Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 91 od 91

Tema: Prvašići 2020./2021.

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Nekad je bila priča da je prvi razred navikavanje i početak učenja
    U većini škola prvih dva tri tjedna ne traju satovi 45 min nego učitelj može napraviti pauzu kad biti da nema smisla dalje tupiti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.06.2020. at 18:16

  2. #52
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pitala sam njegovu logopedicu koja je radila i u školi, i kaze da je spreman. Da bi ga dr trebala još jednom vidjeti za cijeli dojam

    Ma joj

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nekako mi je logičnije vjerovat djetetovoj logopedici koja je provela puno više sati s djetetom i bolje poznaje dijete nego dr. koja je bila s djetetom 10-ak min ako i toliko (pogotovo na temu koncentracije).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.06.2020. at 11:11

  4. #54
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislim sve smo odradili do kraja, ja sam rekla da nisam mislila tražiti odgodu. Cijepila ga. Samo sad ne znam što bude rekla školi. Htjela sam ga ispisati s 30.6. iz vrtića, ne želim prije nego sve finaliziramo

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Meni je vec gore spominjana edukatorica iz skole odgovorila da nikada ne idu protiv volje roditelja.
    Tako da ce vjerojatna odluka opet biti na tebi.

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Možda je to ipak od škole do škole
    Kod nas nisu ipak htjeli upisati tu curu s fotografijom te godine u školu

    Perla onda je tvoj problem riješen?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    "Gotovo nikada" ne idu protiv volje roditelja,ispravak netocnog navoda.
    Mi cekamo pregled kod dr,oboruzani raznim vjezbenicama...
    Ima da napise nastavak Glembajeva do jeseni...

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj perla5 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Molim savjet, po mogućnosti ako je netko pedagoške struke.
    Moj sin (6 god i 3 mjeseca) je danas imao testiranje i edukatorica rehabilitatorica (nije bio pedagog ni psiholog, ne znam zašto) smatra da je nezreo.
    Četvero djece je obrađeno za pola sata. Među djecom je bio i dječak koji ga ja tukao u vrtiću (moj navodi da ga se nije preplašio).
    Mlada edukatorica mi ofrlje, brzo i nervozno(ispred škole, nekog nepoznatog roditelja i naše djece) navodi da su prolazni rezultati, ali da nije znao mjesece u godini, nije nabrojao sve dane u tjednu po redu i ne zna analizu i sintezu višesložnih riječi. Ne pokazuje mi test, navodi da je složene matematičke zadatke znao, ali ne zadržava se na tome i to joj nije relevantno.
    Ni riječi o emocionalnoj nezrelosti. Samo je nekoliko puta ukazala na njegov datum rođenja, tvrdeći da je on premlad za školu, da će mu biti super iduće godine.
    Ja sam na sto muka, čačkati po tomu i dalje jer imam osjećaj da razlog može biti i upisna politika (prevelika navala na tu školu) ili ga zadržati još godinu dana u vrtiću (svi mu iz grupe odlaze, on je bio najmlađi u njoj)?
    On želi ići u školu (jer mu svi prijatelji idu), ali bojim se što ako je zbilja nezreo kao što ona tvrdi?
    Nemoj moj komentar uzeti zdravo za gotovo, ali ako je upis iduće godine način da se izbjegne mogućnost da dijete bude u razredu sa zlostavljačem, prihvati to. Na tvom mjestu ja bih se isto predomišljala, ali nakon dugih godina ružnog iskustva s razredom punim ometača i zlostavljača - sa sadašnjom pameću mirno bih pričekala iduću škg.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Još samo komentar - ako se dijete upiše ranije, pa se to pokaže kao loša odluka - nema povratka, a posljedice traju dugo....

    S druge strane, nema tu jednoznačnog odgovora. Treba sagledati puno različitih stvari. Netko mora biti najmlađi u generaciji, a netko najstariji. Nema veze. Manje je zlo ako je najstariji (kao moj stariji sin, rođen s dobre strane datumske granice) koji bi sigurno trebao odgodu da je rođen dva tjedna ranije.

  10. #60
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A opet, moj žarko želi školu. Kad spomenem da stane na loptu, da bi bio u vrtiću još godinu dana, suzne oči, tuga.
    Ide logopedu, ide na engleski, išao na sport - nitko nije komentirao da ima nekih problema. Intelektualno već u nekim aspektima prelazi prvi razred.

    Samo taj subjektivni dojam nakon 10 min " da je moj ostavila bih ga još godinu dana" (koliko sam skužila, i tu je igrao datum rođenja...). Mislim, reci mi jel treba odgoda ili ne treba, bez takvih okolišanja.

    Meni se čini da bi njemu još godina u vrtiću loše djelovala, bez nekih izazova, i da ne bismo puno dobili. A finalnu odluku ćemo čuti tek krajem sedmog mjeseca ili u osmom, dok se svi sastanu i razmijene bilješke. Tako da ga moram držati upisanog u vrtić cijelo ljeto, da ga ne bih ispisala...

    Ispitivala sam ja prije te sve stručne službe jel za odgodu, i svi mi govorili ne :ne zna: Korona nam zeznula Suvag psihologa, u 5.mjesecu je trebao ići, njima najviše nekako vjerujem da bi dali pravu procjenu

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Nama su savjetovali odgodu radi datuma rođenja i toga što smo razvedeni; da još "sazrije".
    Odbila sam odgodu jer je po stručnjacima iz vrtića bila spremna.Testiranje u školi je bilo tako da su samo djeca u učionici, mi smo vani čekali. Nju je pohvalila da je lijepo riješila i onda meni na razgovoru da joj se čini plaha i uplašena, da nek ne brzamo, da bolje nek se igra.
    Najviše me smetalo što oni nisu tražili neko drugo mišljenje, npr.vrtića.

    Prvi razred uspješno privodimo kraju ali mi je jako žao što nije imala normalan početak školovanja; prvo štrajk, pa nadoknade za vrijeme praznika i ova nastava na daljinu dva mjeseca. Da se mogu vratiti nazad i da znam kako će školska godina izgledati, sigurno bih potpisala odgodu.

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Još samo komentar - ako se dijete upiše ranije, pa se to pokaže kao loša odluka - nema povratka, a posljedice traju dugo....

    S druge strane, nema tu jednoznačnog odgovora. Treba sagledati puno različitih stvari. Netko mora biti najmlađi u generaciji, a netko najstariji. Nema veze. Manje je zlo ako je najstariji (kao moj stariji sin, rođen s dobre strane datumske granice) koji bi sigurno trebao odgodu da je rođen dva tjedna ranije.
    Peterlin mjesec i pol ranije (!)

    Moja klinka je najmlađa u razredu mislim i u generaciji,a rođena je u siječnju

    S druge strane najmlađi je bio nejstariji u vrtićkoj grupi,a sad je u sredini razreda

  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin mjesec i pol ranije (!)

    Moja klinka je najmlađa u razredu mislim i u generaciji,a rođena je u siječnju

    S druge strane najmlađi je bio nejstariji u vrtićkoj grupi,a sad je u sredini razreda
    Jelena.O,
    Oprosti ne kužim poantu posta. Čista statistika ili da je bolje ne upisivat u školu djecu rodjenu od veljače do svibnja?

    Vrci, meni su rekli da se ne smije zanemarit ako dijete žarko želi u školu, naravno uz ostale parametre.

    Ne bih htjela da ispadne da ja uvijek zagovaram polazak u školu no matter what al ova totalno oprečna mišljenja stručnjaka su mi u najmanju ruku dvojbena.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.06.2020. at 18:20

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ništ nije namjerno
    Velim mala je najmlađa u razredu,bila i u grupi a daleko je od granice. Jer je netko Reko kaj smo dete bude najmlađe u razredu.
    Isto s dečkima oni su u sredini priče a nekad bili najstariji i grupi.
    Usto znam osobe koje su na jedite jade dobile odgodu.
    Nema tu statistike nikakve

  15. #65
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jos sam danas pricala s logopedicom i potvrdila mi da je spreman. Kaze doktor im bude stresan, znao je za cijepljenje, gledanje pise, i naravno da nije bio ful koncentriran.
    I ona radila na upisima,kaze da se puno nekad razlikuje ono sto dr napise i ono sto oni u skoli vide

  16. #66
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je rodjena krajem siječnja i nije najmlađa ima ih jos 3-4 mladjih. Nikakvih problema u svladavanje gradiva nema niti bi 2 mjeseca činila ikakvu razliku u njenoj spremnosti za skolu.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena.O, a ha sad kužim. Sve 5. Hvala na pojašnjenju.

  18. #68
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam rođena u srpnju. Znači, krenula sam u školu sa 6 godina i 2 mjeseca. Sve do faksa sam uvijek bila najmlađa a na faksu me pretekao frend koji je rođen u 11. mjesecu.

    Valjda prije nisu toliko komplicirali

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U mojoj osnovnoj je bio dečko koji je mlađi bio od mene godinu i dva mjeseca. A u srednjoj cura godinu i mjesec dana mlađa.u obje priče postojali su dečki koji su od mene stariji bili skoro godinu.

  20. #70
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam rodena u lipnju. Decko roden 10 dana nakon mene isao u školu godinu prije mene.

    Mislim da prije nije bilo toliko razmisljanja i dvojbi kod nasih roditelja

  21. #71
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    imate temu prijevremeni upis da - ne http://forum.roda.hr/threads/7772-Pr...kolu-DA-ili-NE
    pa ako imate potrebu pisati o tome močlim da nastavite na toj temi.
    ako imate savjet majkama koje imaju problem u ovoj skolskoj generaciji slobodno ga dajte.

  22. #72
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ontopic, pedagoginja mi rekla da će tek krajem 7. ili početkom 8.mjeseca zvati za finalni upis djece, do tad ništa ne znamo.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Samo da javim razvoj situacije za buduce roditelje prvasica.
    Danas imali sistematski kod doktorice koji je odlicno prosao,presretna sam,detaljno ispitivanje od 40 minuta.
    Lijepo suradjivao,znao odgovore na pitanja,doktorica vrlo draga i opustena,rekla da je spreman za skolu i da ima sve vjestine i predvjestine koje se traze od prvasica.
    Nekoliko puta mi znacajno,vrlo jasno i decidirano rekla da je dijete super,zrelo i spremno za skolu.
    Pao mi kamen sa srca.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj perla5 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Molim savjet, po mogućnosti ako je netko pedagoške struke.
    Moj sin (6 god i 3 mjeseca) je danas imao testiranje i edukatorica rehabilitatorica (nije bio pedagog ni psiholog, ne znam zašto) smatra da je nezreo.
    Četvero djece je obrađeno za pola sata. Među djecom je bio i dječak koji ga ja tukao u vrtiću (moj navodi da ga se nije preplašio).
    Mlada edukatorica mi ofrlje, brzo i nervozno(ispred škole, nekog nepoznatog roditelja i naše djece) navodi da su prolazni rezultati, ali da nije znao mjesece u godini, nije nabrojao sve dane u tjednu po redu i ne zna analizu i sintezu višesložnih riječi. Ne pokazuje mi test, navodi da je složene matematičke zadatke znao, ali ne zadržava se na tome i to joj nije relevantno.
    Ni riječi o emocionalnoj nezrelosti. Samo je nekoliko puta ukazala na njegov datum rođenja, tvrdeći da je on premlad za školu, da će mu biti super iduće godine.
    Ja sam na sto muka, čačkati po tomu i dalje jer imam osjećaj da razlog može biti i upisna politika (prevelika navala na tu školu) ili ga zadržati još godinu dana u vrtiću (svi mu iz grupe odlaze, on je bio najmlađi u njoj)?
    On želi ići u školu (jer mu svi prijatelji idu), ali bojim se što ako je zbilja nezreo kao što ona tvrdi?
    Hvala svima na pomoci i savjetima.

  25. #75
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Perla, baš mi je drago da ti je sad lakše i slika jasnija. Pao ti je kamen sa srca.uživajte

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Hvala ti.
    Dosla je i sluzbena obavijest povjerenstva da je upisan u skolu.
    Poslala je gore spomenuta edukatorica.
    Bez ikakvih dodatnih recenica i objasnjenja...
    Vrlo,vrlo sluzbeno.
    Citam izmedju redaka:"Na Vi smo iducih 8 godina."
    Ostao mi gorak okus...
    Valjda ce sve biti u redu.
    Vrci,sto si ti odlucila?

  27. #77
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo i meni lakše, došao nalaz iz SUVAG-a, od psihologice. Ni riječ o problemu ili da mu treba odgoda
    Perceptivno rasuđivanje mu iznadprosječno, radno pamćenje visoki prosjek, brzina obrada informacija niski prosjek, a u prosjeku je s vizualno motoričkim i perceptivnim sposobnostima.
    Crtež u skladu s dobi

    Sad ću to poslati i školskoj liječnici. Najlošiji je po nalazu u jednostavnim zadacima :brukica:

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Odlicno! Cini se da je spreman.
    U Suvag su te brzo primili,koliko si cekala?

  29. #79
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A nisu baš... Naručila sam ga u siječnju, termin je trebao biti u svibnju. Odgođeno zbog korone, ali kad su me zvali termin je bio zapravo prvi idući radni dan (zvali me u petak za utorak, pon bio neradni)

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Prijavljujem prvasicu. Testiranje odlicno proslo, u to nisam ni sumnjala, odavno je vec potpuno spremna za skolu.. Plasi me ono sto slijedi. Ne zelim da joj bas taj prvi razred bude unisten ako se krene s online nastavom. Ok, znam da nije tragedija, daj Boze da to bude najgore sto ce joj se dogoditi u zivotu ali ona vec godinu dana prica samo o skoli, raduje se, sprema se.. Za vrijeme ove online nastave i njoj smo morali davati "zadacu" da pise, toliko je bila sretna zbog upisa, bas bas jako zeli ici u skolu i raduje joj se. Bit ce mi zao ako njeno prvo iskustvo sa skolom bude preko tableta :/

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Gle tada neće imati izbora

  32. #82
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gle tada neće imati izbora
    Ma da?!

    Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

  33. #83
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mene zvala škola da potvrde odgodu.

    Žena ostala paf kad smo rekli da mi za odgodu nismo i da ju nismo tražili.
    Rođen u veljači, emocionalna nezrelost, iduće godine bi bio spremniji. Sve testove zadovoljio.

    Nakon što je škola na testiranju rekla da je super i po njima nema problema.

    Nakon što je vrtić rekao da je ok, i logopedica i suvag. Nakon što je ispisan iz vrtića (to je eto naša greška očito)

    Jako sam tužna i razočarana.
    Iako svi kažu da pokušavaju smanjit broj prvašića (ima ih skoro 90, a tri razreda). Idem potpisati papir da nismo za odgodu i da ide u školu na naše traženje.

    Ostao gorak okus u ustima

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zvala škola da potvrde odgodu

    Žena ostala paf kad smo rekli da mi za odgodu nismo i da ju nismo tražili.
    Rođen u veljači, emocionalna nezrelost, iduće godine bi bio spremniji. Sve testove zadovoljio.

    Nakon što je škola na testiranju rekla da je super i po njima nema problema.

    Nakon što je vrtić rekao da je ok, i logopedica i suvag. Nakon što je ispisan iz vrtića (to je eto naša greška očito)

    Jako sam tužna i razočarana.
    Iako svi kažu da pokušavaju smanjit broj prvašića (ima ih skoro 90, a tri razreda). Idem potpisati papir da nismo za odgodu i da ide u školu na naše traženje.

    Ostao gorak okus u ustima
    Koja greska skole! Kako su nekoordinirani!
    Na temelju cijeg nalaza hoce odgodu?
    Znam kako ti je i ja imam gorak okus od cijele price.
    Imas kakav mail ili se sve temelji na usmenim i tel razgovorima?

  35. #85
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Idemo u ponedjeljak u školu kod defektologice.
    Ali gledajuci ove upise, koronu, situaciju, rekli smo da potpisujemo odgodu i ide nazad u vrtić

    Na telefon mi rekla da je skolska doktorica rekla da je za odgodu, i da se oni slozili.

  36. #86
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa dobro, barem znaš što vas čeka. I ja bih tako napravila na tvom mjestu. S druge strane, ako u vrtiću znaju koje su njegove jake strane, a gdje mu treba poticaj, podsjeti ih da s djetetom treba i raditi. Vrtić nije samo čuvalište, to je mjesto gdje se vježba komunikacija i sve vještine potrebne za uspješan start. Sve će biti ok. Sretno!

  37. #87
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Hvala Peterlin
    Evo danas sam pričala i s tetom u vrtiću, rekla je da će imati i plan za te "odgođene" na čemu trebaju poraditi s njima tih godinu dana, baš smo se lijepo napričale. Potvrdila mi i sama da vidi u čemu je njegov "problem". Jedino ju brine što će ih biti previše u grupi, a moj malac bolje reagira na manje djece. Ali i to je morati izvježbati jel

    Jedino su ljute što ove godine imaju previše odgoda, kao što sam i pretpostavila - škola ima samo 3 prva razreda, a skoro 90 budućih prvašića.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 21.07.2020. at 16:47

  38. #88
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pa ako ima više prvašića nego stane u 3 razreda, otvori se 4.razred. Morali bi ipak poštovat ped standard. Ne znam kako je u vašoj školi, županija ili grad kao osnivač odobre upis xy djece. Nama su u gimnaziji odobrili po 20 djece, pa se toliko upisalo. Ali osnovna je obavezna, moraju nać mjesto za sve.

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    20 lijepa brojka toga kod nas nema mi u snovima
    Možda su trebali kod vrci napraviti onda dva neboravška razreda,ako fizički ne stanu 4 boravkaša.tako je recimo bilo kod nas kad je veliki upisivao osnovnu ,
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.07.2020. at 18:31

  40. #90
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod nas je mozda jedan boravkasa. Ipak smo mi selo s baka servisima

  41. #91
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin
    Evo danas sam pričala i s tetom u vrtiću, rekla je da će imati i plan za te "odgođene" na čemu trebaju poraditi s njima tih godinu dana, baš smo se lijepo napričale. Potvrdila mi i sama da vidi u čemu je njegov "problem". Jedino ju brine što će ih biti previše u grupi, a moj malac bolje reagira na manje djece. Ali i to je morati izvježbati jel

    Jedino su ljute što ove godine imaju previše odgoda, kao što sam i pretpostavila - škola ima samo 3 prva razreda, a skoro 90 budućih prvašića.
    Na ovo ne možeš utjecati, kao što ne možeš utjecati ni na sastav razreda. Možeš poduzeti nešto da dijete dođe odgovarajućoj učiteljici, ali ima dosta stvari na koje nemaš nikakvog utjecaja, pa ne treba o tome unaprijed brinuti.

    Pokušaj pripremiti dijete za školu što bolje možeš.

    Uzmi i prolistaj literaturu: knjigu Mire Čudina-Obradović "Igrom do čitanja" https://www.superknjizara.hr/?page=k...jiga=100011468 (ima po knjižnicama) i knjigu Branke Starc: "Osobine i psihološki uvjeti razvoja djece predškolske dobi" https://www.superknjizara.hr/?page=autor&idautor=12235 Imaju to po knjižnicama, ne trebaš kupovati.

    Sama najbolje poznaješ svoje dijete, pa mu u ovoj godini kroz igru i zabavu pokušaj pomoći razviti osobine koje mu trebaju (npr. samopouzdanje i sposobnost da se zalaže za sebe, ali istovremeno i empatija - da nauči poslušati i razumjeti druge). Mi smo s tim napravili odličan posao, jer moji sinovi su obojica imali određenih teškoća učenja, pa im je dobro došlo to što su se znali izboriti i nisu bili anonimni pripadnici gomile. Tako je i sada, hehehe.... Ne mogu vjerovati, imam dva studenta
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.07.2020. at 11:34

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •