Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 201

Tema: Bezpelenastvo - za kasnije pocetnike (od 6. mj. pa nadalje)

  1. #101
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj mare1 prvotno napisa
    Svaka vam čast što se usudite upuštati u sve to prije nego je dijete spremno.Raspitajte se malo kod psihijatra za posljedeice. :shock:

    mare1 nisi se valjda samo radi ovog komentara registrirala!

    I o bezepelenastvu se puno pisalo - nije topice tesko naci.

  2. #102
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj mare1 prvotno napisa
    Citiraj titimita prvotno napisa
    Felix kako ste onda to rjesavali? I moja mala se bas jako bunila kad sam nesto pokusavala u snu napraviti :/


    Svaka vam čast što se usudite upuštati u sve to prije nego je dijete spremno.Raspitajte se malo kod psihijatra za posljedeice. :shock:
    Sta si time htela reci????? :shock:???

  3. #103
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj mare1 prvotno napisa
    Citiraj titimita prvotno napisa
    Felix kako ste onda to rjesavali? I moja mala se bas jako bunila kad sam nesto pokusavala u snu napraviti :/


    Svaka vam čast što se usudite upuštati u sve to prije nego je dijete spremno.Raspitajte se malo kod psihijatra za posljedeice. :shock:
    Sta si time htela reci? :shock: ?

  4. #104
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ups, komp mi je poludeo...

  5. #105
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    mare, ovdje nitko svoju djecu ne sili na nista, ako oni nisu spremni - nesto pokusati jer osjecas "da tu ima nesto" je druga prica.
    osim toga, ako nisi znala, ima djece u puuuno dijelova svijeta koji su od rodenja bez pelena (od dijelova afrike, gdje ljudi niti nemaju novaca za pelene do onih gdje su roditelji uvjereni u sposobnosti svoje djece). nije to nesto sto je "roda izmislila"....

    ...a psiholozi, psihijatri: pa moraju i oni nesto bubat, od necega moraju zivit!

  6. #106
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno


    Ma ne benavi, cijeli svijet nosi pampersice....

    Piškila je u tutu nakon izlaska! :D Ne znam je li bilo slučajno ili namjerno, to još moramo utvrditi

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    28

    Početno

    Nisam mislila ništa loše.Kaj odmah napadate?Samo kažem ima puno toga na što treba paziti.Okružena sam psihičima pa sve i sama analiziram.Inaće moj je malac star dva mjeseca i još imamo vremena razmišljati o tome.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    serpentina, ... bas nam je drago zbog vas i zelimo vam da vam ide sve bolje i bolje...

    mm je pre dva meseca bio u poseti nekim prijateljima, i sav pod utiskom bezpelenastva, poceo da prica kako n. piski u lavor, kako nosi gacice i uglavnom je i danju nocu suv itd... stvarno je iskreno hteo da podeli svoje pozitivno iskustvo i dozivljaj sa njima... ali nije uzeo u obzir da oni imaju dvoje dece, od kojih jedno jos uvek nosi pelene ... oni su ga naravno napali kako je to nemoguce, kako tako mala beba ne moze da zna kad joj je sila, kako mi n. maltretiramo i bla bla bla...

    epilog: od tada nas nisu zvali da se vidimo...

    naravoucenije: live and let other live

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa

    naravoucenije: live and let other live
    same here

  10. #110
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Citiraj miljica prvotno napisa

    naravoucenije: live and let other live
    same here
    upravo tako

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Bok, evo me prvi put na ovom topicu. Tražim malo ohrabrenja - naime, L. se već 2 tj. ujutro budi suh, a već mjesecima ujutro kad ga stavim na kahlicu u većini slučajeva uredno obavi i vel. i malu nuždu. Pokušala sam pratiti i skužiti neke znakove po danu, međutim nisam uspjela. Čak i ako se ujutro ne pokaka u kahlicu (a to je obično ako ga ranije probudimo), ne daje kasnije znak da treba - ili ja ne kužim.
    Pitanje - kako se sad ohrabriti i kenuti u skidanje pelena? I je li normalno da najprije uspostavi kontrolu nad noćnim mokrenjem, a tek onda nad dnevnim?
    Za noć - već par dana razmišljam da ga ostavim bez pelene, ali još nisam skupila hrabrosti... :/
    Svi savjeti su dobrodošli

  12. #112

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    iz mog iskustva najbitnije je sebi prvo u glavi posloziti stvari, pa onda lagano krenuti, bez prevelikih ocekivanja... kad se ja sad setim sebe kad smo pocinjali meni je bilo nezamislivo skinuti detetu pelenu i ostaviti ga samo u gacicama... neverovatno je koliku moc imaju nad nama uvrezena misljenja i stavovi, dok se malo njima sami ne pozabavimo i ne promenimo ugao gledanja...

    mi smo prvo krenuli samo po danu, kako bih mogla da pratim sta se desava i koji su obrasci, tj. znakovi... a i kako bih mogla da dajem n. signal dok eliminira...

    za noc smo presli na platnene, da bi n. postao svestan kad se upiski i upocetku smo samo menjali zapisane pelene...

    sto se tice znakova za pisanje je vrlo brzo ukapirao i sad se u najvecem broju slucajeva buni i protestvuje kad mu je sila... za kakanje ne najavljuje bas uvek na isti nacin... nekad se buni, a nekad se ustrese, onako kao da mu je hladno... ili pocne da prducka, pa ga ja stavim u polozaj... uglavnom se to desava posle podoja, valjda ga mlekce protera

    i tako dan za danom, nekad bolje, nekad gore... u sustini meni bespelenastvo dodje poput nekog putovanja u kome treba uzivati i opustiti se, nauciti da verujes sopstvenom detetu, pre nego cilj koji treba dostici...

    sorry, ako je moj post malo otisao u filozofiranje... nisam mogla da odolim

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ne mogu ni ja odolit, a da ne pridodam-ja pogriješim u praćenju znakova kada će se piškit...al to mi nekako dođe ko nevažno. Ako smo negdi di bi bilo šteta/neprikladno da isprlja sjedalo/kauč, npr.u kafiću, kod bake, u šetnj po gradu-stavljam platnene i zaštitne. Nakon sat ipo je vriska, jer se on naučio ne piškit u pelenu nego da mu ponudim tutu...a inače - nije uvijek da prijavi/il ja ne skužim. Evo jučer bili u dvorištu u gaćicama a on samo pustio, a meni nešto toplo kapa po nozi šta ja znam, meni je bitno njega razumjeti, opet ću se vratit na onaj njegov značajni pogled koji mi uputi kad mi prijavi, ja ga stavim da obavi svoje i on me pogleda nema nijedne riječi na svijetu koja to može prenijet, on ponosan, ja ponosna, kužimo se, gledamo se...ne mogu dalje, sad sam rastop

  14. #114
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Joj sto je uzivanje citati vas

  15. #115

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    evo i nas u ovoj skupini
    zapravo,"kao"smo odlucili da skidamo pelene..
    koristili smo sve ovo vreme jednokratne ..

    i slabo nam ide(ili ja imam prevelika ocekivanja)..
    nekih sedam dana je po kuci gol,za vani mu oblacim obicne gacice,ponekad stavim tetra..
    nocu je u jednokratnoj..
    objasnila sam mu sve-skidamo pelene,piskimo\kakamo u tutu,nosamo tutu za sobom po stanu,na desetak minuta ga pitam hoce li piskiti\kakati,suskam po ceo dan :/

    bilans-
    nijednom uhvaceno pisanje niti kakanje(ne znam dal staviti smajlic koji se smije ili place)..
    sve obavlja po kuci,gde stigne..
    cini mi se da uopste nema nikakvu predstavu sta radi i sta treba da radi..
    ma,cak ni signalizaciju nismo usvojili..

    jedino..uredno me obavesti svaki put posto se popiski ili pokaka,pokazuje mi "uradak"i strpljivo saceka da obrisem i pocistim ..

    i sto to ja pogresno radim?
    jel mozda previse ocekujem za tako kratko vreme?
    ili negde gresim a nisam svesna?
    ima li neko neki savet ili smernicu?
    iskusni?

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Miljica, hvala na odgovoru, evo već nekoliko noći stavljam ga spavati u gaćicama, jutra su suha, a ja happy! Po danu sam ga 2 puta probala ostaviti bez pelene, ali oba puta je bio tulum .
    I odjednom je počeo odbijati kahlicu, no shvatila sam razlog - dijete želi na školjku . Srećom imamo adapter dasku i sad je sretan svaki put kad ga stavim na wc (mali prefriganac ), ali još uvijek ne traži sam.

  17. #117
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    botabal mislim da tvom malcu treba malo vise vremena s obzirom da je bio u jednokratnim, naucio je da ignorise kad piski i kaka..... a super je sto te obavesti kad zavrsi....trebas se samo naoruzati strpljenjem... pretpostavljam da ti ne daje jasne signale kad mu je sila te pokusaj uhvatiti neki raspored, mozda ga zbunjujes sto mu nudis svakih deset min. Nama je u pocetku pomagalo da to obavljamo u kupaoni... stavim ga u tus kabinu pustim vodu i suskam a kasnije kad smo to ustanovili presli smo na tutu....
    I mislim da bi bilo jako bitno da mu nocu ne stavljas jednokratnu, pokusaj sa tetrom ako nemas platnene.
    Nadam se da sam ti nesto pomogla

  18. #118

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    hvala kole

    tako sam i ja nekako mislila,ipak previse ocekujem za kratko vreme
    nastavljamo kako smo poceli,trudim se da mu uhvatim raspored..

    zasad sam sigurna da pisa ujutro kad ustane pa cemo tada na tutu

    a sto se tice noci-u pravu si
    probacemo sa tetra(ne da mi se sada kupovati platnene :/ )..

    i kako onda?
    on ce se sigurno zapisavati..i hocu ga buditi za presvlacenje ili ga tako ostavljati do ujutro :?
    ili ga buditi i stavljati ga na tutu?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    uh
    upravo se B.sveze popisao na parket

    a 5min pre toga sam ga drzala nad wc soljom
    pustam vodu i pokazujem mu,pricam,sustim..

    nece da piski
    probudio se desetak min pre toga i znam da ce uskoro

    nista,odemo u dnevnu
    koliko sam se okrenula- cucnuo je da redja kockice,i eto..
    napravio vodopad

    ajmo cekati sledeci put

  20. #120

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    botabal, dobro nam dosla
    obavezno ga presvuci cim ustanovis da je mokar... poenta je da on shvati razliku izmedju toga kad je mokar i kad je suv i kako do toga dolazi... u pocetku uopste nece reagovati kad se zapisa... vremenom ce javljati nakon sto to obavi... a na kraju ce javljati kad mu bude sila... i ne moras ga buditi, samo obavi presvlacenje sto neznije... iz mog iskustva tesko da ce pisati odmah nakon sto se upisao u pelenu... ako prodje neko vreme, onda mozda... i nemoj da te iznenadi ako bude pisao svako malo... to je zbog jednokratnih, ali i to je faza koju ce proci, tj, naucice da kontrolise eliminaciju... a i verovatno ces se iznenaditi jer on verovatno ni ne pisa toliko puno po noci, tek pred jutro i cim se probudi, sto si i sama vec ustanovila...
    najbolje je da ne ocekujes nista, samo budi sretna sto ces dete osloboditi plastike bar veci deo dana i noci...

  21. #121

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    pisale smo u isto vreme...
    ma to ti je sve normalno i svi smo kroz to prosli (tj. oni koji nisu poceli sa bespelenastvom od rodjenja), i proci ce vremenom, videces... za par meseci ce ti sve to biti slatko i smesno, kad se setis kakvi su vam bili poceci... samo se opusti i sto manje nerviraj zbog propustenih pisanaca

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    miljica,hvala puno

    vec mi je lakse kad imam podrsku iskusnih

    ma dobro je da smo poceli nekako..
    i da je van plastike vise od sedam dana :D ..

    ne odustajemo

  23. #123
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    i mene ovo jako zanima... samo što kad počnem raditi?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    ma nismo ni mi toliko iskusni, bespelenasi smo tek 4 meseca

    ali i za ovako kratko vreme osecam koliko se situacija preokrenula, i to najvise u mojoj glavi, pa to i hocu da podelim sa drugima... jednostavno vremenom sve dodje na svoje mesto i opustis se, ne razmisljas o tome hoce ili nece, da li se zapisao ili ne... naravno uvek ima + i - faza, ali sve ukupno je mnogo bolje i jednostavnije bez pelena, narocito sad kad je leto... nema niceg lepseg od male gole svilenkaste guze

    kod nas su bezpelenastvo prihvatili svi iz nase okoline, pre svega mm, a zatim i moji i njegovi roditelji... tako da nije problem kad n. treba prepustiti nekom drugom, narocito ako taj drugi ima volje da se time pozabavi...

  25. #125

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Mi smo malo zapostavili bespelenaštvo u zadnje vrijeme zato jer sam se ja ulijenila, ali sad idemo na more pa se mislim opet posvetiti tome.

    Paula kroz dan nosi tetra pelenu složenu u origami i cover, i povremeno piša na kahlicu. Kaka u ležećem položaju a ispod nje stavim pelenu, ručnik i zaštitnu plahticu. Otkad smo počeli s dohranom jako rijetko se pokaka kad je zamotana jer vidim kad tiska pa ju odmotam.

    Kad mi se par puta pokakala u pelenu to mi je bilo grozno, bilo je dreka skroz do pupka. Jednostavno si ne mogu zamisliti da mi dijete od dvije-tri godine bude u pokakanoj peleni, pogotovo curica kojoj to onda ulazi posvuda.

  26. #126
    joya22 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    119

    Početno Evo nas opet!!!

    Krenuli smo uz vasu pomoc bez pelenica prije koji tjedan....prvo malo kroz igru a od prije tjedan dva za ozbiljno!

    Zanima me znate li zasto jos uvijek nista ne trazi... :/ imamo nezgode povremeno,svakih par dana,uredno obavi (ili ne ) kad ga stavim na tutu,nikad ne kaki u gacice,ali NE TRAZIIIII!!!! :? radim li nesto krivo ili samo treba strpljenja??

    hvala!!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    uh,ovako-

    jutros se sveze pokakao u tetra koju sam mu stavila sinoc za spavanje..
    videla sam da kaka i krenula da ga odmotavam,ali-vriska,deracina,otimanje..pa ga pustih da zavrsi posao :/

    onda sam ga odmotala,istresla sadrzaj u tutu i opet mu sve objasnila

    pa se dvaput popiskio na pod bez ikakve najave,i oba puta po zavrsetku mi je pokazao baricu..

    e taman kad posle ovih situacija pomislih kako nema napretka-
    eto prijatnog iznenadjenja..
    spakovan je u tetra jer smo krenuli na spavanje pa sam imala poziv i zadrzali se u dnevnoj na kratko
    donosi mi tutu i pokazuje unutra
    pitam ga "hoces piskiti?kakati?"i krenem da ga odmotavam

    ali kasno-vec je bio ukakan
    sigurna sam da nisam zakasnila,nego da je on vec zavrsio kad mi je doneo tutu

    ipak je napredak,jel da?

  28. #128
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    joya22 kao sto si i sama rekla treba strpljenja... S. sam trazi a poceo je i da laze kad hoce da skrene paznju vice... mama da kakaaaa...
    :D botabal bravo za malisu to je pomak veliki... imam dojam da cete se pohvatati uskoro.... a za kakanje ti nemam bas neki savet S. kaka u gace... uredno prijavi kad pocinje ali na tutu ni mrtav.... i cim zavrsi sam ide u kupatilo na pranje...

  29. #129

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj botabal prvotno napisa
    ipak je napredak,jel da?
    botabal :D , naravno da je napredak, jednostavno dete ima svoj tempo, pa ce vremenom sve doci na svoje, ti samo nastavi na isti nacin, bez presije i prevelikih ocekivanja...

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Kad mi se par puta pokakala u pelenu to mi je bilo grozno, bilo je dreka skroz do pupka. Jednostavno si ne mogu zamisliti da mi dijete od dvije-tri godine bude u pokakanoj peleni, pogotovo curica kojoj to onda ulazi posvuda.
    joj, potpuno te razumem... mi u komsiliku imamo klince, cije ih mame uopste ne presvlace kad se pokake, nego cekaju da nece jos koji put to obaviti u istu pelenu... strasno... ... stvarno ne znam sta da radim kad tako nesto vidim, a da ne ispadne da pametujem i da sam napadna...

  30. #130
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Ja moram pohvaliti da se Dunja danas 2 puta popiškila u kadu bez puštanja vode, samo na šuškanje. :D

  31. #131
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Dunja

  32. #132
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    jutros sam sinu skinula nocnu pelenu a ona poootpuno suha!?!! jel' to dobro? i inace preko dana kada spava ne piski u krevet, ali od 20 navecer do 8 ujutro bez pisanja - wow! :D

    zadnjih dana kuzim kada treba kakati, tj. nekoliko trenutaka prije "akcije" se jaaako uznemiri i bjezi prema meni sav "histerican" - ipak se ne da sjesti na tutu, a do kupaone dosad nismo stigli.

    bit ce dobro, osjecam to....

  33. #133

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa

    zadnjih dana kuzim kada treba kakati, tj. nekoliko trenutaka prije "akcije" se jaaako uznemiri i bjezi prema meni sav "histerican" - ipak se ne da sjesti na tutu, a do kupaone dosad nismo stigli.

    bit ce dobro, osjecam to....
    bravo za vas :D

    nas dugo nije bilo,ali i ne mozemo se bas pohvaliti nekim napretkom :/ ..

    i dalje piski,kaka u gace ili na pod,na tutu nikako,u wc isto..
    uredno prijavljuje svaki put kad zavrsi,pokazuje mokre gace ili kaku..
    ali pre nikako..

    i ja kuzim kad ce kakati
    ( ponasa se slicno kao u gore napisanom postu,s tim sto bezi od mene,
    iza kindaca npr, gde se moze koncentrisati u miru )..
    i onda,kad krenem da mu nosim tutu i podmecem pod guzu-krene vriska i histerija
    (prekidam ga u "poslu" :/ )..
    isto je i ako ga ponesem na wc..

    nemam pojma kako dalje..

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Samo da prijavim da i dalje nema napretka - N. ne prijavljuje ni piškenje, ni kakanje, iako je skoro stalno bez pelene. Stavimo ga u pelenu dok spava i kad izlazimo vani. Kad je doma ili kod bake i dide, piški i kaki u gaćice, vrlo rijetko u tutu. Mi smo strpljivi, i dalje čekamo neki pomak

  35. #135
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Pozdrav cure...

    Prvo da kažem, la_mama kod nas je bilo identično, nikakvo prijavljivanje, a onda samo odjednom klik, i mala je opčela sama donositi tutu, govoriti kaka itd. Bez brige, i vi ćete jedan dan ostati :shock:

    A sad da pitam za savjet...M. ima 16 mj., pelenu nosi u jaslicama jer navodno tamo jako plače kad je pokušaju staviti na wc, a i tete ne stignu pratiti njene signale, a nosi i kad idemo u park, čisto zbog moje nesigurnosti i straha da će zapišati pješčanik dok sjedi s drugom djecom

    Inače kuži sve, prijavljuje uglavnom prije, a iznimno nakon što joj malo pobjegne, pa idemo na tutu, a u zadnje vrijeme hoće da je stavljam na onaj nastavak za dasku na wc. To mi je totalno iznenađenje, jer se prije baš bojala wc-a.

    Problem je slijedeći. Ujutro kad se probudi neće da piški na tutu ni nikako, ni da je ja držim iznad kade, ništa.. Plače i ja je grlim i onda pusti po meni... A po noći je suha, ponekad i jako rijetko kad joj se jako piški opet pusti po meni ili po krevetu jer ne voli da ju diram i namještam dok spava. Eto, ne znam što da radim ni zašto je to tako, pogotovo me muči ovo ujutro. Inače ona s oduševljenjem ide na wc pa gledamo razne bočice dok sjedi na wc-u i čitamo slikovnice. Točno vidim da joj je super što nema pelenu. Jednom se u parku popiškila u pelenu i pošizila i pokušavala je sama skinuti. A druge mame komentiraju kako mi je dijete napredno

  36. #136
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    titimita mi smo imali slicnih problema nocu i izjutra... ja sam to resila sa sikom naravno.... mislim da joj je potrebno da se opusti pa zato to obavi u tvom zagrljaju... mi nocu koristimo manje plasticne posude umesto tute te ti predlazem da pokusas sa necim slicnim, lakse je manevrisati sa necim manjim sad ja izmisljam toplu vodu
    a mi imamo i dalje problem sa kakanjem... nece da sedne u tutu nikako... sad ima novu foru trazi da se kine tj skine onda sedne na tutu da ispostuje formu pa nastavi da trci po kuci ko lud i vice MAMAA KAAKA dok ne zavrsi po podu naravno ako pokusam da ga uhvatim odgodi do sledeceg dana

  37. #137
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Kole, hvala, bit će da je tako... Primijetila sam da se buni kada nije dobro spavala tu noć ili sam je ja probudila jer moramo ići u vrtić i sl. Pa je nervozna. A ako je sve OK, ide normalno na tutu.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    80

    Početno

    Čitam i čitam o bespelenaštvu ali nikako da se odvažim barem probati. O. je još mali (4mj.) ali mislim da bi možda mogao.
    Ispravite me ako sam pogriješila: ako vam dijete još ne sjedi onda na ležećki piški i kaka u tetru, jel tako? A stavljate li ih možda iznad kahlice - ne da sjednu već onako za nogice da guza visi?
    Sori ak su mipitanja malo nezgrapna ili suvišna ali bi htjela znati što više o toj temi.

  39. #139

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Žurno pišem,pa evo samo ukratko osvrt na naše bezpelenaštvo: nakon dva mjeseca zadnjih par dana imamo baš fazu nerazumijevanja-ja ne kužim nikako il skoro nikako da mu se piški, zakasnim uvijek, što se tiče kakenja, uglavnom ga pohvatam. Mijenjam nakon što se upiški/ukaka. Nisam u zen fazi pa sam malo

    Do sad je bilo na cca 10 piškenja 8 u tutu. Sad je počeo odbijati tutu, tj. ne želi sjediti na njoj, odiže se. NI na školjku neće baš. Teško ga uspijem zaigrati šuškalicom, moje šuštanje ne pomaže uopće, samo se uzvrpolji il vrišti :/ .......help............

  40. #140
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    makita, probaj sa onom cetkicom za zube koja vibrira

    kod nas je radila cuda u protestirajucim fazama. a inace, to ce se dogadati svako toliko--dani zapisavanja. evo moj mali ima 2 godine i jos uvijek ima faze--nocas se dvaput upisao, i jos dvaput preko dana.

    veda2804, mozete poceti odmah, jos bolje. dok se jos nije skroz naviknuo da piski u pelenu. ja sam s malom pocela od rodenja, tako kako si napisala, drzim ju za butine a ledja su joj naslonjena na moj trbuh. najsigurnije ti je poceti nuditi nakon budenja, to je skoro sigurni pisanac i/ili kakanac.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    80

    Početno

    Onda sam dobro mislila. Danas sam mu već triput uhvatila pišanac u tetru(pišo piški), :D , ali mislim da je to početnička sreća.

  42. #142
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pridruzi nam se na "maticnom" topiku

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=56340

  43. #143

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    ne znam sta bih rekla kad su stariji bespelenasi u pitanju posto nemam takvog iskustva, jedino vam zelim da stvari krenu nabolje... i n. je bio u fazi kad nije nista javljao, pa je javljao kad obavi, pa tek onda pre nego sto mu je sila... mozda te faze kod kasnijeg pocetka traju duze... pa vam zelim da brzo prodju

    potpisujem kole po pitanju potrebe da se dete opusti pa pusti ... kad smo napolju n. ne moze da piski dok se ne sklonimo negde u stranu gde mu okolina ne odvlaci paznju... a kad smo kod kuce, najcesce piski neposredno nakon sisanja, bas iz razloga koji je kole navela...

    veda2804, ako imas volje i resenost nije rano da pocnete... iz sadasnje perspektive, meni je zao sto nisam ranije saznala za bespelenastvo... sa drugim detetom cu sigurno krenuti po rodjenju, jer mislim da je instinkt za eliminaciju kod novorodjenceta mnogo jaci nego kod bebe koja je skoro 6 meseci nosila pelene (i to jednokratne u n. slucaju )... posto se n. tek juce poseo samostalno, ja sam ga do sad uvek drzala iznad lavora, kade, travcice i sl... uhvatim ga butinice i on se ledjima nasloni na moj stomak...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    ups, sad tek vidim da je rasprava otisla dalje dok sam pisala... eto mikka ti je vec sve rekla, a ona ti je sto se tice bespelenastva super izvor informacija i iskustva

  45. #145
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    dakle
    prijavi gotovo svaku akciju i kakanje i pišanje
    no muči me kako riješiti pišanje tijekom dojenja - besmisleno mi je dojiti je na tuti a i to joj je zadnje pišanje prije (popodnevnog) spavanja.

    po noći toliko doji da nema šanse da ne piša. I kako rješavate izlaske? Dok je nosim mi uredno kaže da piški no uglavnom prekasno

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    dakle
    prijavi gotovo svaku akciju i kakanje i pišanje
    no muči me kako riješiti pišanje tijekom dojenja - besmisleno mi je dojiti je na tuti a i to joj je zadnje pišanje prije (popodnevnog) spavanja.

    po noći toliko doji da nema šanse da ne piša. I kako rješavate izlaske? Dok je nosim mi uredno kaže da piški no uglavnom prekasno
    Ne znam šta bih ti savjetovala jer se moj mališ samo jednom piškio dok je dojio, a u šetnji se trpi i trpi, a ako smo u vani i odmotam ga i podmetnem pelenu da ne isprlja okolo, treba mu i po 5 min da se opusti i piški. <Doma mu je dovoljno da mu tutu pokažem. A zapravo i mi tako funkcioniramo, najljepše je to obavit doma u zahodu

  47. #147
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    dva dana smo bez dnevne pelene
    noćnu moram staviti jer sisa li ga sisa i ne da se prevarit
    uhvatim sve, signalizira ili kaže, čak smo se i vozili 45 minuta bez problema. Imaju li smisla putne tute?

  48. #148
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    Imaju li smisla putne tute?
    Nemaju, stavi neku malu obicnu u auto.

  49. #149
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    ma oke za auto
    ali šetnje i to?
    da je skinem i stavim iznad nečega nije opcija jer nema vremena sjediti
    ako nije na tuti

  50. #150
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    samo da se malo izjadam: nama nikakoooo ne ideeee.....*lupamglavomodzid*

    cijeli dan je u gacicama. piski i kaka u gacice i tek kad je sve proslo trazi moju pozornost. sta da radim? nemam vise ideja....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •