Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Slabo napredovanje na tezini novorođenceta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    1

    Početno Slabo napredovanje na tezini novorođenceta

    Pozdrav, malena mi je rođena mjesec dana prije termina, u 36 tj. 3100 teska i 50 duga, na izlasku iz bolnice imala je 2960g.. Od patronazne prvi put vagana nakon 6 dana 3090g, nakon 7 dana 3160g i opet nakon 7 dana 3170g. I ti nastaje problem, 10g dobila u 7 dana.. Patronazna kaze malo isto kao i pedijatrica.. Iskljucivo ju dojim, i imam mlijeka, a pri samom pocetku dojenju se događa da kad krene vuci zagrcava se, malo malo ju moram podizat da podrigne, ispusta dojku kad joj krene navala mlijeka jer kao da ne moze toliku kolicinu odjednom primiti, a na kraju vecinom zna i sve vratiti van., cesto bljucka.. Krv i urin su joj uredu, nisam rekla i kad je iz bolnice izasla nakon 4 dana isto tako je sve bilo ok.. I moram napomenuti da ju kad ona odluci da joj je “dosta” zaspe, i nema sanse da ju se uspije kako treba probuditi i prinudit da uzme jos mlijeka... Za 3 dana idemo opet na vaganje kod pedijatrice da vidimo kakvo je stanje i sta dalje ako bude trebalo.. Mene zanima, jel moguce da ona ne napreduje i ne prima toliko mlijeka jer je ranije rođena, samim tim i potrebe su drugacije, manje...? Ili postoji mogucnost nekog zdravstvenog problema? Meni je par puta cak palo na pamet suzenje nekog dijela organa za hranjenje ili je mozda i refluks? I zaboravila sam napisat da ju hranim svakih 2-3 sata tj. kad ona hoce jer ponavljam ili spava pa nema sanse da se probudi i jede ili jednostavno budna i ne zeli vise.. Ako ima netko slicnog iskustva, bila bi vam zahvalna da podijelite.....

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A ovo iza bolnice je bilo sve na istoj vagi?

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Imam iskustvo to da se npr. dijete ne isprazni prije vaganja pa pelena bude tih +40 g (kod moje pedice kod vaganja su za dijete u peleni automatski skidali 100g i tako zapisivali težinu djeteta), a onda se nakon sedam dana dijete taman isprazni, pa ispadne da nije ništa dobilo. Zbog toga se kod beba u primjerice dječjim bolnicama prati ne samo unos mlijeka, nego i pelene. Važu se i pelene na vagi koja nije baš posebno precizna. Tako se zbrajaju mililitri mlijeka (ulaz) i popišane/pokakane pelene (izlaz) pa se važe dijete i onda znaš je li dijete dobilo.

    Ovo što rade patronažne i pedijatrice prema meni nema nikakve svrhe osim da sabotira dojenje. Unesu nemir i paniku u mlade majke i onda one posegnu za ad-om.

    Predlažem ti da nazoveš Rode da bolje objasne. Ima na nj stranicama telefon. Ili da se javiš na Roda sos fb grupu.
    Savjetnice se oslanjaju na broj popišanih i pokakanih pelena. Koliko dijete ima u 24 sata takvih pelena. Dijete ne može napuniti pelenu ako ništa ne pije. Imaš li punih pelena onda imaš pouzdan znak da je dijete pilo. Je li fontanela udubljena? To je znak dehidracije.

    Nadam se da se nećeš pokolebati i da te vaganja neće isprepadati. Pedijatri, patronažne pa i same babice su često vrlo neuki što se tiče dojenja, bez obzira koliko Unicefovih plakata postavili po svojim prostorijama i na koliko stručnih razgovora/edukacija bili.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.10.2019. at 13:08

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •