Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Problem u motorickom razvoju bebe od 8 mjeseci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    5

    Početno Problem u motorickom razvoju bebe od 8 mjeseci

    Zdravo sve mame ovog foruma,Odavno vas citam ali Evo prvi put zelim nesto postaviti. Naime Imam dijete od 8 mjeseci. Zaostalo je Kako mi kazu u razvoju. Ne okrece se na stranu,ne oslanja se na sake Kada je na Trbuhu,ne sjedi,ne puze ama bas nista Osim sto se okrece na bok Kada lezi.. od doktora smo dobili fizioterapije na Koje redovno Idemo. Ovako je zdrava djevojcica i aktiva vesela nigdje ne vide Problem zasto zaostaje za vrsnjacima.. posto vec polako Ludim jer nemam Nikakav odgovor zasto je to tako a beba izgleda ne uci odavno nista Novo Evo htjela sam vama da se obratim,mozda neko ima slicno iskustvo Pa ga podjeli i utjesi me. Hvala svima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Ne okrece se na trbuh*

  3. #3
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Sta kaze pedijatar? Fizijatar? Dao je vježbice, ali nesto je morao zakljuciti. Ili nije morao?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Rekli su nam samo Kada je gledaju Nije njoj nista samo se treba vjezbati sa njom. Sto i radimo svaki dan tri puta. Nogice malo vise pokrece u uspravnom polozaju sto prije nije. Ali Dok je na ledjima udara i nogama i rukama kao luda. Pedijatar nam je Danas rekao da on ne zna zasto ona ne radi te stvari

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Fizijatar upucuje na vjezbe kod fizioterapeuta, a neuropedijatar radi obradu da se vidi eventualni uzrok. Vjezbati morate i sami doma, mi smo vjezbali 4x dnevno po 20 minuta, po Bobathu.

    Jeste li upuceni neuropedijatru?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Za utjehu, moja curica je u dobi od 11 mjeseci bila motoricki na razini 6-7 mjeseci. Vjezbali smo zbilja intenzivno (i doma i u bolnici i privatno), dostigla je svoje vrsnjake i prohodala sa 16,5 mjeseci. Uzroka nema, sve pretrage uredne, tonus na granici normo prema hipo (ali ne toliko hipotona da bi zbog toga kasnila).

  7. #7
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Alejira, gdje beba provodi dan? Na podu nesputana ili je veći dio svog života provela u onim vibrirajucim stolicama za bebe i sličnim stvarima?
    Kao što kaže martinaP, obavezno vježbati sa bebom. Meni je u jednom periodu bilo teško od nje dobiti 20 minuta u komadu, pa sam praktikovala vježbanje kroz cijeli dan, dok je presvlacim, igram se s njom, ali smo vježbale.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Provodila je Vise vremena u vibrirajucoj stolici sto sada shvacam Nije dobro,znam da sam pogrjesila.. Nadam se da ce i moja curica dostici svoje vrsnjake..

  9. #9
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Beba će stići vršnjake, ali sad morate raditi s njom. Te stolice prvo izbacite i bebu na pod, time će dobiti prostora da i sama pokuša napraviti pokret.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Jedan moj sin je imao kašnjenje u razvoju neurološkog sustava, a drugi je rođen nekoliko tjedana prije termina.

    Upute iz ovog su mi puno pomogle: http://www.mamino.net/Baby_handling.pdf

    Dijete treba staviti na pod, na deku + vježbati s njim po uputama fizijatra, bez obzira na plač, proteste i slično. Puno toga se može nadoknaditi, a velika većina takve djece u drugoj godini sustiže vršnjake. Moj stariji je prohodao sa cca 15 mjeseci, a mlađi sa 16. Stariji je imao određena kašnjenja i smetnje još dugo - npr. nije mogao sunožno skočiti do pete godine, ali nakon upisa u školu više nije bilo značajnijih problema.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    5

    Početno

    J-la Hvala puno na podrsci. Stolicu smo izbacili odma cim smo krenuli sa terapijama i ne koristimo je Vise. Stalno je na podu na dekici.
    Peterlin Hvala puno na linku. ❤️
    Mi Kada pokusavmo vjezbati sa njom uz Plac jos dobijemo da se opusti skroz i ne zeli se pomaknuti. Glavu spusti na pod i ne zeli je dici(iako moze i to vrlo dobro) i ne trudi se uopce nesto napraviti. Naravno ima i trenutaka Kada se trudi i olaksava nam situaciju.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja bih samo dodala da nabavite cvrstu podlogu za vjezbanje (najbolje tatami strunjaci), dekice i slicno poticu bebe na stiskanje sakica sto isto moze biti problem, doduse kod manjih, tvoja beba je pretpostavljam vec to svladala. Ali svejedno je tatami bolja opcija od dekice.
    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •