Stranica 28 od 54 PrviPrvi ... 18262728293038 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,351 do 1,400 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #1351

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ngo ja se moram vratit na posteljicu ali nevezano za pokrete bebe, to me nimal ne brine, vise je bilo onako. Kako sam citala da upoznam sta je to, citam iskustva i mogucnosti zapravo da porodjaj moze biti tezi jer beba nekad bude okrenuta licem prema trbuhu pa da tako izlazi...te da ima mogucnosti da se porod treba zavrsiti carskim....prepadoh se. Valjda je i to individualno. Sutra svog ne smijem nista pitat jer on ni ne komentarise posteljicu nit mi je kad rekao gdje je, samo sam vidjela na nalazu porodilista gdje se kontam poroditi. Uopce nisma pridavala znacaja tome, a sad...Ima li vec mama koje su imale posteljicu sprijeda i porode?

  2. #1352
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ne stignem bas pisati jer mm po cijele dane radi pa se Krpeljic i ja zabavljamo. Skoro pa smo 2 mjeseca u lockdownu..

    Nego, nemojte se obeshrabriti oko dojenja. Okruzite se ljudima koji ce vam biti podrska sto god vi odlucile. Preporucam i grupu za dojenje na facebooku.
    Mi smo krenule super pa sam zaradila rane na bradavicama zbog svojih gresaka, stisnula zube, proslo je i na kraju sam dojila 22 mj. Curka je pocela s 4-5 mj. slabo do nikako dobivati na tezini, ali su i doktori i sestre ovdje bili stvarno super pa su ohrabrivali da dojim sto je vise moguce, a ad nitko spomenuo nije. Malo smo cesce isle na vaganja, ali buduci da je bila vesela i zaigrana, nitko se nije pretjerano zabrinjavao oko kilaze. Ovaj mjesec ce 2 godine, pocela je jesti ko us, a s punom pelenom jedva 10 kg.

    Zadnji pregled sam imala onaj za nuhalni i nipt sredinom treceg mjeseca, sljedeci krajem ovog. Sve sto nije esencijalno je otkazano. Mislim da osjecam povremeno kuckanje. Sad sam 18+3. Razliku u polozaju posteljice ne mogu komentirati jer je u obje trudnoce bila sprijeda, a i bebe su ponesto sramezljive. Mislim da prvu curu nisam osjetila uopce do 20 i nekog tjedna, a i poslije sam se cesto morala umiriti i leci da bih ju osjetila.

    U prvoj trudnoci sam vaginalnih pregleda imala 0. U ovoj isto. Ovdje ih ne prakticiraju za dobar dan. Doduse, sad bas ni preglede nisam imala tako da se niti ne osjecam previse trudno. Jos trckaram. Jucer sam otrcala trku od 12 km. Trebalo je biti vise, ali su se zvijezde tako poslozile.

    Kile idu gore unatoc vjezbanju (prosli sam mjesec pretrcala 70ak km), ali isle su i prosli put pa sam na kraju zavrsila u debelom minusu. Mozda da manje slatkog jedem bi bilo bolje

  3. #1353
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Pa alice zato sam napisala - tako je ugl svima osim tebi valjda. No dobro... Vidjeti ce i druge cure s posteljicom naprijed pomicanje trbuha.

    Mada oko te posteljice je jedino bitno da nema starenja i da posluzi kako treba do kraja.

  4. #1354
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ide. On upravo večera mene, a ja smoki.

    Danas sam ga vodila na uzv mozga i na pregled kod neuropedijatra. Ustanovio je krvarenje na mozgu 1. stupnja. Sutra imamo pregled kod fizijatrice pa krećemo na vježbe. Znala sam zbog onakve trudnoće da će biti neurorizična beba pa me ništa to ne šokira, ali streslo me danas ipak kad je rekao da ima to krvarenje. Ali dobro, kako kažu iskustva drugih, sve bi trebalo biti u redu jer 1. stupanj nije kompliciran.

    Alice, Lazar je bio tako kao krivo okrenut, licem prema trbuhu. Rečeno mi je da bi moglo završiti carskim, ali nisam se dala smesti jer realno može završiti carskim zbog nečega i ako su okrenuti kako treba. I nije ga bilo, rodio se vaginalnim putem.

    I ono što si pisala za dojenje i ciste, evo tema o tome koju sam ja otvarala. Savjeti su odlični i meni su puno pomogli.. Cijelo vrijeme isključivo dojim i kad god mi bude teško, samo se vratim na tu temu i ponovo pročitam sve što su mi cure pisale.

    Munkice, bravo!
    Svaka ti čast! Upravo sam i na vježbačicama pročitala. Jedva čekam da se vratim i tamo.

  5. #1355

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Just Me, da-najbitnija je funkcija. Zrelost je stepen I i niko nis ne govori tak da je OK.

    Jao Riri, mnogo svega....drago mi je da to sve imas poslozeno u glavi i sigurna sam da ce to uz redovne kontrole sve biti OK. U svakom slucaju prvi stupanj je bolji od onih dalje, mada bi bilo najbolje da nema ni toga. Sigurna sam da ce to sve biti kako treba ali znam kako je i sikirati se oko djeteta...ja barem koliko god se pravim i trudim da se ne plasim ili nesto oko necega unutra to je jace od mene. Vjerujem da ce sve to biti OK. Javi kako je prosao pregled. Saljem vam puse!!! <3

    Ciste-ne brinu me one koliko fibroadenomi ali naci cu temu da iscitam. Hvala ti!

    Ja nemam pojma kak je ovaj moj okrenut. Znam samo da prednjaci glavom koja je nalegla na unutarnje usce. A maloprije nasla trudnicku knjizicu kad sam bila u inostranstvu na pola godine gdje sam vodila prvih 19-20 tt i oni su na nekoj šemi obiljezavali iksićima i djeluje mi kao da mi je u prvoj trudnoci isto bila naprijed. Papire na nasem jeziku nemam ovdje u stanu ali bas me zanima. Ovdje ima kao na slici nacrtano tijelo kao okrenuto prema naprijed i obiljezeno sa L i R te slika profila , a kod mene su ta dva iksica na strani gdje je stomak pa mi jedino lici na tu mogucnost. Sa prvom trudnocom nista nisam imala pojma osim da sma jedan mjesec nosila nisko i da se digla gore. Prije i nakon tog mjeseca sam uredno trcala itd. :D

  6. #1356
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Munkica prvo svaka cast za trku! A drugoza dojenje
    Skidam kapu!!!!

    A alice problem je kad je beba licem okrenuta prema.trbuhu ne posteljica.... doduse ni to ne mora biti problem. Opusti se i uzivaj do tad. Vidi na rodi tecaj o porodu i dalje sve u Bozje ruke.

  7. #1357

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Riri, zao mi je, nisam znala za taj rizik. Nadam se da cete cim prije u normalu...

    Ivana S, meni sestra ima ta kolica i jako je zadovoljna, da su jako prakticna. Kaze da dobije trecu bebu da vi trazila takva kolica na koja moze kosara, da ne bi isla opet na velika.

    Munkice, svaka cast! Ja sam silno voljela vjezbanje prije trudnoce i jucer sam u setnji vidjela neku grupu kako radi marince na otvorenom i nagovarala muza da ih makar gledam kad ne smijem vjezbati U petak sam pocela na online prenatal yogu, ali meni je to strasno sporo, bas volim vojnicko vjezbanje Radila sam malo u vrtu, stvarno malo, a leda su me ukocila strasno, sutra cu moliti yogu da mi pomogne.

    Ja sam 21+1. Bas leti, leti vrijeme. Gledam kad je proletilo ovo drugo tromjesecje, pa imam osjecaj da su mi jucer mucnine prestale. Dan po dan ode, nabavila sam dosta knjiga o bebama, hendlanju, odgoju, ali nikako krenuti, stalno sam negdje nesto.

    Meni je posteljica sa strane i straga, malo je veca od prosjecne, ali kazu nista to ne znaci, sve je ok. Bubu sam osjetila u 18tt, sad se bas lupkamo, MM ju je osjetio rukom oko kraja 19, pocetkom 20tt. Sad su me probudila lupkanja, zamisljam te male nozice kako se ritaju unutra, obozavam to. Ne osjetim je bas tokom dana kad sam aktivna, osim bas poslije jela pa se znam smiriti i leci samo da se malo mazimo.
    Inace je poprecno, licem prema trbuhu i ne bi nikako bilo dobro da tako odemo na porod, ali bebe se okrenu na dan poroda, imamo mi jos vremena da se namjestimo za to.

    I trbuh mi je fascinantan, kako raste. Svaka tri, cetiri dana skuzim razliku. Sad se definitivno vidi da sam trudna, bas je konkretan. Jucer sam dosla na 0 kg, a imam osjecaj da sam dobila bar 4 kg. Moram rasporediti ormar, malo sam tuzna kad gledam sve te stvari u koje vise ne stanem. Dobra stvar od korone je da mi nitko ne dira trbuh, uzasno mi je to. Osjecam se spaseno kad vidim poznanike kako mi tepaju i samo sto nisi krenuli, ali se sjete hej "socijalna" distanca

  8. #1358
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Munkice, svaka cast za trcanje!
    hula.hop, hvala na iskustvu iz prve ruke za kolica. Mislim da cu ih uzeti, ako ne nestanu dok dođe placa

  9. #1359
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Hahahha hula hop... vjezbanje.... ja sam isti prije trudnoce vjezbala vojnicki - utezi i to sto vise kila i sl. Sad kad sam pocela u kuci vjezbe za trudnice zaspala sam na trecoj vježbi na podu. Mi smo poceli sad vjezbati online s utezima. Nadam da se da ce me dici sad. Treba mi malo toga.

    E nadam se da ce i moja okolina proci ko tvoja.

  10. #1360

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Munikice, ženo zmaju! Svaka cast... ljudi i ja počinjem vjezbati, bolje se osjecam al sam troma za popizditi, vjerujem da bi me i joga ubila, a bila sam prije trudnoce i korone hiper! Najvise me strah da necu imati kondicije za porod al nešto razmisljam, izaci ce svakako, svi koji su bili trudni rodili su!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. #1361

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hello! Bila sma na pregledu, ne znam mnogo detalja osim da je sve OK. Rizik postoji, ni prevelik ni premalen ali zasticena sam. Beba napreduje. Ima 1700 i kusur grama i sve je OK. I ostale stvari su OK. On vise ne slika bebe pa nisam ga vidjela u 3D na zalost. UZ je trajao podugo i danas je vrijeme posvetio color doppleru i dosta mjera je radio u koje se ja ne razumijem ali je bitno da je sve OK. Posteljicu vidim da je napisao da je I stepen ali nije gdje je, no kad je mjerio protok krvi kroz posteljicu sonda mu je bila nekako na desnoj strani stomaka pa kontam da nije sprijeda i desno.

    Radio je uglavnom taj color doppler kako rekoh, odnosno mjerenje karakteristika protoka kroz krvne zile na krvnim zilama mozga, vratnim arterijama, duz fetalne aorte, renalnim arterijama, posteljicnim zilama, duz pupcane vrpce te uterinim arterijama. Savi mjereni protoci su u granicama referentnih vrijednosti za gestacijsku dob, urednog grafickog prikaza, urednih medjusobnih odnosa izmjerenih vrijednosti najvaznijih komparativnih parametara. Plodove vode dovoljno, prednjaci glavica ploda. Ipak je detaljan kao i uvijek uprkos tom stavu izmijenjenom. Idem u petak u ovo privatno rodiliste uzeti briseve jer on ne radi pa ih njemu za 14 dana nosim na kontrolu i nakon te kontorle prelazim u nadzor rodilista. Sutra idem privatno raditi krvne analize, poskupo ali mi je rekao da ne rizikujem u Dom zdravlja nego idem ovdje gdje ulazi jedno po jedno i znam vlasnicu. Od terapije ostaje duphaston i prenatal, a u slucaju bolova ili kontrakcija da se javim na kliniku obzirom na prijeteci prijevremeni porodjaj. To ako se desi ne mogu u privatno rodiliste. Eto....kako sve ide ja sam zadovoljna. On misli da nema potrebe zuriti za drugom dozom kortikosteroida sto su mi drugi spominjali jer je beba dovoljno zasticena za najkriticniji period. Eto....sad predstoje brisevi kojih me je strah.....na ureaplazmu sam s nekako psihicki navikla pa se nadam bar da nece biti nista dodatno te da ce i urin biti čist. E da, izgubila sam pola kg od prosle kontrole, a mali dobio 500 grama, pohvalio je to i rekao da se pripazim jer sam na prosloj kontroli naglo dobila 3kg za 2 tjedna.

  12. #1362
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Evo ja cu predstavljati sve nas koje ne vjezbamo i nikad nismo Ali bravo svima koji imate volje i discipline.
    Ja sam pocela dobivati po 1,5kg u dva tjedna u nazad nekih mjesec dana (dakle tam negdje od 27tt). Bumo vidli kak ce to zavrsiti

    Kaj se tice depiliranja/brijanja, do dole nemrem vec neko vrijeme. Na zadnjem pregledu sam jos bila i oke, sad za dva tjedna moram nekaj zmisliti. Noge jos mogu, i nokte porezati na nogama hahaha.
    Neki dan sam si isla kupiti stvari za bolnicu kaj ce mi trebati, jos mi ostaju ulosci i gace one mrezaste.
    Za bebaca jos imamo nekih stvari za njegu i autosjedalicu. Ali vise-manje osim toga cini mi se da vecinu imamo.
    Btw u Mulleru imate ona mala putna pakiranja doslovno svega. Sampon, gel za tusiranje, dezic, pasta za zube, krema za ruke, regenerator...ma sve. U kosarama onim narancastim im stoji po policama. Ne znam kakvo je stanje s DMom.
    I uzeli smo za pocetak Babylove pelene, cula sam iz par izvora da su mame zadovoljne. Iako mi se cini da je to sve dosta individualno, ali vidjet cemo kad krene.

    Alice, jednako su nam teski bebaci hahaha. Super da su svi protoci okej! Ako imas na nalazu negdje mjeru FL (tipa FL 26) mozes si prema tome zguglati kolko je bebac velik.

    Mene sad uhvatilo neko blazenstvo. Sto radi popustanja mjera i polako vracanja zivota kolko tolko u normalu, sto zbog tih priprema oko rodilista i dolaska bebe. Ne znam jesam uranila mozda, ali dok mi malo po malo to sve zbavimo taman cemo brojati sitno. A i za ne daj Boze, nek stoji doma.

  13. #1363
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Jagodice, ja sam kupila u DM-u prasak za depilaciju, izvrsno mi je sve skinuo a ne smrdi grozno kao kreme za depilaciju. Sad kad sam isla drugi put koristiti isto je ok, ali nije kao prvi put, ne znam zbog cega. Ali generalno sam zadovoljna, stvarno je jednostavno koristenje pa cu ga do kraja trudnoce koristiti.

  14. #1364

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Ja sam do korone isla na depilacije voskom. Sad sam radi pregleda 4 puta rabila britvicu. Narucila sam se za 3 tjedna kod kozmeticarke, ako situacija s koronom ostane pod nadzorom. Nadam se da nece ludacki boliti zbog britvice.

    Alice, super da je sve ok s bebacem, drzim fige da preneses!

    Justme, razumijemo se. Character, nemam ni ja kondiciju kao prije, ni blizu.. sto radi pauze, sto radi trudnoce, a ni ne trudim se hvatati ikakav poseban tempo od straha od svih "savjeta". Imam samo zelju kao prije

    Pogledala sam upravo Mliječnu stazu, super je, bas ohrabrujuce. Ja to mogu, ja to hocu

  15. #1365
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja se depiliram vrucim voskom sama inace, sad sam naucila muza da on vodi brigu. Morat ce i urediti prije poroda

  16. #1366

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Op op. Ja ucim muza da kuha da nam moze kuhati kad iz rodilista dodem...
    Sad ga moram uciti da me i depilira hahahaa, do sada se britvicom sama sredujem iako je moja dr negodovala za frizuru jer "neeeeeee, dlake su tu da te zastite od necistoca", ja ono i sebi..."znam...ja ovo zbog Vas, ko da je meni drago" hahahahah
    Ugl vezano za udarce i polozaj posteljice...citala sam iskustva zena (ja ne znam kakvi jaci udarci izgledaju jer mi je ovo prvo) ali zaista zene koje su imale razlicite polozaje posteljice kazu da je neusporedivo veca razlika u intezitetu udaraca. Malo mi sad zao sto ja tako slabo onda osjecam i sto nece biti stopala i rucice..ja kad osjetim kucanje, zaustavim sve i legnem da ne propustim...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  17. #1367
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Character hahahaaahaha pa da. Ako kuhati moze vjeru mi moze i vrucim voskom urediti friz. I trenutno... i ja samo zbog gin radim, tj posto nemamo vag pregleda bas, da ovaj moj vjezba redovito, da se ne zapustim za porod da me žele brijati. Do sad sam na svakoj operaciji bila neuredna hahahahaah sad cemo to promjenit. Ne znam, ako imate hrabrosti (meni je dugo pripreme.trebalo psihicke) uzmite grijac za vruci vosak, zrnca u spatule, i po malo. Za vise info rado u inbox hahaahaha.

    Za udarce - poslije ces osjetiti stvarno jace. Evo meni od 25, 26, 27 i sad 28 tj stvarno puno jace, i vidi se onako na trbuhu da se mice,,ali da, na zalost nema rukica i nogica. I blaze je jer je to ipak dosta i debeli organ za bebu, pa upija udarac. Drugo ce nam valjda biti iza posteljica pa da vidimo to hahahah

  18. #1368
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    E i da se nebi cudila ti ili netko drugi ko ja... znaci tocno kad je beba navrsila 28tjedana razlika u ucestalosti i jacini udaraca OGROMNAAA! Kao da nam je tu proslo par tjedana, a ne par dana. Bas je i cesce i jace. Sljedeci tj mi je vjv pregled pa javim jeli se mozda okrenula glavom prema trbuhu pa zato ili nije.

  19. #1369
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    E i da se nebi cudila ti ili netko drugi ko ja... znaci tocno kad je beba navrsila 28tjedana razlika u ucestalosti i jacini udaraca OGROMNAAA! Kao da nam je tu proslo par tjedana, a ne par dana. Bas je i cesce i jace. Sljedeci tj mi je vjv pregled pa javim jeli se mozda okrenula glavom prema trbuhu pa zato ili nije.
    Ovo i ja potrvdujem. Kod mene ne tolko u ucestalosti skok ali da u intenzitetu. Okrenut isto kao je i bio, tako da vjerojatno samo narastu i ojacaju malo.
    Ja se brijem, i ak cu morati proci kroz bol depilacije, nek to bude prije poroda i kod kozmeticarke hahaha. Vidjet cemo kak se muz snalazi s britvicom kuhat zna
    Meni nije tolka drama da me obriju u bolnici, ali da bi bas htjela ici dlakava, ne bi.
    Joj kad se sjetimo usred trudova ovoga, kak nam je bila bitna kolicina dlaka. Pa se nasmijemo same sebi

    Ivana, ajme da one kreme! Ko da se netko (da prostite) isprdio u tubu

    Hulahop, ma nece te vise boliti radi par brijanja, oslabila si korjene depilacijama.

  20. #1370
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Wow. Zato se vjv od 28tt tek mogu poceti pratiti. Meni se cini kao da je prije 28 bilo svaki drugi, svaki treci dan neka akcija... sad bome. Pripremam se psihicki da bi mogla biti popisana.

    Ja dobije ful iritaciju od te britvice, toliko da me 7 dana cese dolje kao da imam kavu bolest... il se ne znam obrijati hahahaahahahahah
    Ma sto, brate, ako znaju igrat se sa onim dole nek nauce i urediti dok smo mi u nemogucnosti.
    Ja se tjesim da ce mi, sad kad smo to uspili proci (mene je bilo uzasno sram pred njim to tako), onda cu moci puno lakse porod proci s njim, a i sve ostalo kasnije.

  21. #1371

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Justme , sto se srama tice, u ovih prvih 5.mj je vidjeo svakakvih izlucevina iz mene od povracanja, vjetrova koji su uzasni bili, podrigovanja ko kocijas radi zeluca, namazane guzice radi tvrde stolice, alergije...mislim da ce mu sredivanje dolje biti pice of cake gadosti koje je doživjeo. A inace sam uvijek nasminkana i tip top bila haha. Kako se sve u braku promjeni...
    Ja svoga molim za porod da ide samnom, nece, strah ga...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  22. #1372
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Bome od srama pred muzem sam cijepljena. Predugo se znamo da bi to jos bilo u igri. A on se gospodje nagledao vise nego ja tak i tak.
    Sto se tice iritacije, meni bi se desilo s losom britvicom.

    Character, zasto ne zeli?
    Jesi razmisljala mozda da nekog drugog trazis? Tipa prijateljucu najbolju/sestru/mamu? Ja mislim da moj ne zeli ici samnom da bi razmislila o angaziranju doule.

  23. #1373
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja imam problem cak i da me depilira frendica hahahah pa sam placala.2, 3xskuplje zenskoj koju ne znam hahahahah. Bolje da nema srama hahah
    Nije ni moj htio ici prvo iz raznih razloga. Zamisljao je to ko iz filmova, drugo mislio d ce viditi sve,,a neke.stvari bi htio zadrzati za sebe i trece nije razumio zasto on meni tamo treba, koja bi njegova uloga bila.
    Objasnila sam mu sto bi ja hjela pa je pristao ici da se bori za mene i malenu hahahahaahahahahabahah.i sad se jadan educira na sve strane (prisilno) da zna sto cemo svi pristati sto necemo

  24. #1374
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Hej drage moje! Dakle,da se pratimo,danas sam 29+4.
    Sto se brijanja tice...ufff! Gospodju brijem sa britvicom,ali samo pred kontrolu,a kako sad vise dolje ne vidim suprug ce morat uskocit. Mislim da je mene toga vise strah nego njega hahaha. Pazuhe isto britvicom a noge el. depilatorom. Iako mi sad u trudnoci dlake na nogama skoro i ne rastu (jeeej!) pa to obavljam jednom u 2 mjeseca. Ako i izviri neka dlacica u meduvremenu onda je iscupam sa pincetom.
    Ja bi htjela da suprug bude na porodu ali to je tehnicki neizvedivo. Do bolnice imamo 180 km i zivimo na otoku,tako da gin svaku trudnicu salje u bolnicu par dana prije. I da mu javim da je krenulo,i da on krene, opet ovisi o trajektu...tako da nista od toga.
    Njega sad samo brine da ne budem morala u bolnicu prije nego skola zavrsi hahaha jer on je totalni antitalent za tehnologiju. A stvarno tog domaceg preko svakakvih programa.
    Inace sam ok,bebica jos lupa nogama nisko a glava joj je skoro stalno izbocena malo iznad pupka pa je mazim.
    E da,vec na 3 nalaza urina imam na Eritrocitima/Hb stavku TRAG. Gin na to ne obraca paznju...ali sam ja potrazila na netu i to je ustvari neko krvarenje,tj. krv u urinu. Moze biti znak neke upale,bolesti bubrega... Tako da cu trazit da mi pojasni ako sad i na sljedecem nalazu urina pred kontrolu ta stavka opet bude.
    Posljednje uređivanje od Andydea123 : 07.05.2020. at 13:00

  25. #1375
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Dobro je sto se ne povecava taj trag eritrocita. Pitaj ga da ti objasni bas.

    Jos se bebica nije okrenula? Pretpostavljam da onda ni spol jos ne znate...

    Jeli vam pocela ona crta na trbuhu cure? Meni je pocela pocetkom 28tt cca

  26. #1376
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Meni bi bilo vise sram dati frendici ijednoj nego muzu ista da napravi/pogleda hahaha. U biti mi valjda pred njim najugodnije.

    Andy, javi ak saznas za te eritrocite. Sad citam evo tebe kak moras trajektom do bolnice, bome da se malo covjek zamisli kolku privilegiju imamo zapravo mi kojima je sve u istome gradu...

    JustMe, ooo pa meni se iznad pupka crta pojavila jos tamo negdje u 23tt. Ispod pupka ne znam, nisam ju vidjela kad se pojavila hahaha, tek prije par tjedana u ogledalu

  27. #1377
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Justme,po osjecaju jos se beba nije okrenula,tako da spol i dalje neznam. Imam kontrolu za 3 tjedna tek tako da jos ima sanse do tad se okrenut i pokazat se.
    Crtu na trbuhu nemam. Neznam kad se to pocne pojavljivat ali ni u prvoj trudnoci je nisam imala.
    Posljednje uređivanje od Andydea123 : 07.05.2020. at 14:23

  28. #1378
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja ne znam lad je tocno ova ispod pocela. Ali mozda najranijr 27tt. U isto vrijeme su pocele cca. Ali se gornja ni ne vidi skoro.ni donja bas. I jadna kako mi je pupak izbusen od operacija ide ukoso hahahaha

  29. #1379
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Ako ste zainteresirane i u 3.tromjesjecju https://www.facebook.com/events/2966...7139396694973/
    Ja sam se prijavila!

  30. #1380
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hvala vam svima sto hvalite noge moje trkacke

    Ispricavam se sto ne odgovaram svakoj pojedinacno, ali u 99% slucajeva odgovaram s mobitela ili tipkam jednu poruku kroz dan jer nam je dijete vrlo zivahno.

    Moja cura je bila dobro okrenuta do 32. tt pa se okrenula poprecno i na kraju na dupe i ni makac. Nadala sam se do samog kraja, dubila na glavi, skakutala, ali nije se dala. Mojoj prijateljici se beba vratila na glavu u 37.tt. Tako da se uvijek moze okrenuti. Ili ne.

    I mene je iznenadilo usporavanje u rastu dlaka pred kraj i nakon poroda. Mislim da nisam vidjela britvicu bar mjesec dana, a inace mi dlake buknu od jutra do veceri.

  31. #1381
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Citiraj Andydea123 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ste zainteresirane i u 3.tromjesjecju https://www.facebook.com/events/2966...7139396694973/
    Ja sam se prijavila!
    Curke koje ste pogledale tecaj, imate potvrdu u inboxu emalia. Ne zna se dal se se potvrda kao takva priznati u rodilistima ali eto.
    Takoder, hrvatska komora primalja na svom yt kanalu stavlja edukativne sadrzaje upravo zbog situacije koja sad onemoguvaca pohadanje tecajeva uzivo.
    https://www.youtube.com/channel/UC-L...1d6KSvngYP9sJQ

  32. #1382

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ne mogu muza nagovoriti na prisustvo porodu jer se boji, a nece da prizna. Opet, ja se bojim bolnice, nepoznatog , svega...nisam nikad bila u bolnici...a nikako mu moj strah nije opravdan.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  33. #1383
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Character mozes jedino pokusati mozda pogledati s njim od rode.video. meni je odlican. I par puta mu jos reci mozda kako on tebi treba i za sto. Dali se boji nepoznatoga ili?

    A.onda traziti neku frendicu koja se zna izboriti za sebe imace u zivotu jer ce ti takva stvarno inace pomoci.
    Ja sam nasla i frendicu, al eto upalilo je onako suptilno - znaaas meni treba da ti, kad ja ne budem mogla, ... moj sad ide samo boriti za mene hahahahaah

  34. #1384

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Radim na svim mogucim metodama. Vidjet cu hoce li uopce pratnja biti dozvoljena i kako ce ici tecaji koji i tate kod nas moraju proći da bi prisustvovali porodu...al jos uvijek ne odustajem, a on pobjegne...neki dan ga je i nas kum doktor nagovarao i rekao da ce on svojoj zeni biti pa se mouda i moj okuraži

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  35. #1385
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni bi bilo vise sram dati frendici ijednoj nego muzu ista da napravi/pogleda hahaha. U biti mi valjda pred njim najugodnije.

    Andy, javi ak saznas za te eritrocite. Sad citam evo tebe kak moras trajektom do bolnice, bome da se malo covjek zamisli kolku privilegiju imamo zapravo mi kojima je sve u istome gradu...

    JustMe, ooo pa meni se iznad pupka crta pojavila jos tamo negdje u 23tt. Ispod pupka ne znam, nisam ju vidjela kad se pojavila hahaha, tek prije par tjedana u ogledalu
    Oooo da jagodice...lijepo je na otoku ali... Ja se tjesim sto cu na ljeto rodit i nece bit ruzno vrijeme. Zimi je zeznuto kad ima neki hitni slucaj a katamaran ne vozi ili helikopter nemoze sletit. Trudnice cesto lete helikopterom. U obitelji,moja sestra letila,a muzeva cak 2 puta. Bas nedavno jednu trudnicu ulovilo nenadano po noci i nije bilo druge nego da je dr opce medicine porodi u ambulanti. Sva sreca,nista se nije zakompliciralo,ali mene je toga bas strah. Bez ctg-a,uzv-a,babice,adekvatne sobe....

  36. #1386
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Vilo bi idealno ljudima s otoka da se dopuste porodi u kuci. Znaci da imas pristup stucnoj osobi (babici i doktoru) i opremi za porod...

  37. #1387
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Novi tečaj rode
    Prijave do ponedjeljka

  38. #1388

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Character, meni iskreno nije svaki trenutak trudnoce drag, puno je ogranicenja, straha, pa one mucnine i gastritis... ali sto ga ti sve najbroja u tegobe, hahaha
    Ja ne znam kako bi reagirala da MM nece samnom na porod. Ali ako bas postoji psihicka prepreka u njegovoj glavi mozda radije da ide s tobom netko drugi od povjerenja, tko nije plasljiv i panican. Jer tamo nam treba netko pun ljubavi, cvrst i stabilan. Sve suprotno je kontradiktorno svrsi pratnje. Pogledala sve videe primalja, ok su. Pogledat cemo skupa jos jednom prije poroda, iako kod nas potvrda nije uvjet za pratnju... ali bolje da se bar teoretski pripremi
    Ja za godisnji planiram na otok, u nasu kucu. Otok koji je povezan s kopnom na 25 minuta. I nije mi svejedno biti tamo ni dva tjedna, i to dva mjeseca prije termina, vazem.. Istina, imam blagu bojazan i od bolnica, mislim da je rijecka ipak bliza majkama i djeci od vecine juznih, iako ima svega svugdje. Tako da svaka cast otocankama, ima tu puno ogranicenja..
    Posljednje uređivanje od hula.hop : 07.05.2020. at 22:57

  39. #1389
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja se divim otocankama kako su uspijeli opcenito cijeli zivot podrediti trajektu. Ne znam kako je na drugim otocima ali znam tu kod nas... pa srednja skola, pa fax, pa posao, pa ako zelis jos nesto... uvijek taj trajekt... ja ga se uzasavam jer muzevi zive na otoku i svaki put kad idemo on panicari kako kasnimo. Valjda uru vremena prije trajekta krenemo, i do sad smo jednom zakasnili. Ja cijeli zivot u gradu zivim i ne mogu uopce zamisliti da mi dirigira sve taj trajekt. Toliko mi je to stresno. Pa, mozete zamisliti kako je proslo kad je moj neko vrijeme nagovarao me da odemo zivjeti kod njegovih i uredimo si kat na njihovoj kuci. Mislim da moze svaki dan zahvaliti Bogu sto sle to nije dogadjalo u trudnoci jer da mi je, dok sam ovako luda od hormona, predlagao zivot s njegovima (dobri smo si sto se manje vidimo jer ja nisam zena po gustu njegove mame, koja opet nije bas ni po mom gustu) plus jos na otoku gdje ovisim o trajketu koji je zadnji u 7 sati... necu nista dalje.govoriti hahahaha

  40. #1390

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Je, pogotovo ljeti kad su guzve, dodes pola sata ranije cekas onaj iduci sigurno

    Meni je buba najaktivnija u 5 ujutro. Bas me probudi i razbudi lupkanjem pa sam koma cijeli dan, ali sad sam sva razdragana
    Posljednje uređivanje od hula.hop : 08.05.2020. at 06:53

  41. #1391

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jutro!

    Vidim tema muz na porodu. Ja ako budem u privatnom rodilistu radjala u terminu, muz ce prisustvovati, ako bude prijevremeni na klinici onda sumnjam. Nema nikakav problem s tim mada iskreno mislim da nema pojma sta ga ocekuje jer iako sam gledala videa 100 porod koji sam dozivjela je nesto sasvim drugacije kada se desava, dok se desava itd....no eto plan je da bude pa bum vidjeli.

    Ja idem na briseve danas ovamo gdje rade. Opet sam dosla do nekih konflikata misljenja i glupa sam sto sam ista spominjala doktoru svom jer je on htio uraditi kako sam i ja htjela ali kad sam spomenulada sam nesto da sam cula na informativnom razgovoru oko pooroda, a vezano za dex, poceo je razmatrati to kao opciju sto uopce ne bi bila opcija da nisam spominjala. Anksioznost me pojede opet pa vas necu muciti s tim nego se javim kada se sve to iskristalise i udjem nadam se u 35. nedjelju.

    Nakon briseva me vjerujem ceka opet kura antibiotika...krvna slika mi pokazuje blagu trudnicku anemiju ali je zeljezo visoko, medjutim direktni bilirubin je povecan pa je upitno koliko je zeljezo tacno te cu raditi kansije dodatne analize za zeljezo (vazda imam s njim nekih tricky stvari jer je skakalo i na 49 nekad prije trudnoce...pa vjerovatno krajem mjeseca budem radila dodatne parametre vezane za zeljezo). Za sad samo ishranu obogatiti crvenim mesom te svjezim vocem i povrcem. I da, glukoza mi je 3.6 tako da oggt necu ni raditi. Radjeno je svasta nesto ali hvala Bogu sve OK osim te blage anemije (HGB je 117 a granica 120, dok je zeljezo 24 ali je rezultat upitan pa se trebaju provjeriti rezerve (feritin) te tibc i uibc).

    Budite mi dobro, a ja se javim kad mi se iskristalise sve jer ne zelim da smaram pa da se ne zapitate zasto me nema :D...na zalost trudnoca mi se vrti oko nekih .......no sto je tu je. Osjecaj mi govori da ce sve biti OK pa cu se pokusati prepustiti.

  42. #1392
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, javi bar u kratko dal je sve okej. A sve znas, ne mozemo ti puno pomoci, ali sto se mene osobno tice ako ti je lakse tipkaj. Izventaj se. Ja vam drzim fige da sto dalje dogurate, uz sto manje panike. Cuvaj se.

  43. #1393

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Cure uspjela sam snimiti video gdje se kuckanje vidi na sarenoj haljini....evo pregledajem ga jedno 2896. put
    19+4 smo...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  44. #1394
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Veseli me...sama pomisao da sam trudna. Cure evo i mrne kod vas. Nakon toliko nestrpljenja i pozitivnih testova konacno mi sjeda u glavu da sam trudna. Prvi pregled ceka me ovaj tjedan i nadam se da bude sve ok. Racunam da sam u 3/4tt

  45. #1395
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Koji pregledi su obavezni u prvim mjesecima a i kasnije?

  46. #1396
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Čestitam mašnice!!!
    Mislim da je obavezan pregled oko 12 tjedna, kad se mjeri nuhalni nabor i rade testovi probira ili prenatalni iz krvi. I još se vadi krv na početku, test senzibilizacije zbog Rh i krvna slika, po novome provjeravaju u tsh. Kasnije oko 20 anomaly scan.

    character, divno! Uživaj u gledanju i kuckanju.
    Alice, nadam se da je sve ok, javi se kako je prošao pregled i kakvi su nalazi.

  47. #1397
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Veseli me...sama pomisao da sam trudna. Cure evo i mrne kod vas. Nakon toliko nestrpljenja i pozitivnih testova konacno mi sjeda u glavu da sam trudna. Prvi pregled ceka me ovaj tjedan i nadam se da bude sve ok. Racunam da sam u 3/4tt
    Sigurno znaš da se trudnoća uvijek računa po prvom danu zadnje menstruacije. Nema dokazane trudnoće od 3-4 tjedna.

  48. #1398
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    A cuj Beti, meni su testovi bili pozitivni 23 dana nakon prvog dana zm. Znaci to bi se moglo gledati kao 3/4tjedan. Ali naravno da sam tad otisla na pregled ne bi se moglo potvrditi, potvrdena je trudnoca cca 3 tjedna kasnije.
    Bilo kako bilo, Masnice neopisivo mi je drago da si ovdje. Nemoj se odma opteretiti sa pretragama, za pocetak se radi krvna slika i daje se urin. A od pregleda do pregleda imas vremena sve istraziti.

    Character, ja sam presla 30tt pa i dalje jedva uhvatim na kameri ono sto vidim golim okom. Zato u mobu imam desetke obrisanih videa trbuha

  49. #1399

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Character, divno!
    Mi smo joj upravo rascistili sobu od namjestaja, sad gledam prazne zidove i smisljam
    Masnice, jos jednom cestitam! Do 12tt imas prvi pregled, ne ranije od 7tt. Meni je tad vadila krvnu sliku, tsh, hepatitis, hiv, urin. Kasnije sam imala preglede na svaka 3 tjedna do 12tt, sad na svaka 4 tjedna. U 21 tt sam isla na anomaly scan, iduci put vadim ogtt i rh faktor jer to jos nisam (znam krvnu grupu, nemam origigi papir na kojem to pise, to bi trebalo na prvom pregledu vaditi).
    Mislim da su minimalno obvezna 3 uzv, u 12, 20 i 36 tt. Imas rodin prirucnik za trudnice skinuti online, tamo ti je to dosta detaljno. Pomalo i sretno!

  50. #1400
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Da, znam da se gleda po zm bila mi je 29.3.sto bi mi danas bilo 6tt. A danas mi je 13dpo...a vidjet cemo 5 tt nije sigurno. Hvala! Rode sam citala uzduz i poprijeko, isla na radionice uzivala sam..valjda je nesto i ostalo od prije 10 god. Vidim puno pretraga...meni ginic rekao da dodjem u cetv.pa cemo vidjeti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •