Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: Nesanica

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Rekreacija ti je očito prekasno. jel iza 20h?

    Jelena, ja ama baš ne osjetim niš normabel od 2 mg, al se zato napijem od 1 čaše vina

  2. #52
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ima na netu dosta "bedtime" joge. Probajte s time.

  3. #53
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ja sam si spavanje zeznula zbog dojenja. Kad je prestalo dojenje, ona je i dalje nemirno spavala i budila i mene i sebe. Sada kada (uglavnom) spava, ja ne mogu. Ne pomaze sto kasno lijezem i rano se budim, ne pomaze ni stres.. Ne znam do kada cu se praviti Bruce Willis i odbijati popiti neku happy pill. Ali ono sto me zapravo brine su tenzijske glavobolje koje su na granici da postanu kronicne i osjecaj utrnutosti u potiljku i vratu. Ne bih rekla da je do jastuka, imam ga vec dugo.

  4. #54
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Rekreacija ti je očito prekasno. jel iza 20h?

    Jelena, ja ama baš ne osjetim niš normabel od 2 mg, al se zato napijem od 1 čaše vina
    Nije, završava u 20h.
    Kupi vino s manje alkohola, sigurno piješ neko crno s 14 %

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ček jel vi pijete normabel svakodnevno?

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ček jel vi pijete normabel svakodnevno?
    Samo ako me ukliješti kičma, za opuštanje mišića. Nikad mi nije pomoglo za spavanje (2 mg). Od 5mg nisam probala.

  7. #57
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ček jel vi pijete normabel svakodnevno?
    ma kakvi, dvaput sam probala u nadi da će me uspavati i nije uspjelo. Ali znam ljude koji redovito i svakodnevno funkcioniraju na Normabelu, bilo zbog problema na poslu, bilo da se mogu nositi sa svekrvom itd.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 13.11.2019. at 12:33

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nije, završava u 20h.
    Kupi vino s manje alkohola, sigurno piješ neko crno s 14 %
    ma ne pijem ti ja uopće alkohol zato me i napije čaša vina, bilo kojeg

  9. #59
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ček jel vi pijete normabel svakodnevno?
    Ja sam u životu popila jednu kutiju normabela od 2 mg. Kroz nekoliko godina. I to po pola tablete.

  10. #60
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Dok sam lezala u bolnici kao trudnica najnormalnije su svaki dan trudnicama davali normabel. Srecom nisam bila dugo u bolnici (5 dana radi nekih pretraga).
    No kazem ja taj od 2mg ni ne osjetim.

  11. #61
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dok sam lezala u bolnici kao trudnica najnormalnije su svaki dan trudnicama davali normabel. Srecom nisam bila dugo u bolnici (5 dana radi nekih pretraga).
    No kazem ja taj od 2mg ni ne osjetim.
    Istina, i meni ga sad daju.
    Ali ga jako osjetim jer nisam to čudo nikad prije pila pa odmah zaspem.

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dok sam lezala u bolnici kao trudnica najnormalnije su svaki dan trudnicama davali normabel. Srecom nisam bila dugo u bolnici (5 dana radi nekih pretraga).
    No kazem ja taj od 2mg ni ne osjetim.
    Da, to daju radi opuštanja mišića i smanjivanja kontrakcija na podnošljivu razinu. I mene su s tim hranili, po potrebi, ali ja sam čamila na SvDuhu drugu polovicu druge trudnoće, ufff... Ne volim se toga ni sjetiti. Tada sam stvarno spavala ko klada i to je možda bio spas, jer bih inače sišla s uma.

    Sad imam normabel kao sastavni dio terapije ako me ukliješti kičma: brufen, peptoran, normabel

  13. #63
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Vezano za kompletic za kicmu, jesi li skuzila, Peterlin, da je halmed povuko Peptoran i Gastrobel, imas druge inhibitore protonske pumpe tipa Lanzul i jos neke druge.

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za kompletic za kicmu, jesi li skuzila, Peterlin, da je halmed povuko Peptoran i Gastrobel, imas druge inhibitore protonske pumpe tipa Lanzul i jos neke druge.
    Jesam, jer mm i moja svekrva to češće trebaju nego ja, pa doma imam npr. Controloc. Bogufala, od prije godišnjega mi nije trebalo za kičmu.

    Ont. samo da napomenem - kad imam problema s kičmom, nogama, sinusima ili bilo kakve druge bolove - spavanje isto ode kvragu. Općenito, s godinama primjećujem da spavam lošije, ali negdje sam već napisala - najgori period mi je bio u jeku klimakterija, sad sam ipak bolje. Ima starost i svoje prednosti ...

  15. #65
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    zgodan TedED filmić o nesanici

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Priključujem se ovoj temi jer sam na rubu. Moje poteškoće s nespavanjem su počele u mojoj 39 godini. Sasvim sigurno ih mogu povezati sa situacijom na poslu i u obitelji . Inače vrlo sam osjetljiva, ne mogu samo odmahnuti na nepravdu ili općenito neljudske odnose. Moj odlazak na spavanje izgleda tako da od umora više ne mogu gledati niti držati glavu na ramenima. I onda legnem i počne prevrtanje misli i fizičko prevrtsnje po krevetu. Tobože spsvam a čujem svaki šum u kuči, čujem kćer kako diše u sobi do mene, čujem bojler kad se pali, gasi, oči mi lete prema svjetlu koje dopire iz vana. Dobro je dok sam u krevetu ali u 5 ujutro je ustajsnje dvaki dan na posao, i sad već nekoliko godina idem na posao dekoncentrirana neidpavava, osihički totalno radtrojena. Liječnik opće prakse me slao neurologu jer usput imam i učrstsle glavobolje. Na pretragama nisu nsšli ništa što bi smetsalo mom problemu.Liječnik mi je prepisao sanval od 5 mg to pijem svsku večer prije dpabanja i evo uz mkega navučem 4 4ipo daza sna a onda redovito odlasci na vc jedan do dva puta noću. Rado bih se riješila tih tsbleta, možda kakve kapi iz inozemstva da pokušam nanaviti.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mislim da trebas rijesiti uzrok tog silnog stresa.
    Strasna je ta nesanica, meni se manta samo kad procitam.

  18. #68
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Menopauza ili perimenopauza?

  19. #69
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nekih oblika stresa se ne možeš riješiti - tipa bolesno dijete/roditelj, neka zanimanja su jako stresna (onkolog ili pedijatar ili...), i ne možeš sad reći - e ja ću nešto drugo. Ja nisam dobar savjetodavac jer i sama neuredno spavam. U zadnje vrijeme kemijam s televizijskim serijama uz koje zaspem na kauču pa se noću preselim u krevet. Al isto tako kad se preselim, znam se vratiti pred televizor jer ne mogu nastaviti spavati pa opet zaspem. Dugoročno loše rješenje, ali privremeno gasi vatru.
    Meni su problemi počeli s ekstremno stresnom situacijom i nisu nestali kad se izvor uklonio. Lijekove ne uzimam.

  20. #70
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je malo bolje nego što je bilo, pomogla je situacija s radom od doma i ipak većom opuštenošću pred spavanje.
    No kako se lagano vraćamo na stari tempo, već sam primijetila i stare boljke...

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nekih oblika stresa se ne možeš riješiti - tipa bolesno dijete/roditelj, neka zanimanja su jako stresna (onkolog ili pedijatar ili...), i ne možeš sad reći - e ja ću nešto drugo. Ja nisam dobar savjetodavac jer i sama neuredno spavam. U zadnje vrijeme kemijam s televizijskim serijama uz koje zaspem na kauču pa se noću preselim u krevet. Al isto tako kad se preselim, znam se vratiti pred televizor jer ne mogu nastaviti spavati pa opet zaspem. Dugoročno loše rješenje, ali privremeno gasi vatru.
    Meni su problemi počeli s ekstremno stresnom situacijom i nisu nestali kad se izvor uklonio. Lijekove ne uzimam.
    Ja sam zadnja osoba na forumu koja bi nekome rekla uzmi lijekove, klonim se farmacije maximalno koliko mogu.

    No u ovom slučaju sigurna sam da je veći benefit štajaznam normabela odnosno puno većom štetom po organizam smatram nedostatak sna.

    Jesi bar probala s čajevima valerijana i sl. ili Persenom, nešto blaže na biljnom bazi?

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nekih oblika stresa se ne možeš riješiti - tipa bolesno dijete/roditelj, neka zanimanja su jako stresna (onkolog ili pedijatar ili...), i ne možeš sad reći - e ja ću nešto drugo. Ja nisam dobar savjetodavac jer i sama neuredno spavam. U zadnje vrijeme kemijam s televizijskim serijama uz koje zaspem na kauču pa se noću preselim u krevet. Al isto tako kad se preselim, znam se vratiti pred televizor jer ne mogu nastaviti spavati pa opet zaspem. Dugoročno loše rješenje, ali privremeno gasi vatru.
    Meni su problemi počeli s ekstremno stresnom situacijom i nisu nestali kad se izvor uklonio. Lijekove ne uzimam.
    Ja moram dooobro paziti da ne zadrijemam pred televizorom, jer to je recept za nesanicu. Meni su smetnje spavanja započele s ulaskom u klimakterij, a i dalje ih imam povremeno. Nije prestalo. Neke noći su ok, druge manje ok. Pomaže fizička aktivnost tijekom dana, vježbanje, hidriranje organizma, izbjegavanje ekrana (to mi teško pada, iako nisam ovisnik o televiziji - znam buljiti u mobitel, računalo, tablet, a poslije ne mogu spavati...)

    Još pomaže čaj s medom (kamilica ili menta ili matičnjak - što se nađe, ne treba ništa posebno, osim što treba izbjegavati crni čaj). Može i mlijeko, iako osobno nisam ljubitelj.

    Soba treba biti zamračena. Mene zna probuditi mjesec kad zasvijetli kroz rolete, ako nisu spuštene baš do kraja. Smeta me i ulična rasvjeta, ali i lampice na rooteru i druga elektronika. Ne gasim, ali smjestili smo ga ispod pisaćeg stola, tako da se iz kreveta ne vide. Smeta me i buka - taman zaspim, a ono susjeda krene na tuširanje ili pokrene vešmašinu kad započne druga tarifa. Eh... ne mogu ljudima zamjeriti, žive u istoj zgradi, pa vjerojatno i oni čuju nas. Kako god, dođe to s godinama. Zapravo, ne isključivo. Kad sam bila mlađa, bila sam još od studentskih dana puno osjetljivija na stresne situacije (na poslu i doma), a sad ipak manje.

    Lijekovi - normabel sam iskusila u trudnoći, a i sad mi je povremeno dio terapije za kralježnicu, kad me uhvati bolan period. Ne koristim ga protiv nesanice. Iskreno, nije mi palo na pamet. Možda se idući put sjetim, jer obično ga imam doma za druge svrhe.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •