i nekoliko intervjua s njom.
    Nemam problem s tim da je to umjetnost. Umjetnost ne shvaćam jednodimenzionalno i stvarno svašta može biti umjetnost. Ova vrsta umjetnosti po meni je umjetnost.
    Izazvala je u meni svakakve reakcije i to joj se sigurno može priznati da ne ostavlja nikoga ravnodušnim, neke stvari su me i poprilično uznemirile.
    Izložba 'Artist i s present' je vrlo emotivna. Kad se malo zamisliš, koliko mi ljudi zapravo više doživljavamo jedni druge, koliko nam mobiteli, ekrani, užurbani život odvlači pažnju. Koliko smo zapravo stvarno prisutni u trenutku?
    Ono što mene muči kod nje je što ne znam da li joj vjerujem ili ne. Svakako me potaknula na promišljanje o nekim stvarima.

  26. #76
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Rosa, ja bih rekla da je umjetnik taj koji “proglasava”. Teoreticari se naime ne slazu uvijek...ta “institucionalna” teorija umjetnosti uglavnom ide u smjeru onoga sto je ina rekla, ali meni je to pre “vulgarno”, kako bih rekla.

    Buduci da je vec odavno umjetnost napustila polje cisto materijalnog, sama transformacija, ili kako je meni draze, transupstancija cina ili objekta u svijet umjetnosti mora biti, i jest, moguca intencijom stvaratelja, ali i gledatelja.

    Sto se tice konceptuale, tu imam puno toga za reci, i ne nuzno pozitivno :D (slazem se u dosta toga s jelenom) iako kad razmisljam o meni najdrazim umjetnicima kroz povijest, to uglavnom jesu na ovaj ili onaj nacin konceptualci, koji grebu po samoj srzi pojma umjetnost.

    Ono sto mene iritira, ali to je moj osobna preferencija a ne kvalitativni sud, je prevelika hermeticnost i mogli bismo reci i posljedicni elitizam umjetnosti, u cemu konceptuala prednjacu, iako ne mora nuzno biti tako, pogledajte recimo stilinovica, ima ga dosta u msu, komunikativan, pristupacan, duhovit, jedan od meni drazih hr umjetnika.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Lili i Riri bas ste selje kad nekuzite modernu umjetnost :p salim se hehe i ja mislim da nije normalno da neko placa zurenje u magu :D mogu i ja zurit mozda da meni platite?

  28. #78
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Lili i Riri bas ste selje kad nekuzite modernu umjetnost :p salim se hehe i ja mislim da nije normalno da neko placa zurenje u magu :D mogu i ja zurit mozda da meni platite?
    Ja uopće ne mislim da je netko kome je to bezveze seljo niti da je netko kome je to vrh neki super intelektualac.
    Na prvi pogled se meni to sve činilo glupost i baš kako kažeš ono netko joj plaća da zuri u magu ili da sjedi 3 mjeseca na stolici i ispred nje se mijenjaju ljudi i zure u nju. Kad sam pogledala intervju u kojem objašnjava tu izložbu neke stvari su mi baš sjele, ali da nije mi sve što radi sjelo.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Pa salim se nisam mislila da su stvarno selje nemislim ja to o njima zene imaju dobre poslove zivote....nisu selje. Nemojte me shvatit ozbiljno samo su jedine komentirale nju negativno

  30. #80
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jennifer, da, umjetnik proglasava, pa ce bit prepoznat il ne, od strane struke i publike-danas, sutra il nikad. Ko proglasava umjetnika umjetnikom? Sto cini sund sundom, a ne vrhunskom umjetnoscu? Ja boh rekla da se svi zele vidjet umjetnicima, kao i ona autorica koja je slikala velike oci, i njen menadzer/wannabe umjetnik. Ipak bas nije samoproglas. To je sve neka ipak medjuigra i neko prepoznavanje struke i publike.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.09.2019. at 11:25

  31. #81
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tj samoproglas nije dovoljan.

  32. #82
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I naravno da je to promjenjivo, ko sto se mijenjaju i med smjernice koje su ipak konkretnije. Nismo jos evoluirali do onih bica iz sf filma.dolazak, onih gigantskih.hobotnica za koje je vrijeme kruzno pa da znaju sto ce izdrzat test vremena, sto ne. Svi operiramo u sadasnjosti, najbolje sto mozemo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.09.2019. at 11:31

  33. #83
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sto cini sund sundom, a ne vrhunskom umjetnoscu? .
    Posaljem ti diplomski...

  34. #84
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Rado, saljem mejl. Kradem danasnje s Facea, da isvijestim vaznost te neke umjetnosti umjesto koje bi se mogla nahranit nejacad i siromasi 'Earth without art is just eh' .

  35. #85
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Lili i Riri bas ste selje kad nekuzite modernu umjetnost :p salim se hehe i ja mislim da nije normalno da neko placa zurenje u magu :D mogu i ja zurit mozda da meni platite?
    Moras imati neki koncept iza toga. I ne samo jedan. Ne mozes samo zuriti
    Isto kao sto nije muški wc umjetnost, a Duchamp jest.

    Blizu Gaussova groba, avangardni grad, s konzervativnom umjetnickom scenom, bilo je neko jezerce u parku i nasred toga neka bezvezna mlaznica iz koje je spricala voda - vodoskok. I onda je netko na tu mlaznicu postavio naopako wc skoljku. Meni je to bilo sjajno. I dugo je stajalo tako. Godinama. Sad vise nije tamo. Sve mi žao.

    Bandicevi vodoskoci baš ono žude za umjetnickom intervencijom. Tek kad bi se to dogodilo, i k tome uspjesno, bilo bi to nesto super za Zagreb. Ovako - vodoskok ko vodoskok, cvijece ko cvijece. Ljepuskasto, moglo bi biti i u Lipiku. Od metropole ocekujem više. Nikako da docekam.

  36. #86
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Jenn, mozes ti neku prezentaciju ili radionicu organizirati

  37. #87
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    haha, hvala na povjerenju ali dosta sam zahrđala, dobro mi dođe ovako malo razgibati uspavane vijuge.
    još da se tu i tamo ne posvađam s mužem oko konceptualne umjetnosti, sve bih zaboravila

  38. #88
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Bandicevi vodoskoci baš ono žude za umjetnickom intervencijom. Tek kad bi se to dogodilo, i k tome uspjesno, bilo bi to nesto super za Zagreb. Ovako - vodoskok ko vodoskok, cvijece ko cvijece. Ljepuskasto, moglo bi biti i u Lipiku. Od metropole ocekujem više. Nikako da docekam.
    Ovo si baš dobro napisla. Slično osjećam za Europski trg, kaj se tamo dalo napravit - a oni u stavili mrežaste konfekcijske klupe, i to je to

  39. #89
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Bandicevi vodoskoci baš ono žude za umjetnickom intervencijom. Tek kad bi se to dogodilo, i k tome uspjesno, bilo bi to nesto super za Zagreb. Ovako - vodoskok ko vodoskok, cvijece ko cvijece. Ljepuskasto, moglo bi biti i u Lipiku. Od metropole ocekujem više. Nikako da docekam.
    Ma cijela hrvatska žudi za umjetničkom intervencijom. evo, malo sam ljubomorna na srbe i marinu.
    čisto kako se oni "brendiraju" i do čega drže.
    mene srce boli, ali baš boli kad vidim a) kako se sustavno zanemaruje i štoviše devastira umjetnička baština iz doba socijalizma i b) razinu spomeničke plastike u hrvatskoj danas

    znači, imamo nešto što je na svjetskoj razini (eno, moma radi izložbu, a kod nas ni bu ni mu), što je s obzirom na političku situaciju bilo gotovo endemski, imali smo tzv "režimske" umjetnike koji su radili suvremeno, formalno inovativno i umjetnički vrijedno, što je oksimoron, ali tako je

    a ovo što se danas radi i izlaže je beyond kič, mogu se samo smijat (i plakat)

  40. #90
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Još savski nasip ispadne prava suvremena galerija. Doduse, odlicno mjesto za uriniranje muskarcima. Idemo cesto biciklima pa stalno malom branim nemoj ovo i nemoj ono, jucer je stricek ovdje piskio.

    Ode opet tema, al eno po preporuci na Servisnom pocela sam gledati norvesku seriju. Gledam tugaljivo kako je tamo lijepo.

  41. #91
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Slažem se totalno i s jennifer

  42. #92
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Još savski nasip ispadne prava suvremena galerija.

    stvarno je tako!

  43. #93
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tj samoproglas nije dovoljan.
    uh s ovim bi se debelo složila.

    kod nas imaš onda umjetnika i "umjetnika"

  44. #94
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo si baš dobro napisla. Slično osjećam za Europski trg, kaj se tamo dalo napravit - a oni u stavili mrežaste konfekcijske klupe, i to je to
    i to molim lijepo klupe ne idu u puni krug oko stabla nego onako nekako do donekud, ko nedovršeno :/

    Iako nije mi tako jako loš Europski trg kao takav, mogao bi bit bolji svakako, al bolje mi je ovo rješenje nego kako je tamo prije bilo.

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Još savski nasip ispadne prava suvremena galerija. Doduse, odlicno mjesto za uriniranje muskarcima. Idemo cesto biciklima pa stalno malom branim nemoj ovo i nemoj ono, jucer je stricek ovdje piskio.

    Ode opet tema, al eno po preporuci na Servisnom pocela sam gledati norvesku seriju. Gledam tugaljivo kako je tamo lijepo.
    one konstrukcije su bile čisti fijasko, katastrofa, pa tko ono predloži i zjapile su prazne.

    Ja bih voljela da Zagreb živi i uz Savu, al ko Budimpešta a ne ovo naše....
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.09.2019. at 15:21

  46. #96
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ma cijela hrvatska žudi za umjetničkom intervencijom. evo, malo sam ljubomorna na srbe i marinu.
    čisto kako se oni "brendiraju" i do čega drže.
    mene srce boli, ali baš boli kad vidim a) kako se sustavno zanemaruje i štoviše devastira umjetnička baština iz doba socijalizma i b) razinu spomeničke plastike u hrvatskoj danas

    znači, imamo nešto što je na svjetskoj razini (eno, moma radi izložbu, a kod nas ni bu ni mu), što je s obzirom na političku situaciju bilo gotovo endemski, imali smo tzv "režimske" umjetnike koji su radili suvremeno, formalno inovativno i umjetnički vrijedno, što je oksimoron, ali tako je

    a ovo što se danas radi i izlaže je beyond kič, mogu se samo smijat (i plakat)

    Potpis na cijeli post.
    Kao da sam ja pisala , tnx, jen...

  47. #97
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Potpis. Pretpostavila bih da je tako i u srbiji. Pa je MA u tom smislu osvjezenje (meni).

  48. #98
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Za ovo mi je posebno žao:

    http://www.dotrscina.hr

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Spomen-park_Dotršćina


    Bila sam prije par godina i ostala paf od ljepote bakićevih skulptura u tom prostoru, šuma se ogleda u njima, nadrealno, eterično i svečano, ponovno sam se zaljubila u njega.

    i onda čitaš ovo:

    "...ali je uslijed ekonomsko-političkih promjena 1990. obustavljena daljnja izgradnja spomenika u parku."

    Šteta, moglo je biti nešto uistinu monumentalno.

  49. #99
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo mi je posebno žao:

    http://www.dotrscina.hr

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Spomen-park_Dotršćina


    Bila sam prije par godina i ostala paf od ljepote bakićevih skulptura u tom prostoru, šuma se ogleda u njima, nadrealno, eterično i svečano, ponovno sam se zaljubila u njega.

    i onda čitaš ovo:

    "...ali je uslijed ekonomsko-političkih promjena 1990. obustavljena daljnja izgradnja spomenika u parku."

    Šteta, moglo je biti nešto uistinu monumentalno.

    Istina.
    Premda je meni i ovo posve fascinantno.
    Ne znam zašto nisam otišla ranije, ali i ja sam prvi put tamo bila tek prije par godina i otvorio mi se posve novi svijet, a Bakić mi je bio totalno otkriće .

  50. #100
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo mi je posebno žao:

    http://www.dotrscina.hr

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Spomen-park_Dotršćina


    Bila sam prije par godina i ostala paf od ljepote bakićevih skulptura u tom prostoru, šuma se ogleda u njima, nadrealno, eterično i svečano, ponovno sam se zaljubila u njega.

    i onda čitaš ovo:

    "...ali je uslijed ekonomsko-političkih promjena 1990. obustavljena daljnja izgradnja spomenika u parku."

    Šteta, moglo je biti nešto uistinu monumentalno.
    Sad prvi put vidim ovo i jako mi je lijepo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •