Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Kuharice - literatura vrsta raznih

  1. #1
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno Kuharice - literatura vrsta raznih

    Koje kuharice koristite ili cijenite?

    Ja sam naučila kuhati prije vremena interneta, pa su mi knjige klasika:

    Ivanka Karačić: Domaća kuhinja
    Ivanka Karačić: Uh, to kuhanje (ekspres kuhinja)
    Mira Vučetić: Zlatna knjiga kuharstva - to sam još od bake dobila, ona je bila profesionalna kuharica

    Moja teta ima jednu staru bečku kuharicu. Zove se Wiener Küche i to je knjiga koju je naslijdila od muževe bake. Prastaro izdanje... Rado bih je imala. U toj knjizi nalaze se crteži mesa po kategorijama i temeljni recepti za sva osnovna jela - goveđa juha, gulaš, knedli, palačinke... sve što su naše bake trebale znati da bi se mogle udati

    Osim toga, puno sam knjiga i posudila pa mi se nikad nisu vratile - npr. Zagrebačka kuharica (Stevo Karapandža, od prije tridesetak godina)

    Imam još hrpu raznih izdanja - Špičekova kuharica, pa onda Građanska kuharica sestre Vendeline itd...

    Imam i razne knjige s receptima samo za kolače (Mozaik knjiga), kao i hrpu Podravkinih izdanja vrsta raznih... Čovječe, to je cijela biblioteka. Imam u kuhinji "šemizet" u kojem stoje samo dvije kategorije stvari: U gornjem dijelu su registratori s dokumentima vrsta raznih - od nekretnina, automobila, režija, svjedodžbi... a u donjem (većem) dijelu su uglavnom samo kuharice i poneka knjiga o vrtu. Kreativni nered...

    Kad smo već kod Julije Child - moram priznati da sam za nju čula samo iz knjiga Erice Jong (u zbirci pjesama Voće i povrće spominje "Artičoke - prema Childovoj"). Meni je zanimljivija Peg Bracken - https://www.amazon.com/Complete-Hate.../dp/055327130X

    Ona je rekla "Kuhajte brzo, kako biste mogli provesti više vremena s djecom prije nego odrastu!" Tako sam i ja radila godinama, a djeca su ipak odrasla

    A sad - navalite s linkovima i navodima svojih omiljenih kuharica...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.10.2019. at 12:18

  2. #2
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Dika - forever

    Jer, kako piše Jurica Pavičić:

    Za kulturu u kojoj sam ja odrastao - onu Dalmacije - postoji samo jedna knjiga za koju se može bez skanjivanja reći da se “može naći u svakoj kući”. A ima li se na umu središnje mjesto koje hrana i blagovanje imaju u dalmatinskoj obiteljskoj kulturi, nije se čuditi što to mjesto “zajedničke biblije” u Dalmaciji ne zauzima ni povjesnica, ni beletristička knjiga, ni nacionalni pjesnički klasik. Zauzima ga - sasvim prikladno - jedna kuharica.

    Pročitajte ovdje cijeli tekst:
    https://www.jutarnji.hr/life/zivotne...arica/8022731/

  3. #3
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ivanka Karačić, Domaća kuhinja - super kuharica, čitala sam ju kao dijete, mama ju još ima
    Kuharica sestre Vendeline mi je isto odlična, tradicionalna kuhinja po našem ukusu. Imamo još i Hrvatsku za stolom, Jamiea Olivera (tu sam našla samo nekoliko dobrih recepata), ostale sam poklonila jer mi ne odgovaraju

  4. #4
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Coolinarika

    Ali imam i prave kuharice jer i muž i ja jako volimo kuhati pa imamo tradiciju. Na svakom putovanju kupimo kuharicu sa tradicionalnim jelima te zemlje. Umjesto magneta i razglednica.

    Od domaćih imam Hrvatsku kuharicu (Mate Janković) i Nostalgičnu kuharicu (Božica Mirić).

  5. #5
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    samo sam dosla reci da nisam stoljecima cula "semizet" <3

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Coolinarika
    Ja se to nisam usudila napisati.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Dika i jedna moja lokalna kuharica. Za sve ostalo posluzi i Coolinarika.

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Osim Coolinarike, ne zaboravimo još i Tasty, Pinterest i naravno Rodin forum
    Imam par knjiga, ali ne sjećam se kad sam ih koristila, uglavnom se vodim po internetu, i za recepte i za inspiraciju
    A najdraže mi je kad se recept nalazi na nekakvom blogu, pa dok dođem do recepta moram pročitat cijelu obiteljsku priču autora

  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja jako volim pogledati i tetu Lidiu Bastianich, jer kuha jednostavne recepte i mediteransku spizu koju ja volim, koristeći sastojke koji su mi poznati .

    "Tutti a tavola a mangiare!"

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moja mama ima O kuhanju – Sestra Ani Papailiopulos. Tu sam naučila raditi kakao.
    Imala sam Pellaprat, ali nije služila nikakvu svrhu jer su jela preambiciozna.
    Imam i digitalnu Vegan Richa's Indian Kitchen iz koje još nisam ništa radila.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se to nisam usudila napisati.
    A zakaj? Coolinarika je ok, pogotovo što sam lokalpatriotski vezana za njih - to je Podravkino . Osim toga, solidan je izvor informacija, na kojem ima i komentara, pa je relativno lako provjeriti "valjanost" recepta i prije nego ga isprobaš u vlastitoj kuhinji. Isto kao i ovdje na forumu - ljudi odmah prokomentiraju recepte, a to je vrlo korisno...



    Osim toga, ima i drugih linkova. Ja volim i video zapise, ali čak više od toga mi se sviđaju "foto stripovi" , jer odmah vidim slike, a ne moram čekati da video dođe do kraja. Evo primjera:
    https://www.kolaci.biz/strudla.html

  12. #12
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I kod mene je Dika broj 1...Vučetičku imamo koliko i Diku (od mojih roditelja), ali tek sam je pred koju godinu počela povremeno koristiti. Bila sam dobila Anu Ugarković, i povremeno je konzultiram, ali nisam se srodila s njom.
    Inače internet...Za slatko mi je JoyofBaking draga stranica, a drugih čvrstih točaka nemam.
    Ah, da, a nedavno sam se sjetila da postoje i drugi jezici osim engleskog, i da je internet malo drugačiji kad guglaš na talijanskom ili francuskom (zadnji slabo znam, ali dostatno za čitanje recepata).
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.10.2019. at 10:05

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koristite li vi stvarno tu Diku za kuhanje? Mislim, i ja ju imam, i zabavna mi je za listanje i čitanje, ali mislim da nikad nisam ništa skuhala po toj kuharici.

    Coolinarika je demokratična tako da na njoj ima stvarno svašta, što ne znači da nema jako dobrih recepata. I da, pokrenula ju je Podravka, a Podravkin tim sastavljen od 3 žene je izdao meni stvarno odlične kuharice - Jela od mesa, Jela od povrća, Domaći kolači, pa i razne Vegetine kuharice su mi bile odlične kad bih izbacila Vegetu iz recepta.

    Općenito, ja nisam baš ambiciozna kuharica, puno kuharskih postupaka koji mi se čine previše komplicirani izbjegavam, tako da su za mene jednostavni recepti, pa su mi tako najdraže kuharice običnih ljudi koji samo vole kuhati. Recimo jedna od najdražih kuharica mi je bila i ostala Bračna kuhinja Igora i Slavice Mandić, sjećam se kad sam ju otkrila negdje u srednjoj školi, kako mi je bila šik i fancy i drugačija od onoga kako je kuhala moja mama, oni su u receptima koristili puno maslaca, slatkog vrhnja, vina, to je meni sve bilo jako moderno. Tako su mi npr. i sad odlični recepti Suzy Josipović, a volim i kojekakve kulinarske blogove.

  14. #14
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja Diku koristim konkretno. Ona je naravno specifična, puno je tu sličnih recepata, za puno recepata se podrazumijeva da već napola znaš kako to ide ,ali baš je koristim. Često je samo konzultiram; ono, da vidim šta Dika kaže za to, pa onda napravim neku kompilaciju. Kolača puno radim točno po njenim receptima.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Eh, da - starinske k&k recepte može se naći ovdje: https://www.gutekueche.at/

    Primjer - germknedli, koji su prošle zime bili hit u centru Zagreba, prodavali se na štandovima... https://www.gutekueche.at/germknoede...pt-rezept-5015

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Imam petnaestak kuharica, što slano, što slatko.... Najviše volim kuharice s jelima za svaki dan:
    Hrvatska za stolom (mislim da sam sve iz nje skuhala ... redovito koristim)
    Tradicionalna kuharica (talijanska jela, puno toga isprobala, jela za svaki dan)
    Mama zna (Suzy Josipović, isto skoro pa sve za svaki dan)
    Recepti iz Vegetine kuhinje (dosta recepata koristim)
    Nekoliko recepata iz Moja dalmatinska kuharica.


    Imam i LCHF - ali nismo se baš "sprijateljile" ...
    Imam i s domaćim kolačima ...
    A i Coolinarika je tu kad tražim usput na mobu. Gledam komentare da vidim koliko je isproban recept, ali koliko god neke hvalili, meni ne ispadnu dobro i ne budem zadovoljna ...

  17. #17
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Vučetićka, naravno, to se kod nas u miraz dobiva
    Za klasiku cesce skicnem u Tradicionalnu kuhinju Pleše, Silic, Kauzlaric.

    Imam odlicnu kuharicu Mediteranska kuhinja od Anne White. Imam kuharicu koju sam kupila s Roemertopfom glinenom posudom s poklopcem, ta mi je super.

    Od web stranica pogledam najcesce chefkoch. Ako je 53 216 Nijemac rekao da je nesto dobro, vjerojatno jest. I zbilja je tako, osim kad su neki "mladenacki" recepti koji su popularni jer nije potrebno nikakvo kulinarsko iskustvo, al to se odmah vidi.
    Coolinariku isto povremeno pitam ponešto, iako ne simpatiziram bas podravkinu upravu i politiku, a jucer sam prviput pogledala sasinog prijatelja ottolenghija. Nemam pojma sto me nadahnulo, al dobro je ispalo. Htjela sam neki novi okus.

    Al zapravo bih poludila da kuham po kuharicama. Tek mozda jednom tjedno. To mi se zbilja ne da. Predugo traje.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 19.11.2019. at 21:50

  18. #18
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    A da, za coolinariku mi je najgore kad ljudi daju odlicne ocjene s komentarom - sjajno zvuči, baš ću isprobati.

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Samo kolače radim po knjigama. Imam ih 3-4.
    Kuharice ne koristim. Uvijek kuham "iz glave", desetljeća svakodnevnog izmišljanja što skuhati su mi valjda dovoljna.
    Imam par tih Podravkinih knjižica, no ni jednu kuharicu. Ionako bih ja svaki recept prilagodila, pa čemu.
    Pogledam Sašinu kuhinju kad mi iskoči na fb, coolinariku nikada.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Joj, zaboravih spomenuti Hrvatsku kuharicu u zoni - ovo: https://www.mvinfo.hr/knjiga/405/hrv...uharica-u-zoni

    Ne mogu reći da sve radim po tome, ali gledam kako da tradicionalna jela približim prehrani u zoni.

  21. #21
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Od tiskanih imam par Jamie Olivera i Ane Ugarković (oboje ih volim i isprobavala sam njihove recepte), neke tradicionalne s kolačima, mesom (to iz doba Svijeta knjige, dok nije bilo interneta ) i brdo onih mekanih izdanja po par kuna što se moglo kupiti na kioscima ili Interliberu.
    U zadnjih par godina najviše ideja dobivam iz kulinarskih blogova, pratim ih nekoliko i stvarno su izvrsni, zanimljivo pisani, prekrasno pofotkani, prate trendove u kuhanju, ali ne odustaju niti od tradicije.
    Vidim da i bloggeri počinju izdavati kuharice, mislila sam da je to prošlo vrijeme, jer sve više samo klikćemo i skrolamo po ekranima, a sve manje listamo stranice. Ali drago mi je da pisana kuharska riječ ipak ne izumire.

    Coolinarika - meni je to odlična platforma za pokupiti neku ideju, a ne naučiti kuhati od nekog vrhunskog znalca (i zato ne kužim prijezir i podsmijeh). Komentari mi ništa ne znače i ne vodim se ocjenama koje su tamo.

  22. #22
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kuharice ne koristim. Uvijek kuham "iz glave", desetljeća svakodnevnog izmišljanja što skuhati su mi valjda dovoljna.
    Pa da, u svakodnevici ni ja ne gledam. Al povremeno poželim neki novi okus. Ili kad mi dolaze gosti, volim nešto posebno napraviti. A ti povremeni izleti u nepoznato mogu lijepo oblikovati moje svakodnevno kuhanje. Nisam tip koji unaprijed zna što će kuhati, nego odem jednom tjedno na plac, kupim sezonsko i onda kombiniram u tjednu, ovisno i obavezama i inspiraciji.

    Ono što je očito je da dijete ne reagira najbolje na nove okuse, pa sam zapravo sretna što sam kad je došao već bila iskusna kuharica i što je u najranijoj dobi navikao na raznoliku prehranu, sada je teže uvoditi jako nove okuse.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo kolače radim po knjigama. Imam ih 3-4.
    Kuharice ne koristim. Uvijek kuham "iz glave", desetljeća svakodnevnog izmišljanja što skuhati su mi valjda dovoljna.
    Imam par tih Podravkinih knjižica, no ni jednu kuharicu. Ionako bih ja svaki recept prilagodila, pa čemu.
    Pogledam Sašinu kuhinju kad mi iskoči na fb, coolinariku nikada.
    Za kuhanje na dnevnoj bazi ni ja ne gledam u kuharice, osim ako je u pitanju neki eksperiment. Kuharice čitam u slobodno vrijeme, da odmorim od ekrana. To mi je odlično kad sam preumorna za dugačke i složenije sadržaje. Pažnja mi izdrži najmanje jedan recept, a ponekad i više. Te stvari koje pročitam ponekad implementiram u kuhinji, ali se rijetko držim toga ko pijan plota.

    Za kolače osim Velike knjige kolača najčešće koristim svoju bilježnicu (ofucani rokovnik iz doba Univerzijade - 1987, u kojem sam si napravila kazalo po abecedi i datumu (npr. recept za kesten šnitu je na stranici 20.08.), jer mi se inače teško snaći).

    Imam još jedan rokovnik s jednostavnim zdravoseljačkim receptima - taj čitaju moji sinovi, a ponekad i mm. Tu su upute "for inexperienced cooks".

    S urednicom Coolinarike sam nekad išla u glazbenu školu, pa pratim, a pratila bih i bez toga. Moj sin ima i profil ondje, samo već dugo nije ništa objavio.

  24. #24
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Tradicionalnih nemam. Imam iz svojih faza eksperimentiranja makrobiotičke, sirovaške, vegetarijanske kuharice, tematske. Kao mlađa sam više posezala za njima.
    Mama mi je poklonila prepisane recepte koji su dugo u našoj obitelji, od jednostavnih, složenih jela, namaza, torta, kolača, zimnica - očito volimo kuhati....emotivno mi je i prekrasno, ali moja kuhinja nema pola šalice šećera, pola ulja,.... Kuham drugačija jela, ali ću ih možda jednom nekada koristiti.

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Napokon imam golog kuhara i sad shvaćam da mi se pola tih recepata ne radi jer su pre pretenciozni.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    I meni su njegove kuharice dugo bile "tiha patnja"
    skupe su mi bile pa sam kružila oko njih kao oko vruće kaše...

    i na kraju nakon godinu-dvije sam odustala i kupila jednom u trenutku inspiracije Mama zna od Suzy Josipović
    Baš mi je dobra, puno korisnija, dobijem ideje za svakodnevni ručak
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 20.04.2020. at 16:58

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja imam dve kuharice Jamieja Olivera, dobila sam ih za rođendan.

    Ne znam jesam li i jedan recept isprobala.

    S druge strane, na webu često tražim i nađem njegove recepte i kuham po njima.

  28. #28
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    I ja imam dvije Jamiejeve, džaba para koje sam dala za njih, al' morala sam ih imat'!

    A Mama zna bih rado imala, ali nema ih već dugo za kupiti... Radila sam neke Suzyne torte po receptima s neta, sjajne su!

  29. #29
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,233

    Početno

    Mama zna mi je odlična koliko sam je listala. Bračnu kuharicu mi je poklonila svekrva, ostavila sam je bivšem
    Meni je odlična Ministarstvo prehrane od Jamiea Olivera. Ima baš dobrih recepata.
    Super mi je i Mark Bittman How to cook everything. Sve što sam od tamo spremala mi je bilo dobro. Ostala kod bivšeg. Ja imam pdf pa mi više nije tako pod okom.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Ostala kod bivšeg.
    moram na ovo reagirati, kako smo različiti
    jedinu stvar koju bih uzela i ne bih dijelila su knjige

  31. #31
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ja sam proslijedila i J. Olivera i Mama zna...
    Jednostavno sam možda iskoristila recept-dva.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  32. #32
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    moram na ovo reagirati, kako smo različiti
    jedinu stvar koju bih uzela i ne bih dijelila su knjige
    Sve smo podijelili pa i knjige. Bittmana je on poželio i kupio pa je ostao njemu.
    I nakon hrpe godina, meni je još hrpa knjiga u kutijama u spremištu jer nemam mjesta u stanu.
    Ministarstvo prehrane je ipak sa mnom

  33. #33
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Bračnu kuharicu mi je poklonila svekrva, ostavila sam je bivšem
    Odvalila sam na ovo

    Ja sam si je sama kupila jer mi je bio fora koncept a jedno vrijeme sam baš jako voljela Igora Mandića, ali ne mogu reći da sam je nešto puno koristila. Imam Karačićku i jednog J. Olivera, od njega sam preuzela recepte za rižoto.

  34. #34
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja imam nekoliko Jamievih, Mama zna i slatku kuharicu Ane Ugarkovic. Jamieve su izvrsne, pogotovo Comfort food, redovito nesto novo isprobavamo. Samo, njegove recepte treba malo prilagoditi. Npr., nema sanse da se mogu koristiti kolicine limuna koje on koristi, limun u nasim trgovinama je prekisel za to.

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja imam Povratak golog kuhara, Jaimijeva Italija, a vidim da je kod mene i Štedite s Jaimijem - to sam kupila mami, ali sam ju očito posudila, a ona se ne buni jer joj se ne sviđa.

    I stvarno ne znam jesam li išta skuhala iz tih kuharica.

    A s druge strane, ima nekih njegovih recepata koje sam našla na webu i koje stalno radim (npr. neka piletina s porilukom i budžolom, 'jaimijeve' palačinke, jedan složenac sa tjesteninom i mozzarelom, a radila sam i jednu super tortu od lješnjaka a li taj recept ne mogu više naći )

  36. #36

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E da, mogla bi biti ta, ali ja se ne sjećam da je u tortu koju sam radila išla ricotta. Tako da je moguće da je to taj recept, a da sam ja zaboravila da je išla ricotta.

  38. #38
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    inače mi zvuči jako dobro, mogla bih ju napraviti ovaj vikend.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •