Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Iskustva MR i anestezija za dijete od 1.god.

  1. #1
    Elaine2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    9

    Početno Iskustva MR i anestezija za dijete od 1.god.

    Pozdrav! Dijete ima cistu na kapku koja se povećava pa je prije operacije potrebno napraviti MR. Frka mi je pošto i za magnet i operaciju treba uspavljivanje.. Imate li iskustva i preporuku za privatnu polikliniku (Zagreb ili Split) za tako malo dijete? U bolnicama se predugo čeka i pretraga i nalaz..

  2. #2
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Moje dijete je u dobi od godine dana radilo MR mozga u privatnoj klinici Dijagnostika 2000. Dosla je anesteziologinja iz Klaiceve (to su oni organizirali, bilo je ukljuceno u cijenu) koja mu je stavila maskicu, odmah je zaspao, bila je prisutna za vrijeme pretrage i kasnije dok se nije razbudio. Sve je ok proslo.
    MR kod djece radi i Neuron. Za ostale klinike ne znam.

  3. #3
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    I jos dopuna: dan prije samog MR-a ga je pregledala njihova neuropedijatrica od glave do pete da provjeri jel moze primit anesteziju. Ne savjetuje se ako dijete nije zdravo.

  4. #4
    Elaine2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala na odgovoru! Prije koliko vremena ste radili pregled? Moram ispitati da li uvijek na raspolaganju imaju anesteziologa koji je specijaliziran za djecu, jer mislim da nije svejedno tko izvodi postupak..

  5. #5
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Prije 6 godina tako da svakako treba provjeriti. Meni je bilo super sto je anesteziolog bila doktorica iz klaiceve koja svakodnevno daje anesteziju djeci.

  6. #6
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Moja najmlađa imala je dermoidnu cistu na obrvi; isto je trebala ići na CT pod općom anestezijom, ali je kirurg u Klaićevoj odlučio da se proba napraviti UZV (bez anestezije), iako s njim nije uvijek moguće dobiti dobru sliku. No imali smo sreće, radiolog je dobro snimio situaciju, vidjelo se kako je točno cista smještena uz kost, tako da je M. izbjegla tu dodatnu anesteziju.
    Operirana je isto u Klaićevoj, sve je prošlo OK.

  7. #7
    Elaine2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Nije nam nitko spomenuo ultrazvuk, nisam ni znala da bi to mogla biti opcija, raspitati ću se. MR bi radili upravo da se isključi dermoidna cista, iako je na opip pomična.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •