Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 121 od 121

Tema: Marina Abramović

  1. #101
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Meni nije jasno zašto se uređenje ulice hbz jos uvijek provlači po razgovorima i internetskim prepiskama. Mislite li da je autorica fontana željela da fontane izgledaju kako izgledaju, a posebno prolazi ispod prometnica da budu goli beton za pišanje? Ili se to prekrojilo onako režimski prema ukusu i hranidbenom lancu?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Moras imati neki koncept iza toga. I ne samo jedan. Ne mozes samo zuriti
    Isto kao sto nije muški wc umjetnost, a Duchamp jest.

    Blizu Gaussova groba, avangardni grad, s konzervativnom umjetnickom scenom, bilo je neko jezerce u parku i nasred toga neka bezvezna mlaznica iz koje je spricala voda - vodoskok. I onda je netko na tu mlaznicu postavio naopako wc skoljku. Meni je to bilo sjajno. I dugo je stajalo tako. Godinama. Sad vise nije tamo. Sve mi žao.

    Bandicevi vodoskoci baš ono žude za umjetnickom intervencijom. Tek kad bi se to dogodilo, i k tome uspjesno, bilo bi to nesto super za Zagreb. Ovako - vodoskok ko vodoskok, cvijece ko cvijece. Ljepuskasto, moglo bi biti i u Lipiku. Od metropole ocekujem više. Nikako da docekam.
    Moze i u lipiku bit umjetnosti nemora samo u metropoli

  3. #103
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno zašto se uređenje ulice hbz jos uvijek provlači po razgovorima i internetskim prepiskama. Mislite li da je autorica fontana željela da fontane izgledaju kako izgledaju, a posebno prolazi ispod prometnica da budu goli beton za pišanje? Ili se to prekrojilo onako režimski prema ukusu i hranidbenom lancu?
    Pa ovdje svake godine i o bozicnim kolacima razglabamo. Ne razumijem zasto je to problem.

    Kako bi autorici(nom timu) moglo smetati rezimsko prekrajanje, ako su poduprli rezim intervencijom u sredisnji gradski prostor bez javnog natjecaja, direktnom pogodbom? I to, prema ocjeni struke, slabim arhitektonskim rjesenjem.

  4. #104
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zato se marina ne mora dodvoravat, ima svoju cijenu, ona je beyond lokalnog rezima. Lokalni uvijek moraju plesat nekako, sto je rezim cvrsci, to sitnijim koracicima. Il su bez para / prognani. Odlican film na tu temu je Mephisto kad glavni.lik drzi govorancije na otvaranju najgore nazi kic plastike. Paradoksalno da je lokalna publika percipira MA 'Mephistinom'. Of kors, i globalno trziste, na kojem je ona, je Gazda, al mi se cini da su joj uzde puno dulje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.10.2019. at 11:36

  5. #105
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    https://dnevnik.hr/showbuzz/celebrit...---444766.html

    Za prvu ruku sam našla ovo.
    Meni je isto bilo mučno čitati o njenom životu.
    Prije ove izlozbe je bio net pun clanaka koji su bolji od ovih sto sad iskacu kao vijesti, jer je izlozba otvorena.

    Potpisujem Forku i vrlo rado bi pogledala izlozbu, iako sam fan sam pejzaža i ptičica
    Uh zasuzila sam na ovaj susret u performansu.

    Iako ja mislim da je on bio isceniran.

    Jako težak život je imala. Užas.

  6. #106
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma dovode je da ljudi zaborave gdje im je novi kolodvor i gdje su im pare otisle xd tko je bio, znat ce o cemu govorim.

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ma dovode je da ljudi zaborave gdje im je novi kolodvor i gdje su im pare otisle xd tko je bio, znat ce o cemu govorim.

    Netko ima fontane (već su forumašice to rekle) a netko nešto drugo...

  8. #108
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Netko ima fontane (već su forumašice to rekle) a netko nešto drugo...
    Jasno je meni to.

  9. #109
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Biti ću poznata kao "ona koja je branila fontane" , ali moram spomenuti da je postojao natječaj za uređenje ulice hbz devedesetih, u vrijeme prije interneta i vizualizacija pa je vjerojatno zato nepoznat. Tko se jos sjeca vremena kad su se izrađivale makete ? Ili je obzirom na nas mentalitet percipiran kao rad muskog arhitekta a nikako njegove zene.

  10. #110
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Eto mene upravo u bg. Neka vama nje, treba vam. Pa ovo nije normalno. Ljudi u gomilama cekaju autobuse, zena od 13h ceka, ne moze niti uci jer nema mjesta. Neka ceka i dalje. Autobusi sa perona po 30min izlaze na cestu. Bilo je svega kod nas ali ovo je vaaaaan pameti! Citav centar se u isto vrijeme gradi i tako mjesecima. 1:40h smo cekali samo da udemo u grad.

  11. #111
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Slavenka Drakulić danas u Jutarnjem o fenomenu Abramović:

    https://www.jutarnji.hr/komentari/pi...YklNv9SegK84DY

  12. #112
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Sada moram povuci napisano Bila, pogledala i nisam prestala razmisljati o toj izlozbi. Pricala sa par ljudi tamo povezanih sa scenom i svi odusevljeni. Bilo je dosta stranaca, sve je super organizirano. Traje jos 10 dana.

  13. #113
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Sada moram povuci napisano Bila, pogledala i nisam prestala razmisljati o toj izlozbi. Pricala sa par ljudi tamo povezanih sa scenom i svi odusevljeni. Bilo je dosta stranaca, sve je super organizirano. Traje jos 10 dana.
    Daj nam malo vise detalja! Sto te je toliko odusevilo?

  14. #114
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Daj nam malo vise detalja! Sto te je toliko odusevilo?
    Bila sam sa vise frendica i svaka je zapazila nesto drugo, to se definitivno moze kod svakoga vidjeti kako drugacije dozivljava njezina djela. Po meni, rekla bih da je bolja performerica nego slikarica npr..sto i ona sama ne osporava i kroz izlozbu se jasno vidi taj tijek razvoja. Ritam "0" me doveo na rub suza, izjava: silovali bi me da im nije bilo zena u blizini... u jednom sam skuzila da mi je vise nelagodno nego kaj sam mislila da ce biti, dugo sam razmisljala zasto je to tako (prolaz izmedju dva gola muskarca, gdje ne mozes izbjeci kontakt xD)dok su frendice to odradile onak..kao da nije nista. Kuca sa pogledom na ocean je..uh, citas, gledas tu postavu i ne vjerujes kaj vidis. Gledanje u magarca nema veze sa gledanjem u magarca xD vec u njenoj izdrzljivosti i prici koja ide i gdje se izgubis pa vise niti ne gledas magarca niti nju, zanimljivo kako je svatko od nas naletio na neki dio price koja nam je bliska. Kroz izlozbu primjecujes koliko je u nekim stvarima bila ispred svog vremena. Prebiranje rize djeluje poput meditacije i vratila mi je sjecanje bake za stolom kako prebire rizu. Zamjena uloga sa prostitukom...Ja sam definitivno izasla van bogatija za iskustvo sa hrpom dojmova. O svakom bi imala nesto za napisati osim na one sa kamenjem, to mi je blesavo..ali ima veze sa mojom energijom i nemogucnosti opustanja i to mi je jasno I isla bih opet. Sry na konfuznom postu

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bas ti hvala na dojmovima!

  16. #116
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Bas ti hvala na dojmovima!
    ma mogla bih pisati jos...ali dzabe, to se mora vidjeti

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    ma mogla bih pisati jos...ali dzabe, to se mora vidjeti
    Neću ja to stići vidjeti, ali me tvoj opis motivirao da idem guglati o njenom životu, o performansu Ritam 0 itd. Tako da, ako ti se da, bring it on slobodno. Dobro opisani dojmovi su to što te potakne da nešto istražuješ dalje - barem mene. Koliko je različito ovo od opisa "ma, zuri u magarca, mojne" itd. Ovaj tvoj opisani doživljaj otvara svjetove, a pretpostavljam da se o tome i radi. Sad je i Delimarina izložba u ZG-u, e, to mi je već dostupno .

  18. #118
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Neću ja to stići vidjeti, ali me tvoj opis motivirao da idem guglati o njenom životu, o performansu Ritam 0 itd. Tako da, ako ti se da, bring it on slobodno. Dobro opisani dojmovi su to što te potakne da nešto istražuješ dalje - barem mene. Koliko je različito ovo od opisa "ma, zuri u magarca, mojne" itd. Ovaj tvoj opisani doživljaj otvara svjetove, a pretpostavljam da se o tome i radi. Sad je i Delimarina izložba u ZG-u, e, to mi je već dostupno .
    Onda je post bio pun pogodak ako gadamo poentu, jel. Ja danima vrtim u glavi da se nisam dovoljno posvetila njenim slikama, sudar kamiona u nekoliko nastavaka. (od djetinstva)U tom trenu sam vise bila privucena glavnim highlight dogadajima. Ili npr. prici o tome kako je zeljela da avioni lete u odredenoj formaciji pa su joj zvali oca da dodje po nju jer je luda xD. Meni ne bi bio citav dan dovoljan za to sve jer mene to preuzme ali u pravu si, neki segmenti se mogu i istraziti. A kaj se Vlaste tice, izgleda da ce za mene 2020 biti obiljezena performansima

  19. #119
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja sam npr. pročitala što je bilo s prvim prikazivanjem Ritma 0 u Villi Borghese i probala to u glavi zaigrat kao igricu, stavit sebe, nju i tu publiku ko neke avatare u glavi i pustila sam da vidim što bi bila moja reakcija, tj. nisam pustila, nego je to samo krenulo, tako da su zanimljive te stvari kako ljudi regiraju - zašto netko ovako, zašto netko onako. Hvala ti!

  20. #120
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    ma mogla bih pisati jos...ali dzabe, to se mora vidjeti
    zanimljivo, hvala ti na dojmovima
    ako ti se bude dalo, piši još za nas koje nismo pogledale izložbu

  21. #121

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Obožavam Marinu i njen umjetnički extrem...a to nažalost rijetko bude prihvaćeno u potpunosti. Privatno mi se čini dosta kruta i sebična..što zbog odgoja i nekog nomadskog života. Sve u svemu interesantan lik.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •