Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Prostorni plan

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Prostorni plan

    Ima li netko da se razumije u prostorne planove? Naime, jučer mi je prijateljica poslala link na geoinfo i čini se da nam ispred zgrade planiraju napraviti prometnicu, doslovce ispred ulaza.
    Inače miran dio kvarta, ujutro čujem ptičice i poprilično nas je uznemirila ova ideja. Radi se o Novom Zagrebu.
    Nije baš da se razumijem u prostorne planove ali vidim sivu cestu ucrtanu.
    Zna li netko gdje pretražiti i kako je li objavljena izmjena prostornog plana u kojoj baš piše za moju ulicu.
    Može li se išta učiniti ili ako oni donesu takvu odluku mi ne možemo ništa.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Mozes li dat link bar na pp od tog?

  3. #3
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jelena imaš pp

    Sad vidim da sam krivo upisala naslov pa molim admine da isprave... Prostorni plan

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    I nama je pored zgrade GUPom već >13 g. planirana prometnica, ali kako Miki ima važnijeg posla nego promišljati promet i infrastrukturu, mislim da realizacija neće tako skoro, osobito ako neki njegov rođo ne gradi u blizini neku zgradu.

  6. #6
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mislim da vi tu ne možete ništa. Ako je prometnica već ucrtana, znači da je u planu strateškog razvoja ili kako se to zove i da su dobili dozvole. A za udaljenost od ulaza imaju propisane mjere, ako je dozvola dobivena onda je valjda i udaljenost po pravilima..

    Možda eventualno da pitaš u županijskoj/gradskoj upravi za ceste, rekla bih da se to njih tiče.

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Iskreno ja sam van sebe. Mi smo u ulici s 5 nebodera. Između svakog je parkić s igralištem za djecu i parkiralište . S balkona gledam na livadu s drvećem.
    Mir, tišina, ptičice čujem. Ovo je stariji kvart, moja zgrada je iz 69. i ni na kraj pameti mi nije bilo da bi ovdje mogla ići prometnica.
    Naravno, zadnjih par godina bez plana nastao je novi kvart kraj nas i jedan stariji se drastično proširio i sad naravno treba pronaći bilo kakvo rješenje.
    Nezamislivo mi je da ću iz zgrade izlaziti na prometnicu, da će nam ostaviti samo nogostup, onak kao da živim u Centru, užas!
    Posljednje uređivanje od mitovski : 21.10.2019. at 23:58

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Mislim da je to neminovno u dijelovima grada koji se razvijaju, grade, pa i u "starim" i uređenim naseljima.
    Grad živi i mora se prilagođavati broju stanovnika i njihovim potrebama.
    U biti, u ZG i mislim da je i tako u većini velikih hravtskih gradova, infrastruktura ne prati porast broja stanovnika, jer usprkos planiranim prostornim planovima, oni se ne realiziraju nego samo se krpa... da se planovi realiziraju, svatko bi mogao kada kupuje stan, gradi kuću, unaprijed znati što se može očekivati u narednim godinama.

    Da ne misliš da ja govorim iz neke fine ulice kojoj ne prijeti nikakva promjena, pa ne znam o čemu pričaš... znam, i te kako znam. isto nekad mirna ulica, sada se pretvorila u brzu gradsku cestu. iza našeg naselja grad se širi, nastaju nova naselja...

    uglavnom, do penzije planiram negdje pobjeći daleko od prometa ... u stanu mi je buka viša od 70 decibela u vrijeme normalnog prometa, bez kamiona, motora i sl.; a noću kad počnu utrke ...

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno ja sam van sebe. Mi smo u ulici s 5 nebodera. Između svakog je parkić s igralištem za djecu i parkiralište . S balkona gledam na livadu s drvećem.
    Mir, tišina, ptičice čujem. Ovo je stariji kvart, moja zgrada je iz 69. i ni na kraj pameti mi nije bilo da bi ovdje mogla ići prometnica.
    Naravno, zadnjih par godina bez plana nastao je novi kvart kraj nas i jedan stariji se drastično proširio i sad naravno treba pronaći bilo kakvo rješenje.
    Nezamislivo mi je da ću iz zgrade izlaziti na prometnicu, da će nam ostaviti samo nogostup, onak kao da živim u Centru, užas!
    A da pitaš u vijeću gradske četvrti?

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ovo Cathyno nije loša ideja, ipak oni bi trebali znati kada bi se nešto i moglo graditi. usput i u mojem novoizgrađenom naselju, svako malo se nešto novo gradi

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Taman sam htjela staviti link na GUP, ali vidim da ga je čokolada već stavila.

    Ima i na GeoPortalu nešto - v. kućicu Prostorni planovi, ovdje https://geoportal.zagreb.hr/

  12. #12
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, znam za to i pregledala sam ali se ne razumijem. Linkove koje je čokolada stavila sam pretražila ali ne uspijevam ništa naći jer je ogromna hrpa tekstova a nema tražilica.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da, znam za to i pregledala sam ali se ne razumijem. Linkove koje je čokolada stavila sam pretražila ali ne uspijevam ništa naći jer je ogromna hrpa tekstova a nema tražilica.
    Probaj preko obične tražilice - po ključnoj riječi GUP Zagreb + ime tvoje ulice ili naselja, pa ćeš dobiti novinarske tekstove, ali i neke druge dokumente, na primjer prijedlog urbanističkog plana za javnu raspravu.

    Evo, ja sam stavila pretraživanje po ključnoj riječi Borongaj (očekujući da će kampus biti unutra) i evo, dobila prijedlog plana za javnu raspravu https://www.zagreb.hr/UserDocsImages..._10.7.2017.pdf, a unutra se može pretraživati po ključnoj riječi imena ulice ili drugoj ključnoj riječi (npr. Kampus).

    Probaj, možda uspiješ nešto naći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •