Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Ne znam što da mislim o svom porodu :)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    4

    Početno Ne znam što da mislim o svom porodu :)

    Bit ću kratka, a vi molim vas komentirajte jer ja fakat ne znam što da mislim.
    Trudnoću sam kontrolirala u privatnoj klinici, kod doktorice kojoj neizmjerno vjerujem. Odlučila sam da ću tamo i roditi. Sve je bilo cvijeće i tratinčice do posljednje kontrole. Prenijela sam tjedan dana, bila sam skroz zatvorena, te smo dogovorile da ću doći na indukciju za dva dana. Pitala sam tko će biti u smjeni, a moja doktorica mi je rekla da je ona dežurna taj dan u rodilištu do 16h. Kako sam pretpostavljala da će porod potrajati duže, pitala sam tko dolazi poslije nje. Na njen odgovor odsjekle su mi se noge, ali (nažalost?) nisam to pokazala, iako mislim da je shvatila. Uglavnom, riječ je o doktoru koji im je vanjski suradnik, a inače radi u primarnoj zdravstvenoj zaštiti žena. Drugim riječima, kontrolira trudnice do oko 35. tjedna, ali porode ne radi. (???) Kad sam došla doma nisam prestala plakati od straha. Poželjela sam javiti se u državnu bolnicu, ali nisam znala mogu li to uopće u ovoj fazi trudnoće. Osjećala sam se prevareno i prestrašeno. Dosla sam na dogovorenu indukciju i moja me doktorica pitala kako sam. Rekla sam da sam dobro i pokušala se našaliti da moram roditi do 16h ako želim ostati dobro. Nakon prve indukcije nije se događalo ništa, iako sam davala sve od sebe (skakutala sam, hodala, bila na lopti...). Nakon druge indukcije u podne također ništa. Ni centimetra, ni jednog truda. Zatim je došla moja doktorica i pitala me želim li roditi dok je ona još tu, rekla sam da da i otišla sam na carski rez. Kad sam dobila svoju mrvicu sve je ovo palo u vodu, ali eto, prošli su mjeseci od mog poroda i ja i dalje ne znam sto da mislim. Jesam li pretjerala sa svojom (prestrašenom) reakcijom? Kako biste se vi osjećali da vam je na porodu dežuran netko iz primarne zaštite? Je li po vama moja doktorica ovdje ispala fer? Bas me zanimaju vaša mišljenja.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako dobro razumijem privatno si pratila trudnocu i rodila u privatnoj klinici? To je u Hrvatskoj?
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.03.2020. at 00:43

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Leonora,
    Taj ginekolog sigurno radi porode ako ga redovito angažiraju u svojoj poliklinici.
    Jel mu možda prezime na F.?

    Pitam jer tog mog ginekologa takodjer su znali angažirat i na Sv.Duhu za porod, kako, zašto, ne znam, moguće kad im nedostaje osoblja,...al znam da je bio angažiran posebno vikendima. Ovo pričam iz doba kad sam ja radjala.

    Ako se radilo o njemu, on je zaista predivan, stručan i jakoo brižan, ja bih mu se odmah dala u ruke. Ljudina.

    A postupak tvoje dr. mi je onako dvojben.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.03.2020. at 09:17

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Što da misliš o svom porodu? Bio i prošao. Ne možeš tu više ništa promijeniti, jedino ga prihvatiti takav kakav je bio.
    Što imaš od toga da se grizeš kako si mogla drugačije? Imaš zdravo dijete, ti si zdrava i to je to.
    Drugi puta ćeš drugačije. Ili isto.

  5. #5
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Frka ti je bila da će te porodit dr koji nema mnogo iskustva u porodima, pa si otišla na carski?! Misliš li iskreno da bi privatno rodilište dalo da te porodi dr koji nikada nije vidio porod? Meni su 1. put dva dr bila tijekom poroda, jedan cijelo vrijeme , drugi samo obilazio ponekad. 2. put me porodile 2 primalje, dr samo pregledao posteljicu, nije bio u rodilištu dok sam rađala. Draži mi je ovaj drugi porod 100 puta.
    Ako je trudnoća bila uredna i ti zdrava, moje ja mišljenje da su ti ipak u strahu bile prevelike oči. Ja nikad ne bi izabrala carski ako ne moram.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 30.03.2020. at 16:38

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Svaki dr ginekolog je vidio i radio porod.ujedno ako hitna služba može napraviti porod zašto ne bi i dr. Iz doma zdravlja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.03.2020. at 16:45

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ovdje je jedino bitno pitanje - jesi li ti željela roditi prirodno?
    Jer ako da, ako si to iskomunicirala sa svojom doktoricom, a oni su ti doveli nekog tko to nije u mogućnosti provesti, onda da, prevarili su te.

    Isto sam zadnju trudnoću prenijela. Inducirali su. To je to. Nisu nudili carski. Ovdje tebi zapravo nisu ponudili opciju. Do 16 h prirodno, poslije? Tko je trebao obaviti porod tada ako nije bilo doktora? Trebala bi javno reći o kojem je rodilištu riječ. Žene trebaju znati kako to ide kod njih.

    Mada doktor većinu vremena ne radi ništa, jer sestre lete oko tebe, on ipak odlučuje kada dati oksitocin, kada dati gel za otvaranje, i masu tih delikatnih stvari.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 30.03.2020. at 17:25

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ali trebao je doći dr u drugu smjenu

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ovdje je bitno pitanje: gdje je otvaračica teme?
    Bilo bi ok kad je već otvorila temu da se javi i pojasni situaciju.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Dakle, da pojasnim. Ja nisam odabrala carski niti sam ga priželjkivala, niti sam o njemu uopće razmišljala jer sam bila uvjerena da ću roditi prirodno. On je meni predstavljen kao odluka uz obrazloženje da nema nikakve progresije poroda nakon dva pokušaja indukcije. Međutim, kada vrtim film, čini mi se da sam se ja mogla pobuniti na tu odluku. Jesam li mogla? Ne znam, ja sam se samo prestrašila da će se nešto zakomplicirati, a da će uz mene biti netko neiskusan. Izgleda da sam pretjerala sa svojom prestrašenom reakcijom, vjerojatno kombinacija neiskustva i previše pročitanih traumatičnih priča s poroda.

  11. #11
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Vjerojatno pokretačica mora čekati da joj odobre postove, nova je. Mislim da je svemu kumovala loša komunikacija od strane željene liječnice, jer koliko sam dosad čitala iskustva iz privatnih poliklinika, ama baš sve se s njima moglo dogovoriti
    S druge strane, velika je sreća što se sve oko poroda dosta brzo zaboravi, inače bi malo koja žena imala više od jednog djeteta

  12. #12
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja ne razumijem jesi išla na carski zato što su pokušaji indukcije bili neuspješni ili si išla zato da rodiš dok je ta doktorica u smjeni?
    I ja mislim da je problem u lošoj komunikaciji. Nadam se da ćeš uspjeti prihvatiti svoj porod takav kakav je bio i da ćeš si uspjeti sve posložiti u glavi da ti bude lakše.

  13. #13
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ovako je napisano:"Zatim je došla moja doktorica i pitala me želim li roditi dok je ona još tu, rekla sam da da i otišla sam na carski rez. "
    Dakle, po tebi, nije razlog za CR neotvaranje nakon 2 indukcije, nego kkraj smjene željene dr. Ako je drugačije bilo, tako i reci. Htjela si mišljenje i komentar na tvoju priču. Mi komentiramo ono što si napisala.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 31.03.2020. at 12:37

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Stekla sam dojam iz tvoje priče da si otišla na carski samo iz straha da te ne porodi nepoznati doktor. Ako je tako, nema potrebe sad se gristi, jer bila je to tvoja odluka.
    Moje mišljenje je da si pretjerala, čisto sumnjam da bi te doktorica, koja je pratila cijelu tvoju trudnoću, ostavila u rukama nestručnog i nesposobnog doktora. I to što on samo prati trudnice do 35-og tjedna, ne znači da nije odradio porode, mislim da si to privatno rodilište ne bi dopustilo. Ili ti imaš drugačiji info?

    U svakom slučaju, nemoj misliti da te osuđujem, samo ti dajem viđenje priče sa svojeg stajališta.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Stekla sam dojam iz tvoje priče da si otišla na carski samo iz straha da te ne porodi nepoznati doktor. Ako je tako, nema potrebe sad se gristi, jer bila je to tvoja odluka.
    Moje mišljenje je da si pretjerala, čisto sumnjam da bi te doktorica, koja je pratila cijelu tvoju trudnoću, ostavila u rukama nestručnog i nesposobnog doktora. I to što on samo prati trudnice do 35-og tjedna, ne znači da nije odradio porode, mislim da si to privatno rodilište ne bi dopustilo. Ili ti imaš drugačiji info?

    U svakom slučaju, nemoj misliti da te osuđujem, samo ti dajem viđenje priče sa svojeg stajališta.
    X

  16. #16
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa sad...ako si prenesla tjedan dana i nisi se počela otvarati ni nakon 2 pokušaja indukcije, dosta su velike šanse da bi završila na carskom ionako, samo par sati kasnije. Čak i u državnom rodilištu.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ma daj nije uopće to indikacija za carski
    Ja sam imala prvi carski
    Drugi prenesla,i počela prirodni porod,ali kad mi je tlak naraso tek onda su mislili o carskom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.03.2020. at 17:07

  18. #18
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Šta nije indikacija za carski? 2 neuspjela pokušaja indukcije nakon 9 dana prenošenja? Bome meni su u rodilištu rekli da će mi dat 3 doze gela, i ako ne krene, pod nož.
    A to je bilo u riječkom rodilištu u doba kad su imali stopu carskih ispod 15%.
    Posljednje uređivanje od Argente : 31.03.2020. at 17:15

  19. #19
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja sam prenjela 15 dana. Rodila na dan zakazane indukcije. Samo bez iste, skroz prirodno . Trebala doći u 7 ujutro, tu noc pukao vodenjak, curka se rodila u 7 i 25. Dr danas ceekaju do 2 tjedna. Beba leonori jednostavno nije bila spremna taj dan.
    To je samo moje mišljenje. Ja bi tražila da se ceka ta 2 tjedna, naravno ako nema nikakvog problema . Al zato se ide svaka 2 dana na kontrolu plodne vode i ctg.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 31.03.2020. at 22:53

  20. #20
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A jako je malo rodilišta gdje će te pustiti da preneseš 2 tjedna, ali to nije bio moj point.
    Nego kad si već pristala na indukciju i ništa se ne dešava nakon 2 pokušaja (mada uopće nije nebitno i to što je prenijela 9 dana), da je solidna vjerojatnost da porod neće krenuti ni nakon 3., i da ćeš opet završiti pod nožem. Ili, ako nećeš, da ćeš požaliti što nisi

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ima Ardja dobar point

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Indukckcija kod prvorotke bez znakova pocetka poroda i ocekivani trajanje da se to zavrsi za 8 sati radnog vremena.
    Potpuni nerealno. CR je logican slijed kod takvih nerealnih odluka.

  23. #23
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Čudi li nas to, ako je Podobnik u pitanju?

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Čudi li nas to, ako je Podobnik u pitanju?
    Nimalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •