Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: RE artritis ili nesto drugo?

  1. #1
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno RE artritis ili nesto drugo?

    Curica, 6 god. zali se od proslog tjedna na bolove u zglobovima. Najprije dva dana bolne su bile prepone pa proslo. Zatim rucni zglobovi, oba, ali jedan vise bolan. Proslo nakon dva dana, pa danas zglobovi kod gleznja, oba, ali jedan vise. Prije mjesec dana imala je upalu grla i bila lijecena Klavocinom. Zadnji dan antb, opet se vrati fibra. Krvna slika pokaze povisene leukocite, neutrofile i eozinofile te napokon vadimo briseve: bris nosa pozitivan na pneumokok ilitiga streptokok pneumonie. Dobija jos jedan antibiotik, leukociti u normali, eozinofili jos poviseni, crp blago povisen. Pocinju bolovi u zglobovima. Apetit dobar, vecinom zivahna, temp znam izmjerit 37, 37,1 ili 2; za uru, dvi temp bez ikakvih lijekova padne na 36.1,36,2 i sl. Jucer imala proljev, danas ok. Je li se netko prolazio nesto slicno? Moze li se raditi o reaktivnom artritisu? Ima li tko slicnih iskustava? Nalaze cemo ponoviti pa pravac kod specijaliste, s tim da sam ju prije par dana odvela prijatelju, internistu i imunologu koji ju je spojio na onaj aparat za dijagnostiku bolesti (biorelevantna racunalna dijagnostika) i osim pneumokoka, kaze da su prisutni toksini streptokoka pyogenes, ako sam dobro napisala. I da je puna gljivica pa cak i parazita. Luda sam vise...
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 29.10.2019. at 20:33

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Onaj aparat je sigurno pouzdana dijagnostika...nadsm se da ti nije naplatio.
    Bilo bi ok da ti je objasnio da ne uzrokuju svi sojevi streptokoka RA , nego samo oni serogupe A ( a to nije taj koji imate u brisu) .
    Eozinofili upucuju na mogucu alregiju ili parazite. Za RA postoje testovi iz krvi, za prazite dajte stolicu na analizu.

  3. #3
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Pa dosad nam je bio pouzdana dijagnostika i to poprilicno, s tim da smo napravili nalaze i isli u pedijatra, ali ona smatra da ce ovo proci. Inace piogeni streptokok navodno moze uzrokovati RA. Ne znam nista, samo znam da ovo dosad nisam dozivjela pa panicarim.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Smajlich, da si bliže, rekla bih da odvedeš dijete na Srebrnjak - https://www.bolnica-srebrnjak.hr/ind...-reumatologiju

    Ja sam protiv candide i parazita uzimala Paraprotex (Calivita) i bila sam zadovoljna rezultatima, ali uz prilagođenu prehranu, tako da ne znam što je sve utjecalo na poboljšanje. Nisam imala potrebe davati to djeci, pa nemam s tim nikakvih iskustava.

    Daj djetetu obavezno probiotike, da joj se oporavi crijevna flora i ubrza opći oporavak.

  5. #5
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Hvala Peterlin, pije probiotike i pokusavamo prilagoditi prehranu. Namazala joj sinoc bolne zglobove magnezijem uspreju i evo je jutros posve normalna, da jos malo samo osjeca, međutim ne šepa.

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Smajlich, drzim fige za oporavak!

    Obavezno probiotike. A Mg je mraak!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.10.2019. at 11:05

  7. #7
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Povisen joj je fibrinogen, granica je 3,5, a njoj je 3,75. Dr misli da treba u bolnicu na obradu kod reumatologa. Znate li treba li ostajati u bolnici ili je dovoljno kroz Dnevnu bolnicu? Nikad nije ostajala potpuno sama, neka joj je vec 6 godina.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Povisen joj je fibrinogen, granica je 3,5, a njoj je 3,75. Dr misli da treba u bolnicu na obradu kod reumatologa. Znate li treba li ostajati u bolnici ili je dovoljno kroz Dnevnu bolnicu? Nikad nije ostajala potpuno sama, neka joj je vec 6 godina.
    Treba uzeti u obzir da je dijete nedavno imalo upalu koja je liječena antibioticima. Pitaj liječnika da li treba pričekati i ponoviti ovaj nalaz prije reumatološkog testiranja.

    Ne znam za djecu - meni su reuma faktore vadili iz krvi i to je isto kao i svaka druga laboratorijska pretraga.
    Ovdje imaš malo više informacija o DB Srebrnjak koja ima reumatološki odjel - vidi, možda ima korisnih informacija... https://www.bolnica-srebrnjak.hr/ind...-reumatologiju

  9. #9
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Evo na kraju cemo ipak za Srebrenjak, dobili smo termin iduci tj. Dr u Splitu ju nije htio ostaviti na bolnickom lijecenju kao zbog dobrog opceg stanja i jer ce praznik i vikend, a smatra da su ti bolovi postinfektivni. Ispregledavao ju je cijelu i sve sto joj je rekao da napravi ucinila je bez bolova. ������������*♀️ U pon vadimo krv i mokracu pa s tim u ambulantu na Srebrenjaku. To nam je usput ispalo jer najmlađu bebicu s Downom vodimo na pregled (procjenu). Ne znam, mozda panicarim bezveze, jer me svega strah i previse, ali ovo vec predugo traje. Inace glezanj je prestao boljeti, osjeti ga samo malo i to povremeno, a sad boli kažiprste lijeve ruke dok ga savija. Uglavnom-izludit cu vise.
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 31.10.2019. at 16:37

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Imam još jedno bedasto pitanje - da li je dijete operiralo mandule? Zna se dogoditi da kronična upala mandula daje takve simptome. Gore si napisala da je uzimala antibiotike...

    Potražit ću ako ima kakav link. Znam da mi je to mama davno govorila (ona je odradila cijeli radni vijek kao viša med.sestra na ORL odjelu, u neka druga vremena)...

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Smajlich - možda je rješenje bliže nego misliš... Baci pogled na ovo, pa pitaj otorinca još jednom. Bolni zglobovi su jedna od komplikacija gnojne angine, a tada je jedino rješenje operacija mandula:
    https://www.plivazdravlje.hr/bolest-...-krajnika.html
    https://www.medico.hr/clanci/sto-su-...i-kada-vadimo/
    http://www.zzjzpgz.hr/nzl/13/tonzile.htm

    Prije nego potegnete do Srebrnjaka, nazovi tamo nekoga i traži telefonske konzultacije, pošalji im nalaze i pitaj za mišljenje. Sretno!

  12. #12
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Da ne otvaram novu temu: posto me satrala fibra i sinusi, inhalirala sam se cajem od metvice. Kako mi kcer, opet ima upalu grla i puno sline, zamirisala joj metvica i inhalirala se i ona cajem nekih 30-ak sekundi. Tek mi je poslije palo napamet da mozda ne smije!! 6 joj je godina i 4mj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •